Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Manjak prostora na master HDD particiji.

[es] :: Windows desktop :: Manjak prostora na master HDD particiji.

[ Pregleda: 4175 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

packypfc
packypfc

Član broj: 117404
Poruke: 403
77.46.167.*



+7 Profil

icon Manjak prostora na master HDD particiji.11.05.2008. u 12:46 - pre 194 meseci
Prilikom instalacije windowsa sam se zeznuo i kad sam dodeljivao prostor na HD particije na master sam stavio samo 15 GB, pa mi sad nedostaje prostora. Da li je pomocu nekog programa moguce "prebaciti" slobodni prostor sa D particije bez gubitaka podataka na obe?
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon Re: Manjak prostora na master HDD particiji.11.05.2008. u 22:45 - pre 194 meseci
pozdrav

ja sam to radio sa acronis disk director suite (mislim da se tako zove) a imam ga na hirens cd.
mada to radi bilo koji alat za particionisanje npr partition magic.
ako nisi radio to pre bolje da zovnes nekog ko bolje zna da ne zeznes neku particiju.
 
Odgovor na temu

Flash411

Član broj: 53039
Poruke: 1846
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: flash411@jid.pl
ICQ: 296417234
Sajt: www.etfos.hr/~mgavlik/goo..


+4 Profil

icon Re: Manjak prostora na master HDD particiji.11.05.2008. u 22:56 - pre 194 meseci
Htio bi ti dati jedan drukciji i sigurniji prijedlog.
Bolje pogledaj koji folderi ti zauzimaju puno prostora
pa ih jednostavno prebaci na drugi disk.
Probaj s programom iDisk
Isto tako mozes s ovim programom pogledati koji pojedinacni
fajlovi zauzimaju puno mjesta
Opis: http://w3.win.tue.nl/nl/onderz...ca/visualization/sequoiaview//
Download: sequoiaview

Oba programa su besplatna.
Gone insane,be right back..... | Malo drugacija google pretraga
http://poremecenum.blog.hr/ | http://www.etfos.hr/~mgavlik/googledirectorysearch/
____________________________________________________
Failure is not an option. It comes bundled with Windows.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Manjak prostora na master HDD particiji.12.05.2008. u 18:31 - pre 193 meseci
Ako C particiju koristiš za sistemski deo, onda je 15GB onako pristojna veličina. Mislim da sam ja za XP odvajao 10GB mada često bude kritično pa je to ipak malo. Možda problem prave neki programi koji se bez pitanja ubacuju na C particiju a preveliki su.
Ako ipak moraš da povećaš, postoje programi koji to rade bez gubitka podataka ali uvek postoji rizik kod takvig posla. Preporučuje se backup važnih podataka za svaki slučaj, korišćenje UPS-a da ne bi nestanak struje napravio problem kao i dobro razumevanje postupka. Nije baš mali posao, potrebno je da se D particija skrati za neku veličinu pa sve to pomeri da bi se napravio prostor do C particije pa tek onda ona povećala. Ako ti je D particija velika i popunjena, sve će da traje prilično dugo što povećava rizik.
Možda je bolje da prvo stvarno proveriš da li ima nečega što bi mogao da prebaciš na neku drugu particiju.
 
Odgovor na temu

xigma
Banja Luka

Član broj: 18190
Poruke: 147
79.143.162.*



+41 Profil

icon Re: Manjak prostora na master HDD particiji.13.05.2008. u 01:14 - pre 193 meseci
@calexx
Problem je što Documents and settings grana zauzme jako mnogo prostora, naročito ako više korisnika koristi računar.

Postoji i opcija u NTFS-u da mountaš particiju u folder na recimo C: disku (dostupna je u Disk managmentu) , ali nažalost folder na koji mountaš mora biti prazan, pa bi malo teško bilo ovu opciju primjeniti na D&S granu (možda nekim tweakovanjem / rename pa vraćanje fajlova na novi prazan folder).
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Manjak prostora na master HDD particiji.13.05.2008. u 19:39 - pre 193 meseci
Pa naravno ali i to može da se podesi ako zna čemu šta služi. U svakom slučaju ima šta da pokuša pre nego krene u akciju povećavanja C particije što je u svakom sličaju najkompletnije rešenje ali sa malo rizika.
 
Odgovor na temu

HamoHapic

Član broj: 112668
Poruke: 76
*.velocity.net.



Profil

icon Re: Manjak prostora na master HDD particiji.13.05.2008. u 21:21 - pre 193 meseci
Mozes sve to da odradis u Partition Magic
 
Odgovor na temu

mihajilo
ns

Član broj: 38943
Poruke: 159
*.rcub.bg.ac.yu.



+2 Profil

icon Re: Manjak prostora na master HDD particiji.14.05.2008. u 01:18 - pre 193 meseci
sa acronis disk director suite programom mozes slobodno menjati velicinu particije bez brige da ces ostati bez podataka i to bi resilo jednostavno tvoj problem,probao sam i znam da je bezbedno,naravno mozes sam obrisati podatke ako ne znas sta radis i izaberes takvu opciju.i ova opcija ne traje dugo i dobra je jer se pomocu nje mogu praviti i nove particije po potrebi.

drugi nacin prebaciti softwer na druge particije.
system mechanic ima opciju koja se zove relocate softwer,na taj nacin mozes bilo koji instaliran program relocirati(prebaciti) na neko drugo zeljeno mesto,isto testirano i sigurno radi,ali je problem u tome sto moze da potraje,jer pregleda registry bazu i ako je ona velika moze da traje dugo.
toliko od majla
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Manjak prostora na master HDD particiji.14.05.2008. u 09:23 - pre 193 meseci
Nijedan program ove vrste nije apsolutno pouzdan. Uvek nešto može da se desi a pošto ovde mora da odradi više ozbiljnih promena veličine, rizik je veći. Ja recimo koristim Partition Magic i nikad nije zabrljao mada ga ovde mnogi ne vole. A jedino loše iskustvo imam sa Acronis (ili beše Paragon) programima.
 
Odgovor na temu

mihajilo
ns

Član broj: 38943
Poruke: 159
*.rcub.bg.ac.yu.



+2 Profil

icon Re: Manjak prostora na master HDD particiji.14.05.2008. u 10:49 - pre 193 meseci
ja imam lose iskustvo sa partition magicom(cini mi se 8),samo sto sam ga instalirao on nije hteo da radi dok mi nije sje*ao mbr i grub na njemu,posle i da je hteo da radi kako treba nisam nu pruzio sansu,tada sam lepo nabavio super grub disc i otad nemam tih problema,jeste da sam i acronisom bio zeznuo grub,ali to je bilo svesno,jer sam bio upozoren na mogucnost toga,ali zato je dobro skinuti super grub disc iso sa neta ili ga nabaviti,mali je i jednostavan,pa ako nesto podje po zlu i prepise se mbr,moze se povratiti boot loader i windows-ov i grub i to na vrlo jednostavan nacin za par minuta.
toliko od majla
 
Odgovor na temu

KLLIKER
Novi Sad

Član broj: 13142
Poruke: 207
89.216.43.*



+4 Profil

icon Re: Manjak prostora na master HDD particiji.14.05.2008. u 15:09 - pre 193 meseci
15 GB za XP je vise nego dovoljno. Cak i previse. @Flash ti je dao najbolji odgovor. Prilikom instalacije softwera koji traze prostor na disku ( muzika, video...) uvek im se odredjuje skladisni prostor na nesistemsku particiju. Download takodje preusmeris i nemas nikada problem koji si izlozio. Uradi ti tako a particiju ne diraj jer ne verujem da imas toliko softwera koji trazi zahtev na sistemsku particiju.
 
Odgovor na temu

packypfc
packypfc

Član broj: 117404
Poruke: 403
212.200.215.*



+7 Profil

icon Re: Manjak prostora na master HDD particiji.15.05.2008. u 09:00 - pre 193 meseci
Ma znam da je dovoljno, ali posto koristim Acronis True Image cele particije, hteo sam da na jednoj particiji budu svi programi i igrice, tako da bude lako i jednostavno kad reinstaliram sistem. Anyway hvala na pomoci
 
Odgovor na temu

Flash411

Član broj: 53039
Poruke: 1846
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: flash411@jid.pl
ICQ: 296417234
Sajt: www.etfos.hr/~mgavlik/goo..


+4 Profil

icon Re: Manjak prostora na master HDD particiji.15.05.2008. u 11:28 - pre 193 meseci
Pogledaj prvo sta stvarno zauzima puno mjesta,to mogu biti temp folderi,slike,filmovi,
tko zna. Najbolje prvo provjeri koji su veliki fajlovi koje bi mogao preseliti,a tek
onda neke programe.
Gone insane,be right back..... | Malo drugacija google pretraga
http://poremecenum.blog.hr/ | http://www.etfos.hr/~mgavlik/googledirectorysearch/
____________________________________________________
Failure is not an option. It comes bundled with Windows.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Manjak prostora na master HDD particiji.

[ Pregleda: 4175 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.