Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

paseri-problem kod vise boja

[es] :: Izdavaštvo :: paseri-problem kod vise boja

[ Pregleda: 1938 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Herkules1
grafika
Mostar

Član broj: 178842
Poruke: 1
*.tel.net.ba.



Profil

icon paseri-problem kod vise boja17.04.2008. u 15:58 - pre 194 meseci
Pozdrav svima...

Novi sam u DTP-u , i imam problem kod pasera i separacije kad imam 5 boja ,,tj. npr 4 osnovne (CMYK) i jo sneku pantonku,, i kad separiram na pantonki poslje nemam pasera.. jeli moguce ikako postic da se pojavi paser i na 5oj boji, bez da radim paser sa tom bojom preko postojeceg , posto mi nekad tesko ustimat....

i jeli mogu tu boju nekako da kionvertujem u npr. 100% crnu , ili registracijsku u corelu ili indesignu,, ili da se podesi negdje kod printanja u pdf, na ink menageru ,??? jer bi recimo trebao da dobijem puni ton nije bitno koje boje pa ce oni na stroju da zamjesaju...
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: paseri-problem kod vise boja17.04.2008. u 18:44 - pre 194 meseci
Prvo pitanje, u kom programu radis? Sledece, da li sam pravis i pozicioniras pasere (moja preporuka) ili u proramu zadajes automatsko postavljanje?

Citat:
jeli mogu tu boju nekako da kionvertujem u npr. 100% crnu , ili registracijsku u corelu ili indesignu,, ili da se podesi negdje kod printanja u pdf, na ink menageru ,??? jer bi recimo trebao da dobijem puni ton nije bitno koje boje pa ce oni na stroju da zamjesaju
Operateri na masinama od tebe dobijaju filmove ili ploce, skroz im je nebitno koju si ti boju u pripremi na monitoru koristio (znaci mozes). Ta zamena dolazi u obzir, samo sa punim tonovima (kao sto si i sam pomenuo).
 
Odgovor na temu

Atihar
Subotica

Član broj: 98424
Poruke: 19
77.46.205.*



Profil

icon Re: paseri-problem kod vise boja21.04.2008. u 07:58 - pre 194 meseci
Illustrator:
selektuj pasere i klikni na STROKE/REGISTRATION

Corel:
selektuj pasere, SHIFT+F12 na kartici MODELS klikni na MODEL i odaberi REGISTRATION COLOR
 
Odgovor na temu

kermitfilip
Branko Jekovic
VEGA PLUS DOO
BEograd

Član broj: 62223
Poruke: 119
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.vegaplus.co.rs


+8 Profil

icon Re: paseri-problem kod vise boja25.04.2008. u 19:00 - pre 193 meseci
u kom god programu da radis pasere farbaj u REGISTRATION COLOR. Tako ce uvek biti kreirani iz svih boja koje koristis na tabaku i nece da te boli glava
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: paseri-problem kod vise boja

[ Pregleda: 1938 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.