Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

RRAS - diskonektovanje demand-dial korisnika

[es] :: Windows mreže :: RRAS - diskonektovanje demand-dial korisnika

[ Pregleda: 2024 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

acca
Aleksandar
Beograd

Član broj: 5442
Poruke: 44
*.beotel.net



Profil

icon RRAS - diskonektovanje demand-dial korisnika23.10.2003. u 10:15 - pre 249 meseci
Dakle, problem je sledeci:
Instalirao sam Routing and remote access na win2k server masini(DC) i omogucio korisnicima u mrezi da uspostave konekciju na Internet demand-dial. Sve lepo radi, ali hocu da, kada se Internet ne koristi, korisnici imaju mogucnost da prekinu vezu (telefonsku) sa ISP-om sa njihovih racunara.
Posto nisam smislio bolji nacin, napravio sam .MSC taskpad prikaz i postavio ga na desktopove korisnika. U tom prikazu se nalaze cetiri komande (iz RRAS snap-ina>Routing interfaces):Connect, dissconect, enable i disable. Kada sam ulogovan kao administrator na njihovim masinama, taj .MSC radi ono sto treba da radi, ali kada se ulogujem kao korisnik sistem me obavestava da nemam prava da ga koristim.
Pitanje je:
Kako da podesim da odredjeni korisnici, iako nisu clanovi grupe administrators, koriste ovaj snap-in?
Takodje, ako neko zna drugi nacin da se obavi ovaj zadatak (mogucnost da korisnik prekine vezu sa ISP-om), bio bih jako zahvalan da mi kaze kako to da uradim.

Hvala
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net



+12 Profil

icon Re: RRAS - diskonektovanje demand-dial korisnika24.10.2003. u 07:35 - pre 249 meseci
HM,

Jednom prilikom sam pravio program za net klub i naisao sam na isti problem. Rijesenje je jedino da se ta aplikacija isprogramira kao servis, znaci da se sam dize uvijek i da se onda regularno instalira. Sad ne znam kako ti je podesen AD, da li korisnici mogu ili ne da instaliraju kod sebe software ili si ti to vec predefinisao tako da vodis i racuna o tome.

Nakon toga sto to radi kao servis i bude instalirano za sve usere radice kako treba.

I ne znam da li ti je ranije bio podignut AD jer samo za ovo nema svrhe. Uz to mislism da postoji opcija iddle time nakonkojeg ce da se server sam diskonektuje tako da mozda ta aplikacija kod korisnika ti i ne treba, a ni servis RRAS za to, to se moglo rijesitina dosta razlicitih nacina....
Bojan
 
Odgovor na temu

djk494

Član broj: 494
Poruke: 320
*.bg.wifi.vline.verat.net



+39 Profil

icon Re: RRAS - diskonektovanje demand-dial korisnika02.11.2003. u 01:10 - pre 249 meseci
Postavi neku staticnu rutu na remote routeru koju nemas nigde u upotrebi u mrezi i cekiraj "Use this route to initiate Demand Dial connection" napravi skriptu na serveru koja pinguje tu rutu add-uj shortcut korisnicima i setuj da ti konekcija pukne ako je idile duze od npr. 15min.

Nije da je bas elegantno ali kod mene je radilo...
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.verat.net

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: RRAS - diskonektovanje demand-dial korisnika02.11.2003. u 17:19 - pre 249 meseci
a zasto jednostavno ne podesish ICS? Tu imas opciju da se korisnici diesconnectuju kada zavrse.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: RRAS - diskonektovanje demand-dial korisnika

[ Pregleda: 2024 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.