Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

madjarska viza za nezaposlene

[es] :: Vodič za emigraciju :: madjarska viza za nezaposlene

[ Pregleda: 4810 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jovicapopovic
jovica popovic
nezaposlen
pozarevac

Član broj: 179039
Poruke: 2
79.101.68.*



Profil

icon madjarska viza za nezaposlene19.04.2008. u 19:12 - pre 194 meseci
ja nigde ne radim vec godinu dana pa me interesuje kako da dobijem sengen vizu za madjarsku. osam godina unazad posecujem madjarsku a poslednje cetiri naravno uz vizu. posto imam vec cetiri vize u starom pasosu, da li cu imati vecu sansu da dobijem i ovu sengen vizu ako predam dokumenta za nezaposlene? do sada sam predavao kopiju radne knjizice overenu od poslodavca, zahtev za vizu, sliku, povratnu kartu i rezervaciju smestaja. da li se sta promenilo i da li cu moci sa istim ovim papirima da prodjem???
 
Odgovor na temu

dintel011
Beograd

Član broj: 19822
Poruke: 221
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: madjarska viza za nezaposlene19.04.2008. u 22:29 - pre 194 meseci
Treba neko da ti da izjavu(overenu u opstini) da te izdrzava i da ce da snosi tvoje troskove puta i boravka u Madjarskoj.
Pored toga treba ti sve od papira od te osobe kao da ona putuje.

Ako imas nesto od nekretnina na svoje ime ili neku zemlju...mozes da das izjavu da to rentiras i da se izdrzavas od rente.
Sve u svemu, treba da im pruzis dokaz da neces biti na teretu drzave za vreme boravka u Madjarskoj.


Vise o svemu imas na:
http://www.mfa.gov.hu/NR/rdonl...chengen_taj_szerb_ap_szerb.pdf
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: madjarska viza za nezaposlene20.04.2008. u 22:10 - pre 194 meseci
Koliko znam ni jedna potpisnica Schengena nece olako izdati vizu nezaposlenoj osobi (koja nije student barem). Prosto, za njih je najveca garancija povratka to sto te ovde obavezuje, stalan posao, fakultet, privatni biznis ili sta vec. Ali to sto si toliko cesto isao u HU i imas u pasosu prethodne vize moze da dosta utice pozitivno na tvoj slucaj jer mogu da budu sigurni da si se uvek vracao na vreme, pre isteka vize.
Medjutim da li ce ti na salteru prihvatiti dokumenta kao nezaposlenom licu, nisam siguran. Nezaposleni najlakse (mozda i jedino na taj nacin) mogu da dobiju vizu ako putuju sa turistickom agencijom, koja garantuje za njih da ce se vratiti u zemlju po zavrsetku putovanja, to ti ostaje kao poslednja solucija da preko neke agencije napravis aranzman ali onda neces moci da ostanes npr. 30 dana koliko izdaju solo vize, vec 10-ak dana ili koliko vec traje aranzman.

Nego, ove olaksice su barem uvedene da olaksaju ljudima koji imaju razloga da putuju kod rodbine itd... pa vidi da li po tom osnovu mozes lakse da prodjes, a ako ides kod nekoga ko ti nije nista u srodstvu onda vazi ona teza prica nezaposlena lica nisu dobrodosla da putuju u zemlje Schengena (turisticki, jer ako nemas posao odakle ti pare za put i turizam... tako oni to posmatraju).

Good luck.
 
Odgovor na temu

msniper

Član broj: 154615
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: madjarska viza za nezaposlene24.07.2008. u 13:36 - pre 190 meseci
Nezaposleni takodje mogu veoma lako dobiti vizu.Ja imam nekoliko viza u pasosu....sto belgijskih, sto nemackih i takodje jednu madjarsku.
Tacno je da ti traze brdo papira, ali je isto tako tacno da ti daju vizu ako sve to doneses sto ti traze.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: madjarska viza za nezaposlene

[ Pregleda: 4810 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.