Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pristup ruteru sa udaljenih lokacija

[es] :: SOHO Networking :: Pristup ruteru sa udaljenih lokacija

[ Pregleda: 4223 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

uglavnom_bezopasni
Novi Sad

Član broj: 80709
Poruke: 81
*.WLAN-BMP6.NSD.panline.net.

ICQ: 277059164


Profil

icon Pristup ruteru sa udaljenih lokacija07.05.2008. u 11:23 - pre 194 meseci
Ruter zahteva da se unapred unese ip adresa sa koje će mu biti pristupano sa udaljene lokacije, to do sada nije problem pošto se uvek pristupalo sa iste statičke ip adrese, pošto se pojavila potreba da se ruteru pristupa sa različitih lokacija, da li postoji servis koji obezbeđuje da ruter uvek dobije istu ip adresu sa koje mu se pristupa bez obzira na lokaciju, nešto kao simulacija statičke ip adrese?
 
Odgovor na temu

night-shift
Vukašin Sadžak
• Student FTN, • Software developer
• Futog/Novi Sad

Član broj: 17930
Poruke: 1213
79.101.140.*

Sajt: www.netolerancija.com


+8 Profil

icon Re: Pristup ruteru sa udaljenih lokacija07.05.2008. u 11:34 - pre 194 meseci
http://www.dyndns.com/

http://www.no-ip.com/
La parole est d'argent, mais le silence est d'or.
www.netolerancija.com
 
Odgovor na temu

uglavnom_bezopasni
Novi Sad

Član broj: 80709
Poruke: 81
*.WLAN-BMP6.NSD.panline.net.

ICQ: 277059164


Profil

icon Re: Pristup ruteru sa udaljenih lokacija07.05.2008. u 11:42 - pre 194 meseci
Nije to rešenje, odnosno treba mi obrnuta stvar od toga. Ruter ima statičku ip adresu (uvek znam koja je) ali on zahteva da u njega unesem drugu ip adresu sa koje ću mu pristupiti sa udaljene lokacije, kada mu pristupam sa jednog mesta koje isto ima statičku ip (koju sam ja ranije uneo u ruter) onda nije problem, ali ako nisam na mestu čija je adresa uneta onda nemogu da mu pristupim.

Znači meni treba servis (neka proxy varijanta) koja će bez obzira na moju trenutnu lokaciju (ip adresu) da uvek ruteru šalje istu (koju bi ja uneo u njega) ip adresu koja mora biti brojčana.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Pristup ruteru sa udaljenih lokacija08.05.2008. u 01:35 - pre 194 meseci
Promeni ruter.

Ne znam za nesto so bi radilo u reverse smeru... to je glup security protection, da moras da mu 'najavis' sa koje ces IP adrese pristupati...

Teoretski bi mogao da taj racunar sto ima staticku sa koga si do sada pristupa iskoristis kao gateway, da se sa neke druge lokacije nakacis remote prvo na njega, pa onda sa njega da gadjas ruter.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Pristup ruteru sa udaljenih lokacija

[ Pregleda: 4223 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.