Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187294 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Matej021
NS

Član broj: 319546
Poruke: 9



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.12.2014. u 17:47 - pre 114 meseci
Darko, nemoj toliko očajavati, ima i gorih slučajeva od tebe.
Ti bar tamo imaš ženu i možeš dobiti papire na kontu nje.
Kod mene to, npr., ide mnogo teže, jer imam samo diplomu na koju mogu nešto da tražim i opet se jedem da li će proći.
Ali kako god, znam sigurno da neću odustati dok ne iscrpim sve mogućnosti.
Nemoj odustajati kad si već napravio korak.
Pročitaj iskustva ljudi na forumu, napiši žalbu, naoružaj se strpljenjem, ako treba uzmi i pravnu pomoć, ali ne odustaj.
Možda ja i nisam kompetentan da ti dajem savete, ali se borim da odem.
I opet, nikako ne odustaj, svaki trud će dati neke rezultate.
 
Odgovor na temu

Nekons
Novi Sad

Član broj: 326398
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.12.2014. u 17:56 - pre 114 meseci
Zena je dobila posao u DE,tamo su nas uveravali da nije problem sto je iz Srbije.I na kraju nije dobila vizu za rad u Nemačkoj, a mi smo prodali stan,zena uzela neplacno na poslu godinu dana,sada smo kod rodbine sa dvoje male dece,tako da Darko samo napred nema odustajanja.
 
Odgovor na temu

Nekons
Novi Sad

Član broj: 326398
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.12.2014. u 18:06 - pre 114 meseci
[quote]zetaxx018:
Citat:
Nekons: Jasno mi je da imaju prednost Nemci pa drzavljani EU,ali ta klinika trpi njima treba radnik a niko im se ne javlja.Malo mi je glupo ako im se niko ne javi dve godine onda ispada da oni nikog ne mogu da zaposle,tu mi stvari nisu jasne.

Kako nije jasno?
Ako zanimanje nije deficitno, znaci da na birou ima ljudi koji zele da rade,znaci da klinika treba da stimulise te ljude da se dosele.. sta je cudno?
Zamisli da firma da ovakav oglas: trazim radnika da mi radi za 500 evra. Posto ni jedan Nemac nije lud da radi, onda cu dovesti coveka iz Sirije.A Nemac nece moci da se zaposli a ja cu da zaradim dobro na tog Sirijca.
Pe neki dan , na TV, objavili kako firme, restorani, kafici, stimulisu mlade da se bave tim poslom (konobar, elektricar, kuvar,...), a stimulisu tako sto su povisili cenu rada, pre svega za segrte na praksi. I odmah daju ugovor o radu.
Zasto ta klinika ne stimulise nekog da se doseli? Znaci nesto smrdi.
Na tvom mestu bih se vise zacudio,zasto niko nece da radi za njih.. Postavljaj vise puta to pitanje sebi. Mozda i nisi dovoljno iskren sa nama. Da li tu kliniku vode nasi ljudi :). Znam slucaj da nasa firma zaposlila tako nase ljude: postavi oglas 2 puta manja plata, niko se ne javlja na oglas, zaposli naseg coveka, i posle mu digne realnu platu (da stvar bude zanimljiva ovo je bilo u CH ranije, sada ne znam da li moze). Mozda je biro provalio i sada sprecava takve mahinacije.
Jer je vrlo cudno kako se ti za ovu kliniku mesecima drzis i nemas nameru da trazis drugi posao u drugoj regiji. Mozda bi tamo neka klinika bolje motivisala biro za dozvolu.

Na tvom mestu bih pokusavao dalje, na drugim oglasima.

[Ovu poruku je menjao zetaxx018 dana 12.12.2014. u 09:19 GMT+1][/quote
zetaxxx018 Ja nisam ovde da bih lagao ili pricao bajke.Klinika nije neozbiljna plata koja joj je ponudjena 2500 bruto,dok ne nostrifikuje diplomu.Obezbedili su nam stan gde bi oni bili garancija da ne placamo depozit,takodje taj stan je bez provizije(ustedeli su nam 2000-3000 eura).Plata je na nivou Nemačke nije 500 eur kao sto ti mislis.Ja sam ovde postavio pitanje da mi nije jasno kako je mogla agencija koju je unajmila klinika i ovi na klinici da potpisu ugovor sa mojom zenom ako ona po njihovom zakonu ne moze da dobije posao posto nije iz EU a zanimanje nije deficitarno.Nije mi jasno da prvo nisu proverili papire sa ZAV-om,pa tek onda isli u realizaciju ugovora.
 
Odgovor na temu

zetaxx018

Član broj: 311330
Poruke: 149
178.17.26.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.12.2014. u 18:53 - pre 114 meseci
Citat:
Nekons:

[Ovu poruku je menjao zetaxx018 dana 12.12.2014. u 09:19 GMT+1][/quote
zetaxxx018 Ja nisam ovde da bih lagao ili pricao bajke.Klinika nije neozbiljna plata koja joj je ponudjena 2500 bruto,dok ne nostrifikuje diplomu.Obezbedili su nam stan gde bi oni bili garancija da ne placamo depozit,takodje taj stan je bez provizije(ustedeli su nam 2000-3000 eura).Plata je na nivou Nemačke nije 500 eur kao sto ti mislis.Ja sam ovde postavio pitanje da mi nije jasno kako je mogla agencija koju je unajmila klinika i ovi na klinici da potpisu ugovor sa mojom zenom ako ona po njihovom zakonu ne moze da dobije posao posto nije iz EU a zanimanje nije deficitarno.Nije mi jasno da prvo nisu proverili papire sa ZAV-om,pa tek onda isli u realizaciju ugovora.


Ja mislim (podvlacim - mislim) da imaju pravo da potpisu...jer ti nakon tog ugovora preko ambasade zahtevas radnu dozvolu.. Mislim da nema sanse da ti daju radnu dozvolu pa tek onda ugovor. Posebno sto svaki sluzbenik tumaci zakon na svoj nacin. Mislim da ta klinika treba stalno da vrsi pritisak (mozda dobar advokat) jer neko je pisao ovde na forumu kako je cekao dozvolu 3-4 meseca i tek kada je zvao firmu a ona svog advokata ZAV se namolio da je izda.

 
Odgovor na temu

Nekons
Novi Sad

Član broj: 326398
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.12.2014. u 19:04 - pre 114 meseci
Oni i dalje hoce da je zaposle,sada kao med sestru posto je to deficitarno,promenuce i ugovor,ali med sestre iskljucivo mogu da se zaposle preko naseg zavoda za zaposljavanje posto su Srbija i Nemačka potpisale sporazum o zaposljavanju med.sestara.E sda je tu problem sto je manja plata da li se stisnuti godinu-dve ili pokusati sa nekim advokatom da radi ovo za sta je prvo dobila ugovor to cemo videti kada stigne ugovor i budemo znali tacan iznos primanja.
 
Odgovor na temu

gpantic-jug
Programer
Nemacka
Ludwigshafen

Član broj: 326660
Poruke: 21
217.151.145.*



+5 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.12.2014. u 07:55 - pre 113 meseci
Pozdrav, nekonos,

Citat:
nije jasno kako je mogla agencija koju je unajmila klinika i ovi na klinici da potpisu ugovor sa mojom zenom ako ona po njihovom zakonu ne moze da dobije posao posto nije iz EU a zanimanje nije deficitarno

Isto kao što je i tvoja supruga mogla da potpiše ugovor, nadali ste se i jedni i drugi da ćete dobiti odobrenje. Pravno, nemamate osnova za odštetni zahtev. Zakon o zabrani zapošljavanja stranaca je iznad ugovora. Moje mišljenje je da nema smisla da eventualno podnosite tužbu.
Ono što bih ja na vašem mestu probao je da nađem i neku drugu kliniku. Možda će ovi imati više uticaja kod agencije i progurati dozvolu.
 
Odgovor na temu

gpantic-jug
Programer
Nemacka
Ludwigshafen

Član broj: 326660
Poruke: 21
217.151.145.*



+5 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.12.2014. u 08:21 - pre 113 meseci
Zdravo Darko,
kada je brak iz ljuavi, onda ćete uspeti, jer kao što si sigurno već čuo, ljubav pobeđuje sve.
Nisi nam rekao odakle je tvoja supruga, koliko je dugo u Nemačkoj, da li joj je ovo prvi brak, da li je zaposlena i gde biste i od čega živeli za slučaj da dobiješ vizu. Kako stojite sa školom?
Kakvo ste venčanje imali? Jeste li pravili pravu srpsku pravoslavnu svadbu, ili ste prosto otišli do matičara? Ako je bila PSPS, da li si izabrao fotografije na kojima se to jasno i vidi da im pokažeš?
Izvini što te pitam privatne stvari. Prosto pokušavam da shvatim zašto su te odbili. Ne moraš da odgovoriš, ali onda mogu malo manje da pomognem.
Sledeće što treba da se uradi, u svakom slučaju je žalba. Najbolje da tvoja supruga pokrene pitanje u svom lokalnom ABH. Ja bih savetovao i da ode u Jugendsamt u svom gradu.
Ono što treba da znate je da vas kao supružnike niko na svetu nema pravo da razdvaja. Konvencija UN vam garantuje to ljudsko pravo. Ono što još treba da znate je da je pravda spora. Lično poznajem par, Englez - Ukrajinka koji su morali da se sude sa Velikom Britanijom ravno 4 godine da bi tek sud u Strazburu naredio VB da im dozvoli spajanje porodice.
Koliko je to teško za jedan mladi bračni par, mogu samo da zamislim. Proces uz to nije bio ni jeftin. Advokatu su plaćali 200 funti po času posla + troškove. Momak je radio dva posla da bi to finansirao.
Naravno te troškove će im nadoknaditi VB, ali niko ne može da im vrati 4 godine njihovog života.
Zato bih ti ja savetovao da razmisliš i o alternativama za boravak u Nemačkoj, dok se pitanje ne reši. Kako stojiš sa školom? Da li bi tamo mogao da upišeš studije ili da li eventualno imaš završen fakultet koji Nemačka priznaje?
 
Odgovor na temu

markotas96
sluzbenik
ptt

Član broj: 319318
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.12.2014. u 11:21 - pre 113 meseci
Poštovanje svima,
postavio bih pitanje vezano za mogućnosti zaposlenja u Nemačkoj nakon završenih osnovnih i master studija Ekonomije na nekom od nemačkih fakulteta.
Ja sam sada na završnoj godini srednje škole ovde u Srbiji sa za sada maksimalnim ocenama a namera mi je da upišem bachelor na nekom od Ekonomskih Univerziteta u Nemačkoj.
Trenutno sam u pripremama za polaganje ispita TEST DAF.
Gomila podataka o rangiranju fakulteta mi je u glavi sa raznih sajtova,rangiranje po schanghai-skoj listi ,ZEIT CHE-ranking,Times rankings,Financial time business rankings itd.
Za sada razmišljam da konkurišem na nekim od sledećih Unija: Humboltd,Freie Uni u Berlinu,Uni u Kelnu i Uni u Mannheimu ali gledajući pomenuta rangiranja nemačkih Ekonomskih fakulteta vidim da na nekim listama nema ni pomena npr.Humboltda dok je on na opštoj schanghai listi među 50-100 na svetu.Minhenski Ludwig Maximilians Uni sam eliminisao zbog kako sam primetio velikih skupoća i ozbiljnih poteškoća oko pronalaženja smeštaja.
Takođe vidim da postoji razlika u smerovima Business administration i Economy sto ja nikako da shvatim koja je razlika između ova dva smera i eventualno prednost nekog od njih u pronalaženju posla nakon završenih studija.
Pošto vidim da Ekonomija ne spada u deficitarno zanimanje na teritoriji Nemačke/već da su to uglavnom elektro struka,IT sektor i medicinske usluge/ ,najveća mi je dilema da li je uopšte moguće naći posao u struci i regulisati boravak i radnu dozvolu nakon završetka Bachelor i Master studija Ekonomije u Nemačkoj obzirom na rok od 15 meseci za pronalaženje posla u struci nakon završetka mastera što je po novom zakonu koliko vidim Vlada Nemačke propisala.
Unapred zahvaljujem svima na odgovorima i pomoći.
 
Odgovor na temu

gpantic-jug
Programer
Nemacka
Ludwigshafen

Član broj: 326660
Poruke: 21
217.151.145.*



+5 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.12.2014. u 13:02 - pre 113 meseci
Zdravo markotas96,

a da li si razmišljao o poslovnoj informatici? To je u Nemačkoj veoma traženo, imaju dobre studijske programe i odlične mogućnosti za praksu.
Razlika između poslovne administracije i ekonomije, generalno je u tome da se nastudijima ekonomije više pažnje posvećuje javnim finansijama, makroekonomiji, ekonomskoj politici, a na studijama poslovne administracije knjigovodstvu, ekonomici preduzeća i sličnim mikroekonomskim temama.
Generalno, osim ako te mama i tata ne spremaju za budućeg premijera Srbije, ja bih rekao da ćeš kao stranac u Nemačkoj pre dobiti šansu sa poslovnom administracijom.
Ipak, razlika među smerovima nije nepremostiva, da se i sa završenom ekonomijom baviti poslovnom administracijom. Čak šta više, ovi fakulteti i smerovi su neretko prestižniji, pa ti otvaraju vrata i na administrativnim mestima.
Možda te još zanima i poresko savetovanje, opet nešto sa puno mogućnosti u Nemačkoj, a što u Srbiji skoro i ne postoji.
Generalno - ne opterećuj se mnogo tim listama, fakulteti u Nemačkoj su po kvalitetu prilično ujednačeni i svi su dobri.
Manhajm, mogu toplo da preporučim iz ličnog iskustva. Fin grad, relativno jeftin, dinamičan, zgodan za studentski život.
Konkuriši na puno mesta. Na puno mesta će te i odbiti. Na kraju možeš da biraš između Berlina i joj jednog ili dva grada i to je to.
 
Odgovor na temu

markotas96
sluzbenik
ptt

Član broj: 319318
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.12.2014. u 20:05 - pre 113 meseci
poštovanje gpantic-jug,

pre svega Vam puno hvala na odgovoru i savetima.
Pripremajući se za studije u Nemačkoj moram da kažem da sam zaista puno vremena proveo pretraživajući informacije po raznim sajtovima.
Postoje sajtovi u našoj Srbiji,forumi,diskusije koje se bave razmenama i informacijama o studiranju u Nemačkoj ali su informacije rekao bih dosta šture,često su poslednji komentari stari i po nekoliko meseci.
Vidim da Vi verovatno živite u Nemačkoj i da ste poprilično upoznati sa temom o aktuelnim mogućnostima i perspektivama zaposlenja u Nemačkoj koja mene zanima pa Vam zaista beskrajno zahvaljujem na odgovoru.Naime moja porodica nema baš nikoga na prostorima Nemačke koja bi nam savetima pomogla.
Vaši saveti će koliko vidim možda i kanalisati moju odluku o izboru studija pa bih Vas zamolio samo za pojašnjenje par informacija na koje ste mi ukazali.
Pre svega za izbor poslovne informatike me zanima da li je to smer u okviru business admin. ili ekonomije jer se ova dva smera uglavnom pojavljuju kao inicijalni izbor studija na bilo kom Uniju.
Takođe i vrlo interesantan Vaš predlog o poreskom savetovanju/kom smeru to pripada?/ što je za mene kao srednjoškolca vrlo apstraktan pojam pa bih Vas zamolio za pojašnjenje oko ova dva termina.
Takođe sam dosta zabrinut oko stipendija jer moji roditelji i pored velikih odricanja ne znam da li će imati mogućnosti da odvoje 3 godine po EUR 10.000 po godini za bachelor.
Pretražujući posvuda po internetu/DAAD itd./izgleda da ne postoje stipendije za bachelor,prvu godinu studija a neizvesna je ponuda stipendija izgleda i sve do mastera. Ne znam da li možda Vi imate o ovom neke podatke.
Znam da postoji mogućnost zaposlenja za vreme studija u vremenu od 120 sati punog radnog vremena na godišnjem nivou ali sam ja već sada spreman na velika odricanja i strogu discciplinu povodom svojih obaveza na fakultetu da bih došao do cilja te mislim da bih zaposlenje mogao sebi priuštiti jedino za raspuste a svake godine za produženje vize je neophodno deponovanje iznosa od EUR 8.000,00 što me dosta zabrinjava.
Na kraju,svakako da pored svih dilema me najviše pritiska neizvesnost oko pronalaska posla i sticanja statusa boravka i radne dozvole u Nemačkoj nakon završetka studija Ekonomije .
Još jednom Vam neizmerno hvala na podršci i odgovorima.
Srdačan pozdrav i sve najbolje.

 
Odgovor na temu

gpantic-jug
Programer
Nemacka
Ludwigshafen

Član broj: 326660
Poruke: 21
217.151.145.*



+5 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.12.2014. u 14:50 - pre 113 meseci
Zdravo markotas96,

vidim da si učtiv dečko, i to će ti u Nemačkoj puno vrata otvoriti. Ipak, meni ne moraš tako puno da se zahvaljuješ.
Ja sam ekonomiju studirao u Srbiji, na Beogradskom univerzitetu. Tada roditelji nisu imali para da me pošalju da studiram u inostranstvu. Inače bih studirao ovako nešto:
http://www.bachelor-studium.ne...elor-wirtschaftsinformatik.php
Na tvom mestu bih razmislio o tako nečem. Možda ti se matematika i statistika manje sviđaju od nekih drugih predmeta kojih ima više na ekonomiji. Ipak imaj u vidu da će tvoje sposobnosti verbalnog izražavanja godinama u Nemačkoj biti ograničene, jer to ipak nije tvoj maternji jezik. Zato možda i bolje malo više matematike, informatike i statistike jer ćeš tu manje da zaostaješ za Nemcima. Naravno, zavisi i od tvojih ličnih sklonosti i sposobnosti.
Dobro si procenio da je rad preko semestra gotovo nemoguć. Barem na početku, dok ne navikneš na studentski ritam. Na svakom fakultetu mora da se uči puno više nego u srednjoj školi (čast izuzecima kao što su Megatrend i slične zgubidanske institucije u Srbiji).
Sa zaposlenjem je nešto lakše ako izabereš "dual Studium". To su studije gde radiš paralelno sa studiranjem. Rad je u firmama koje imaju dogovor sa fakultetom koji obrazuje profile koji su njima potrebni.
Pogledaj ovako nešto: http://www.karriere-bei-lidl.d.../lidl_ji/hs.xsl/4193_19842.htm
Para ce ti svakako trebati puno. Postoji puno toga gde student moze da ustedi, ali trebaće ti vremena da to sve saznaš, a do tada će te koštati. Tih 8.000 za garanciju, do sada su porasli na skoro 9.000 - usklađuje se sa procenom troškova života studenata. Od tih para nekih 700 ti postaje dostupno svakog meseca.
O stipendijama ne znam puno. Moja supruga ni sa maksimalnim ocenama tokom studija nikada nije dobila stipendiju.
Za poreskog savetnika, Steuerung Berater, izgleda nema smera. Prvo treba završiti nešto ekonomsko, ili pravno, pa onda program stručne obuke.
Imaš moju punu podršku. Kada naiđeš na još konkretnih pitanja - ne ustručavaj se. Rećiću ti sve što znam. Moraš znati da moja iskustva nisu najsvežija, pa me uvek proveri. Propisi se menjaju.
 
Odgovor na temu

uporan
vozac
mital
BIH

Član broj: 326276
Poruke: 17
*.netcologne.de.

Sajt: spajanje familije


+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.12.2014. u 14:14 - pre 113 meseci
Postovanje svima,Imam jedno pitanje u vezi zamjene vozacke dozvole u DE jer posjedujem od 1997.Bosansku vozacku B.BE.C.C1.da li mi moze neko reci jeli iko od vas mjenjao BiH vozacku u Kelnu ako jest koje kategorije priznaju i da li je vec neko upoznat sa time ali za ovaj grad Köln(NRW).Jer vezano zelim znati za ovu pokrajinu.Ako jest i na koji nacin sta je potrebno priloziti od dokumenata?Vas odgovor bih mi puno znacio i unaprijed zahvaljujem svima na razumijevanju.
 
Odgovor na temu

markotas96
sluzbenik
ptt

Član broj: 319318
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.12.2014. u 12:20 - pre 113 meseci
poštovani gpantic-jug

hvala Vam na Vašim korisnim savetima i predlozima za studiranje u Nemačkoj.
Zaista me je posebno zainteresovao predlog za Dual studium zbog toga što bi koliko vidim ovakvim načinom studiranja svakako bio u prilici da rasteretim budzet mojih roditelja ali mi se isto tako čini da sam negde načuo da su te studije dostupne samo na hochschule dok ovakav vid studiranja izgleda ne postoji pri Univerzitetima pa me zanima da li je to tačna informacija i kakva je razlika između ove dve obrazovne ustanove tj.mane i prednosti.
Što se troškova tiče,moram da kažem da me je zabrinuo i primer Vaše supruge koja kako ste naveli i pored dobrog proseka nije uspela da izdejstvuje stipendiju iako postoje informacije da u Nemačkoj postoji dosta organizacija koje doduše verovatno uz mnoge uslove nude stipendije .
Takođe je odličan i Vaš predlog za studiranje ekonomske informatike ,wirtschaftsinformatik a sve u cilju da nakon završetka mastera eventualno uspem da nekako izdejstvujem i radnu dozvolu i boravak u Nemačkoj.
Koliko se sećam,negde sam pročitao informaciju da nakon 5-6 godina studentskog boravka postoje i šanse da se zatraži stalni boravak i radna dozvola.

srdačan pozdrav !
 
Odgovor na temu

Nekons
Novi Sad

Član broj: 326398
Poruke: 66
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.12.2014. u 12:37 - pre 113 meseci
Da li je tačna informacija da ce od 01.01.2015 ili 01.06.2015 biti priznata naša dozvola u Nemačkoj?Ako neko zna....................
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.imet.tu-clausthal.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.12.2014. u 12:59 - pre 113 meseci
[quote]uporan:

Imas PP

[quote]markotas96:

Imas PP
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.imet.tu-clausthal.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.12.2014. u 13:02 - pre 113 meseci
Citat:
Nekons:
Da li je tačna informacija da ce od 01.01.2015 ili 01.06.2015 biti priznata naša dozvola u Nemačkoj?Ako neko zna....................


A izvor ove informacije je?
 
Odgovor na temu

Rina23
De, Baden - Winterberg

Član broj: 310654
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.12.2014. u 13:15 - pre 113 meseci
I mene bi zanimalo to za dozvolu, mada sam ja vec zapocela prepis, polozila sam propise jos samo voznju. Ako nekom treba cd za ucenje propisa nek se javi.
 
Odgovor na temu

Nekons
Novi Sad

Član broj: 326398
Poruke: 66
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.12.2014. u 13:16 - pre 113 meseci
Izvor informacije je rekla kazala,cisto informativno pitam,mozda je neko isto cuo
 
Odgovor na temu

uporan
vozac
mital
BIH

Član broj: 326276
Poruke: 17
*.netcologne.de.

Sajt: spajanje familije


+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.12.2014. u 13:27 - pre 113 meseci
[quote]Harz:
[quote]uporan:

Imas PP

Citat:
markotas96:

Imas PP

Postovanje,Harz!!!Samo ne znam tacno gdje moram uci tacno na PP jer trenutno mi nestoji nista za vasu poslatu poruku.
 
Odgovor na temu

uporan
vozac
mital
BIH

Član broj: 326276
Poruke: 17
*.netcologne.de.

Sajt: spajanje familije


+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.12.2014. u 13:44 - pre 113 meseci
Citat:
Rina23:
I mene bi zanimalo to za dozvolu, mada sam ja vec zapocela prepis, polozila sam propise jos samo voznju. Ako nekom treba cd za ucenje propisa nek se javi.

Izvini Rina mozes li mi pojasniti svima nama vjerovatno zanima navodis u gore navedenom "zapocela si prepis"polozila sam propise jos samo voznju "ali prepis vozacke dozvole BiH po pravilu netreba polagati a,ti sigurno nisi posjedovalo prije vozacku pa si pravila polaganje sve iznova.Jer malo nam pojasni vjerovatno po svemu sudeci ti nisi vrsila prepis ako se mora polagati mozes li to pojasniti da bih sigurno bilo i drugima jasno ne samo meni.Ipak ti hvala unaprijed na informacijama.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187294 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.