Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Imam zakazan termin vencanja u Nemackoj,a kratak rok ucenja jezika ovde.Molim za pomoc

[es] :: Vodič za emigraciju :: Imam zakazan termin vencanja u Nemackoj,a kratak rok ucenja jezika ovde.Molim za pomoc

[ Pregleda: 4346 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goran975
goran stevanovic
cacak

Član broj: 183088
Poruke: 5
*.eunet.yu.



Profil

icon Imam zakazan termin vencanja u Nemackoj,a kratak rok ucenja jezika ovde.Molim za pomoc31.05.2008. u 15:48 - pre 192 meseci
Verenica mi je nemacki drzavljanin i zakazala je termin za vencanje u Nemackoj,Kassel.Ovde sam cuo,da moram ici da polayem nemacki u gete institutu i priloziti ostalu dokumentaciju u ambasadi.Interesuje me,zna li neko,mogu li dobiti nemacku vizu za sklapanje braka ako i nemam taj sertifikat instituta,jer je vreme kratko,do polovine jula meseca.Tacnije,termin je18.07.2008.Znam da treba tamo da ucim jezik da bih dobio pravo na rad,ali trenutno ovde je isuvise kratko vreme da bih naucio jezik.Verenica mi je nemacki drzavljanin,ima posao i stan.Unapred zahvalan na pomoci svima
 
Odgovor na temu

MajaM82
student

Član broj: 161341
Poruke: 113
*.dip.t-dialin.net.



+1 Profil

icon Re: Imam zakazan termin vencanja u Nemackoj,a kratak rok ucenja jezika ovde.Molim za pomoc01.06.2008. u 23:51 - pre 192 meseci
Gorane,bojim se da nemas drugog izbora nego da polazes ispit.Ja sam bila u istoj situaciji prosle godine.U maju 2007 moj muz je predao na sud da nam se odobri vencanje i posle mesec dana kad je odobreno dobili smo termin 26 oktobar2007...U septembru je donesen zakon da svi koji zele da se pridruze svom bracnom partneru u De moraju da priloze sertifikat o poznavanju nemackog jezika A1..Ja sam predala za vizu za vencanje za zakazanim datumom vencanja pocetkom oktobra i vracena sam sa vrata ambasade sa letkom u ruci da polazem jezik..Ipak me je sluzbenik pustio unutra da vidim oko polaganja,a kad sam dosla na red sluzbenica je zvala seficu da poprica samnom(na nemackom)i ako moje znanje nemackog odgovara odobrice mi..Sta da ti kazem kad nisam ni rec razumela..Vratila mi je dok ne polozim ispit..Da napomenem da nas je sve oko vencanja kostalo oko 1000 eura!Zvala sam Gaothe i rekli su mi da sledeci slobodan termin za polaganje je u februaru a meni su papirivazili do pocetka januara..Otkazali smo vencanje u De,vencali se besplatno u RS..Zvali su me u decembru da mi kazu da je neko odustao da mogu da polazem u janauru..Za dva meseca sam spremila ispit po 3 sata sedmicno prihvatnih casova+luci svakodnevno ucenje i polozila sam u januaru..Posle toga sam predala za vizu i za 10 dana dobila..Sad sam u Nemackoj..Mislim da nemas sanse da zaobidjes njihov zakon ,a jedino ako stvarno dobro govoris nemacki da te puste na razgovor(neka ti to bude zadnja opcija)..Ovde te ceka jos 600 casova integracijskog kursa koji moras da prodjes da bi ti produzili prvu vizu koju dobijes..I isto te ceka ispit..Srecno
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Imam zakazan termin vencanja u Nemackoj,a kratak rok ucenja jezika ovde.Molim za pomoc

[ Pregleda: 4346 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.