Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crosstab Query - zbir

[es] :: Access :: Crosstab Query - zbir

[ Pregleda: 2651 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

draganil
Beograd

Član broj: 23969
Poruke: 34



+1 Profil

icon Crosstab Query - zbir15.04.2008. u 08:59 - pre 195 meseci

Da li je neko radio zbir po kolonama u Crosstab query-u. Sam CrossQuery ima zbir po redovima ali da li je moguće raditi Sum po kolonama.

Hvala
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Crosstab Query - zbir15.04.2008. u 12:22 - pre 195 meseci
Jedna ukrštena tabela, jedan zbir ili merni podatak. Šta će biti kolona, a šta red ti odlučuješ.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Crosstab Query - zbir15.04.2008. u 14:22 - pre 195 meseci
Ako mislis da dobijes zbir na dnu kolone, moguce je ali ima mnogo potencijalnih problema.

Ako tvoj kross tab kveri uvek vraca isti broj kolona, ali UVEK, onda snimis taj kross tab pod nekim imenom, recimo qryXtab. Sad pocnes novi kevri u design modu, navuces qryXtab i za svaku kolonu uradis SUM(imekolone). Ako treba GROUP BY po nekim od vodecih kolona, mozes i to da dodas. Sve ovo pada u vodu ako kross tab vraca promenljiv broj kolona (sto je veoma cest slucaj). Nekada je moguce naterati kross tab da vrati uvek isti broj kolona, cak i kada nema podataka, a nekada nije. sve u svemu, imas jedno 25% sanse da to uradis valjano i bez problema. Ne zato sto je to neka visa matematika, nego zato sto je priroda kross tab kverija takva - u principu vraca promenljiv broj kolona.

Za tu vrstu sabiraja se obicno koriste spreadsheet programi, na primer Excel ili stari Lotus. Ne pomionjenm resenja u okviru Access reporta, jer je probelm isti - report zahteva fiksiran broj kolona, a kroiss tab to ne moze da garantuje. Ako moze, onda uradis sume u samom reportu, mnogoje lakse nego u kveriju.

:-)
 
Odgovor na temu

domaci_a_nas
PHP developer

Član broj: 42333
Poruke: 524
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Crosstab Query - zbir15.04.2008. u 14:34 - pre 195 meseci
Ja sam imao sličan problem i koristio sam crosstab query sa fixnim brojem kolona (maksimalan broj kolona koji je mogao da stane na report), a onda sam pomoću koda sakrivao prazne kolone.
Verovatno već znaš da se fixan broj kolona može odrediti u Query Properties u polju koje je definisano kao Column Heading i tamo ćeš videti Column Headings gde se definišu nazivi kolona.
Ozbiljan i odgovoran mladić
 
Odgovor na temu

draganil
Beograd

Član broj: 23969
Poruke: 34



+1 Profil

icon Re: Crosstab Query - zbir17.04.2008. u 14:11 - pre 195 meseci
Hvala na odgovorima, pa sam ipak rešio putem subforme.Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Crosstab Query - zbir

[ Pregleda: 2651 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.