Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako ukloniti ikonice iz task bara???

[es] :: Windows desktop :: Kako ukloniti ikonice iz task bara???

[ Pregleda: 9257 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanche911
School

Član broj: 172418
Poruke: 87
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Kako ukloniti ikonice iz task bara???09.05.2008. u 15:36 - pre 194 meseci
Imam vec duze vreme problem kako da uklonim neke suvisne ikonice iz task bara (donji desni ugao) posto mi bespotrebno crpe RAM memoriju... Neke npr. mogu da uklonim desni klik pa exit ali svaki put kada restartujem racunar one su opet tu. Da li postoji neko trajno resenje za njihovo uklanjanje?
 
Odgovor na temu

Jericho

Član broj: 161511
Poruke: 248
*.exe042.net.



+449 Profil

icon Re: Kako ukloniti ikonice iz task bara???09.05.2008. u 16:01 - pre 194 meseci
U Registry Editoru, mada ako ne znas sta radis, bolje da ne diras. Start-Run: regedit
Udjes najpre u root Current User, pa Software/Microsoft/Windows/Current Version/Run i obrises SAMO ONO ZA STA SI SIGURAN da ti ne treba. Nikako ne brisi Default, ostavi i ctfmon.exe (mislim da je to language bar).
Onda udji u root Local Machine, opet istim putem do Run, i ovde takodje obrisi (takodje pazljivo) samo ono sto znas sta predstavlja, a ne treba ti.

P. S. Ovo me podseti da proverim i svoju registry base
 
Odgovor na temu

Flash411

Član broj: 53039
Poruke: 1846
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: flash411@jid.pl
ICQ: 296417234
Sajt: www.etfos.hr/~mgavlik/goo..


+4 Profil

icon Re: Kako ukloniti ikonice iz task bara???09.05.2008. u 16:14 - pre 194 meseci
Skini si ovaj programcic,olaksat ce ti zivot.
http://www.mlin.net/StartupCPL.shtml
Naravno,ako neznas sta je neki program,ili ti je
nepoznat,bilo bi bolje ne dirati.


[EDIT]
Pošto je ovaj izuzetno koristan besplatni programčić veoma mali, bio sam slobodan da ga prikačim uz poruku
StartUp ControlPanel 2.8


[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 09.05.2008. u 17:41 GMT+1]
Gone insane,be right back..... | Malo drugacija google pretraga
http://poremecenum.blog.hr/ | http://www.etfos.hr/~mgavlik/googledirectorysearch/
____________________________________________________
Failure is not an option. It comes bundled with Windows.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

JohnDou
John Doe
Engineer , Security Service
BiH

Član broj: 106600
Poruke: 165



+1 Profil

icon Re: Kako ukloniti ikonice iz task bara???09.05.2008. u 17:47 - pre 194 meseci
Kucaj u Run msconfig i tamo imas startup tab..
samo odcekiraj sto ti ne treba,ako pogrijesis samo zakaci ponovo sta ti bude trebalo...

POZ!
 
Odgovor na temu

milanche911
School

Član broj: 172418
Poruke: 87
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: Kako ukloniti ikonice iz task bara???09.05.2008. u 21:24 - pre 194 meseci
Citat:
JohnDou: Kucaj u Run msconfig i tamo imas startup tab..
samo odcekiraj sto ti ne treba,ako pogrijesis samo zakaci ponovo sta ti bude trebalo...



E ovo mi je pomoglo... Resio sam problem. HVALA VAM PUNO! Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.yu.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Kako ukloniti ikonice iz task bara???09.05.2008. u 22:17 - pre 194 meseci
Pa to ti je i Flash predlozio samo da ne kucas nista.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Kako ukloniti ikonice iz task bara???09.05.2008. u 22:48 - pre 194 meseci
^ ... a i da kod restarta ne mora da odgovara na dosadno pitanje...

 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Kako ukloniti ikonice iz task bara???09.05.2008. u 22:52 - pre 194 meseci
Citat:
Jericho: U Registry Editoru, mada ako ne znas sta radis, bolje da ne diras. Start-Run: regedit
Udjes najpre u root Current User, pa Software/Microsoft/Windows/Current Version/Run i obrises SAMO ONO ZA STA SI SIGURAN da ti ne treba. Nikako ne brisi Default, ostavi i ctfmon.exe (mislim da je to language bar).
Onda udji u root Local Machine, opet istim putem do Run, i ovde takodje obrisi (takodje pazljivo) samo ono sto znas sta predstavlja, a ne treba ti.

P. S. Ovo me podseti da proverim i svoju registry base ;)


Ovo nije dobar savet, ovako se eventualno briše neki malware a ne regularno instalirani softver. Znači ovo je poslednja opcija ako ništa drugo ne deluje. PLUS što nije potrebno brisati sa oba mesta, dovoljno je na jednom (npr. HKEY_LOCAL_MACHINE), jer je ovo drugo gde se pojavljuju isti ključevi puka kopija, i brisanje jednog ključa briše automatski i drugi.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

JohnDou
John Doe
Engineer , Security Service
BiH

Član broj: 106600
Poruke: 165



+1 Profil

icon Re: Kako ukloniti ikonice iz task bara???10.05.2008. u 00:10 - pre 194 meseci
Citat:
kristi1: Pa to ti je i Flash predlozio samo da ne kucas nista.


Ne vjerujem da stvarno mislis da je zbog ovakvih gluposti potrebno instalirati dodatne programe????

Citat:
Catch 22: ^ ... a i da kod restarta ne mora da odgovara na dosadno pitanje...

;)

Ako je iskljucio nekl od njemu potrebnih procesa to "dosadno pitanje" je ustvari zgodna precica.....

Nego, nepotrebna prica..Kako Milanche rece zavrsio je posao...

POz.....

 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Kako ukloniti ikonice iz task bara???10.05.2008. u 02:17 - pre 194 meseci
Citat:
JohnDou: Ne vjerujem da stvarno mislis da je zbog ovakvih gluposti potrebno instalirati dodatne programe????

Forumi su prepuni pitanja vezanih za "ovakve gluposti", što samo ilustruje alarmantni nivo neobaveštenosti korisnika i nepoznavanje elemetarnih podešavanja sistema.
Startup Control Panel 2.8 je veoma koristan utility, po meni spada u kategoriju nezaobilaznih i obavezno ga instaliram na svaki računar (kao i još par stvarno korisnih: "ProcessViewer", "ProcessExplorer", "Services and Devices", "Empty Temp Folders 2.8.3"...)
Prosto volim da znam u svakom momentu šta se sve tačno dešava u mom sistemu. Istina Windows ima dosta korisne alatke za tu vrstu poslova, ali ponekad su prilično sakrivene, zato neki dodatni programčići pomažu da se željeni posao brže i lakše obavi...

 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Kako ukloniti ikonice iz task bara???

[ Pregleda: 9257 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.