Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187640 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zetaxx018

Član broj: 311330
Poruke: 149
*.exe-net.net.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.04.2016. u 09:45 - pre 97 meseci
Citat:
član: ja tebe uopste ne razumem! ti poslednjih nekoliko godina na ovom forumu pricas o tome kako ti je dipoma H+/- i kako ne znas da li je priznata ili nije! zasto jednostavno ne posaljes diplomu u KMK i odradis (pokusas da odradis) taj anerkennung, pa ces onda lepo znati na cemu si?!

Evo kako:

Istrazivanjem sam otkrio da H+/- se dobija jer su od 2005 u Srbiji sve ustanove dobile akreditaciju. Ako nisi dobio za neki smer onda taj smer morao je da se ugasi. Od tada morali su da rade po Bolonji. Problem je bio sa starim diplomama, je sada je Visoka 6 semestara a ranije je bila Visa 2 ili 2.5 godine. Tako da ove stare diplome treba da budu H-. Ali zato fakulteti stare diplome i nove su izjednacene (imaju H+). (ovo su informacije za one koji imaju stare diplome pa ih ovo zbunjuje)

Dosta je ljudi pisalo da dobilo BC preko Visoke skole i da moze bechelor da konkurise. Problem se javio sto se javljaju ljudi koji imaju problem sa priznavanjem, gde su im iz Nemacke nekima poslali da priznaju a nekima ne (kako koji sluzbenik tumacio). To je mene zbunilo najvise, jer ispada da ne tumace dobro. Zato me je zanimalo iskustva drugih. Evo Jablan je stavio sliku i moje diplome ima (A3), druga po redu (strukovni inzenjer elektrotehnike i racunarstva)

@Zapro, ja sam zavrsio tu Visoku. Kada si ti zavrsio? Mozda tvoj smer nije dobio akreditaciju 2005, znam da su se neki smerovi ugasili kao smer elektronike recimo.


[Ovu poruku je menjao zetaxx018 dana 14.04.2016. u 10:57 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao zetaxx018 dana 14.04.2016. u 10:58 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao zetaxx018 dana 14.04.2016. u 10:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.04.2016. u 10:17 - pre 97 meseci
Citat:
zetaxx018:Problem je bio sa starim diplomama, je sada je Visoka 6 semestara a ranije je bila Visa 2 ili 2.5 godine. Tako da ove stare diplome treba da budu H-. Ali zato fakulteti stare diplome i nove su izjednacene (imaju H+). (ovo su informacije za one koji imaju stare diplome pa ih ovo zbunjuje)

a ti si skolu zavrsio dok je trajala 2ipo ili 3 god.?
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+20 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.04.2016. u 10:35 - pre 97 meseci
Citat:
zetaxx018:
Citat:
član: ja tebe uopste ne razumem! ti poslednjih nekoliko godina na ovom forumu pricas o tome kako ti je dipoma H+/- i kako ne znas da li je priznata ili nije! zasto jednostavno ne posaljes diplomu u KMK i odradis (pokusas da odradis) taj anerkennung, pa ces onda lepo znati na cemu si?!

Evo kako:

Istrazivanjem sam otkrio da H+/- se dobija jer su od 2005 u Srbiji sve ustanove dobile akreditaciju. Ako nisi dobio za neki smer onda taj smer morao je da se ugasi. Od tada morali su da rade po Bolonji. Problem je bio sa starim diplomama, je sada je Visoka 6 semestara a ranije je bila Visa 2 ili 2.5 godine. Tako da ove stare diplome treba da budu H-. Ali zato fakulteti stare diplome i nove su izjednacene (imaju H+). (ovo su informacije za one koji imaju stare diplome pa ih ovo zbunjuje)

Dosta je ljudi pisalo da dobilo BC preko Visoke skole i da moze bechelor da konkurise. Problem se javio sto se javljaju ljudi koji imaju problem sa priznavanjem, gde su im iz Nemacke nekima poslali da priznaju a nekima ne (kako koji sluzbenik tumacio). To je mene zbunilo najvise, jer ispada da ne tumace dobro. Zato me je zanimalo iskustva drugih. Evo Jablan je stavio sliku i moje diplome ima (A3), druga po redu (strukovni inzenjer elektrotehnike i racunarstva)

@Zapro, ja sam zavrsio tu Visoku. Kada si ti zavrsio? Mozda tvoj smer nije dobio akreditaciju 2005, znam da su se neki smerovi ugasili kao smer elektronike recimo.


[Ovu poruku je menjao zetaxx018 dana 14.04.2016. u 10:57 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao zetaxx018 dana 14.04.2016. u 10:58 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao zetaxx018 dana 14.04.2016. u 10:59 GMT+1]


Ja ove godine zavrsavam,ostalo mi je jos dva ispita. Pa ne znam kad je akreditovano,na sajtu skole za moj smer drumski saobracaj ima akreditacija iz 2008 i 2013 , a za tvoj smer savremene racunarske tehnologije 2007 i 2012.. udji na sajt skole pa pogledaj(www.vtsnis.edu.rs) kad si ti zavrsio ? Ja nigde ne mogu da nadjem tu nasu skolu da vidim da li je priznata ili ne, ako ti uspes javi . Pozz
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+20 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.04.2016. u 10:38 - pre 97 meseci
Citat:
član:
Citat:
zetaxx018:Ljudi se hvale da dobili sa Visokom skolom Blue Card, pa mi nije jasan moj slucaj sa H+/-. Jer onda ja sam H+ sa novom diplomom ili ipak nisam?

ja tebe uopste ne razumem! ti poslednjih nekoliko godina na ovom forumu pricas o tome kako ti je dipoma H+/- i kako ne znas da li je priznata ili nije! zasto jednostavno ne posaljes diplomu u KMK i odradis (pokusas da odradis) taj anerkennung, pa ces onda lepo znati na cemu si?!




Sta je anerkennung i KMK i gde se nslazi ? Jel tamo moze da se posalje diploma pa da oni kazu da li je priznata ili ne ?
 
Odgovor na temu

zetaxx018

Član broj: 311330
Poruke: 149
*.exe-net.net.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.04.2016. u 10:46 - pre 97 meseci
Citat:
član:
Citat:
zetaxx018:Problem je bio sa starim diplomama, je sada je Visoka 6 semestara a ranije je bila Visa 2 ili 2.5 godine. Tako da ove stare diplome treba da budu H-. Ali zato fakulteti stare diplome i nove su izjednacene (imaju H+). (ovo su informacije za one koji imaju stare diplome pa ih ovo zbunjuje)

a ti si skolu zavrsio dok je trajala 2ipo ili 3 god.?

Ja sam zavrsio 6 semestara i naziv diplome mi je kao na slici sto je stavio Jablan. Moja diploma je po novom (bolonji). Tako da po slici ja imam A3 nivo i deluje sve ok.
Znam da su se smerovi gasili koji nisu dobili akreditaciju. Ali ocigledno da ljudi i dalje imaju problem kao recimo @Zapro. Realno ja ne bih trebao da imam problem ali su me zbunili ovakvi slucajevi pa vise nisam bio siguran u sta da verujem i kako se tumaci.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.04.2016. u 11:30 - pre 97 meseci
Citat:
Zapro:Sta je anerkennung i KMK i gde se nslazi ? Jel tamo moze da se posalje diploma pa da oni kazu da li je priznata ili ne ?

anerkennung je proces priznavanja (prepoznavanja) strane diplome u Nemackoj, a KMK je ustanova kod koje se to radi! evo OVDE imas moj post od pre godinu dana, pa mozes da procitas detaljnije kako cela procedura izgleda u praksi. nakon toga odradio sam i ja celu tu istu pricu, jedino sto je u mom slucaju trajalo znatno krace (3-4 meseca) i sto mi nisu trazili prevode svedocanstava iz gimnazije nego samo kopije da im dostavim, a ni kopije strana indeksa mi nisu trazili, tako da kao sto je neko i rekao, dosta verovatno zavisi i od sluzbenika kod koga dodje predmet.

Citat:
zetaxx018: Ja sam zavrsio 6 semestara i naziv diplome mi je kao na slici sto je stavio Jablan. Moja diploma je po novom (bolonji). Tako da po slici ja imam A3 nivo i deluje sve ok.
Znam da su se smerovi gasili koji nisu dobili akreditaciju. Ali ocigledno da ljudi i dalje imaju problem kao recimo @Zapro. Realno ja ne bih trebao da imam problem ali su me zbunili ovakvi slucajevi pa vise nisam bio siguran u sta da verujem i kako se tumaci.

u tom slucaju, siguran ces biti jedino kada budes imao papir u rukama! kao sto sam tamo vec pominjao, cini mi se da sam ovde na ovoj temi pre nekih godinu/dve procitao da su nekome trazili za Blue Card anerkennung diplome, tako da te mozda ta cela procedura svejedno ceka pre ili kasnije. ako ti se se desi da npr. nadjes posao u Nemackoj i imas ugovor u rukama, odes u ambasadu u BG da predas za vizu i tamo se nadje neki pametni sluzbenik da ti trazi anerkennung diplome, pitanje je da li ce poslodavac biti raspolozen da te ceka pola godine dok ti nabavis taj papir!? zato mislim da nije lose da to odradis, a ujedno i resis svoje sopstvene dileme.
 
Odgovor na temu

zetaxx018

Član broj: 311330
Poruke: 149
*.exe-net.net.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.04.2016. u 11:40 - pre 97 meseci
@član
To je jedna opcija ako zelis da budes siguran (pod uslovom da te i tamo neki sluzbenik ne zezne).
Ali ja sam procitao da kada predajes prevedenu diplomu predas i (u mom slucaju) sliku koju je stavio Jablan. Tu ima naziv skole i adresa i naziv diplome A3 koja se poklapa sa nazivom diplome koju ja posedujem. Zar to nije vec dovoljno? Taj sluzbenik nebi trebao da trazi dodatno tumacenje ali ima naravno svakakvih.
Verovatno je tvoj savet vise za @Zapro jer ne moze da nadje svoju diplomu pa da bude siguran da li je priznata.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+20 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.04.2016. u 12:08 - pre 97 meseci
Okej,hvala. Procitacu veceras,sada sam u nekoj guzvi .

@zetaxx
Jel si ti proveravao negde tu nasu diplomu,jel si saznao nesto,posto je jos nemam da bi je proveravao :D ?
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+20 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.04.2016. u 12:12 - pre 97 meseci
Hvala Jablane,nisam ni video sliku sad sam video kada su spominjali. Da li mozes da mi posaljes taj link,posto sam ja pokusavao i nisam nikako uspeo da nadjem svoju skolu,ne znam sta si ti ukucao, mada tu nema mog smera samo gradjevinaca i neki elektrotehnike i racunarstva koji sad vise ne postoji,ne znam kako je on priznat. Jel to znaci da moj smer nije priznat :/ ? Inace je moj smer drumski saobracaj.
 
Odgovor na temu

zetaxx018

Član broj: 311330
Poruke: 149
*.exe-net.net.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.04.2016. u 12:18 - pre 97 meseci
Pa moras znati svoju diplomu, pozovi skolu

Pogledaj na ovom linku
http://www.dw.com/sr/priznavanje-diploma/a-17275420
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.04.2016. u 12:23 - pre 97 meseci
Citat:
zetaxx018:Verovatno je tvoj savet vise za @Zapro jer ne moze da nadje svoju diplomu pa da bude siguran da li je priznata.

ne, mislio sam na tebe jer si rekao da nisi siguran u sta da verujes i kako se sta tumaci. ne bih da se ubedjujemo da li je anerkennung potreban ili ne, posto ne verujem da to iko moze sa sigurnoscu da kaze jer sve zavisi od toga kako se digne sluzbeniku u ambasadi! zvanicno ne treba, mada moze da se desi da traze. mrzi me sad da pretrazujem ovu temu, ali prilicno sam siguran da su se javljali ljudi ovde sa takvim problemom.

da... jos jedna apsurdna stvar koja mi je u medjuvremenu pala na pamet vezano za tu celu proceduru priznavanja diplome. naime, kada su mi naknadno poslali dopis sa zahtevom da im dostavim kopije svedocanstava srednje skole (u spisku potrebnih dokumenata ne stoji da su za anerkennung potrebna svedocanstva sr. skole, pa im zato nisam to odmah ni poslao), trazili su i da overim kod notara kopiju (beglaubigte Kopie) svoje univerzitetske diplome i dodatka diplomi jer navodno pecat sudskog tumaca iz Srbije koji mi je prevodio diplomu potvrdjuje samo da je prevod ispravan, a ne potvrdjuje da je istovremeno i kopija diplome autenticna! dakle, veruju da je prevodilac iz Srbije ispravno preveo, a nisu sigurni da je diploma stvarna, tako da sam imao dodatni trosak i na notara. u slucaju moje supruge "verovali" su da je kopija stvarna, tj. nisu trazili da se overava i kod notara! ovo sve samo jos jednom potvrdjuje ono sto smo vec konstatovali - dosta zavisi od sluzbenika!
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.04.2016. u 12:49 - pre 97 meseci
Citat:
Zapro:
Hvala Jablane,nisam ni video sliku sad sam video kada su spominjali. Da li mozes da mi posaljes taj link

Ne mogu da ti pošaljem direktan link jer im je glup sajt, kreni odavde pa pretragom dođi do svoje škole:

http://anabin.kmk.org/no_cache/filter/institutionen.html
 
Odgovor na temu

zetaxx018

Član broj: 311330
Poruke: 149
*.exe-net.net.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.04.2016. u 13:19 - pre 97 meseci
@član
Hvala na informacijama koje si podelio.

@za ostale:
Vecina ima problema da pronadje diplomu na http://anabin.kmk.org, evo upustva u sledecem linku:

http://www.dw.com/sr/priznavanje-diploma/a-17275420

U meniju na levoj strani portala treba kliknuti na link „Hochschulabschlüsse“.

Potom iznad osenčenog dela teksta link: „Suchen nach Abschlüssen“.

U meniju koji se otvori staviti kvačicu pored „Serbien“ i zatim iznad spiska i na polje „Länderauswahl bestätigen“

Pored polja „Länderauswahl“ pojaviće se potvrda da ste odabrali Srbiju: Ihre Auswahl: Serbien.
anabin.kmk.org (Screenshot)

Ostalo je da otvorite i polja ispod „Länderauswahl“: „Alle Abschlusstypen“ i tamo odaberete Vaš tip diplome.

U polju „Studienrichtung Auswahl“ trebalo bi da nađete svoj studijski smer.

Kada i njega odaberete, ispod pretrage na stranici će se pojaviti naziv diplome i Vašeg studijskog smera. U rubrici „Klasse“ je važna oznaka (najčešće „A3“, „A4“ ili „A5“) jer se na osnovu nje određuje u kom stepenu je Vaša diploma ekvivalentna odgovarajućoj nemačkoj diplomi. To je oznaka koju treba da navedete u kontaktu sa službom za priznanje stranih diploma u nemačkoj saveznoj državi u koju želite da nađete posao.

Ako kliknete na simbol „+“ levo od naziva Vaše diplome, polje će se proširiti i u njemu ćete dobiti više informacija o vođenju te diplome u Nemačkoj.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.mbb.telenor.rs.



+20 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.04.2016. u 13:22 - pre 97 meseci
Uspeo sam da je nadjem,ali me cudi sto ima samo gradjevinskog smera i neki smer za elektrotehniku koji vise NE POSTOJI.. po tome znaci da je iz cele skole priznat samo jedan smer i to H +/- , nije mi bas logicno.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.mbb.telenor.rs.



+20 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.04.2016. u 13:29 - pre 97 meseci

[quote]zetaxx018:


@Zapro, ja sam zavrsio tu Visoku. Kada si ti zavrsio? Mozda tvoj smer nije dobio akreditaciju 2005, znam da su se neki smerovi ugasili kao smer elektronike recimo.


@zetaxx
Kada si ti zavrsio Visoku tehnicku i koji smer ?
 
Odgovor na temu

zetaxx018

Član broj: 311330
Poruke: 149
*.exe-net.net.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.04.2016. u 14:42 - pre 97 meseci
Ja sam zavrsio 2011, upravo taj smer - strukovni inzenjer elektrotehnike i racunarstva (savremene racunarske tehnologije)
Ugasila se samo elektronika a ostali su racunari i telekomunikacije tj komunikacije...

http://www.vtsnis.edu.rs/strukovne_studije.html

Delatnost visokog obrazovanja Škola ostvaruje kroz strukovne studije na osnovu odobrenih, odnosno akreditovanih studijskih programa za sticanje visokog obrazovanja i stručnog naziva inženjer strukovnih studija odgovarajuće oblasti.

4. SAVREMENE RAČUNARSKE TEHNOLOGIJE
iz oblasti elektrotehničkog i računarskog inženjerstva.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+20 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.04.2016. u 15:01 - pre 97 meseci
aham jeste , izvini nisam znao da se dobija takvo zvanje nakon zavrsetka savremenih racunaskih tehnologija. Moj smer je pod
2.DRUMSKI SAOBRACAJ
iz oblasti saobracajnog inzenjerstva.
Sada sam ja u dilemi sta se desava i kako da nadjem resenje, da li je moguce da su priznate samo SAVREMENE RACUNARSKE TEHNOLOGIJE I GRADJEVINSKO INZENJERSTVO , a da ostali smerovi nisu ?
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.04.2016. u 15:24 - pre 97 meseci
To što je neka diploma priznata ne znači da neka druga diploma nije priznata. Šta misliš kako tačno proces akreditacije diplome funkcioniše? Tako što se mali Nemac zaputi po srpskim školama i univerzitetima i zatraži od svakog listu diploma i onda analizira jednu po jednu? I tako svake godine?

Ne, nego tako što mali Srbin kome treba ausvajs prevede svoju diplomu koja još nije akreditovana (dakle, ni priznata ni odbijena) i spisak ispita, pošalje je u Bon i plati 200-300e koliko košta akreditacija. I onda nakon toga oni dodaju tu diplomu na svoju listu (za ovo poslednje nisam siguran koliko su ažurni, slušao sam priče da su diplome bile akreditovane ali se dotični smerovi nisu pojavili na sajtu).
 
Odgovor na temu

DadoKps
Misks dsdsds

Član broj: 330132
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.04.2016. u 16:54 - pre 97 meseci
Pozdrav ljudi.

Evo sad detaljno sta mi se sve izdesavalo od trenutka kada sam aplicirao za radnu vizu. Prvo sam predao ugovor, original diplomu i diplomu prevedenu na nemacki od sudskog vestaka. Posle nedelju dana mi je stiglo iz ambasade da moram da idem na sajt www.recognition-in-Germany.de da tamo pronadjem moju diplomu koja odgovara nemackoj. Isao sam na taj sajt sto su mi poslali www.recognition-in-Germany.de i nisam tu znao sta treba da radim. Onda sam ih nazvao i oni su me uputili u ZAB.

U ZAB-u iz Bona su mi rekli da odem na sajt http://anabin.kmk.org/no_cache/filter/hochschulabschluesse.html. Na njemu se nalazi moja diploma, H+,- ... A3. Strukovni inzenjer masinstva.


Onda sam ja poslao sva dokumenta u ZAB i kada su mi poslali odgovor imam sta da vidim. Pise da je priznata kao srednja skola i naravno tada su mi odbili radnu vizu posto je uslov bio da ona bude priznata kao Hochschule. Da li je neko imao slican problem ili ako imate neki predlog?
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+20 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.04.2016. u 18:14 - pre 97 meseci
Na koji nacin si poslao dokumenta u Bon,jel mogu da se skeniraju pa da se posalju e-mailom ili moraju dokumenta u originalu na neku odredjenu adresu ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187640 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.