Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto Izrael, Azerbejdžan i sl. učestvuju na EVROPSKIM takmičenjima?

elitemadzone.org :: MadZone :: Zašto Izrael, Azerbejdžan i sl. učestvuju na EVROPSKIM takmičenjima?
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 21633 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Zašto Izrael, Azerbejdžan i sl. učestvuju na EVROPSKIM takmičenjima?22.05.2008. u 12:12 - pre 194 meseci
Citat:
draganmi:
Drugo, ne treba mešati jedan narod sa političkim režimom u njegovoj državi.
Treće, skoro ni jedna država u istoriji nije nastala bez upotrebe nasilja i primenom striktne logike, a pogotovu ne poštovanjem "međunarodnog morala" (tako nešto nikada nije postojalo u istoriji).
Četvrto, zbog trećeg je besmisleno raspravljati o raznim ideološkim opravdanjima za nastanak neke države.
Peto, potpuno je apsurdno vezivati opravdanost učešća predstavnika jedne države na jednoj muzičkoj manifestaciji za način nastanka te države.

Niko ne mesa narod sa drzavom. Radi se o tome da SFRJ godinama nije imala diplomatske odnose sa drzavom Izrael, bas zbog odnosa prema tim Arapima, i da neki od gradjana Srbije ne misle da ni Srbija treba da ih ima... Znaci, isto kao sto je Srbija imala sankcije, tako moze i Srbija da, mozda ne da uvede sankcije, ali u svakom slucaju da smanji ili ukine diplomatske odnose sa drzavom koja otvoreno vrsi etnicka ciscenja i diskriminise svoje gradjane na osnovu nacionalne i verske pripadnosti.

Nacin na koji je drzava Izrael nastala je samo ilustracija toga kako se Izraelska vlada ponasa od samog nastanka pa do danas. To ponasanje nije primereno bilo kojoj civilizovanoj drzavi. I da, Palestinci koji zive u Izraelu su gradjani Izraela. U nekoj normalnoj zemlji bi oni trebaju da imaju ista prava kao i svi drugi gradjani, ali u Izraelu Jevreji imaju bolji tretman od Palestinaca.

Citat:
U pravu si ti da neka takmičenja imaju u nazivu regionalni karakter i da obuhvataju i zemlje van regiona i mi se tu slažemo. Ali ni jedna zemlja kao Izrael nije uključena baš u sve Evropske manifestacije da ne pominjem da je nama više puta zabranjivan pristup Evropskim dešavanjima iz ovih ili onih razloga da ne ulazimo sad koliko je to opravdano a ipak smo Evropska zemlja.

E, to je odvojeno pitanje koje meni tek nije jasno. Nema apsolutno nikakvog razloga da Izrael ucestvuje na Evropskom takmicenju u kosarci, ili pljuvanju u dalj sa preponama. Ovo vec nema nikakve veze sa politikom vec sa geografijom: Izrael ne treba da ucestvuje na tom prvenstvu iz istog razloga zasto ne treba da ucestvuje ni Bocvana.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
0

Trantor

Član broj: 100930
Poruke: 275
79.101.136.*

ICQ: 199139277


Profil

icon Re: Zašto Izrael, Azerbejdžan i sl. učestvuju na EVROPSKIM takmičenjima?22.05.2008. u 12:22 - pre 194 meseci
draganmi:

E pa to je suština da oni stvarno nemaju nekog prava da budu tu gde jesu što se tiče Evropskog sporta. I tačno je to da su vrlo inteligentan narod i da mi ima dosta da učimo od naroda i zemlja kao što je Izrael.
The truth is out there and I want to believe.
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Zašto Izrael, Azerbejdžan i sl. učestvuju na EVROPSKIM takmičenjima?22.05.2008. u 12:36 - pre 194 meseci
Citat:
draganmi: Tako je to u svetu u kojem ne vladaju etički principi već politička moć, dovitljivost i umešnost. Te stvari mi nismo imali, pa smo doživeli sudbinu da budemo diskriminisani, dok su države kao Izrael bile privilegovane. Na njih ne treba da se ljutimo, već da od njih učimo kako se vodi država.
Principi kojim se oni rukovode, i kojima su se bukvalno od postanja rukovodili, jesu tvorci njihovih velikih uspeha ali isto tako i uzroci njihovih katastrofalnih stradanja...tako da nikad ne bih voleo da ih sledimo, nekako mi patnja jednog naroda uvek ima veću težinu nego materijalni/teritorijalni uspeh. Ali to verovatno ima veze sa mojim slovenskim mentalitetom...
Save time... see it my way.
 
0

Trantor

Član broj: 100930
Poruke: 275
79.101.136.*

ICQ: 199139277


Profil

icon Re: Zašto Izrael, Azerbejdžan i sl. učestvuju na EVROPSKIM takmičenjima?22.05.2008. u 12:46 - pre 194 meseci
MyWay:

draganmi je apsolutno u pravu. U svetu nema pravde i mi treba da se priviknemo na to. Što pre to shvatimo bolje ćemo proći u životu. Naša tragedija je upravo posledica tog neznanja i sumnjam ja da su jevreji stradali zbog tog saznanja pre će biti da su opstali zahvaljujući svesti da pravda ne postoji u međunarodim odnosima.
The truth is out there and I want to believe.
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.xdsl.xnet.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Zašto Izrael, Azerbejdžan i sl. učestvuju na EVROPSKIM takmičenjima?22.05.2008. u 12:58 - pre 194 meseci
Ko je bio pobednik evropskog sampionata u kosarci 1949?
 
0

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
77.46.235.*



+43 Profil

icon Re: Zašto Izrael, Azerbejdžan i sl. učestvuju na EVROPSKIM takmičenjima?22.05.2008. u 13:15 - pre 194 meseci
Ne znam oko cega se vi raspravljate cinjenica jeste da je Izreal naselio tudju zemlju i u njoj stvorio svoju drzavu, argumenti da je to nekada bila njihova zemlja nemaju mnogo veze smozgom ako cemo tako i cela Grcka, Makedonija, pola Hrvatske je pripadalo Srbiji za vreme Dusana pa eto nama argument da vratimo ono sto su nam oteli?
A mozemo da idemo i u obnovu Vizantije pa onda i celog Rimskog carstva.

Cak smo mi duze imali drzavu tu nego sto je Izreal imao tamo, da ne govorimo sad o nasem problemu koji imamo dole gde teritorija koja je hiljadama godina bila u sastavu nase drzave sada proglasena za nezavisnu. Shvatite vec jednom da ovaj danasnji svet ne lezi na nekim moralnim principima i na nekoj pravdi vec samo na kapitalu, ko ima kapital taj ima sta god pozeli danas sa novcem mozete sve, ako zelite mozete i da pravite drzavu u drzavi samo je pitanje da li imate novca da platite tu igranku.

Sto se tice zrtava u prvom i drugom svetskom ratu vise je stradalo Srba nego Jevreja pa vi kalkulisite.
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Zašto Izrael, Azerbejdžan i sl. učestvuju na EVROPSKIM takmičenjima?22.05.2008. u 13:17 - pre 194 meseci
Citat:
Trantor: MyWay:

draganmi je apsolutno u pravu. U svetu nema pravde i mi treba da se priviknemo na to. Što pre to shvatimo bolje ćemo proći u životu. Naša tragedija je upravo posledica tog neznanja i sumnjam ja da su jevreji stradali zbog tog saznanja pre će biti da su opstali zahvaljujući svesti da pravda ne postoji u međunarodim odnosima.
Nema potrebe analizirati ko je u pravu i čija je filozofija 'ispravna' - kako među nama na forumu, tako i među narodima. Svaki narod ima neki sebi svojstven mentalitet uslovljen istorijom/religijom/geografijom i sl, i kao što rekoh mentalitet jevrejskog naroda je upravo bio tvorac i njihovih najvećih uspeha i najvećih stradanja... i to seže jaaaako daleko u prošlost, do samih njihovih početaka.
Uostalom, da ne tupim ja sa svojm poimanjem nečega, setite se Šekspirovog Šajloka, mislim da je mnogo toga rečeno
Save time... see it my way.
 
0

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Zašto Izrael, Azerbejdžan i sl. učestvuju na EVROPSKIM takmičenjima?22.05.2008. u 13:19 - pre 194 meseci
Citat:
Trantor
CONFIQ:

Izrael stvarno blokira Gazu ma šta ti pričao. To da im daje vodu struju i Internet je stvarno smešno. Ti ko da im neko daje za džabe. Pa i oni to plaćaju i oni su valjda državljani države Izrael. Zar treba da budu zadovoljni zato što im zemlja čiji su građani daje ono što im po pravdi Boga pripada?


NE! Gradjani Gaze nisu drzavljani Izraela. U Gazi imaju svoju vladu/policiju/vojsku koja nema veze sa Izraelom i imaju pasose da bi otisli u Izrael.
A to da sto placaju? Pa daj mi jednu zemlju na svetu koju daje vodu/struju/benzin drugoj zemlji za dzabe ? A zasto ne dobijaju sve to od Egipata? Zato sto je sve to skuplje nego sto im Izrael prodaje. A najveci problem je u tome sto tim srestvima sto im izrael prodaje oni prave rakete i salju nazad...

Elem, vidim da dosta ljuti pitaju sto Izrael ucestvuje u Evropskim takmicenjima. Evo vam savet, otvorite peticiju http://www.petitiononline.com/ sa naslovom "Ban Israel from European competitions" pa mozda upali...
Ja sam licno protiv Izraela da ucestvuje u Eurovisiji, primera radi ste primetili ime pevaca ove godine? Boaz Meuda? Kakvo je to prezime Meuda? :)
Ili Dana Internation... Strasno...

Ali ne ozbiljno, ne razumem ljude koje se cude zasto Izrael ucestvuje u Evropskim takmicenjima. Jevreji su najvise patili u Evropi i imaju veliku istoriju sa Evropom i najvise imigranata koji su otisli u Izrael su iz evrope i zasto se onda protiviti?
Kao, ako Izrael ne bude ucestvovao u Eurovisiji onda ce eurovisija da bude cistija? Sta vam smeta?
 
0

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Zašto Izrael, Azerbejdžan i sl. učestvuju na EVROPSKIM takmičenjima?22.05.2008. u 13:34 - pre 194 meseci
Citat:
staticInt: Cinjenica jeste da je Izreal naselio tudju zemlju i u njoj stvorio svoju drzavu, argumenti da je to nekada bila njihova zemlja nemaju mnogo veze

Cak smo mi duze imali drzavu tu nego sto je Izreal imao tamo, da ne govorimo sad o nasem problemu koji imamo dole gde teritorija koja je hiljadama godina bila u sastavu nase drzave sada proglasena za nezavisnu.
Sto se tice zrtava u prvom i drugom svetskom ratu vise je stradalo Srba nego Jevreja pa vi kalkulisite.


Sve ovo odavno nema veze sa sportom, takmičenjima i pravdom, već sa našim mentalitetom.
Naša nesposobnost, neukost, neodgovornost i nesloga kao nacije doveli su nas do toga da nam nekažnjeno, čak bezočno i bezobrazno, otkidaju deo po deo teritorije i polako nas svode na Beogradski pašaluk.
Ovakve retrogradne "romantičarske" vizije politike je imao i Slobodan Milošević, koji je verovao da će vojnom silom samo da uspostavi istorijsku pravdu i istorijska prava Srba na ovim prostorima (bez kapitala, bez vojne organizacije i vojne industrije, bez saveznika, i bez međunarodne podrške, šta će mu to kada je pravda na njegovoj strani).
Izraelci su shvatili da ne žele da im se više ikada ponovi situacija da izgube državu, i spremni su da u to ime učine sve. Oni žive svaki dan u opsadnom stanju, bore se fanatično kao David protiv Golijata, kod njih se vojna obaveza obnavlja svake godine, učestvuju i žene. Oni nemaju vremena da se akademski bave svojom državom kao mi, a da ona propada. Šta se dešava kod nas? "Civilno" služenje vojne obaveze je prava lakrdija, u šta se naša vojska odavno pretvorila do li u običnu farsu. U spoljnoj politici i u odnosu građana prema sopstvenoj državi mi smo degenerisani, i možemo samo da zavidimo državama kao što je Izrael. Oni će opstati, a mi nećemo.
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zašto Izrael, Azerbejdžan i sl. učestvuju na EVROPSKIM takmičenjima?22.05.2008. u 13:56 - pre 194 meseci
Citat:
CONFIQ:Pa daj mi jednu zemlju na svetu koju daje vodu/struju/benzin drugoj zemlji za dzabe ?

To se u srpskom zargonu inace zove "prodavanje muda za bubrege". Uzecemo vam drzavu ali cete zato jeftino dobijati vodu i struju. How convenient.
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.xdsl.xnet.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Zašto Izrael, Azerbejdžan i sl. učestvuju na EVROPSKIM takmičenjima?22.05.2008. u 14:15 - pre 194 meseci
Citat:
CONFIQ: NE! Gradjani Gaze nisu drzavljani Izraela.
A zasto onda Izrael kontrolise njihov vazdusni prostor i njihove teritorijalne vode?
Citat:
Pa daj mi jednu zemlju na svetu koju daje vodu/struju/benzin drugoj zemlji za dzabe ?

Pa nije bas za dzabe, dobili su teritorije i naselja gde su izbeglice zivele. Lepo su doneli zakon Absentee Property Law i od 1950. poravnali izbeglicka sela a u urbanim delovima izgradili naselja za jevreje.

[Ovu poruku je menjao srki dana 22.05.2008. u 15:27 GMT+1]
 
0

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Gojko Vujovic
Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Zašto Izrael, Azerbejdžan i sl. učestvuju na EVROPSKIM takmičenjima?22.05.2008. u 14:19 - pre 194 meseci
Odgovoreno je na temu (ucestvuju zato sto su deo tv broadcast oblasti na koju cilja eurosong). Sve ostalo je politika.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Zašto Izrael, Azerbejdžan i sl. učestvuju na EVROPSKIM takmičenjima?
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 21633 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.