Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

vista ubija hdd na laptopu

[es] :: Laptopovi :: vista ubija hdd na laptopu

[ Pregleda: 1672 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

crnidzo
nis

Član broj: 120690
Poruke: 15
*.adsl.verat.net.



Profil

icon vista ubija hdd na laptopu18.04.2008. u 09:10 - pre 194 meseci
Posedujem laptop MSI EX 600, cetiri meseca. Na istom je instalirana Windows Vista koja radi besprekorno, iako me stalno nervira kad se pokrece neki program monitor se prvo zatamni pa se pojavi slika.
Hteo sam da instaliram neku od verzija linuxa, laptop nije prihvatao nista, stalno je prijavljivao razne greske, iako su isti programi bez problema instalirani na desktop masinu. Nakon dosta pokusaja uspeo sam da instaliram UBUNTU 7.10 Gutsy, najvece razocarenje je bilo kad sam nakon nekoliko dana procitao na nekom forumu sajta http://www.ubuntu-rs.org/index.php, da navedeni program ostecuje hard disk laptopa.
Posto nisam znao da pokrenem program smartmontools /za proveru stanja hdd/ , pokrenuo sam program SIW v1.60 u Visti, brojac load/unload cycle count je pokazivao 15397 za 409 sati rada hdd, nakon sat vremena rada u Visti brojac je pokazivao 15535, dok je za sat vremena rada na linuxu brojac povecao vrednost samo za 5.


Problem je sledeci:

Da li je neko proveravao ove vrednosti pod Vistom, XP ili nekim drugim OS
koliko je normalna vrednost brojaca: load/unload cycle count i
da li ovako brz rast pomenute vrednosti znaci da i Vista /kao Ubuntu/ ubija hdd

Napominjem da za Ubuntu nude neko resenje pomocu skripti, koje ja ne znam da instaliram,
ako je ovo problem i kod VIste IMA LI RESENJA
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: vista ubija hdd na laptopu18.04.2008. u 12:25 - pre 194 meseci
Ako je uopšte za verovati tim programima koji "kao" znaju u kakvom je stanju disk, pre će biti da je problem sa Tvojim laptopom, odnosno njegovim diskom. Niti Vista, niti Ubuntu uništava HDD-ove. To je potpuno besmisleno.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: vista ubija hdd na laptopu

[ Pregleda: 1672 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.