Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

asus usb wireless....mreze ali bez rutera

[es] :: SOHO Networking :: asus usb wireless....mreze ali bez rutera

[ Pregleda: 2682 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon asus usb wireless....mreze ali bez rutera09.05.2008. u 07:12 - pre 194 meseci
Pregledavao sam teme, ali svi imaju rutere, fizicke, a ja se bakcem sa neki softverskim. Verovatno ste se sretali vec na forumu sa ovom vrstom usb wireless igracke, oznaka wl-1676.
Problem je sledeci, posle dosta petljanja i preko njegovog softvera, i preko kompa, uspeo sam na neku srecu da povezem lap top i komp, i da pri tome mi radi serovanje i na jednom i na drugom, znaci stampanje sa lap topa preko mreze, milina prava, ali tada mi net nije hteo da radi sa lap topa, iako mi je prijavljivao i ikonicu i da radi. Onda sam se zainatio, trazio uputstva, citao helpve, i sada......sada ni ono serovanje najprostije ne mogu da izmajmunisem. Probavam sve moguce opcije i AD HOC vezivanje i INFRASTRUCTURE (za koje vele da je potreban AP). Softver Asusa podrzava neki softverski AP i automatsko namestanje serovanja ADSL konekcije preko usb modema, i to na slici sve radi fino. Ali prakticno jok. Probao sam i preko windowsa da setujem mrezu, pa da je radim bez WEP zastite, pa sa zastitom, pa daj mrezu da bude na lap topu a komp da se konektuje...ma jok, sada me zeza, kazem, cek i to, kada ih povezem, ne mogu sa lap topa da pristupim kompu, kaze, nemas prava bla bla truc, onaj jedan put mi je trazio neku sifru iakaunt (koji sam mu i napravio na fiksnom kompu, i staljao total share, i gest akaunt enable, na oba kompa ma ni da cuje). Isti problem pristupa postoji i u drugom smeru, cak i kada im formiram mrezu, tipa na stalnom mreza ovaj komp na net pa na njega drugi, a na lap topu ona opcija 2, on se konektuje preko drugog kompa....ni da cujuju, cak im dam i isti WORKGROUP, ma jok, svaki ulazi na svoje, od ovog drugog ni da cuje (e da kada pristupa ovom drugom traje.......bez obzira da li ide lap top ka kompu ili obrnuto).
Sada me vec nervira i brine to sto ne mogu da udjem lepo na ser, koga sam knjiski odradio, i to glupo prijavljivanje kontaktiraj admin. Cak sam odneo u firmu lap top, nakacio Asusa na komp sa mrezom, instalira ga on, formirao mrezu preko windowsa, i paz te sad, lap top ide na taj komp kao blesav, a ovaj mucenik na lap top jok, isti problem kao kod kuce, kontaktiraj mmmmu admin.

:(pomagajte molim VAS:( sve ima da gazim (mislim na sisteme) ako zatreba....pomagajte


Najljubaznije se izvinjavam, tek kasnije sam video pod forum wireless, molim administrator za razumevanje, ujedno i za pomoc, zeleo bih da sastavim uz pomoc svih, jedno uputstvo za ove male i jeftine usb wireless stvarcice, jer verovatno za 2000 nema bolje varijante a da je bezicna. Molim jos jednom za razumevanje, i prebacite topic ako teba.
Hvala puno!!!



[Ovu poruku je menjao Vill dana 09.05.2008. u 13:47 GMT+1]
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

DarioBH
Bosna i Hercegovina

Član broj: 86881
Poruke: 453
*.europronet.ba.



+1 Profil

icon Re: asus usb wireless....mreze ali bez rutera09.05.2008. u 19:04 - pre 194 meseci
Pogledaj u control panelu > administrative tools > local security policy > user rights assignment > access this computer from the network dali ima Everyone
a pregledaj i ostale
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: asus usb wireless....mreze ali bez rutera10.05.2008. u 07:18 - pre 194 meseci
Znao sam da postoji neka zezalica tog tipa, hvala na otkricu veoma korisna stvarcica taj secpol.msc, i da, bilo je tu nelogicnosti, ali isto sam problem utvrdio i kada sam podizao WMware masinu, lan koji se tada napravi izmedju stalnog kompa i te viruelne masine radi u smeru (konkretno) lap top ka masini, znaci ulazi na sher ko blesav, ali obrnuto, opet isti problem, i dalje eksperimentisem... nove ideje i uputi i dalj esu pozeljni. Hvala puno na trudu
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: asus usb wireless....mreze ali bez rutera10.05.2008. u 18:03 - pre 194 meseci
PAZNJA OVO PISEM SA LAP TOPA PREKO KOMPA, SHER I SVE UKLJUCENO *vicem od srece

Ljudi, uspeo sam da razmrsim cvor, stos je definitivno u podesavanjima bio, zahvaljujuci ukazivanju na cuveni secpol.msc primetio sam da su mi na starom sistemu disebled bili dve KLJUCNE opcije za ser fajlova izmedju lap topa i kompa a to su prve dve u po opciji SECURITY OPTIONS, tacnie ADMINISTRATOR ACCOUNT STATUS I GUEST ACCOUNT STATUS moraju da budu na ENABLE, meni su bili na NOT CONFIGURED i sto je gore, zasenceni da ne mogu da ih menjam, za sada ostaje muka da to otkrijem kako jer trenutno Vam pisem sa svezeg sistema koga sam instalirao na privremenom hardu, znaci... uskoro cu napisati neko uputstvo onako zesce, sa svim koracima koje sam probao i koji rade, i mislim da bi admini tebalo da ga postave gore!!!

Uskoro
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: asus usb wireless....mreze ali bez rutera14.05.2008. u 23:07 - pre 193 meseci
Posle dosta mucenja na kraju sam i na regularnom sistemu, koji je mator, sve uspeo da podesim. Ne zelim da Vas gnjavim koliko je posla bilo, zato cu ovde staviti samo kratko ali konkretno uputstvo sta raditi i sa cim raditi.

OVO SE ODNOSI NA WIRELESS USB ADAPTER OD ASUSa OZNAKE WL - 167G

1. proveriti da li su opcije u local security lepo *smisleno podesene, sve je lepo napisano i objasnjeno, ako jos imate sp3 to je bolje jer imate vise opcija, do ove opcije se lako dolazi, ukucavanjem SECPOL.MSC u RUN opciju (start-run), vayne podopcije su security options i user rights assigment (sve podopcije lepo pregledati, narocito one koje se odnose na pristup racunaru sa mreze kao i zabrani odredjenim userima (narocito guest). OBAVEZNO u security options, prve dve opcije MORAJU biti enabled (ako slucajno nisu, kliknite na vrh, na security settings, pa desni klik pa reload, to resava stvar)
2. ako je po difoltu gore sve kako valja sledece sto radit PAZNJA SAD: instalirate softver pa kada to prodje resetujete komp
3. e sada stavljate stvarcicu u usb, komp odradi svoje, i pojavi se mreza, ako ne, napravite je uy pomoc njihovog wizarda (one click wizard), on sve cini laksim i jednostavnijim, ali sve ovo moze i iz xpa. U svakom slucaju...
4. Kada je mreza podignuta, mozete joj menjati sttings uz pomoc assusovog softvera, tipa da zastite mrezu sifrom i jos trista cuda, e vama teba samo opcije, ZNACI, mrezu pravite kao INFRASTRUCTURE, a u drugoj opciji (kada otvorite assus wlan card settings) znaci (otvorite softver, pa config pa soft AP), tu obelezite soft AP i ubacite vasu ADSL internet konekciju.
5. Proverite jos jednom prvu stranu, sve je po difoltu, mrezu pravite kao shared i disabled encription (iz razloga sto je domet slab tako da slaba vajda ako neko oce da pristupi, i vi necete moci sa lap topa iz druge sobe), lupite apply, sacekajte i to je to...
6.Sada, desni klik na ikonu wireless konekcije kraj sata pa na status, properties, pa u spisku idite na poslednju stavku, pominje se tcp-ip to otvorite i kucajte sledece, govorim odozgo na dole,

PRVA KUCICA 192.168.0.1
DRUGA KUCICA 255.255.255.0
GATEWAY 192.168.0.1

I SADA ONO STO ME JE ZEZALO DNS!!! 192.168.0.1

7. to je to sto se glavnog kompa tice, naravno, iserujte sta zelite od fajlova na njmu

PRELAZIMO NA LAP TOP

Palite wireless, on se konektuje, opet idemo desni klik na konekciju-status-properties-idemo na tcp ip i tu pisemo sledec
IP 192.168.0.2
DRUGA 255.255.255.0
GATEWAY 192.168.0.1 PAZNJA PAZNJA STAVLJAMO 1 NE 2 NEGO 1
I OPET DNS 192.168.0.1


E da, podrazumeva se da su svi servisi za sering upaljeni, znaci menage-services i onda redom, sve sto treba, server, computer browser i sl.


To je to, nakon toga ocekujem da se konektujete preko kompa i da mi posaljete utiske!!!

PS. uz sve ovo NAPRAVITE home network, i to tako sto na stalnom kompu stavite home network sa prvom opcijom *ona kaze da se stalni komp konektuje na net a ostali preko njega, a na lap topu postavite home network ali sa drugom opcijom, ona veli da se lap top povezuje na net preko drugog kompa. U oba slucaja omoucite file sharing ako zelite da pristupate medjusobno fajlovima sa drugog racunara.

Pozdravi drugari!!

[Ovu poruku je menjao Vill dana 15.05.2008. u 11:56 GMT+1]
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: asus usb wireless....mreze ali bez rutera

[ Pregleda: 2682 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.