Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da povezem aplikaciju i windows servis?

[es] :: C/C++ programiranje :: Kako da povezem aplikaciju i windows servis?

[ Pregleda: 2228 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BinaryRuler

Član broj: 73518
Poruke: 189
*.ADSL.neobee.net.



+3 Profil

icon Kako da povezem aplikaciju i windows servis?21.04.2008. u 14:31 - pre 194 meseci
Napravio sam svoj windows servis (do neke mere, ostali mi je da resim komunikaciju sa drugim programima.).
Stao sam kod komunikacije.
Tacnije programi koji bi koristili moj servis na koji nacin bi komunicirali sa njim?
Kada sam poceo da radim mislio sam da radim preko SendMessage i PostMessage, ali nisam nikako mogao da nadjem hendler na koji da posaljem msg, pomoglo bi mi i to ako neko zna na koji nacin iz druge aplikacije da nadjem hendler servisa da bi mu poslao poruku.
Moze i neki drugi nacin, ako postoji.

Sve sam radio u VS 2005, c++ umanaged. Tako da mi resenja za .Net nece mnogo pomoci.
 
Odgovor na temu

itf
Zagreb

Član broj: 59794
Poruke: 993
*.adsl.net.t-com.hr.



+9 Profil

icon Re: Kako da povezem aplikaciju i windows servis?21.04.2008. u 14:50 - pre 194 meseci
Obično se za komunikaciju servisa s ostalim aplikacijama koriste mrežni protokoli, tako da se u servis stavi server strana, a u aplikaciju klijent strana.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Kako da povezem aplikaciju i windows servis?21.04.2008. u 15:01 - pre 194 meseci
Citat:

pomoglo bi mi i to ako neko zna na koji nacin iz druge aplikacije da nadjem hendler servisa da bi mu poslao poruku.

Slanje poruka servisu iz druge aplikacije se tipicno radi API-jem ControlService: http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms682108(VS.85).aspx

Pored standardnih poruka tipa za stopiranje, pauziranje i nastavljanje (za startovanje se koristi API StartService()), postoji flag SERVICE_USER_DEFINED_CONTROL, za poruke cije handlovanje sam radis u servisu.

Za slozenije zahvate (duze poruke) koriste se recimo named pipes, TCP soketi, RPC (Remote Procedure Call), COM/ActiceX itd...

P.S.
A sto se tice komunikacije u smislu klijent/server (slanja zahteva i prijema odgovora), to ti je itf vec objasnio, tipicno ide TCP protokol.
 
Odgovor na temu

BinaryRuler

Član broj: 73518
Poruke: 189
*.ADSL.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: Kako da povezem aplikaciju i windows servis?22.04.2008. u 07:34 - pre 194 meseci
Hvala na odgovorima.
Probacu to sa TCP/IP-om.
X Files nisi me razumeo, ali hvala za link pomocice mi za neke druge stvari. Meni je konkretno problem taj da treba da prosledim servisu neki podatak da mi obradi i da mi vrati odovor sta je uadio sanjim. Ja imam mehanizam servisa i mehanizam obrade, ali nemam mehanizam za komunikaciju.
Kao sto rekoh probacu sa TCP-om ali prihvatam jos sugestija ako ih ima.
 
Odgovor na temu

BinaryRuler

Član broj: 73518
Poruke: 189
*.ADSL.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: Kako da povezem aplikaciju i windows servis?23.04.2008. u 21:20 - pre 194 meseci
Resio sam komunikaciju preko soketa. Koristio sam UDP jer je brzi od TCP/IP-a a komunikacija se obavlja na lokalu tako da nemoram da koristim TCP/IP bar sto se tice pouzdanosti isporuke paketa.

Hvala na pomoci.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Kako da povezem aplikaciju i windows servis?

[ Pregleda: 2228 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.