Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VirtualBox- nikako da se instalira gostinski OS

[es] :: Linux :: VirtualBox- nikako da se instalira gostinski OS

[ Pregleda: 2618 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

varelg

Član broj: 24494
Poruke: 187
*.hsd1.fl.comcast.net.



+2 Profil

icon VirtualBox- nikako da se instalira gostinski OS02.05.2008. u 05:50 - pre 194 meseci
Nakon shto sam skinuo VirtualBox i CentOS 5 ISO image, instalacija VirtualBox-a je proshla prilichno lagano. Medjutim kad je doshla na red instalacija CentOS-a u okviru virtuelizacije, stvari su brzo krenule nizbrdo.
Prilikom instalacije iz LiveCD ISO pristizhe poruka o nekakvom memory flush space kao nedovoljno velik i kao instalation exit. Skidoh onda ISO kao instalacioni CD (nije Live CD), i cela instalacija stopira kod mausa i tastature sa sledechom porukom:

input: AT Translated Set 2 keyboard as /class/input/input0
input: ImExPS/2 Generic Explorer Mouse as /class/input/input1

Posle ove dve linije nema nikakvog drugog feedback-a i cela instalacija stoji u mestu. Od svih poruka koje izlaze pre ove dve, pada u ochi poruka o cpuid:

processor cpuid 671 not supported

Skidoh onda i DVD ISO, chisto da bi se pokrila i ta varijanta. Feedback je isti. Probao sam i instalaciju sa fizichkih CD-a za koje znam da rade i sa kojih sam prethodno uspeshno instalirao Linux na druge mashine. Radi se o CentOS 4 i Fedora5 instalacijama i u oba sluchaja izlazi poruka:

kernel panic, processor not syncing. Installation aborted.

Zanima me jeli iko imao ovakve ili slichne probleme i kako ih je reshio. Prilikom instalacije VirtualBox-a i virtuelnih mashina pratio sam uputstva sa zvanichnog priruchnika koji dolazi s VirtualBox-om...
Estamos listos?
 
Odgovor na temu

varelg

Član broj: 24494
Poruke: 187
*.hsd1.fl.comcast.net.



+2 Profil

icon Re: VirtualBox- nikako da se instalira gostinski OS02.05.2008. u 05:51 - pre 194 meseci
OS domachin je Windows XP Home, AMD Duron 1.2 GHz, 1.75 GB RAM, 200+ GB HDD
Estamos listos?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: VirtualBox- nikako da se instalira gostinski OS02.05.2008. u 16:59 - pre 194 meseci
Ja sam ga probao jednom i mislim da je bilo nekih problema pa sam odustao. Probao sam i Parallels Workstation ali i on brlja sa virtuelnim Linuxima pa sam odustao od njih i koristim samo VMware. Sa njim skoro da nema promašaja dok prva dva često ne mogu da prođu ni početak instalacije.
 
Odgovor na temu

varelg

Član broj: 24494
Poruke: 187
*.hsd1.fl.comcast.net.



+2 Profil

icon Re: VirtualBox- nikako da se instalira gostinski OS03.05.2008. u 05:29 - pre 194 meseci
Chudu nema kraja, upravo sam probao instalirati Windows Server 2003 (probna verzija) i krenulo je kao podmazano, bez ikakvih problema. Ali Linux neche pa neche...
Estamos listos?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: VirtualBox- nikako da se instalira gostinski OS03.05.2008. u 18:29 - pre 194 meseci
Ja sam tako nešto i napisao, nekoliko sličnih programa se nikako ne snalazi sa Linuxima dok se bilo koji Windows jednostavno instalira. Ako nećeš da mnogo razmišljaš, skini VMware server koji je free i instaliraj šta ti je volja.
 
Odgovor na temu

varelg

Član broj: 24494
Poruke: 187
*.hsd1.fl.comcast.net.



+2 Profil

icon Re: VirtualBox- nikako da se instalira gostinski OS03.05.2008. u 18:53 - pre 194 meseci
Interesuje me dali bilo koji od ovih virtuelizaciskih aplikacija daje gostisnkom OS-u pristup PCI resursima . Imam modem za Asterisk koji radi samo pod Linuxom pa me zanima bi li mogao taj modem da koristim i kada je Linux virtuelizovan...
Estamos listos?
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: VirtualBox- nikako da se instalira gostinski OS

[ Pregleda: 2618 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.