Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

skripta za promjenu frekvencije

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: skripta za promjenu frekvencije

[ Pregleda: 2458 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

LiLa_Ist
Ist

Član broj: 132288
Poruke: 6
89.201.184.*



Profil

icon skripta za promjenu frekvencije23.04.2008. u 19:33 - pre 194 meseci
Pozdrav svima!

Imam problema sa signalom, sve bude u redu do jednog trena kad odjednom sa -75 skoci na -91 pa nestane. Stavim drugu frekvenciju i opet se vrati na staro do nekog drugog puta. Nasao sam skriptu koja je mjerila noise flor pa je prema tome mijenjala frekvenciju. To sam malo preradio ali meni ne mjenja :( Noob sam sa skriptama pa bih lijepo zamolio nekog da mi malo pomogne. Skripta je sljedeca:

:foreach i in=[/interface wireless find ] do={/interface wireless monitor $i once do {:if ($signal-strength > -87) do {:local tmpfreq [interface wireless get [/interface wireless find interface=$i] frequency] ;
:log info $tmpfreq ;
:set tmpfreq ($tmpfreq + 5) ;
:log warning $tmpfreq ;
:if ($tmpfreq < 5180) do={/interface wireless set $i frequency=$tmpfreq} else={/interface wireless set $i frequency=5825 ;}}}}
 
Odgovor na temu

LiLa_Ist
Ist

Član broj: 132288
Poruke: 6
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: skripta za promjenu frekvencije10.05.2008. u 09:03 - pre 194 meseci
dal je moguce da nitko nezna bas nista?!?!?
 
Odgovor na temu

Schmidt
RHCE

Član broj: 80784
Poruke: 647
*.poen.net.



+10 Profil

icon Re: skripta za promjenu frekvencije12.05.2008. u 07:50 - pre 194 meseci
Koliko vidim ovdje je greshka:
if ($tmpfreq < 5180) do={/interface wireless set $i frequency=$tmpfreq} else={/interface wireless set $i frequency=5825

Po tome bi bilo: ako je tmpfreq manja od 5180 setuj frekvenciju interfejsa na tu vrijednost, u suprotnom setuj na 5825?

Dakle, shta god da skripta uradi setovacje na 5825 ili na neku vrijednost ispod 5180. Ako se desi da skripta pokusha da setuje vrijednost na manje od 5180 mozhe se desiti da kartica odbije da predje na tu frekvenciju. Rezultat svega toga je da cje frekvencija uvijek biti ona prethodna ili 5825? Mozhda grijeshim, nisam pokushavao to uraditi na uredjaju, samo komentarishem skriptu...

Frekvencije povecjavash korakom +5, ako nisi podesio/la frekvenciju na 5GHz-5MHz kartica takodje necje prihvatati predlozhenu frekvenciju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: skripta za promjenu frekvencije

[ Pregleda: 2458 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.