Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

XP: Problem sa instalacijom windows i particijama

[es] :: Windows desktop :: XP: Problem sa instalacijom windows i particijama

[ Pregleda: 2953 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

temuchin
Beograd

Član broj: 180842
Poruke: 35
*.static.sbb.rs.



+3 Profil

icon XP: Problem sa instalacijom windows i particijama09.05.2008. u 14:46 - pre 194 meseci
Ja imam dve particije na disku.
Hteo sam da formatiram c particiju ( imam dve, c i d ) i instaliram novi windows xp+sp2
podigao sam racunar sa windowsovim instalacionom diskom
obrisao sam particiju c
potom je kreirao,formatirao u ntfs format (full, ne quick)
instalirao windows xp+sp2
Sve je bilo redovno,podesio drajvere,mrezu,...I sve radi ok

Ali ima problem. Postavio mi je neke sistemske fajlove (boot.ini i jos pet,sest tih malih sistemskih fajlova) na d particiju. Tako da mi sada racunar vidi i c i d kao sistemske particije.
Kako je to moguce i zasto se to desilo i mogu li nekako to da ispravim a da ne instaliram windows ponovo.
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-1.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: XP: Problem sa instalacijom windows i particijama09.05.2008. u 18:22 - pre 194 meseci
Na tvom mestu, ja bih iz windowsa formatirao D particiju, pa sta bude.
Ako se plasis eventualne nove instalacije, nemoj to da radis.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: XP: Problem sa instalacijom windows i particijama09.05.2008. u 18:58 - pre 194 meseci
Za početak proveri kakve su particije tj jesu li obe primarne i koja je od njih aktivna jer je malo čudno da tek tako ubaci sistemske fajlove na drugu particiju. Ako formatiraš d particiju, verovatno će, ako windows to uopšte dozvoli, da bude problema da se sistem posle toga startuje.
 
Odgovor na temu

DarioBH
Bosna i Hercegovina

Član broj: 86881
Poruke: 453
*.europronet.ba.



+1 Profil

icon Re: XP: Problem sa instalacijom windows i particijama09.05.2008. u 19:07 - pre 194 meseci
a zasto si stavio sistemske fajlove na D i na koji si nacin to uradio ?
 
Odgovor na temu

temuchin
Beograd

Član broj: 180842
Poruke: 35
*.beobug.com.



+3 Profil

icon Re: XP: Problem sa instalacijom windows i particijama11.05.2008. u 20:59 - pre 194 meseci
Pa ne smem da formatiram d,jer time ide i boot.ini i ti ostali sistemski fajlovi a onda nista od dizanja windowsa.
Problem i jeste u tome. Moje pitanje i jeste kako je uopste uspelo da se desi da ih stavi na d particiju kada sam u instalaciji stavio da se snimi na c. Znaci on je windows i instalirao na c sem tih 5 -6 fajlova koje je postavio na d. Da li neko zna kako da ih prebacim na c. Jel to uopste moze?
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: XP: Problem sa instalacijom windows i particijama12.05.2008. u 02:19 - pre 194 meseci
Da li na obe particije imaš sistemske fajlove?
Otvori boot.ini i prekopiraj taj tekst u poruku ovde pa da vidimo šta dalje može da se uradi...

Ovo su ti svi sistemski fajlovi, koji treba da budu u root direktorijumu sistemskog diska (hiberfil.sys i pagefile.sys ne moraju obavezno da postoje tu)


Da li si proverio ono što ti je calexx gore napisao?

Desni klik na My Computer pa odaberi "Manage" i onda "Disk Management"


[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 12.05.2008. u 03:30 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

temuchin
Beograd

Član broj: 180842
Poruke: 35
*.static.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: XP: Problem sa instalacijom windows i particijama12.05.2008. u 17:01 - pre 194 meseci
Na d se nalaze fajlovi boot.ini,NTDETECT.COM,ntldr,msvcr71.dll i folderi System Volume Information i MSOCashe.
A na C su pagefile.sys,AUTOEXEC.BAT,WINDOWS folder,IO.SYS,CONFIG.SYS,MSDOS.SYS a i System Volume Information koji se nalazi na d.

Da li postoji nacin da se svi migriraju na c? i da d ne bude vise sistemska. Da napomenem jos jednom,ja sam windowsu "naredio" da se instalira na c.
On je i prethodno bio na c. Pa sam je ja formatirao,D nisam dirao. I onda instalirao windows na c
Evo moje slike...



[Ovu poruku je menjao temuchin dana 12.05.2008. u 18:12 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: XP: Problem sa instalacijom windows i particijama12.05.2008. u 18:16 - pre 194 meseci
Ja sam ti lepo napisao šta da proveriš ali nisi reagovao. Pogrešio si kada si formatirao C particiju jer si je napravio kao extended a trebalo je kao primarnu. Zato je on tu ostavio boot fajlove ali je sistemska ona koja to mora tj jedina primarna koju je našao.
 
Odgovor na temu

temuchin
Beograd

Član broj: 180842
Poruke: 35
*.static.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: XP: Problem sa instalacijom windows i particijama13.05.2008. u 15:13 - pre 194 meseci
Pa nisam ja imao sta da proveravam,stvar je vec bila gotova kada sam ja trazio pomoc.

Kako je to moglo da se desi? i kako je moguce da sam c napravio kao extended. Pri instalaciji windowsa on samo pita da li zelim da formatiram i koju particiju i da li u ntfs ili fat. Nista drugo. Nema pitanja koja zelis da bude primarna i slicno
I jel ne moze da se ispravi?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: XP: Problem sa instalacijom windows i particijama13.05.2008. u 19:06 - pre 194 meseci
Mislio sam da proveriš da li je extended pa ako jeste, kao što jeste, to je razlog.
Ne znam kako si uspeo, jedino ako već nije bila extended ... mada ako si obrisao ... Nekada je bilo standardno da se napravi jedna primarna i jedna extended pa u okviru ove druge proizvoljan broj logičkih, možda Windows automatski pravi extended ako primeti da postoji primarna.
Konverzija primarne u logičku je moguća ali za obrnuto nisam siguran. Možda da probaš da prepoloviš C particiju pa ispred nje napraviš novu pa uradiš migraciju sistema ali mi se čini da je lakše rešenje da ponovo instaliraš Windows. Hm, možda proradi neki backup pa pravljenje nove particije, možda prođe.
 
Odgovor na temu

temuchin
Beograd

Član broj: 180842
Poruke: 35
*.static.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: XP: Problem sa instalacijom windows i particijama13.05.2008. u 20:30 - pre 194 meseci
To sam i ja razmisljao. Jar ja jesam brisao c ali ne i d posto su mi na njoj podaci. Tako da je moguce u tom momentu napravio od d primarnu.
Steta je ocigledno ucinjena,osim ako se ne pojavi neko sa necim novim.

Kako sada,ako se odlucim na ponovnu instalaciju xp-a da namestim da c bude primarna?
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: XP: Problem sa instalacijom windows i particijama

[ Pregleda: 2953 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.