Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li neko ima potrebu i da nešto nauči o mikrokontrolerima?

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: Da li neko ima potrebu i da nešto nauči o mikrokontrolerima?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 17654 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rtvbracel
vlasnik RTV servisa, vulkanizerska ,brzi
servis,cafe bar
sarajevo

Član broj: 124756
Poruke: 41
77.77.196.*



Profil

icon Re: Da li neko ima potrebu i da nešto nauči o mikrokontrolerima?18.09.2008. u 19:42 - pre 189 meseci
Vidim da je tema malo zamrzla, iako mi se jako sviđa to što ima ljudi koji bi svoje znanje i iskustvo željeli da podjele sa drugima,pa bi želio malo da je oživim. Imam konkretan problem, pa ako neko ima želje i volje da pomogne neka izvoli.
Radi se o led displeju a u suštini je problem u programiranje pic-a.
Posjedujem programatore za programiranje raznih eeproma a među ostalim i pic-ova tako da mi to nije problem.
Ako bi neko bio zainteresovan da napiše jedan program za ovaj konkretan uređaj i na osnovu toga malo pojasnio gdje i šta treba promjeniti u samom programu tako da bih sam mogao mjenjati ¨¨ tekst i brzinu¨¨ ispisa bio bih mu jako zahvalan, a vjerujem i svima nama laicima koji želimo da nešto naućimo na ovu temu.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Da li neko ima potrebu i da nešto nauči o mikrokontrolerima?19.09.2008. u 00:39 - pre 189 meseci
Trebalo bi malo vise detalja o tome sta i kako treba da se ispisuje na tom displeju. O kakvoj se brzini radi? Mislis li na neko skrolovanje teksta sa desna na lijevo ili nesto tome slicno?
Inace, nije nesto komplikovano da se napravi, ima sigurno kolega koji redovno rade sa pic-om i koji bi to mogli brzo uraditi, samo, kao sto rekoh, trebaju malo preciznije specifikacije problema.
 
Odgovor na temu

rtvbracel
vlasnik RTV servisa, vulkanizerska ,brzi
servis,cafe bar
sarajevo

Član broj: 124756
Poruke: 41
77.77.196.*



Profil

icon Re: Da li neko ima potrebu i da nešto nauči o mikrokontrolerima?19.09.2008. u 18:08 - pre 189 meseci
Trbalo bi da ispisuju: "STOP", "LIJEVO", "DESNO", "NAZAD"," IDI" I STRELOCE (---- ----) one mogu skrolovane
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: Da li neko ima potrebu i da nešto nauči o mikrokontrolerima?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 17654 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.