Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemi sa laptopom Asus A9Rp

[es] :: Laptopovi :: Problemi sa laptopom Asus A9Rp

[ Pregleda: 2424 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ash
glavolup
banja luka

Član broj: 38750
Poruke: 73
79.101.223.*



+3 Profil

icon Problemi sa laptopom Asus A9Rp07.05.2008. u 23:42 - pre 194 meseci
Pozdrav,

Imam gorepomenuti laptop, kojem sam iz određenih razloga pokušao flashovati bios. Koristio sam ASUS live update, i samo kliknuo Download i OK :) i to je bilo to. Nebitno, on je otišao na servis gdje su zamijenili ploču i DVD rezač, koji je takođe pravio probleme.

Sad imam nove probleme, moguće i da su povezani:

1. Kad ode u stand by a ja ga upalim, on izbaci plavi ekran i restartuje se odmah.
2. Ricoh SD Bus host adapter i RICOH Memory Stick Host Controller prijavljuju grešku: This device cannot find enough free resources that it can use. (Code 12)
3. Kad upalim komp, poslije manje od minut dobijem sljedeći error: Realtek HD Audio Manager: List index out of bounds (-1)

Ja sam u NS a servis je u Sarajevu, i za promjenu ploče i rezača im je trebalo mjesec dana. Bojim se da im to vraćam. Dva puta sam reinstalirao sistem i uvijek isto.

Šta da radim?

Pozz
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Problemi sa laptopom Asus A9Rp09.05.2008. u 01:28 - pre 194 meseci
Nezgodno...

Ako je u garanciji svakako bi trebalo da ga odneseš na servis, mada možeš da ih pitaš, možda ti i ovde vredi ta garancija pa ga servisiraš u NS ili gde se već nalaziš. Možda samo treba flešovati BIOS ali zbog lošeg iskustva možda bolje da to ne radiš sam. Izgleda da nisi imao sreće sa lapićem, ali valjda će ti ga srediti ili dati drugi otkud znam. Jedino da probaš da updateuješ drajvere za taj card reader i zvučnu kartu, ko zna možda upali.

Probaj da ga odneseš u neki lokalni servis da ih zamoliš da ti samo provere da nije u pitanju loša RAM memorija... ono na brzaka isprobaju sa drugim modulima, da bar to eliminišeš kao mogući uzrok.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

ash
glavolup
banja luka

Član broj: 38750
Poruke: 73
79.101.223.*



+3 Profil

icon Re: Problemi sa laptopom Asus A9Rp09.05.2008. u 20:47 - pre 194 meseci
Pozz,

Pazi, jeste on u garanciji, štaviše - upravo je došao sa opravke iz servisa :)

Frka je što mislim da ne mogu u NS da to sređujem, nego moram čekati dok odem kući u Banja Luku. A to je problem... Mislim, nije to neka velika frka ...

Biće ok... valjda...

Hvala u svakom slučaju,
Pozz
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Problemi sa laptopom Asus A9Rp

[ Pregleda: 2424 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.