Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Davanje licenci na korišćenje

[es] :: Windows desktop :: Davanje licenci na korišćenje

[ Pregleda: 2062 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Davanje licenci na korišćenje15.05.2008. u 14:36 - pre 194 meseci
Imam specifičnu situaciju: moja firma, koja je legalna po pitanju M$ i drugog softvera već dosta godina, je osnovala ćerku-firmu. Ta ćerka firma je kupila x novih računara sa OEM Windowsom. X ljudi koji su radili u matičnoj firmi je formalno prešlo u ćerku firmu, a za priču je bitno to da je ukupan broj ljudi u matičnoj firmi + ćerci firmi isti kao i pre osnivanja ćerke firme. Sada, matična firma je pre izvesnog vremena kupila M$ Office u paketu za celu firmu kroz open license paket, znači xy ljudi, xy licenci u paketu.
Pošto sada x ljudi radi u ćerci firmi, ja treba da sredim legalan softver za ćerku firmu. M$ neće da mi rasturi paket licenci na dva dela, jedan da bude za matičnu firmu, a jedan za ćerku firmu. Njihova preporuka je da kupim ponovo x licenci za ćerku firmu. Meni to zvuči skroz sumanuto. Moje pitanje je: da li matična firma može da kroz ugovor o poslovno-tehničkoj saradnji da na korišćenje x licenci ćerci firmi bez naknade, i u slučaju da može, da li je problem što su mašine vlasništvo ćerke firme, a softver koji se na njima vrti vlasništvo matične firme?

Ne znam gde uopšte mogu da dobijem precizan odgovor na ovakvo pitanje (poreska uprava ili tako nešto), pa rekoh, možda neko ima iskustva na ovom polju?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Davanje licenci na korišćenje15.05.2008. u 14:52 - pre 194 meseci
To najbolje da vidiš s nekim ko se stvarno dobro razume u licenciranje, bilo iz MS centra (ako uopšte imaju takvog) ili s nekim od MS partnera. Ili možda čak i sa nekim pravnikom, sumnjam da će ovde neko moći da odgovori. Mada ko zna.
 
Odgovor na temu

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Re: Davanje licenci na korišćenje15.05.2008. u 15:26 - pre 194 meseci
Znaš kako, od M$ dilera sam dobio "savet" da kupim nove licence, tako da sa njihove strane slaba vajda. A i među pravnicima retko ko ima ikakvog iskustva na ovom polju, ova tema je već prošla pravnika u firmi i advokatsku kancelariju koja radi za firmu. Jedino mi ostaje da se nadam da neko ima iskustva sa ovakvim pitanjima, pa da mi pomogne.

Pozz
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Davanje licenci na korišćenje15.05.2008. u 15:39 - pre 194 meseci
Šta im znači "savet"? Treba ili ne treba, ili nemaju pojma?
 
Odgovor na temu

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Re: Davanje licenci na korišćenje15.05.2008. u 15:47 - pre 194 meseci
Ma gledaju ljudi da povećaju prodaju. Kao, može da se ceo paket prebaci na ćerku firmu, ali ne može da se rasparča. Tako da bi mi ova varijanta sa davanjem na korišćenje drugoj firmi, ako može da prođe, omogućila da ne kupujem isti softver dva puta. Znam da je legalizacija moderna ovih dana, ali da baš kupujem duplo... :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Davanje licenci na korišćenje15.05.2008. u 16:47 - pre 194 meseci
Zar ne mozete da napravite konstrukciju da je maticna firma ustupila na koriscenje kompletne racunare sa licenciranim softverom?

Takodje proverite sa pravnikom da li EULA licence vaze u Srbiji - ako ne, verovatno imate veca prava od toga sto pise na EULA licenci.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Davanje licenci na korišćenje

[ Pregleda: 2062 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.