Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PITANJE!!!

[es] :: Overclocking & Modding :: PITANJE!!!

[ Pregleda: 3610 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

FREELOADER

Član broj: 15326
Poruke: 343
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon PITANJE!!!22.10.2003. u 13:59 - pre 249 meseci
Molim vas recite mi sto je to CPUFAN SPEED i jel normalno da CPUFAN SPEED u jednom trenu iznosi oko 3000-3500 rpm,a nakon sto ugasim i odmah ponovo upalim komp. iznosi nesto manje od 5000 rpm.Pretpostavljam da bi to mogao biti broj okretaja coolera ali nisam siguran,a ne cini mi se dobro sto taj broj toliko varira.molim vas pomozite.HVALA UNAPRIJED!!!
 
Odgovor na temu

SoulFly
Kis Tibor
Sombor

Član broj: 2222
Poruke: 677
*.neobee.net

ICQ: 78829690


+1 Profil

icon Re: PITANJE!!!22.10.2003. u 14:04 - pre 249 meseci
dobro pretpostavljash...to i jeste broj obrtaja coolera...a to shto varira...mozhe biti svashta...nisi rekao koji cooler imash..imash modele sa automatskim regulatorom i oni ih po potrebi..chitaj zagrejanosti procesora povecavaju ili smanjuju..a moze biti da ti cooler radi neispravno..zaprljan...daj prvo reci koji cooler imash

I hated going to weddings. All the grandmas would poke me saying "You're next". They stopped that when I started doing it to them at funerals
 
Odgovor na temu

FREELOADER

Član broj: 15326
Poruke: 343
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: PITANJE!!!22.10.2003. u 15:02 - pre 249 meseci
Hm,pa ne bi ti znao sad tocno reci,jer nikad nisam obracao paznju na cooler.mislim da na njemu pise nesto kao GREEN POWER ili nesto slicno.Uglavnom,hladi AMD DURON 750 MHz. Komp je sastavljen prije oko 3 godine, pa sumnjam da bi tada netko ubacivao takav cooler koji se sam podesava,a i vjerujem da su tada takvi cooleri bili rjetkost,a mozda i grjesim. Ali mislim da si dobro rekao da bi mogao biti prljav,a mozda je i riknio.Ne razumijem se nesto previse u to, ali znam da u vecini slucaja rikne lezaj,jer komp je 3 godine radio bez greske a u zadnje vrijeme cujem da cooler nesto mjenja zvuk, a ponekad i kao da malo vibrira. Zapravo,ono sto mene muci i jesu ti cudni zvukovi, nikako da ustanovim jel je u pitanju cooler ili ne, pa da znam jel da kupujem novi ili ne,jer postoji mogucnost da je cooler napajanja, ali sumnjam u to.Ostavit cu ja njega jos pa kad se pogorsa zamjeniti ga.PUNO HVALA prijatelju!!!
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.dial.freestart.hu

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: PITANJE!!!22.10.2003. u 17:45 - pre 249 meseci
Bolje zameni ODMAH kuler na procesoru jer ako čekaš možeš da ostaneš bez procesora!

Razmisli o ovome:
*Cena novog kulera
*Cena novog procesora i kulera

Na tebi je da odlučiš!


Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.cmu.carnet.hr



+10 Profil

icon Re: PITANJE!!!22.10.2003. u 20:00 - pre 249 meseci
Gle: Ti mali ventilatorcici mali su ti pravi prasci :) Imaju razne zvukove, ali šalu na stranu mislim da ti nije ništa pre opasno. Ventilator se s vremenom zaprlja, prašina itd. Mislim da bi ti bilo naj bolje da ga skineš, kistom otpuhneš prašinu, gurneš ga pod mlaz mlake vode, malo prosušiš i našpricaš s nekim uljem, sprejem tipa WD 40 i za par minuta ga spojiš. - stvar riješena. E sad, temperatura procesora nije prevelika sve dok se računalo tj. windowsi ne počnu rušiti a računalo resetirati ( Tj. dok ti se računalo ne počne "blesavo" ponašati ).A kad se i pregrije pošto je tvoj procesor rađen u cmos tehnologiji neće mu biti ništa.Jednostavno : Dok mu je temperatura prevelika odbijat će suradnju, ( to ti je to "blesavo ponašanje ) zablokorati...Dok mu temperatura ne padne. Dakle procesor ti se neće skurit ( 80% ). Sve ovo vrijedi uz napomenu da prcesor nije oveclockan i da na njemu nije podizan napon.!
ZAKLJUČAK: SKINI I OČISTI VENTILATOR OPISANOM METODOM eventualno zamjeni

 
Odgovor na temu

FREELOADER

Član broj: 15326
Poruke: 343
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: PITANJE!!!22.10.2003. u 20:54 - pre 249 meseci
Ma komp radi bez problema,hocu reci,nema tih restartiranja i zamrzavanja wind.Vidis, to sto si mi rekao o procesoru nisam znao.Lako moguce da ga treba ocistiti jer vrti se satima,a koliko god da cistis prasine skroz ima i on ju uvlaci.Hvala i zanimljiv mi je taj izraz "Prasci"
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.dial.freestart.hu

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: PITANJE!!!22.10.2003. u 21:22 - pre 249 meseci
@JOJO847
Ako sam te dobro razumeo ti tvrdiš da navedeni Duron 750MHz neće da ''rikne'' ukoliko kuler naprasno prestane da se vrti odnosno prestane odjednom da hladi procesor?
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
*.panet.co.yu

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: PITANJE!!!22.10.2003. u 23:12 - pre 249 meseci
veruj mi hoce ,licno sam proverio ;)
sada moj prvi duron600 visi na zidu ;)
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.dial.freestart.hu

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: PITANJE!!!22.10.2003. u 23:28 - pre 249 meseci
Ma to znam i ja, nego mi se čini da nisam skapiro šta je konkretno mislio JOJO847.

Koliko je meni poznato ovaj Duron će SVAKAKO da završi karijeru ukoliko ventilator na kuleru prestane da se vrti. Sa trenutnom cenom novih kulera ~8 Eura za AMD procesore mislim da se ne isplati rizikovati sa starim kulerima koji mogu svaki čas da zakažu.

Scenario po kojem se kuler (ventilator) kvari a onda procesor počinje polako da se zagreva sve više i više te pritom korisniku pruža mogućnost da na vreme preduzme odgovarajuće korake u zaštiti mašine predstavlja varijantu koja se retko dešava ali nije isključena.
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.cmu.carnet.hr



+10 Profil

icon Re: PITANJE!!!23.10.2003. u 13:03 - pre 249 meseci
Čuj, mislio sam ovako: Još od prve Intelove MMX serije procesora, procesori su se počeli proizvoditi s drugim tipom tranzistora. Dakle DO onda su se rabili bipolarni tranzistori a OD onda c-mos. Odlika c-mosa je da kako mu raste temperatura tako mu vodljivost (a time i struja) opada i on "odbija suradnju" - dakle sam sebe štiti od uništenja. ( to vrijedi i kad se oveclocka procesor podizanjem frekvencije ALI NE NIKAKO NE I podizanjem NAPONA). E sad ja nisam točno siguran kako je amd radio durone, ali mislim da mu se neće ništa desiti osim blesavljenja dok je pregrijan NA TVORNIČKOJ FREKVENCIJI I NAPONU JEZGRE) dakle, onaj kome visi duron na zidu ( imam i ja Pentium IV od frenda i jedan athlon, ak se oces mjenjat :))) a ja mu vjerujem da se skurio od pregrijavanja zbog coolera - bio je malo "nabrijan"( tjprocesor overclockan)Mislim, procesor nije teško skuriti i istina je sve što su dečki rekli da je bolje investirati u cooler nego čekat da se skuri procesor.

 
Odgovor na temu

FREELOADER

Član broj: 15326
Poruke: 343
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: PITANJE!!!25.10.2003. u 19:18 - pre 249 meseci
Evo mene opet.Vidim da vi puno toga znate.Ja sam nov na ovom forumu, ali mislim da cu cesce biti na njemu jer puno toga bi volio znati i mislim da cete mi vi moci pomoci.Uglavnom, onaj mali "prasac" tj cooler sutra leti van, a ja mu se zahvaljujem sto se vrtio prosle tri godine.Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

FREELOADER

Član broj: 15326
Poruke: 343
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: PITANJE!!!25.10.2003. u 20:32 - pre 249 meseci
E da, jel normalno da vec spomenuti duron 750 MHz ima temp 42 stupnja,ali to je poslije neke igrice inace je 3-4 stupnja manje.Uglavnom,mislim da se ne penje vise od 42-43.
 
Odgovor na temu

SoulFly
Kis Tibor
Sombor

Član broj: 2222
Poruke: 677
*.041net.co.yu

ICQ: 78829690


+1 Profil

icon Re: PITANJE!!!25.10.2003. u 20:45 - pre 249 meseci
sasvim normalna i pristojna temperatura

I hated going to weddings. All the grandmas would poke me saying "You're next". They stopped that when I started doing it to them at funerals
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: PITANJE!!!25.10.2003. u 22:05 - pre 249 meseci
Citat:
dakle, onaj kome visi duron na zidu ( imam i ja Pentium IV od frenda i jedan athlon, ak se oces mjenjat :))) a ja mu vjerujem da se skurio od pregrijavanja zbog coolera - bio je malo "nabrijan"( tjprocesor overclockan)


Ja ih imam citavu kolekciju, uglavnom ostalo od ljudi koji nisu zurili sa zamenom kulera...
Procesor ne mora biti overklokovan da bi izgoreo. Ni jedan AMD nece izgoreti do 54 oC.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

SoulFly
Kis Tibor
Sombor

Član broj: 2222
Poruke: 677
*.041net.co.yu

ICQ: 78829690


+1 Profil

icon Re: PITANJE!!!26.10.2003. u 02:05 - pre 249 meseci
Citat:
pctel:
Ni jedan AMD nece izgoreti do 54 oC.


A odakle ti to da bash do 54???
mislim da ima dosta primera koji premashuju tu temperaturu pa nisu izgoreli

I hated going to weddings. All the grandmas would poke me saying "You're next". They stopped that when I started doing it to them at funerals
 
Odgovor na temu

Ivan Stanojevic
Personal trainer
Dubai

Član broj: 8885
Poruke: 679
*.ppp-bg.sezampro.yu



+1 Profil

icon Re: PITANJE!!!26.10.2003. u 02:14 - pre 249 meseci
moj stari atlon 1700+ je radio na 50-65 stepeni 24 h dnevno , bez gasenja sigurno mesec dana... Mislim da su oni predvidjeni da podnesu i 80-90 stepeni, kako koji... ili bar tako pise na sajtu AMD-a...

mislim da procesor koji je podesen na default nece izgoreti ukoliko izgubi kuler. verovatno da ako si u blizini ces cuti pistanje iz bipera ili ce se restartovati komp ili zablokirati ili ce ploca iskljuciti komp... opet zavisi od primerka do primerka i do ploce...
Reci nešto pametno i svi će te pamtiti
- Nepoznati autor
 
Odgovor na temu

FREELOADER

Član broj: 15326
Poruke: 343
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: PITANJE!!!26.10.2003. u 17:25 - pre 249 meseci
Za svaki slucaj ja sam stavio novi cooler,jer ne vrijedi riskirati i ne planiram jos kupavati novi procesor dok me ovaj dobro sluzi.Ja se donekle kuzim u te stvari,ali ne previse.Stavio sam "GLACIALTECH Igloo 2320" i mislim da za duron 750 MHz ne treba nista bolje od toga.
 
Odgovor na temu

[es] :: Overclocking & Modding :: PITANJE!!!

[ Pregleda: 3610 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.