Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1181840 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.08.2016. u 20:19 - pre 93 meseci
Citat:
danijela000:
Citat:
mucko030:
Termin tesko da ces upecati, budi uporan-a nocu negde od 23:30 do 00:30 , tako sam cuo da se tad azuriraju liste i od onih koji se odjave da nemogu doci. Pokusaj jer termin da regularno zakazes je ravno nuli.
-Druga solucija je kupovina termina, video sam kako to funkcionise.
-Treca solucija postoji...ali
Procitaj moja dva tri posta unazad pa ces videti kako sam ja uradio...pa eto ja sam prosao.
-Cetvrta solucija ne postoji.
Srecno!!!


ajde ovako,treba mi termin za vizu za avgust u nemackoj ambasadi,slobodnih termina,naravno nema,agencije tvde da je sve zauzeto i nista nemaju.Mene zanima,da li stvarno mogu preko termina za BC da dobijem radnu vizu.Ja imam ugovor za kliniku u Rostocku,kao medicinska sestra.Kolike su sanse da prodjem tako i kakve su sankcije?Ajde odgovori molim te,gori mi pod nogama!Hvala!

Ja sam napisao kako i nebih da ponavljam da ne smaram ostale ovde, samo hrabro i samouvereno ... i nema nikakvih sankcija to je tvoja snalazljivost i treba iskoristiti situaciju dok to ne promene-termina ima po agencijama ali cene su trocifrene.
 
Odgovor na temu

Rina23
De, Baden - Winterberg

Član broj: 310654
Poruke: 70
82.117.213.*



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.08.2016. u 13:15 - pre 93 meseci
Da li mozda neko ima broj telefona od te agencije sto se nalazi kod nemackog konzulata ?
 
Odgovor na temu

Marijana-Nemacka
Beograd

Član broj: 334284
Poruke: 4
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.08.2016. u 13:30 - pre 93 meseci
0113613394
 
Odgovor na temu

Rina23
De, Baden - Winterberg

Član broj: 310654
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.08.2016. u 15:50 - pre 93 meseci
Hvala!
 
Odgovor na temu

cakyly
...

Član broj: 251136
Poruke: 6
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.08.2016. u 11:03 - pre 93 meseci
Hvala na brzom odgovoru.Konacno sam dobila ambasadu,moze naknadno da se dostavi,mada mi je neophodan tako da cu ga polagati sto pre.
 
Odgovor na temu

Nadja123
Nadja Miljkovic
Beograd

Član broj: 333209
Poruke: 5
95.180.30.*



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.08.2016. u 23:04 - pre 93 meseci
Da li neko zna u kojoj vrsti vize zakazuju oni koji imaju dozvolu iz Nemacke sluzbe i koji vode dete sa sobom kod drugog supruznika u Nemacku? Hvala unapred :/
 
Odgovor na temu

isidora16
Mitrovic
DRK
Gronau (Leine)

Član broj: 334363
Poruke: 1
*.net-htp.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.08.2016. u 21:03 - pre 92 meseci
Zdravo svima
Mozda neko moze da mi objasni kako funkcionise dobijanje vize za porodicu.Predala sam sve papire u Ambasadi Nemacke u Beogradu,ali me interesuje ko se tu pita za odobrenje.Ko odlucuje?Koliko traje taj proces obrade?
Unapred hvala
 
Odgovor na temu

Armin1991

Član broj: 330963
Poruke: 5
*.unity-media.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.08.2016. u 15:15 - pre 92 meseci
Podzdrav svima, ja imam problem sa kojim se mozda niko nije sreo. Dobio sam boravak na 3 godine preko spajanja porodice u maju 2016. U braku se ne slazemo, nismo jedno za drugo i trebamo se razvesti. Zna li neko ostaje li meni boravak u nemackoj ili ce mi oduzeti?
 
Odgovor na temu

Veverica85
Deutschland

Član broj: 323556
Poruke: 12
..ynamic.kabel-deutschland.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.08.2016. u 20:55 - pre 92 meseci
Pozdrav Armin. Kao prvo dali si ti dobio stalnu boravisnu dozvolu, tj unbefristet Vizu?Ja sam ovde već tri godine, sledeće godine dobijam neograničeno pravo boravka,tako da ja mislim da ako se razvedes od tvoje supruge tebi boravak biti omogućen te tri godine, i nakon toga oni će da odluče dali ces ostati ili će te vratiti. Sada nisam razumela jel tvoja žena srpski ili nemački drzavljanin? I dali je kod tebe pasoš članice Eu ili nas srpski? Puno pozdrava
 
Odgovor na temu

Veverica85
Deutschland

Član broj: 323556
Poruke: 12
..ynamic.kabel-deutschland.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.08.2016. u 21:04 - pre 92 meseci
Hallo Isidora 😊To može da potraje , ja sam lično dugo čekala, što nemora da bude u tvom slučaju. Dešava se da žene čekaju mesec dana i dobiju vizu, ako suprug ispunjava sve uslove, tj da ima stalan posao, stan itd.Mi smo to sve imali i moj muž je nemački drzavljanin, pa eto to se bilo oteglo tri meseca. .:/To oni iz Ambasade pošalju u ured za strance, iz tog grada gde ti suprug živi i onda oni proveravaju sve papire, i ti iz ureda za strance odlučuju o tvojoj vizi. Kad ti odobre vizu oni će te pozvati ili ako fali neki papir (npr meni su tražili )onda ti oni pošalju pismo da to još nešto dostavis. Nadam se da sam ti malo pomogla. Ako te još nešto zanima rado ću ti pomoći! Pozzz
 
Odgovor na temu

Armin1991

Član broj: 330963
Poruke: 5
*.unity-media.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.08.2016. u 09:57 - pre 92 meseci
Pozdrav Veverice :) dobio sam na 3 godine u maju 2016. Supruga je drzavljanin Crne Gore i ona ima boravak ovde isto jos 3 godine pa ce kasnije produziti. Mene brine za moj status, dole sam sve ostavio zbog dolaska ovde i da me vrate je bas lose.
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.08.2016. u 20:40 - pre 92 meseci
Pozdrav,

Ukoliko suprug ima EU pasos i radi u Nemackoj, moze li supruga da dodje normalno gore i u lokalnom uredu zatrazi dozvolu?

Znam da u nekim drzavama sigurno moze, licno smo probali. Dok se ceka, supruga ne napusta zemlju do dobijanja dozvole.

Hvala...
 
Odgovor na temu

ellhnida
Ivana Branisavljevic
student,Filoloski Fakultet,Beograd
Beograd

Član broj: 215361
Poruke: 25
..88.100.pools.vodafone-ip.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.08.2016. u 22:12 - pre 92 meseci
Ikac2000,

iz licnog iskustva iz 2012.godine,verujem da moze.

Suprug je EU gradjanin (nije Nemac),zaposlen,stambeno obezbedjen.Dosla sam sa detetom,sa potrebnom dokumentacijom otisla u Ured za strance (bez termina,cekala sam u redu) i istog dana dobila boravisnu na 5 godina.Nakon isteka tih 5 godina,prilikom obnavljanja zahteva,dobija se trajna.

Ukoliko se nista nije promenilo,verujem da i ti mozes isto da uradis.U mom slucaju,radilo se o gradu Berlinu.Termin se treba zakazati i po par meseci unapred,pa sam zato otisla bez termina u 6h ujutru,i u 17h izasla sa dozvolom u rukama.Pored muzevljevog Ugovora o radu,potreban ti je i Stambeni ugovor,potvrda da si zajedno sa muzem prijavljena na toj adresi,i kartice zdravstvenog osiguranja,za tebe i supruga.I naravno,fotografije.

Srecno!!

p.s.ukoliko muz nije Nemac,nije potrebno znanje nemackog jezika.Nece ti traziti sertifikate o znanju nemackog.
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.08.2016. u 23:02 - pre 92 meseci
Puno hvala ellhnida.

I mi smo tako uradili u jednoj drugoj EU zemlji.

Pitanje, moguce je da se supruga prijavi na adresu iako nije podnela za papire, ako dobro razumem?

Hvala jos jednom...
 
Odgovor na temu

ellhnida
Ivana Branisavljevic
student,Filoloski Fakultet,Beograd
Beograd

Član broj: 215361
Poruke: 25
..88.100.pools.vodafone-ip.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.08.2016. u 23:42 - pre 92 meseci
Ikac2000,

da,moguce je.Sve sto ti treba je pasos.Zakaze se termin u opstini.Napomena:ukoliko je u pitanju veci grad,pa postoje nekoliko opstina -Burgeramt-,ne moras da ides u onu kojoj tvoja adresa pripada,mozes prijavu da odradis bilo gde.

Takodje ti nije potrebna boravisna da bi dobila zdravstveno osiguranje.Posto suprug vec radi,znaci ima osiguranje,treba da odete u njegovu osiguravajucu firmu,uz pasos i preveden venacni list,i dobices i ti karticu.

Boravisna ti je potrebna ukoliko zelis da se prijavis na Biro za nezaposlene -Jobcentre-.Bilo da trazis posao,ili da bi se prijavila za finansijsku pomoc.



 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.08.2016. u 00:37 - pre 92 meseci
Puno hvala... :-)
 
Odgovor na temu

ppera14
Nis

Član broj: 329472
Poruke: 18
*.lear.com.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.08.2016. u 09:03 - pre 92 meseci
Citat:
ellhnida: Ikac2000,

da,moguce je.Sve sto ti treba je pasos.Zakaze se termin u opstini.Napomena:ukoliko je u pitanju veci grad,pa postoje nekoliko opstina -Burgeramt-,ne moras da ides u onu kojoj tvoja adresa pripada,mozes prijavu da odradis bilo gde.

Takodje ti nije potrebna boravisna da bi dobila zdravstveno osiguranje.Posto suprug vec radi,znaci ima osiguranje,treba da odete u njegovu osiguravajucu firmu,uz pasos i preveden venacni list,i dobices i ti karticu.

Boravisna ti je potrebna ukoliko zelis da se prijavis na Biro za nezaposlene -Jobcentre-.Bilo da trazis posao,ili da bi se prijavila za finansijsku pomoc.


A koji su uslovi za dobijanje finansijske pomoci preko arbeits amta? Potrebno je nekoliko godina vec biti u Nemackoj?
 
Odgovor na temu

ellhnida
Ivana Branisavljevic
student,Filoloski Fakultet,Beograd
Beograd

Član broj: 215361
Poruke: 25
..78.008.pools.vodafone-ip.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.08.2016. u 10:39 - pre 92 meseci
ppera14,

dobijanje finsijske pomoci zavisi od mnogo faktora.Nacionalnost,status u Nemackoj (obavezan legalan boravak i prijavljeno mesto stanovanja),bracno stanje,zaposlen ili ne i koliko su visoka primanja itd.U razmatranje ulazi i stanje supruznika ako si ozenjen.

Nista te ne kosta da probas da dobijes.Odes u Jobcentar koji pripada opstini u kojoj zivis,zatrazis Antrag dakle obrazac za prijavljivanje,popunis i predas.Trazice ti naravno i dodatna dokumenta ali reci ce ti usmeno na licu mesta sta ti je potrebno ili ce ti nakon predatog zahteva postom poslati obavestenje sta im jos treba i u kom roku im to treba dostaviti.
 
Odgovor na temu

Djuka82
Ivan Djukanovic
Duisburg

Član broj: 46675
Poruke: 95
..88.100.pools.vodafone-ip.de.

ICQ: 204789866


+6 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.08.2016. u 18:12 - pre 92 meseci
Citat:
ppera14:
Citat:
ellhnida: Ikac2000,

da,moguce je.Sve sto ti treba je pasos.Zakaze se termin u opstini.Napomena:ukoliko je u pitanju veci grad,pa postoje nekoliko opstina -Burgeramt-,ne moras da ides u onu kojoj tvoja adresa pripada,mozes prijavu da odradis bilo gde.

Takodje ti nije potrebna boravisna da bi dobila zdravstveno osiguranje.Posto suprug vec radi,znaci ima osiguranje,treba da odete u njegovu osiguravajucu firmu,uz pasos i preveden venacni list,i dobices i ti karticu.

Boravisna ti je potrebna ukoliko zelis da se prijavis na Biro za nezaposlene -Jobcentre-.Bilo da trazis posao,ili da bi se prijavila za finansijsku pomoc.


A koji su uslovi za dobijanje finansijske pomoci preko arbeits amta? Potrebno je nekoliko godina vec biti u Nemackoj?


nemoj da mešaš arbeitsamt i Jobcenter. Arbeitsamt je pomoć koja se finansira iz novca koje poslodovac i zaposleni uplaćuju u socijalno osiguranje. Da bi dobio pomoć od arbeitsamta ima više faktora, ali najbitniji su da si u poslednjih 24 meseca sakupio najmanje 12 meseci radnog staža i da si bio za to vreme socijalno osiguran. Isto tako obavezna je potvrda od poslodavca da nisi ti svojevoljno dao otkaz, već da ti je otkaz dao poslodavac iz razloga za koje ti ne možeš biti kriv. Visina pomoći koje dobijaš od Arbeitsamta određuje se na osnovu tvoje prosečne plate u poslednjih 12 meseci.
Jobcenter je već druga priča. On se finansira od prikupljenog poreza i u stvari je zamena za klasičnu socijalnu pomoć koja je nekad postojala. Isplaćuje se u skladu sa propisanom minimalnom socijalnom osnovicom potrebnom za život koja je u celoj saveznoj republici ista, ali od mesta do mesta drugačije se određuje visina pomoći koja se dodeljuje za stan i grejanje u skladu sa lokalnim tržišnim kretanjima cena kirija. U principu važno je da imaš regulisani status, da si radno sposoban i spreman da prihvatiš poslove koje ti jobcenter može ponuditi. Ukoliko trebaš da dobiješ produženje boravka a za to vreme primaš novac od Jobcentra, to može predstavljati problem.
 
Odgovor na temu

ppera14
Nis

Član broj: 329472
Poruke: 18
*.lear.com.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.08.2016. u 08:57 - pre 92 meseci
Citat:
Djuka82: nemoj da mešaš arbeitsamt i Jobcenter. Arbeitsamt je pomoć koja se finansira iz novca koje poslodovac i zaposleni uplaćuju u socijalno osiguranje. Da bi dobio pomoć od arbeitsamta ima više faktora, ali najbitniji su da si u poslednjih 24 meseca sakupio najmanje 12 meseci radnog staža i da si bio za to vreme socijalno osiguran. Isto tako obavezna je potvrda od poslodavca da nisi ti svojevoljno dao otkaz, već da ti je otkaz dao poslodavac iz razloga za koje ti ne možeš biti kriv. Visina pomoći koje dobijaš od Arbeitsamta određuje se na osnovu tvoje prosečne plate u poslednjih 12 meseci.
Jobcenter je već druga priča. On se finansira od prikupljenog poreza i u stvari je zamena za klasičnu socijalnu pomoć koja je nekad postojala. Isplaćuje se u skladu sa propisanom minimalnom socijalnom osnovicom potrebnom za život koja je u celoj saveznoj republici ista, ali od mesta do mesta drugačije se određuje visina pomoći koja se dodeljuje za stan i grejanje u skladu sa lokalnim tržišnim kretanjima cena kirija. U principu važno je da imaš regulisani status, da si radno sposoban i spreman da prihvatiš poslove koje ti jobcenter može ponuditi. Ukoliko trebaš da dobiješ produženje boravka a za to vreme primaš novac od Jobcentra, to može predstavljati problem.


Oh hvala ja nisma ni znao da postoji Job center,
Pitam za suprugu. Ja radim, imam platu oko 50 000EUR godisnje bruto pa razmisljam da li ona moze primati neki novac dok ne nadje posao?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1181840 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.