Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji ploter kupiti?

[es] :: Izdavaštvo :: Koji ploter kupiti?

[ Pregleda: 4847 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

abvgd
Ozren Mizdalo
Kotor

Član broj: 117759
Poruke: 8
77.222.10.*



Profil

icon Koji ploter kupiti?21.04.2008. u 15:56 - pre 194 meseci
Pozdravi ,
Vec duze vrijeme planiram da uzmem ploter , uglavnom za stampanje plakata , postera , vizit kartica itd... Posto to ovdje na primorju niko ili vrlo malo njih radi , a cijene usluga su im velike , meni se vise isplati da stampam sam za sebe i usput ponudim i svoje usluge ...Sad interesuje me koji model bi mi preporucili ... Ovdje molim za odgovor nekog ko vec ima iskustva sa istim ... Ja bi se uglavnom bazirao na HP ploterima .
Jos me interesuje , koliko su skupi toneri i koliko cesto se mijenjaju , i kakvu vrstu papira treba da nabavim .... Unaprijed se zahvaljujem svima koji odvoje malo svog vremena za odgovor na ovo moje pitanje...
P.S . trazio sam preko neta adekvatne modele i opise , ali nigdje nema konkretnih objasnjenja o potrosnji boje ...
I bi tako !
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: Koji ploter kupiti?21.04.2008. u 18:25 - pre 194 meseci
Nemam iskustva sa HP-om, a moja preporuka bi bili ploteri marke Epson ili Encad (sada Kodak). Od kolega sam cuo sve najlepse o Epsonu, a o Encadu sam posedujem pozitivna iskustva. Na teritoriji Srbije Kodak (Encad) ima svog ovlascenog zastupnika za prodaju plotera, kucaj u google-u "encad" i dobices sve potrebne informacije. Od njih mozes dobiti sve tehnicke karakteristike koje te zanimaju.

Citat:
abvgd:
Jos me interesuje , koliko su skupi toneri i koliko cesto se mijenjaju , i kakvu vrstu papira treba da nabavim ....

Ploteri ne koriste tonere, vec kertridze (stampajuce glave) a boja se nalazi u zasebnim tankovima. Sto se materijala tice, koriste se materijali za inkjet stampu. Postoji dosta proizvodjaca, a treba odabrati one koji su deklarisani za upotrebu na ploteru koji posedujes. Tamo gde kupis ploter dobices sve potrebne informacije a i tehnicku podrsku ( bar bi trebalo).
Pomenuo si i stampanje vizit karti, mislim da inkjet ploteri bas i nisu podesni za tu vrstu posla. Pre svega zbog nepostojane stampe, koja je osetljiva na grebanje, vlagu i UV zracenje (izlozenost suncu). Za vizit karte bolje pogledaj neki color laser stampac.
 
Odgovor na temu

abvgd
Ozren Mizdalo
Kotor

Član broj: 117759
Poruke: 8
77.222.13.*



Profil

icon Re: Koji ploter kupiti?22.04.2008. u 09:17 - pre 194 meseci
Hvala ... pogledacu za Epson i Encad plotere , i izabrati ono sto mi odgovara i sto je najbolje u odnosu cijena-kvalitet ...
Ja sam nekako dosao do zakljucka da ima razlicitih plotera za odredjene vrste posla ili odredjenu namjenu ...
Ako je stampa osjetljiva na grebanje , vlagu i suncevu svjetlost , sa cim se onda stampaju panoi i bilboardi , posto bih i to
obuhvatio u moj spektar rada ?
I bi tako !
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.ip.telfort.nl.



+41 Profil

icon Re: Koji ploter kupiti?22.04.2008. u 10:29 - pre 194 meseci
Plotere koje sam ti pomenuo su inkjet ploteri, znaci njihova stampa je za unutrasnju prezentaciju. Isti ovi ploteri mogu da koriste i UV stabilne boje, ali tada cena otiska skace visestruko, tako da je neisplativo. Drugo, ovi ploteri stampaju u veoma visokoj rezoluciji i otisak je vrhunski, zato se i koriste za stampu plakata za unutrasnje prezentacije, jer covek moze da im se priblizi i da vidi detalje na stampi.
Pomenuo si bilborde. Bilbordi i ostala stampa koja je izlozena spoljasnjim uticajima (sunce, kisa...) se stampaju na drugoj vrsti plotera, solventni ploteri, jer koriste solventne boje. Danas su oni po rezoluciji i kvalitetu sve blizi obicnim inkjet ploterima, ali visoka rezolucija stampe u njihovom slucaju nije primarna. Bilbordi se uglavnom gledaju sa velike udaljenosti, pa nije ni moguce uociti detalje u stampi.
Da ne bih dalje duzio, na forumu je bilo vec price o "wide and large stampacima" , evo link, pa mozes procitati iskustva ljudi: http://www.elitesecurity.org/t...tampaci-iskustva-pomoc-novosti
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

abvgd
Ozren Mizdalo
Kotor

Član broj: 117759
Poruke: 8
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Koji ploter kupiti?22.04.2008. u 10:58 - pre 194 meseci
Da , bas sam jutros citao ovaj i slicne topice , posto sam juce u zurbi postavio post... Ispada da se trebam opredjeliti za vrstu i posao ...:P
Skandy , hvala ti na pomoci :D
I bi tako !
 
Odgovor na temu

Mara Magdalena
Marija Todorovic
Beograd, Srbija

Član broj: 304152
Poruke: 1
217.26.76.*

Sajt: www.osa.rs


Profil

icon Re: Koji ploter kupiti?14.06.2012. u 09:13 - pre 144 meseci
Ukoliko imate dilemu koji ploter da kupite i svi su vam isti, pogledajte ovaj simpatičan i dosta poučan sajt na srpskom jeziku(http://www7.oce.com/rs/considerations) sa uputstvima o čemu sve treba da razmišljate kada kupujete ploter. Vrlo je korisno... Iza cele priče stoji kompanija Oce koja se vodi za najboljeg proizvođača profesionalne opreme za štampu i skeniranje!Pozdrav svima i nadam se da sam pomogla!
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: Koji ploter kupiti?

[ Pregleda: 4847 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.