Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uredjaj za mjerenje temperature i pritiska

[es] :: Elektronika :: Uredjaj za mjerenje temperature i pritiska

[ Pregleda: 2634 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pecirepi
pecirep ivan
kiseljak

Član broj: 120743
Poruke: 73
*.tel.net.ba.

ICQ: 314834449


Profil

icon Uredjaj za mjerenje temperature i pritiska04.06.2008. u 11:25 - pre 193 meseci
Pozdravljam sviju i molio bih sve koji su se mozda sreli sa gotovim uredjajuima ili koji su pravili nesto slicno sebi da mi odgovore ili me upute na nesto slicno. Treba mi uredjaj koji se moze povezati sa racunarom i koji moze mjeriti na dva senzora pritisak zraka i temperaturu kotla nije vazno rs232 ili usb. Uglavnom tzreba mi to da bih mogao na racunaru 24 sata pratiti i arhivirati. Sreo sam se sa gotovim uredjajima nekada davno prije nekoliko godina koji su bili univerzalni i moglo se na njih zakaciti nekakvih raznih senzora od temperature i pritiska i dalje ali sve sam prevrnuo i okrenuo ali nikako da nadjem. Cak sam i pitao jednog inzinjera daliu zna gdje se moze zbaviti, kad on kaze da mi moze napraviti. Pa reko koliko bi kostalo da se napravi to? tada mi je rekao se javiti a kad se javio cifra je bila 6000 EURA. Pa bih molio sve koji znaju da mi se jave ili upute na nesto slicno Hvala.
 
Odgovor na temu

branko_g
Merna tehnika i elektronika

Član broj: 159227
Poruke: 756
*.static-fiber.styrion.net.



+9 Profil

icon Re: Uredjaj za mjerenje temperature i pritiska04.06.2008. u 12:08 - pre 193 meseci
Ne bi bilo loše da daš više podataka:
Koji pritisak i koji red veličina?
Koja temperatura? Vode u kotlu ili temperatura plamena ili izduvnih gasova?
Da li bi uređaj trebao da se eventuano kasnije proširi novim mernim funkcijama?

Pozdrav Branko.
 
Odgovor na temu

pecirepi
pecirep ivan
kiseljak

Član broj: 120743
Poruke: 73
*.tel.net.ba.

ICQ: 314834449


Profil

icon Re: Uredjaj za mjerenje temperature i pritiska06.06.2008. u 07:29 - pre 193 meseci
Pozdrav Branko provjerio sam koja je temp i koji je pritisak
Temperatura se krece od 0 C pa do 150 C max.
pritisak se krece od 0 bara pa do 5 max.

A daljnje prosirivanje mjerni funkcija nece biti.
Hvala lijepo.

 
Odgovor na temu

branko_g
Merna tehnika i elektronika

Član broj: 159227
Poruke: 756
*.static-fiber.styrion.net.



+9 Profil

icon Re: Uredjaj za mjerenje temperature i pritiska06.06.2008. u 10:16 - pre 193 meseci
Što se tiče senzora pronađi ih na RS-Components.
Preporučio bit ti za merenje temperatuer PT1000, a ako kod RS nije jeftin (a nije) onda
potraži neki drugi u industrijskom kvalitetu, znači već u metalnom cilindru i sa kablom.
Za merenje pritiska(tlaka) potraži nešto od Honeywell ili Freescale.

Ja sam pre kratkog vremena završio jedan sličan projekat za merenje temperature preko (osam) PT100.
Kao µC sam koristio MSP430F149 od Texas Istruments, a merne vrednosti su slane preko RS232 na PC.

Za dalje informacije obrati mi se sa PP.

Pozdrav Branko
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Uredjaj za mjerenje temperature i pritiska

[ Pregleda: 2634 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.