Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

msi6 in opera

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: msi6 in opera

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6992 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: msi6 in opera23.10.2003. u 19:37 - pre 249 meseci
Citat:
Dag:
Sajt Mozile je tako dobar; svi novi browseri vec maltene sve podrzhavaju (na svoj nachin) da se radi jako debeo css3 a oni se sluzhe trikovima iz preistorije.


Molim te, pojasni ovaj dio...

Citat:
leka:
Ovde se ne radi o ratu medju browserima, vec o nekorektnom ponasanju Microsoft-a. Dok narod nije saznao da oni tako rade sve je sa ostalih strana (Mozilla, Opera) funkcionisalo kako treba...


U ovom slucaju govorimo o "nekerektnosti" Opere.

Prvo, cinjenicno je da svaki vlasnik sajta ima pravo da jednostavno tehnicki onemoguci ispravan prikaz svog sajta u brauzere odredjenog proizvodjaca. Eticnost ovakvog postupka necu komentarisati.

Drugo, opera.com nije dovoljno "doradjena" (cini mi se da je upravo ovo pravi izraz) tako da izgleda priblizno isto u najpopularnijem brauzeru dasnjice, sto je u praksi izvodljivo, i predstavlja (u praksi prvenstveno se misli na hackovanje koda za prikaz u ie, odnosno operi) standardni dio kodiranja.

Dalje, najveci dio novih korisnika Opere (i ostalih nazovi "alternativnih" brauzera) dolazi iz svijeta IE. Bug na sajtu nije uopste problematican i ne predstavlja problem u koristenju interfejsa sajta, ali postavlja se pitanja (kad je vec krenula ova suluda diskusija): zasto je ostatak Internet populacije koja koristi MSIE (tja. ~95% korisnika Interneta) "zakinut" za ispravan prikaz sajta u svom brauzeru?

Upravo tim Internet Explorerom ljudi dolaze na sajt u potrazi za informacijama o brauzeru Opera, i mislim da je ovakav pristup Opera Softwarea pogresan.

Sto se tice slicnih akcija od strane Microsofta. Microsoft ima monopolski status na trzistu, i kao takav moze sebi da "dopusti" da preostalim 5% korisnika onemoguci normalan prikaz svojih stranica. Opera to ne moze. I to nije rjesenje. O "eticnosti" takvih postupaka od strane Microsofta suvislo je govoriti.

Citat:
Dag:
Ali pogledaj u shta se pretvorio Netscape?


Ukratko, u Project (danas Foundation) Mozilla, zatim lagano riknuo.


Citat:
Dag:
Nekada se ljudi kleli u njega a danas je gori od 10 Mikrosofta zajedno. Mozilla je dosta korektna... dalje, Mikrosoft je takav gigant i samo glupak mozhe da se pravi da ga ne vidi.


Netscape, kao sto rekoh, vise ne postoji. Prouci malo Mozillinu istoriju.

Citat:
Dag:
Pogledash na sve to malo dublje i vidish da svi ljudi koji neshto znache u tom w3c rade uglavnom za Mikrosoft (ima jedan tip i iz Opere, malo ishchashen:) ali ok: http://ian.hixie.ch/


Koliko sam imao priliku da vidim, iz W3C ekipe vezane za CSS2, najpopularniji/najkorisniji likovi su Eric Mayer (Netscape, u to doba) i Celik Tantek (Microsoft).

 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.inter.net.il

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: msi6 in opera23.10.2003. u 19:59 - pre 249 meseci
Citat:
mungos:
Koliko sam imao priliku da vidim, iz W3C ekipe vezane za CSS2, najpopularniji/najkorisniji likovi su Eric Mayer (Netscape, u to doba) i Celik Tantek (Microsoft).


CccCccC :Đ Bežiš sa časova ha? :Đ

CSS1 koji koji je izdat tamo neke 1996 je napravljen od strane: Håkon Wium Lie (Opera) i Bert Bos (unknow).

CSS2 dvoje ljudi su iz opera.
I CSS2.1 opet dvoje ljudi su iz opere i jedan iz konačno Microsoft-a. Tako da onaj ko je rekao da uglavnom M$ radi w3c nije tačno. Hmmm,ništa novo, od kad se to M$ brinuo za standarte?

A nije ni to tolko bitno kolko je interesantno da neki klinac od 16 godina govori firmi od 150 ozbiljnih radnika šta i kako treba da rade... Mislim stvarno, wake up!

I nemojte bre više da mi dirate operu ili KOLJEM :ĐĐĐ

~Say FiQ
 
Odgovor na temu

Dag
Moscow

Član broj: 11879
Poruke: 97
*.Moscow.dial.rol.ru

Sajt: orwell.ru


Profil

icon Re: msi6 in opera24.10.2003. u 04:46 - pre 249 meseci
Citat:
CONFIQ:
I nemojte bre više da mi dirate operu ili KOLJEM

Sredili su stranicu. 4 dana su izdrzhali (ako ne 5).

A shto se ti Operash krijesh?:) Evo ova 7.21 jako dobra (i sedmica je uopshte bila odlichna). Sve u svemu, Mozilla najbolje podrzhava styles, posle Opera a posle M$oft (samo oni ne izbacuju po jedan browser svaki dan)..

Mungose: Eric nije chlan w3c (mada je njegov edge postao neshto kao malla ravolucija). Ja mislim da je on josh uvek u netescape (ili kako ga ti zovesh). Evo ovde su ti svi:

http://www.w3.org/People/all

Ja uglavnom obracam pazhnju na sve shto Liam Quinn napishe ili Ragget (Tidy). I taj Bert Bos izgleda ume da radi shta hoche:)

Opera thread - close. Interesantno koliko dugo je M$oft koristio taj prljavi trik?

________
Igrale se delije...
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-leonardo.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: msi6 in opera24.10.2003. u 05:58 - pre 249 meseci
Citat:
mungos:
U ovom slucaju govorimo o "nekerektnosti" Opere.

Prvo, cinjenicno je da svaki vlasnik sajta ima pravo da jednostavno tehnicki onemoguci ispravan prikaz svog sajta u brauzere odredjenog proizvodjaca. Eticnost ovakvog postupka necu komentarisati.
Mislim da gresis. Pa ako tako mislis onda bi svi sajtovi ruzno izgledali da bi mogli da se gledaju iz links, lynx, w3m i tako tih preglednika...Treba postovati standarde a ne gledati da moze da se vidi iz browsera svakog proizvodjaca. Proizvodjaci su ti koji treba da unaprede browser da postuje standarde. Zbog toga mislim da si malo obrnuo pricu i da postupak opere uopste nije neetican.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.verat.net

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: msi6 in opera24.10.2003. u 09:40 - pre 249 meseci
Pa ni moj site ne radi dobro u IE5, malo bolje je sa IE6, ali sad ja treba da se ubijem što je tako. U normalnim browserima sve radi kako trba, a to što MisroSOFT ne poštuje standarde je samo njihov problem.

A što opera.com ne izgleda lepo iz IE6 mislim da to nije ni poenta. Taj sajt treba da radi u operi!!! (a opera 7 je prilično normalan browser)
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: msi6 in opera24.10.2003. u 15:30 - pre 249 meseci
Citat:
CONFIQ:
CSS1 koji koji je izdat tamo neke 1996 je napravljen od strane: Håkon Wium Lie (Opera) i Bert Bos (unknow).

CSS2 dvoje ljudi su iz opera.
I CSS2.1 opet dvoje ljudi su iz opere i jedan iz konacno Microsoft-a. Tako da onaj ko je rekao da uglavnom M$ radi w3c nije tacno. Hmmm,ništa novo, od kad se to M$ brinuo za standarte?


U prvom redu, gdje sam to ja rekao da M$ "radi" standarde? Dalje, cisto sam spomenuo dva covjaka koja su poznata u koderskim krugovima, uglavnom po rjesenjima prakticnih problema.

Citat:
CONFIQ:
A nije ni to tolko bitno kolko je interesantno da neki klinac od 16 godina govori firmi od 150 ozbiljnih radnika šta i kako treba da rade... Mislim stvarno, wake up!


Iskljucivo sam iznio vlastito misljenje na zadanu temu, nista vise. O ucinku 150 "ozbiljnih" radnika Opere dovoljno govori procenat trzisne zastupljenosti njihovog softwarea.

Ne vidim dodirnu tacku izmedju mojih godina i price o standardima. Dovoljno dugo pratim odredjene W3C standarde, tako da mogu bez bojazni da izrazim svoje misljenje u sklopu diskusije vezane za iste, ma koliko se to drugima svidjalo ili ne...

Citat:
Dag:
Mungose: Eric nije chlan w3c (mada je njegov edge postao neshto kao malla ravolucija). Ja mislim da je on josh uvek u netescape (ili kako ga ti zovesh).


Citat:

Eric coordinated the authoring and creation of the W3C's CSS Test Suite and has recently been acting as List Chaperone of the highly active css-discuss mailing list.

http://www.meyerweb.com/eric/


O odlasku iz Netscapea (31 Jul 2003)
Privatni konsalting biznis koji je isti pokrenuo nakon napustanja Netscapea

Citat:
srki:
Mislim da gresis. Pa ako tako mislis onda bi svi sajtovi ruzno izgledali da bi mogli da se gledaju iz links, lynx, w3m i tako tih preglednika...Treba postovati standarde a ne gledati da moze da se vidi iz browsera svakog proizvodjaca.


Spomenuti brauzeri zajedno cine manje 0.5% trzisne zastupljenosti. U pitanju nisu "brauzeri svakog proizvodjaca", vec proizvod koga koristi 95% ljudi.

Citat:
srki:
Proizvodjaci su ti koji treba da unaprede browser da postuje standarde.


Teoretski da, a u praksi...


Citat:
srki:
Zbog toga mislim da si malo obrnuo pricu i da postupak opere uopste nije neetican.


Htio sam samo da kazem da kopiranje Microsoftovih "prljavih" trikova nije nacin u borbi protiv istog. Nista vise.


Da citiram autora teme, Opera thread - close.
 
Odgovor na temu

Dag
Moscow

Član broj: 11879
Poruke: 97
*.Moscow.dial.rol.ru

Sajt: orwell.ru


Profil

icon Re: msi6 in opera25.10.2003. u 23:53 - pre 249 meseci
K'o shto leka reche bila dobra frka (i josh uvek je):

http://people.opera.com/howcome/2003/2/msn/07/

 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: msi6 in opera

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6992 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.