Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Azuriranje Joomle sa localhost-a na net, ali samo izmenjene fajlove.

[es] :: Web aplikacije :: Azuriranje Joomle sa localhost-a na net, ali samo izmenjene fajlove.

[ Pregleda: 2578 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladakru

Član broj: 11515
Poruke: 1218
91.150.121.*



+4 Profil

icon Azuriranje Joomle sa localhost-a na net, ali samo izmenjene fajlove.15.04.2008. u 18:19 - pre 195 meseci
radim saj u joomli na kompu pa bih hteo samo izmenjene fajlove i foldere da uploadujem na net. da ne prenosim sve fajlove ili foldere opet, naravno i mysql bazu (ona moze i cela).
zanima me koji su folderi bitni, u kojima se nalaze fajlovi o sajtu.... recimo, folder ADMINISTRATOR ne verujem da se menja dok se radi na sajtu, tako da njega ne moram da prenosim opet...
i kako je naj bolje da se pravi backup sajta... moze li on da se pravi na samom serveru ili moram da skidam na komp? opet vezano da izmennjene foldere i fajlove... jel samo njih da bekapujem?
by Vladakru
 
Odgovor na temu

webex
Milorad Tošić
Vilin grad

Član broj: 50060
Poruke: 512
*.static.sbb.rs.

Sajt: www.webex.rs


Profil

icon Re: Azuriranje Joomle sa localhost-a na net, ali samo izmenjene fajlove.15.04.2008. u 21:53 - pre 195 meseci
A zašto menjaš u lokalu? Joomla i služi da bi se ažuriranje vršilo direktno na serveru kako bi i korisnici koji nemaju iskustva sa ažuriranjem sajtova mogli to da rade... ako ubacuješ slike - normalno je da ćeš samo slike da popneš na server...

Što se tiče backupa - baza je najbitnija jer se tamo nalazi sav tekst koji ubacuješ... naravno napraviš i backup ostalih fajlova koje si posebno ubacio (slike, flash fajlovi...)


 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Azuriranje Joomle sa localhost-a na net, ali samo izmenjene fajlove.15.04.2008. u 21:56 - pre 195 meseci
Generalno Joomla vecinu informacija drzi u bazi. Ostalo su fajlovi poput PDF, slika i slicno koji se nalaze u images direktoriju. E sad, pojedine komponente svoje fajlove smjestaju u svoje /components/com_example/ foldere tako da ne mozes znati.

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

vladakru

Član broj: 11515
Poruke: 1218
77.46.200.*



+4 Profil

icon Re: Azuriranje Joomle sa localhost-a na net, ali samo izmenjene fajlove.15.04.2008. u 23:43 - pre 195 meseci
e to mi je bilo bitno da znam, znaci sve promene na sajtu... tipa selekcije , kategorije, stavke... tekstove... podesavanja izgleda i tako to joomla drzi u bazi!?
a mislio sam da je promena u lokalu laksa za ispobavanje novog izgleda jer se da lako ispraviti, ako zeznem na servu onda nema ispravke, nego sve od pocetka.., jbg kad bi imalo UNDO dugme :)))
by Vladakru
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Azuriranje Joomle sa localhost-a na net, ali samo izmenjene fajlove.16.04.2008. u 10:22 - pre 195 meseci
Pa uglavnom sve mozes ispraviti, umjesto da brishes stare clanke mozes ih arhivirati pa napisati nove i tako uvijek imati 2 verzije. Mislim, zavisi sta hoces mjenjati.

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

webex
Milorad Tošić
Vilin grad

Član broj: 50060
Poruke: 512
*.static.sbb.rs.

Sajt: www.webex.rs


Profil

icon Re: Azuriranje Joomle sa localhost-a na net, ali samo izmenjene fajlove.16.04.2008. u 13:48 - pre 195 meseci
Citat:
vladakru: a mislio sam da je promena u lokalu laksa za ispobavanje novog izgleda jer se da lako ispraviti, ako zeznem na servu onda nema ispravke, nego sve od pocetka.., jbg kad bi imalo UNDO dugme :)))


Novi izgled (template) treba da testiraš u lokalu pa onda kad je OK prebaciš na server i publikuješ... joomla template ne drži u bazi (drži samo info koji template je aktivan) već u folderu "templates"... ako baš želiš da sa live tekstom probaš novi template - iskopiraj online bazu u lokal i onda testiraj... kad završiš popni samo template...
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Azuriranje Joomle sa localhost-a na net, ali samo izmenjene fajlove.

[ Pregleda: 2578 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.