Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VAZNO !!! WIRELESS !!!

[es] :: Wireless :: VAZNO !!! WIRELESS !!!

[ Pregleda: 2924 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakaarpi.net
Baka Arpi
Subotica

Član broj: 15069
Poruke: 13
*.mobtel.co.yu

ICQ: 122129377
Sajt: www.bakaarpi.tk


Profil

icon VAZNO !!! WIRELESS !!!15.10.2003. u 21:32 - pre 249 meseci
Cao svima...
Mi smo iz Subotice i obracamo vam se u nadi da cete nam pomoci oko nekih stvari sa Wlan mrezom i Access point-ima.
Citali smo o vama pa smo mislili da nam vi mozete malo (ili malo vise) pomoci oko ovih stvari ...
imamo do sada 8 stalnih clanova sa kojima se svake nedelje skupimo i napravimo G@me day preko obicnih lan kartica sa Switch-om.
U glavnom se igra Counter,iron storm,generals,ili neka voznja kolima...ali ima tu i razmene fajlova(film,muzika,programi,itd.)

Znaci imamo dva AP-a marke Linksys na 11Mbps 2.4Ghz znamo da nam treba omni antenna za to ali nismo sigurni da li nam trebaju i usmerene
antenne na drugi ulazni Jack u AP ...?? posto kao sto i vi predpostavljam znate da ima ulaza za 2 antenne.
Gde da nabavimo neke bolje Omni antenne ako nam je potrebno ?
Pa sledece pitanje bi glasilo da li se mozemo videti na nekih 5-6Kilometara ?
( U slucaju da je daljina previse velika mozemo postaviti i izmedju dve tacke jos jedan AP ...!!! )
u daljnjem textu hteli bi da nam objasnite kako sta da uradimo da sve funkcionise kako treba ...(mislim ako vam nije tesko da nam pomognete)
U nadi da ce biti pomoci sa vase strane mi vam se zahvaljujemo ...
Tim BAKAARPI.net - a ...

Baka
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net



+12 Profil

icon Re: VAZNO !!! WIRELESS !!!15.10.2003. u 23:08 - pre 249 meseci
Hm evo ja cu da ti pokusam dati odgovor.

Nemam bas neko super veliko iskustvo u tome al radm u timu koji se sa tom vrstom mreza bavi oko godinu dana, imam 28 intenzivnih korisnika pa da krenemo redom.

Prvo treba ti
AU - Access Unit ili ti bazna stanica - ako ovo nemas nemoj dalje da citas ...
SU - subscribe unit (nadam se da sam dobro napisao) na svakoj klijentskoj masini.

Na 5 -6 kilometara mnoze da radi (koliko ja znam) samo usmjerena 24 dbi antena sa Hi power uredjajem koji radi na principu frenkfetnog skakanja i to u uslovima odlicne opticke vidljivosti. DS direktna sekvenca se nije pokazala kao bas pouzdano rijesenj na toj kilometrazi.

dalje moras da imas vezu sa svakom baznom stanicom, znaci ne moze to bas eto ja ubodem dve antene na dva stapa i tri kabla i radi ....

Sa baznom stanicom jednom se mozes povezati ti kao ti kablom ako je kod tebe na zgradi, ali ako ides sa dve (sto je ovde predpostavka) moras da obezbijedis vezu izmedju njih ili vezu sa serverom ili ruterom .... na koji ce one da budu zakacene.. kako ?

Ili telekom ili point to point sto je mogu ti reci poskupo rijesenje sa opremom koju ja koristim tako da ces morati malo vise vremena da provedes i ustrazivanju te oblasti da bi to sredio ..

Ovo je iz nekog mog iskustva ako neko zna bolje rijesenje neka se javi i ja bi volio da naucim nove stvari :)
Bojan
 
Odgovor na temu

bakaarpi.net
Baka Arpi
Subotica

Član broj: 15069
Poruke: 13
*.mobtel.co.yu

ICQ: 122129377
Sajt: www.bakaarpi.tk


Profil

icon Re: VAZNO !!! WIRELESS !!!15.10.2003. u 23:36 - pre 249 meseci
AU - Access Unit ili ti bazna stanica sta je ovo objasni mi i molim te i ono drugo SU - subscribe unit posto te ne razumem ...
i za sta ce mi router kada ce mi masina biti server ...?
Baka
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net



+12 Profil

icon Re: VAZNO !!! WIRELESS !!!17.10.2003. u 07:34 - pre 249 meseci
Ovako

Ajde da to uporedimo sa klijent - server principom rada
SU je klijentska strana, znaci oni koji zele da imaju wireless vezu moraju da imaju klijentsku stranu. Da bi SU (klijentska strana) radila mora da imas AU (serversku stranu) na koju bi se kacila. Ti vjerovatno imas dve klijentske strane i sa tim nemozes da se povezes.

Ako je na tvom racunaru i imas jednu AU onda ces moci sa svojim kompom da nesto iskombinujes kao server, Ali ako ides sa vise AU onda moras njih fizicki da povezes. Moras da imas uredjaj koji ce da ti rutira saobracaj izmedju mreza svake bazne stanice

P.S.
Bazna stanica je Najskuplji dio wireless opreme, a kad je kupujes moras da vodis racuna da li ti je klijentska strana DS- direktna sekvenca ili je na principu frekfentnog skakanja.
Bojan
 
Odgovor na temu

bakaarpi.net
Baka Arpi
Subotica

Član broj: 15069
Poruke: 13
*.mobtel.co.yu

ICQ: 122129377
Sajt: www.bakaarpi.tk


Profil

icon Re: VAZNO !!! WIRELESS !!!18.10.2003. u 08:30 - pre 249 meseci
Znaci ja imam 2 Access Pointa do sada pa bih hteli to da zakacimo jednu za drugu,ali i na svaki acces p. da se kace obicne Wlan kartice !
AU ti znaci masina koja sluzi kao server ? Ako mislis na to imamo je...
A pored svega ovoga da li nam je potrebno jos neki hardware naravno ne mislim na omni i usmerene antenne ,to cemo tek kada stignemo do tog dela .
povezali smo se u kancelariji sa 2 AP-a i imali problem sledeci ...:Znaci jedan AP nam je sluzio kao AP a drugi kao KLijent .Klijent je imao mogucnost da ulazi u Komp na kojem je bio AP a obrnto nije radilo ...Sto ?
Puno pozdrava BAKAARPI.net
Baka
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: VAZNO !!! WIRELESS !!!

[ Pregleda: 2924 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.