Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GARMIN versus Igo ,vasi utisci i zapazanja

[es] :: GPS :: GARMIN versus Igo ,vasi utisci i zapazanja

[ Pregleda: 5738 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

micky
Beograd

Član broj: 1819
Poruke: 286
194.106.182.*



+4 Profil

icon GARMIN versus Igo ,vasi utisci i zapazanja26.05.2008. u 09:08 - pre 193 meseci
Eto ja da se pozalim na Garmin ... mape nisu najtacnije sto i ajde moze da se prevazidje nekako ali sto software voli da vodi u jednosmerne ulice to je strasno.
Zasto u Garminu ne naprave kad unose ulice koja je jednosmerna a koja nije i tako software da racuna rute a ne onako kako njemu odgovara?
Dosta sam gradova po Srbiji obisao i dosao do ovog zakljucka :(
Cini mi se da je software i mape od Igo i contrast plan plusa da su mnogo bolje od doticnog garmina jer sam imao prilike i njih da probam.

Kakva su vasa iskustva?
 
Odgovor na temu

micky
Beograd

Član broj: 1819
Poruke: 286
194.106.182.*



+4 Profil

icon Re: GARMIN versus Igo ,vasi utisci i zapazanja05.06.2008. u 07:54 - pre 193 meseci
Ocigledno niko nije voljan da pise...

molim admina da obrise temu da ne pravi guzvu .

pozdrav
 
Odgovor na temu

p0peye
Nenad Nikolić
Bg

Član broj: 64580
Poruke: 183
*.etf.bg.ac.rs.



+9 Profil

icon Re: GARMIN versus Igo ,vasi utisci i zapazanja27.01.2009. u 12:31 - pre 185 meseci
Micky, što si se smorio...
;)

Evo ako Marko nije kasno stigao na Kosovo, da ja dodam tekst koji sam hteo da napišem u drugoj temi vezano za PPC HTC Kaiser, ali koji ovoj temi realno mnogo više pripada (a tamo ću postovati link na ovu poruku):

Pozdrav svima,

Evo da ja probam da svoje (subjektivno) mišljenje podelim sa drugima.
Kao što rekoh, mišljenje je subjektivno, i svako ko misli drugačije neka iznese svoje, ali bi bilo poželjno da u par rečenica isto i obrazloži.

Odmah da se ogradim:

Uporediću Igo8 na Kaiseru i Garmin nuvi (stand alone) sa mapama 1.8 - sad bi neko mogao da kaže "jeste, upređuješ golfa keca i astru 2", ali mislim da sem mapa sa verzijom 1.9 progmram nije unapređen, a baš na njega ću i staviti akcenat.
Dakle:

Prva stvar koja mi se kod Garmina ne sviđa jeste Alfabetski raspored slova pri unosu traćenog pojma. Mislim da svakome ko iole koristi komp QWERTY raspored mnogo više odgovara, i da će se mnogo brže snaći. Na garminu mi se dešavalo da bukvalno tražim slova. (Izvinjavam se unapred ako ovakav raspored ima i IGO stand alone, i ako Garmin za PPC ima qwerty raspored tastature. Opet - Kaiser ima svoju tastaturu pa ona ispisana na ekranu nije toliko bitna, ali ostali PPC uređaji bez hard. tastature bi mogli imati isti problem. Molim ostale korisnike koji imaju više informacija da ih podele sa nama.)

Drugo (što direktno ima veze sa Garmin verzijom mapa) - IGO8 mape su detaljnije - bar na delu koji je meni u par navrata bio potreban.
Skinuo sam ortaku v1.9 pa ćemo videti kako će se tada snalaziti...

Treće. Korisnički interfejs je mnooooogo bolji na IGO8. Bez ikakvih uputstava sam lako našao sve što mi treba a i više od toga. (Od samog starta koristim "Advanced" interfejs. Onaj običan je pretpostavljam još lakši za korišćenje... IGO6 je bio malo problematičan za POI (definisanje i manipulaciju) ali je 8 mnogo bolji. Garmin nije toliko intuitivan iako mi se čini da ima manje opcija. I opet - subjektivno.

Četvrto.
U sred Šumadije sam se našao na putu koji nije ucrtan u Garmin mapi 1.8. Hteo sam ipak da obeležim mesto gde sam se nalazio pa makar i u sred "ničega". Čisto da stoji kao reper i da ga nazovem po želji. (kao što to radim u IGO - postavim špenadlu ili dodam u POI - nešto slično tome)
Nisam uspeo. Ne znam da li je moguće. Drugi korisnici bi mogli da napišu da li je i kako moguće.
U IGO postoji varijanta da snimim rutu. Moram priznati da nisam još probao ovu opciju, ali u Garminu nisam uspeo da nađem da išta slično postoji kao opcija. Ideja je bila da kada izađem sa obeleženog puta snimim rutu kuda idem i tako "dodam" put kojim sam išao i na kraju odredište. Napominjem da na Igo nisam probao jer je put ucrtan.
I opet: nisam ni na Igo probao, ali čim uhvatim vremena probaću.

Peto.
Sa estetske strane (kao i funkcionalne) Igo8 deluje iz vremena Win XP-a a Garmin iz vremena Win 4.0.

Eto. Imajte u vidu da sam unapred napisao da nije direktno upoređivanje u pitanju, već da sam uporedio 2 uređaja koje sam imao prilike da koristim i da sam upoređivao opcije koje su meni u datim trenutcima trebale i upadale u oči.
Svako (argumentovano) drugačije mišljenje je dobro došlo.
Čak dozvoljavam da će neko argumentima uspeti da me ubedi i da je Garmin mnogo bolja varijanta od Igo8.
Argumentima, napisah...
Pozdrav,
Nenad
p.s. - evo da probam da dokažem da nisam pristrasan: Mana IGO8 koju sam primetio: čini mi se da mi je pozicija kada uhvatim signal za par metara pogrešna na mapi. to pri korišćenju u suštini ne smeta, a postoji i opcija kojom "vezujete" kursor za put, tako da vas ni optički ne iritira da na ekranu non stop izgleda da idete po travnjaku, zgradama...
Nisam ni siguran da li je to do hardvera (Kaiser) ili do softvera (IGO8)
p.p.s. - možda bi ovo trebalo da ide pod drugu temu. Pogledaću ima li uporednog "testa" ova dva Nav sistema, pa postovati i tamo, ili započeti novu temu ako nema...
pozdrav, p0peye
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
195.252.72.*



+3 Profil

icon Re: GARMIN versus Igo ,vasi utisci i zapazanja27.01.2009. u 15:53 - pre 185 meseci
Mrzi me tj., nemam vremena da sve proveravam kako bih ti odgovorio "argumentovano", ali moram reći iako je off-topic komentar da se ovde zapravo ne radi o Garmin ili Nav nGo iGO8 mapama i softveru, već o večitoj borbi izmedju Windows Mobile korisnika i Symbian korisnika.

Da Symbian ima verziju iGo za isti onda bi priča bila sasvim drugačija. Ovako, pričom o navodno boljem kvalitetu iGo aplikacije Windows Mobile korisnici u stvari brane 'kvalitet' svojih PPC/PDA aparata prvenstveno i žele da stave do znanja da su bolji od Symbian uredjaja pa i preko navodnog testa GPS mapa i softvera. U prilog ovoj mojoj tezi ide i navodno potenciranje na hardverskoj QWERTZ tastaturi kod "kaisera" ili uopšte spominjanje PPC HTC Kaiser u celoj priči. Da vam je do kvalitetnog uporedjenja uporedili bi PNA uredjaje ... Ali, u zadnje vreme su se masovno kod nas u Srbiji pojavili razni HTC modeli telefona na koje su se mnogi 'naprimili'(ne znajući da je isti takav interfejs gotovo bez promene bio i pre gotovo sedam godina na PocketPC OS-u) i na kojima je u većini slučajeva već instaliran iGo i onda od jednom svi već trube da je iGo bolji. Tome doprinosi još i iGO 3D interfejs sa 3D zgradama i eto padanja u trans ...
Probajte novi Garmin sa 3D zgradama recimo uporedo sa iGo 8 na PNA uredjajima pa javite onda koji bolje izgleda vizuelno i kako izgleda. Jer, ne možete uporedjivati 3D program za navigaciju sa ne 3D programom. Uporedite kako rekoh novi 3D Garmin sa iGo8 pa iznesite iskustva ili izvršite uporedjenje "običnog" Garmin-a sa iGo 2006 ...

Što se tiče bolje pokrivenosti uvek sam mislio da Garmin prednjači no opet na mnogim mestima čitam da je iGo bolji iz nekog razloga. Mrzi me kako rekoh da proveravam svaku ucrtanu uličicu jer se mape razlikuju po gustini podataka i nemam nameru da u većim gradovima proveravam koja je ulica ucrtana a koja ne jer su uglavnom slični bar na prvi pogled, ali eto primera na koji prvo naleteh proveravajući pokrivenost okoline Požarevca:



Znači, direktan dokaz da Garmin ipak pokriva i brine čak i o manjim mestima što iGo8 ne radi. ;) Na Garmin sajtu postoji spisak svih pokrivenih mesta i ne želim da ga prenosim ovde, ali ne znam gde da potražim kompletan spisak pokrivenosti iGo 8 mape za Srbiju, stoga, ako nemo ima info neka podeli da ne bi fizički proveravali svaki grad u Srbiji i njegovu tkz. pokrivenost.
Bez spiska pokrivenih gradova kod iGo8 mape Srbije nema ni nekog preciznijeg uporedjenja kvaliteta tj., prvenstveno pokrivenosti koja je i primarni cilj svake GPS navigacije pa tek zatim korisnički interfejst sa šminkom i 3D mapama. Garmin rekoh, sve objavljuje na oficijelnom sajtu Srbije.
Citat:
p0peye: ... U IGO postoji varijanta da snimim rutu. Moram priznati da nisam još probao ovu opciju, ali u Garminu nisam uspeo da nađem da išta slično postoji kao opcija. ...

http://www.garmin.rs/proizvodi.php?id=189

[Ovu poruku je menjao Pici man dana 27.01.2009. u 18:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
195.252.72.*



+3 Profil

icon Re: GARMIN versus Igo ,vasi utisci i zapazanja27.01.2009. u 16:55 - pre 185 meseci
Garmin 3D lane assist:


Meni ovo ne izgleda baš iz perioda Win 4.0 zar ne?

3D zgrade:




Za više slika link: http://www.alter.si/tabla/show...ber/488270/page/0/fpart/1/vc/1

Tačno da Garmin ima ružan interfejs sa starim mapama, mape su najobičnije linije bez ikakve grafike, na žalost, te iste mape mi i dalje koristimo ... ali ovo govori u prilog tome da Garmin ide ka idličnom 3D interfejsu - Lane Assist, 3D Transparent View ...

Na kraju krajeva, kozmetika uopšte nije bitna već jedino pokrivenost teritorije tj., stepen ucrtanih puteva.


[Ovu poruku je menjao Pici man dana 28.01.2009. u 00:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: GPS :: GARMIN versus Igo ,vasi utisci i zapazanja

[ Pregleda: 5738 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.