Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bezobrazluk Verat net-a!!!

[es] :: ISP :: Bezobrazluk Verat net-a!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11917 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar1987

Član broj: 129312
Poruke: 119
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Bezobrazluk Verat net-a!!!17.04.2008. u 08:15 - pre 195 meseci
Ljudi ne mogu da verujem sta mi rade!

Koristim ADSL usluge VERAT NET provajdera vise od godinu dana iako im je kvalitet usluga veoma los. Naime uzeo sam minimalan paket kod njih od 512/64 Kbps i SAGEM modem. Od momenta sklapanja ugovora do dana danasnjeg veza je losa i puca ukoliko nisam aktivan na mrezi. Osim toga jedno vreme od oko 20 dana tokom prosle godine nisam imao uopste vezu. Svaki put kada sam ih nazvao prebacivali su me telefonski od jednog do drugog operatera i krivicu svaljivali na Telekom. Cak sam i modem tom prilikom promenio iako sam trazio da mi iznajme ruter. Tada navodno nisu imali rutera. Uz obecanje da ce srediti kvar sa Telekomom proslo je vise od 20 dana kako nisam imao vezu. Niko se od njih nije setio da ponudi da za taj period dok nisam imao vezu ne platim njihove usluge. Naprotiv tu su bili vrlo azurni i naplatili mi pun iznos za taj mesec.

E sad. Juce sam odlucio da podnesem zahtev i povecam brzinu pristupa i promenim paket na 1024/128 Kbps jer sam hteo da uvezem i novi dodatni racunar koji sam kupio. Naravno, poucen negativnim iskustvom prvo pozovem tehnicku podrsku i proverim da li imaju rutera (ocekivao sam da ce reci da nemaju i bio sam spreman da ga kupim), na sta sam dobio potvrdan odgovor. Prezadovoljan sto cu moci lakse da resim svoj problem otisao sam u njihovu poslovnicu u Gavrila Principa i podneo zahtev za povecanje brzine na 1024/128 Kbps, nadajuci se da ce mi iznajmiti ruter. Ali ne lezi vraze, nema teorije da se od njih dobije ruter. Navodno su ruteri rezervisani za one kojima se modem pokvari. Ponudio sam im da mojim modemom koji im vratim i koji je ispravan, zamene neciji eventualno neispravan. Medjutim nikako nisam mogao da se dogovorim sa tim operaterom sa kojim sam razgovarao. Trazio sam da razgovaram i sa nekim od odgovornih lica u VERAT-u gde mi je obecano da malo kasnije nazovem i potrazim izvesnog Sergeja. Naravno, uprkos mojim cestim pokusajima Sergej nije bio dostupan.

OVO JE CIST BEZOBRAZLUK STA RADE I KAKO SE ODNOSE PREMA SVOJIM KLIJENTIMA.
Vise od godinu dana sam njihov korisnik i prelazim preko svega a oni nisu u stanju toliko malo da ucine.
Ponasaju se kao da su jedini provajder u ovom gradu.
Ne znam da li je jos neko osim mene imao slicna iskustva sa VERATOM. Sta mi preorucujete sta da radim?
Da li i drugi provajderi prave ovakve probleme svojim klijentima?
(Da napomenem, novac nije u pitanju bio sam spreman da kupim taj j.... ruter, nego je stvar principa.)
Pomozite!
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.yu.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Bezobrazluk Verat net-a!!!17.04.2008. u 08:44 - pre 195 meseci
Ma bre Aleksandre zajebi uh i predji kod Telekoma ili ptt, em ces da dobijes ruter em neces imati probleme. Ja sam kod ptt i nekoliko puta sam zvao operatera u Bg i odmah sam dobijao pomoc u vezi rutera i nekih podesavanja. Samo dva puta nisam imao net na kratko i to zbog telekoma jer ni oni nisu imali, a ne gasim ruter evo vec 14 meseci. Idi kod telekoma ili ptt i raspitaj se koja je procedura za prelazak da li se ceka i kako, to ti je moj predlog. Pozz.
 
Odgovor na temu

LoLive
System Administrator
-LO-

Član broj: 170476
Poruke: 145
79.101.132.*

Jabber: lagator@live.com
Sajt: www.host-space.info


+4 Profil

icon Re: Bezobrazluk Verat net-a!!!17.04.2008. u 08:51 - pre 195 meseci
Ja sa Telekomovcima nemam loša iskustva..
Zvao sam podršku jer mi je crko ruter..
Isti dan je došao "terenac" i dostavio drugi...
A o uslugama ADSL...(postoji tema/e)
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
77.46.242.*



+6455 Profil

icon Re: Bezobrazluk Verat net-a!!!17.04.2008. u 09:02 - pre 195 meseci
Ja sam prvo imao Sezamov ADSL koji je radio relativno ok, međutim onda je počelo zadnjih nekoliko meseci da svakodnevno nastaju zagušenja, da protok nije kako treba, pucanje veze... itd.. Uglavnom uzeo sam Telekom ADSL nakon toga i kući i u firmi i radi za sve pare... Nikad nijedan problem nisam imao...
 
Odgovor na temu

Aleksandar1987

Član broj: 129312
Poruke: 119
*.static.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bezobrazluk Verat net-a!!!18.04.2008. u 18:07 - pre 195 meseci
E pazi sad!

Juce sam ponovo nazvao tehnicku podrsku Verata koji su mi prethodno rekli da imaju rutera na zalihama i lepo rekao da sam podneo zahtev za promenu brzine ADSL prikljucka. Rekao sam im da zelim da iznajmim ruter jer imam jos jedan racunar kod kuce i da sam zbog toga i podneo zahtev za povecanje brzine na 1024/128 Kbps. Tada su mi izvesni Marko i Milos obecali da nece biti nikakvih problema i da se javim kada moj zahtev bude realizovan. Znaci kada oni meni puste protok od 1024/128 Kbps tada da im se obratim i da navodno nece biti problema, na sta sam ja pristao.

Ne znam zasto, ali imam jak osecaj da cu biti prevaren i da oni zele samo da dobiju na vremenu, ne znam zasto. Verovatno kada budem tada nazvao bice nesto trece u pitanju zbog cega nece hteti da mi iznajme ruter. Verovatno ce reci da trenutno nemaju slobodnih na raspolaganju i da su svi zauzeti.

Nema veze sacekacemo da vidimo.
Ne znam kada bih hteo da predjem na PTT provajdera koliko bih morao da cekam na realizaciju prikljucka. Obzirom da imam mogucnosti i da vec koristim ADSL liniju da li bih isto morao da cekam mesec ili dva da mi oni prikljuce liniju ili bi to u ovom slucaju bilo krace vreme.
Video sam kod nekih kada menjas provajdera traze da od starog provajdera zahtevas nekakav migracioni kod (MIK). Pretpostavljam da je to radi skracenja procedure dobijanja linije.

Da li neko zna nesto vise o ovome?
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.yu.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Bezobrazluk Verat net-a!!!18.04.2008. u 18:35 - pre 195 meseci
Ne znam tacno oko toga to mozes da se informises i preko telefona imas brojeve svih gradova na ptt.net, ali znam, pre dva dana sam bio sa prijateljem da potpise ugovor imaju Sagem rutere koje su skoro nabavili na tenderu (ja ga imam). Znaci za to nema cekanja. Inace ovaj moj prijatelj je cekao mesec dana od podnosenja zahteva, mada se nije mnogo interesovao i zivkao telefonim.
 
Odgovor na temu

Aleksandar1987

Član broj: 129312
Poruke: 119
*.static.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bezobrazluk Verat net-a!!!18.04.2008. u 19:27 - pre 195 meseci
Pazi sta sam nasao na NET-u.

"Migracioni Kod (MIK) je sistem koji pojednostavljuje prelazak korisnika sa starog na novog provajdera ADSL usluge i omogućuje da se prelazak izvrši bez demontaže korisničkog ADSL priključka.
Sistem funkcioniše samo između provajdera koji su potpisinici Protokola kojim se definišu uslovi za prelazak."

Da li su svi provajderi kod nas potpisnici ovog Protokola?
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.yu.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Bezobrazluk Verat net-a!!!18.04.2008. u 20:29 - pre 195 meseci
Pa verovatno da jesu, ali ovo je Srbija pa? Najbolje ipak da se informises kod ptt pa ces znati sta da radis. Ako ti oni kazu da moze da se odradi brzo, onda nema sta da brines, jer svi oni dobijaju portove od telekoma i ceka se da telekom prokljuci, a ti si vec prikljucen pa samim tim ne bi treba;lo da cekas.
 
Odgovor na temu

ksi
Beograd

Član broj: 99318
Poruke: 5
92.244.132.*

Jabber: ksi@jabber.banjica.net


Profil

icon Re: Bezobrazluk Verat net-a!!!01.05.2008. u 21:58 - pre 194 meseci

Neznam sta ste svi navalili na Verat ili ne daj boze na PTT

Sto se tice decka potpunio je u pravu sto se tice zamene uredjaja jer ima pravo na ruter ,ali svi vi hvalite ptt ili ne daj boze telekom kao da ne znate ko ima monopol ovde u srbiji na telefonskim centralama......

Uglavnom sve se svodi na to da su svi provajderi pa i sam verat koji i ima sopstveni link ka inostranstvu ,zavise od telekoma i umesnosti njihovih radnika koji su zaduzeni za adsl.Svi provajderi zakupljuju portove od telekoma ali samo telekom pravi probleme jer jednostavno ima monopol i niko im ne moze nista

Prvi korak od razdvajanja Telekoma od adsl je i taj MIK ili ti migracioni kod ,to znaci da svaki mesec mozes da menjas provajdere ali to isto tako znaci da ces kojeg god provajdera promenis opet imati posla sa telekomom sto je nasa tragicna i tuzna prica

I glavna strana svega toga je da posle svih akcija za dobijanje sto vise korisnika ADSL-a koji su reklamirali nasi provajderi mesec besplatno,besplatno do jula itd, dolazi nam jedna veliki problem a to je losa veza da ne kazem nikakav net jer kapaciteti zakupljenih linkova iz inostranstva koje je dobio telekom nisu dovoljni da izdrze priliv tolikog broja novih korisnika adsl-a

NEK NAM JE BOG U POMOCI




 
Odgovor na temu

Aleksandar1987

Član broj: 129312
Poruke: 119
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Bezobrazluk Verat net-a!!!03.05.2008. u 07:08 - pre 194 meseci
E pa drustvo, stvari stoje ovako!

Strpljivo sam cekao da vidim sta ce biti nakon preznika. Izmedju dva praznika su mi pustili veci (trazeni) protok ADSL, nakon cega sam se odmah javio tehnickoj podrsci trazeci obecani ruter. Uz manje obrazlaganje da su mi ranije obecali tu zamenu, dobio sam ono sto sam trazio. Konacno veza vise ne puca i za sada je sve u redu.

Iskreno receno nisam se nadao da cu se izboriti za iznajmljivanje rutera, jer neko rece da su oni kod Verata rezervisani samo za poslovne korisnike. Medjutim izgleda da nije tako.

Prilikom podesavanja modela rutera, TP Link TD-8811, pratio sam uputsva koja sam dobio od provajdera i sve je OK nemam nikakvih primedbi. Jedino me interesuje vise podataka o opcijama koje ima taj model, jer sledi mi kacenje jos jednog kompjutera.

Ukoliko neko ima nekakav tutorial na nasem jeziku bilo bi dobro.

Pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

Marko Cukalac
Network Engineer
Beograd

Član broj: 65080
Poruke: 478
*.yubc.net.

Jabber: markish@svastarija.net
Sajt: www.markish.net


+11 Profil

icon Re: Bezobrazluk Verat net-a!!!03.05.2008. u 21:59 - pre 194 meseci
vazno je da si ispljuvao verat...

ccc

mrzim to "najgori su" pa kad srede.. e ok su !!!


ccc

no comment
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Bezobrazluk Verat net-a!!!03.05.2008. u 22:21 - pre 194 meseci
Ispljuva ih sto mu nisu dali ruter kad je pozeleo i koji je pozeleo a kod telekoma ne mozes ni svoj da stavis. Jesu u veratu malo aljkavi ali kvarovi na linijama su iskljucivo u telekomovoj nadleznosti, ovi samo prenesu prijavu pa kad se u telekomu smiluju tad ce i biti.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
79.101.149.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Bezobrazluk Verat net-a!!!03.05.2008. u 22:51 - pre 194 meseci
Sta da ti kazem, ja sam umirao od cestih resetovanja (zakucavanja) telekomovog Huawei rutera, i onda sam lepo narucio TP-Link TD8810 sa kojim sam i vise nego zadovoljan... Dve nedelje nije ugasen i nije se zakocio. Sad sto me telekomov PPPoE server povremeno diskonektuje to je drugo.

Tebi je bar provajder dao ruter koji nije bas tolki krsh ko Huawei, a ja sam lepo izvadio pare iz dzepa (jos sam se i natezao sa telekomom za username i pass za PPPoE konekciju, jer je njima politika da to ne daju svim korisnicima?!). Tako da nemoj bas da se tolko nervirate. Prvo se malo informisite, pa onda kukajte.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.apple.com.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Bezobrazluk Verat net-a!!!03.05.2008. u 23:03 - pre 194 meseci
Citat:
Aleksandar1987: Iskreno receno nisam se nadao da cu se izboriti za iznajmljivanje rutera, jer neko rece da su oni kod Verata rezervisani samo za poslovne korisnike. Medjutim izgleda da nije tako.

preko 80% korisnika verat adsl-a je dobilo TP-Link 8810 i 8811 routere...
Citat:
Prilikom podesavanja modela rutera, TP Link TD-8811, pratio sam uputsva koja sam dobio od provajdera i sve je OK nemam nikakvih primedbi.

ne bi ni trebalo da imas, kolega se bas potrudio da to uputstvo bude prilicno jasno i jednostavno
Citat:
sledi mi kacenje jos jednog kompjutera.

zakaci switch na router i racunare na switch?

portforward za utorrent: http://www.portforward.com/eng...g/TP-Link/TD-8810/Utorrent.htm


Citat:
pantic68:Jesu u veratu malo aljkavi

pa sad... nije bas tako...90% adsl problema ima veze telekomom... 9% su korisnici
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

Aleksandar1987

Član broj: 129312
Poruke: 119
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Bezobrazluk Verat net-a!!!04.05.2008. u 18:38 - pre 194 meseci
Ljudi sta vam je!

Pitanje je jednostavno: Zasto moram da vrsim pritisak i da zovem neogranicen broj puta da dobijem nesto sto je kod drugih normalno (ima onih koji ne postavljaju pitanje da li ces ruter ili modem).
Osim toga, sam VERAT nudi te rutere u svojim paketima. Za koga? Zasto ja nisam taj? Uredno placam vise od godinu dana (drugi daju popuste takvima) i sada kada zelim da povecam svoje placanje skoro duplo, postavlja se pitanje da li mi treba ruter.
Osim toga, zar nije svejedno da li protok od 1024/128 Kbps koristim sa jednim ili dva racunara. Kakva je to poslovna politika ISP, da protok koji ja placam ogranicava kako cu da ga koristim...
Zar se provajder ne bori u uslovima konkurencije na trzistu za sto veci broj korisnika?

Ima jos mnogo toga...

Sta je tek sa Telekomom i monopolom? itd...
 
Odgovor na temu

ivanmil

Član broj: 118251
Poruke: 219
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Bezobrazluk Verat net-a!!!04.05.2008. u 23:05 - pre 194 meseci
Citat:
djricky: pa sad... nije bas tako...90% adsl problema ima veze telekomom... 9% su korisnici :)
Eh, ne bih baš rekao da je onaj preostali procenat tako mali. Zapravo je mnogo veći nego što sam mislio (to sam saznao sa drugih foruma). Pretpostavljam da si upoznat sa mojom "situacijom", s obzirom da si postovao u jednoj temi u kojoj je bilo reči o njoj. Nažalost, još nisam promenio provajdera jer nikako nisam imao vremena, ali planiram to da uradim od juna.
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.apple.com.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Bezobrazluk Verat net-a!!!05.05.2008. u 09:26 - pre 194 meseci
Citat:
Aleksandar1987: postavlja se pitanje da li mi treba ruter.

ok, dobio si router...
Citat:
Osim toga, zar nije svejedno da li protok od 1024/128 Kbps koristim sa jednim ili dva racunara. Kakva je to poslovna politika ISP, da protok koji ja placam ogranicava kako cu da ga koristim...

naravno da je svejedno, odakle ti ideja da te bilo ko ogranicava??? ne secam se da sam bilo sta slicno pomenuo?

“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.apple.com.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Bezobrazluk Verat net-a!!!05.05.2008. u 09:29 - pre 194 meseci
Citat:
ivanmil: Pretpostavljam da si upoznat sa mojom "situacijom"

ako se dobro secam, imao si problema sa brzinom? to i dalje traje?
Citat:
Nažalost, još nisam promenio provajdera jer nikako nisam imao vremena, ali planiram to da uradim od juna.

to je tvoje pravo, samo pazi sta potpisujes moj drugar se pokajao sto je uzeo od telekoma za dzabe do jula meseca... mislio je da se poigra malo adsl-om par meseci pa da otkaze u julu... uhvatio se za glavu kad sam mu rekao da je verovatno potpisao ugovor na godinu dana...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

ivanmil

Član broj: 118251
Poruke: 219
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Bezobrazluk Verat net-a!!!05.05.2008. u 20:57 - pre 194 meseci
Nažalost, još uvek traje. Mada moram priznati da sada na YouTube-u (malopre provereno) secka na svakih sedam sekundi, umesto uobičajene tri. :) RapidShare je ranije danas vukao 42-43 kB/s.
Što se tiče tih Lelekomovih ugovora, svestan sam svih opasnosti i zavrzlama vezanih za iste. A pogotovo ta julska akcija, kako to sumnjivo zvuči, pa još od Lelekoma... Baš sam mislio da preko praznika (zapravo, pre) uradim nešto konkretno, kad ono čujem da Lelekom nudi "zaključane" modeme/rutere, ne može ni port da se forward-uje, a kamoli da se odradi nešto složenije. Pa, rekoh, da sačekam još malo. A kad sam se obradovao što je ipak moguće otključati te modeme, stižu spekulacije da li će da poskupi ADSL i uopšte pristup Internetu. Mislim, tajming mi je vrhunski. Zamisli, potpišeš ugovor na 12 meseci, od toga dva platiš po starom cenovniku, a preostalih deset po barem 10-20% većoj ceni. A ne možeš da odustaneš bez plaćanja penala... Videću od juna šta će se dešavati. Valjda će da se otklone nedoumice oko ovih stvari.
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.apple.com.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Bezobrazluk Verat net-a!!!07.05.2008. u 13:17 - pre 194 meseci
pazi, stvarno nema razloga da ti net radi tako lose... ja koristim taj isti adsl i sa rapidshare imam konstantnih 105kB/s... (1024k/128k)
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Bezobrazluk Verat net-a!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11917 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.