Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Red5 i Flash video streaming uzivo

[es] :: Flash :: Red5 i Flash video streaming uzivo

[ Pregleda: 1723 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

niksav
Nikola Savic
Nis

Član broj: 131079
Poruke: 15
*.ninet.co.yu.

Sajt: www.logik.co.yu


Profil

icon Red5 i Flash video streaming uzivo07.06.2008. u 11:05 - pre 193 meseci
Zdravo svima,

Da li neko ima iskustva u koriscenju Red5 za video streaming uzivo. To podrazumeva da se sa neke lokacije salje audio/video stream koji Red5 treba da emituje.

Pitam zbog toga sto su moja iskustva sa Red5 serverom cudna. Iz nekog razloga kada se streamuje samo video bez zvuka, sve ide odlicno. Bilo da se koristi Publisher koji dolazi uz Red5 ili Adobe Flash Media Encoder 2.0 ili 2.5, sve radi glatko. Problemi nastaju kada se ukljuci audio stream. Starije verzije Red5 se ponasala tako da video prestaje da bude gladak i novi frejm se pojavi na par sekundi. Sve vreme zvuk radi perfektno. Najnovija verzija koju sam skinuo sa SVNa radi bolje, ali video ide potpuno glatko samo kada se koristi Publisher. Imam utisak da koriscenje Flash-a iz browser-a za slanje video stream-a nije najefikasnije resneje i da kvalitet nije tako dobar, ma kako da postavim podesavanja. Kada se koristi Adobe FME kvalitet je bolji, ali onda video ide u talasima, odnosno nije konstantne brzine, tj. ubrzava i usporava u pravilnim intervalima, sto je veoma ruzno.

Da li je neko postavio video streaming sa zvukom uzivo koristeci Red5, tako da radi bez problema? Koji softver koristite za slanje stream-a?

Pozdrav,
Nikola
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: Red5 i Flash video streaming uzivo

[ Pregleda: 1723 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.