Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko toshiba tecra laptopa

[es] :: Laptopovi :: Pomoc oko toshiba tecra laptopa

[ Pregleda: 2474 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragan_bg_88
Dragan Slaveski
Beograd

Član broj: 68739
Poruke: 288
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Pomoc oko toshiba tecra laptopa23.04.2008. u 08:53 - pre 193 meseci
Pozdrav svima. Uzeo sam od tetke laptop toshiba tecra da joj instaliram windows jer je ovaj koji je dobila sa njim na francuskom, ali kada butujem sa cd-a windows on kaze da ne moze da nadje ni jedan hard disk. Pomocu windriver ghost-a sam iscupao sve driver-e iz njega jer on radi, ali mu je sistem u blagom haosu pa hocu da ga instaliram opet. Probao sam da snimim driver-e na flesh i da ih u toku butovanja sa cd-a ubacim preko "F6" ali on trazi da se ubace driver-i sa lokacije A:\ a floppy naravno na njemu ne postoji. Da li neko zna kako mogu ovo da resim? Hvala puno unapred svima na trudu...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Pomoc oko toshiba tecra laptopa23.04.2008. u 09:20 - pre 193 meseci
http://www.elitesecurity.org/p1417575
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Pomoc oko toshiba tecra laptopa23.04.2008. u 16:07 - pre 193 meseci
Pisali smo dosta o tome, dobio si vec link. U nacelu, prvo potrazi u biosu (ako postoje) opcije "sata native mode" i AHCI pa ih postavi sa "enable" na "disable" ili "compatibility" ili sl. Ako neide tako tj nema tih opcija, onda se radi slipstream drivera u instalaciju windowsa sa programom nlite (za to ti treba jedno funkcionalno racunalo, prazan cd, instalacijski cd windowsa, sata driveri i program nLite)

 
Odgovor na temu

dragan_bg_88
Dragan Slaveski
Beograd

Član broj: 68739
Poruke: 288
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pomoc oko toshiba tecra laptopa23.04.2008. u 23:03 - pre 193 meseci
e ovako, napravio sam bootabilni disk sa driverima koje sam izvukao iz njega pomocu ghost driver-a i medju njima ima jedan za ATA i jos jedan za SATA, tako da bi to trebalo da je to. Ali problem je i dalje isti, s' tim sto u medjuvremenu je poceo da javlja kada dize sistem da postoji greska na hardu. Pustio sam mu HDD Regenerator da odradi i on to radi jakooooooooo sporo, da li je mozda to resenje zasto nece da vidi hard? Da li je hard crkao?

a inace ne mogu da pristupim biosu jer kada ga upalim on izbaci neki kao logo toshiba i ako tu stisnem F2 onda mogu da biram sa cega ce boot-ovati, a probao sam i F10, F12, delete nece nista da udje i bios...
 
Odgovor na temu

dragan_bg_88
Dragan Slaveski
Beograd

Član broj: 68739
Poruke: 288
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pomoc oko toshiba tecra laptopa24.04.2008. u 12:52 - pre 193 meseci
samo da javim da sam uspeo da nateram ovo cudo da prepozna hard, ipak je sve u redu sa hardom. Jedino ako je jos neko zainteresovan da mi kaze kako mogu da udjem u bios, ako ne onda nista :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Pomoc oko toshiba tecra laptopa

[ Pregleda: 2474 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.