Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL (Huawei MT 822 ADSL Telekom modem) radi samo 2-3 minuta po ukljucivanju modema

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL (Huawei MT 822 ADSL Telekom modem) radi samo 2-3 minuta po ukljucivanju modema

[ Pregleda: 1852 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ulster
in da house

Član broj: 179064
Poruke: 3
79.101.68.*



Profil

icon ADSL (Huawei MT 822 ADSL Telekom modem) radi samo 2-3 minuta po ukljucivanju modema24.04.2008. u 23:14 - pre 194 meseci
molim vas za pomoc, vec par dana imam problem sa adsl-om. (povezan je preko mrezne)
net mi radi dobro samo par minuta po ukljucivanju pc-a, a posle toga nista! od 10 sajtova, otvori 1. konkretno sad nisam uspeo nista da otvorim osim ove stranice, a trenutno pokusavam i druge stranice na ovom istom forumu, ali je nemoguce.
sto se tice lampica, ne znam da li je ok, mada mi se cini da je tako bilo i prethodnih meseci kada je sve savrseno radilo:
power je zeleno, link narandzast, act i lan naizmenicno trepere, s timi sto je act zelen, lan narandzast.
ako iko moze da pomogne, unapred bih mu bio zahvalan. da napomenem da sam laik, pa ako neko ima malo vise volje da mi objasni sta da radim.
sto se tice podesavanja, nista nisam dirao, sve je kao i kad je savrseno radilo, jedino sam iskljucio internet gateway u samom racunaru, ali i to 2 dana nakon pojavljivanja ovog problema, pa sam pomislio da je do toga problem.
molim vas za pomoc, unapred hvala.

p.s. da posaljem ovaj post trebalo mi je 7-8 ponovnih paljenja modema da bih vremenski uspeo da posaljem, jer mi net radi samo 2-3 prva minuta.
u medjuvremenu, tj. malopre, sam resetovao modem po fabrickim podesavanjima, preko one adrese 192.168.1.1 pa opet isto radi, tj. ne radi. na toj istoj adresi sam u tools/diagnostics odradio dijagnostiku i za sve pise PASS osim za TESTING ATM OAM SEGMENT PING i TESTING ATM OAM END TO END PING, gde mi izlazi FAIL. mozda ovo nekom nesto znaci, meni ne.
 
Odgovor na temu

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
77.46.229.*

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Re: ADSL (Huawei MT 822 ADSL Telekom modem) radi samo 2-3 minuta po ukljucivanju modema25.04.2008. u 02:12 - pre 194 meseci
Proveri svoje vrednosti sa ovima:http://www.telekom.nadlanu.com...rska.aspx?ac=snews&ui=8944
Mozda ti je linija jako "slaba"
Drugo probaj u GTM.t modu da koristis modem..
Trece..sta se desava posle treceg minuta?Jesi probao da pingujes npr google?Jel ti tada rade servisi tipa skype icq?Jel koristis neke manuelno upisane DNS-e?
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL (Huawei MT 822 ADSL Telekom modem) radi samo 2-3 minuta po ukljucivanju modema

[ Pregleda: 1852 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.