Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

RC Helikopter ili Avion

elitemadzone.org :: TechZone :: RC Helikopter ili Avion

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 66066 | Odgovora: 129 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: RC Helikopter ili Avion19.01.2012. u 23:59 - pre 149 meseci
Mene zanima.
Sklapanje manje vise, bilo bi interesantno za videti kakvi su delovi, kako se uklapaju itd.
Ono sto me vise zanima je kada bude gotovo :)
Znaci, kakve su kontrole, upravljivost itd...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: RC Helikopter ili Avion20.01.2012. u 00:12 - pre 149 meseci
Kontrole i upravljivost, to bi i ja voleo da znam :)

S'obzirom da nikada nisam upravljao ni običnim helikopterom, sa ovim će biti malo teže :)

Ali uzeo sam u paketu i AeroSim RC, a kontroler koji sam uzeo možeda se nakači direktno na komp pa da prvo slupam par desetina virtuelnih, pre nego što uključim ovaj pravi... Preporučuju nekih 16-20h vežbe na simulatoru ako nemaš nikakvog iskustva..
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: RC Helikopter ili Avion20.01.2012. u 00:17 - pre 149 meseci
Ja sam se okusao sa obicnim helikopterom, i to je...pa k'o helikopter....treba vestine...
Ovakve letelice su mi uvek izgledale lakse za letenje...al dobro, nisam probao, pa necu da tvrdim.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: RC Helikopter ili Avion20.01.2012. u 00:26 - pre 149 meseci
Videćemo koliko dugo će preživeti :)
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: RC Helikopter ili Avion20.01.2012. u 00:31 - pre 149 meseci
Svakako napisi kako je teklo sklapanje.
Da li je ono, sklopis i gotovo ili je potrebno neko dodatno podesavanje.
Secam se kada sam sklapao jedrilice ( Cirus i Lahor iz CVM ), uvek si morao da obratis paznju na centar mase i da podesis sta ne valja.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: RC Helikopter ili Avion20.01.2012. u 00:34 - pre 149 meseci
Komponente na PCB-jevima su došle već zalemljenje i firmware učitan... Treba izlemiti kućište, camera mount, ožičiti... Ima dosta posla i zezancije, ali koliko sam imao prilike da vidim nekih ozbiljnijih podešavanja osim kalibracije kompasa na kraju nema...
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: RC Helikopter ili Avion20.01.2012. u 00:36 - pre 149 meseci
Cekamo rezultate :)
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

enes_prijepolje

Član broj: 197111
*.pool.mediaWays.net.



Profil

icon Re: RC Helikopter ili Avion20.01.2012. u 12:09 - pre 149 meseci
To sto ti nazivas profi a sve ostalo su igracke.. Ma daj.. Ovo sto ti nameravas da sklapas imam u ponudi ves 3 godine.Ako nije tajna koliko si sve ovo platio ili jos bolje stranice s akojih si porucivao?? Pogotovo me interesuje stanica Graupner MX-20 koliko je placena? http://www.graupner.de/de/prod...4/product.aspx?tab=accessories jel to ta stanica? Interesuje me jer ja ovo sve saljem dole bez carine i postarine,verovatno da su te odrali na carini za sve ovo? Ako nije tajna stranice i ostale troskove koje si morao platiti da model bude kod tebe?? Mislis da ces virtuelno kada savladas i u praksi moci bez problema da letis??? Govorim ti prijateljski,virtuelno je uvek uradjeno nerealisticno! Videt ces i sam,ali ako dajes vec toliku lovu steta je da 1 dana sve polupas,imas na nasem forumu par njih koji se bave godinama upravo sa kvadrokopterima i uveliko lete sa kamerama nebi bilo lose da se sa njima konstutujes i jos bolje d ati oni nasteluju i polete model i u letu sve natrimuju pa onda uz njihovo prisustvo da poletis!!! Vidim da nameravas da se bavis FPV letenjem?? Pa pogledaj malo evo ovde imas 2 moja videa. Oba su nastala
kada sam poceo da se bavim sa FPV. Danas je to drugacije prirode,tu su i automatski GPRS piloti,Headtrackeri..... Kada to sve sklopis morat ces jer kako kazes nisi nikad leteo,da nadjes nekog ko se bavi ovim duze vreme da ti stanicu programira! Nije to bas tako jednostavno kako mislis stavis bateriju i idemo, osim kalibracija model se najbolje steluje kada ge dignes 1m od zemlje i sa trimerima ga stelujes dok se model ne smiri tako da ne moras svo vreme da ga korigujes. Ako nameravas a vidim da nameravas letenje sa kamerom i naocarima takozvano FPV letenje nemoj odma na pocetku napravi par sati normalnog i sigurnog leta da upoznas model. Onda tek probaj sa kamerom i naocarima jer videt ces i sam nije bas to tako jednostavno!! Ponavljam,najbolje da imas nekog pored sebe ko se bavi godinama sa ovim,jer svaka skola se placa,ali bolje kada ucimo na greskama drugih ne uvek na svojim! Pozdrav i puno srece na pocetku.

http://www.youtube.com/watch?v...ature=mfu_in_order&list=UL
http://www.youtube.com/watch?v...ature=mfu_in_order&list=UL
 
Odgovor na temu

WoooooOW

Član broj: 297147
93.87.39.*



Profil

icon Re: RC Helikopter ili Avion20.01.2012. u 14:50 - pre 149 meseci
Ali ja nisam rekao da je Thunderjet najbolji nego da je trajao dugo i da se nije bas lako pokvario,upravu si za to da su igracke,i da se mogu voziti samo 10 min,izvini na izrazu ja samo trazim pomoc hteo bih neki model za male pare samo da leti i da se brzo ne kvari.....
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: RC Helikopter ili Avion20.01.2012. u 14:50 - pre 149 meseci
Sve sam poručio preko MikroKopter.de Shop-a (https://www.mikrocontroller.com/)

Model/Kit:
MK Basicset Hexa2 (€1289.95)

Kontroler:
MX-20 HoTT Transmitter (incl. GR16) (€469)

Dodatna oprema:
Navi-Ctrl V2.0 (€199.95)
MK GPS v2.1 (€79.95)
GPS-Shield 1.1 (€14.95)
Camera MK HiSight III (Bridge) (€199.95)

Rezervni delovi/Razno:
screw locking adhensive (€3.49)
Contest-S-Pult-Carbon (€54)
Comfort belt (€16.9)
Tripod Screw (€5.95)
Power Peak C8 EQ-BID Charger (€124.95)
2 x EPP1045 propeller (€10)
Spare Lipo 3300/4s (FLAT version) (€99.95)
LED Stripe Blue (€3.99)
Mikrokopter Flyer (€0)
AeroSIM RC - Flight Simulator (€74.95)

Ukupno: €2647.93

Kada se uračuna odbitak poreza u Nemačkoj, DHL, domaće dadžbine (carina 10% + PDV) sve izađe na nešto više od 3000 evra.
 
Odgovor na temu

WoooooOW

Član broj: 297147
93.87.39.*



Profil

icon Re: RC Helikopter ili Avion20.01.2012. u 14:57 - pre 149 meseci
I jos nesto,posto nemam toliko znanja i ne razumem se bas toliko u modelartvo,reci mi onaj avion Syma Suepr Sonic sta mislis o njemu kakav je...?
 
Odgovor na temu

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.dynamic.sbb.rs.



+45 Profil

icon Re: RC Helikopter ili Avion20.01.2012. u 15:09 - pre 149 meseci
@ventura
Jel si poceo da vezbas na AirSIm-u?

mx20 je malo zeznut (na airsimu) jer su mu opruge fabricki instalirane na obe rucke, pa mozes leteti na taj nacin ili otvoriuti stanicu i skinuti jednu i leteti kao na klasicnim multirotor stanicama...
Nije mi samo jasno kako si uspeo da uvezes MX20 preko DHL-a, kada se trazi dozvola RATEL-a za uvoz takve opreme...

Takodje si trebao da kupis i I2C Octo Isolator R3, jer kod MK elektronike ako otkaze jedan BL Ctrl odmah se svi automatski gase, a ovaj Isolator sprecava gasenje ostalih, tako da ipak mozes bezbedno da spustis letelicu.. kamera mount koji su uzeo je djubre i popriulicno neupotrebljiv kao i baterija, ne verujem da ces imati ni 5min flight time sa 3300 kad stavis neki aparat ili kameru

Ja sam krajem godine uzeo Cinestar8 sa opremom od preko 12,000eur ali to je ipak neka ozbiljnija prica..
 
Odgovor na temu

WoooooOW

Član broj: 297147
93.87.39.*



Profil

icon Re: RC Helikopter ili Avion20.01.2012. u 15:13 - pre 149 meseci
Hahahah,trebalo posto sam mladji da mi objasnih i pomognes a ne da mi zameras sto sam postavio o mojim avionima,to je kao sad kad bi ti napisao neku glupost o onome cime se jabavim....
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.mbb.telenor.rs.



+6455 Profil

icon Re: RC Helikopter ili Avion20.01.2012. u 15:43 - pre 149 meseci
Hvala na savetu, dokupicu taj isolator ionako sam planirao a uzmem i elektroniku za follow me opciju, plus jos rezervnih propelera jer nisam siguran da sam ubo jednake (osim generalne oznake nije pisalo koja je tacno vrsta u kitu)

Sto se tice baterije na mikrokopter sajtu ima onaj grafikon gde kaze u normalnom letu bez dodatnog payloada lipo3300 bi trebao a izvuce 18 minuta, a sa Nekih 400 grama payloada (bridge + sony hx9v kamera) trebao bi da ima nekih 13-14min flight time, sto mi je i vise nego dovoljno, a pogotovo sto sam uzeo i rezervnu baterju...

Ja nace ne planiram da se bavim nekim profesionalnim aero snimanjem il tako necim, vec sam ovo uzeo radi hobija a nosac kamere je tu cisto razonode radi, a i imam ideju za neke snimke koje bi mogao da pravim :)

U svakom slucaju hvala na savetima, a i znacilo bi mi da imam nekog iskusnijeg za savete.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.dynamic.sbb.rs.



+45 Profil

icon Re: RC Helikopter ili Avion20.01.2012. u 15:51 - pre 149 meseci
Ubo si iste propelere ali uzmi barem da imas duplo jer cesto odu a jeftini su pa i nije neko ulaganje, pre kacenja na letelicu naravno bilo bi izuzetno pozeljno da izbalansiras svaki propeler jer oni to fabricki ne rade.
Nisam citao te njihove tabele ali sam siguran da nema sanse da postignes to vreme letenja ali dobro u svakom slucaju MX20 ima telemetriju pa ces u svakom trenutku znati koliko ti je baterije ostalo.
Mogao bi da uzmes i kulere za bl ctrl, 12 komada, sacuvaces im vek trajanja jer se oni lako zagrevaju, narocito pri vecem payloadu.
Super, jos jedna Hexa u Srbiji, ima vec kod nas (ono sto ja znam) par komada Hexe i OKTO 2, jedan ili dva OKTO XL, jedan druidworx ad6 i dva ad8 i moj cinestar8.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.mbb.telenor.rs.



+6455 Profil

icon Re: RC Helikopter ili Avion20.01.2012. u 15:56 - pre 149 meseci
To za propelere sam procitao na par mesta, ali nemam ideju kako se to radi.. Imas li neki link o tome?

Vremena leta za sve modele su im ovde:
http://www.mikrokopter.de/ucwiki/en/FlightTime

Odatle sam izvukao podatke, i ako su barem priblizno tacni to mi je ok..

A kuleri na blctrl jel treba da su pasivni heatsinkovi ili bas mali kuleri? I zar nije dovoljno onih 6 ventilatora sto se vrte da to hlade? :)
 
Odgovor na temu

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.dynamic.sbb.rs.



+45 Profil

icon Re: RC Helikopter ili Avion20.01.2012. u 16:03 - pre 149 meseci
Kojih 6 ventilatora? Ako mislis na propelere oni se vrte iznad motora i nikako ne mogu da hlade blctrl jer su oni nalemljeni na sredini na powerboardu...
Ovakvi kuleri ti trebaju:
http://www.kopterworx.com/All-...op/Cooling-set-for-hexa-series

Propeleri se balansiraju tako sto ih zakacis na neku cev (debljine malo manje od one na motoru) i onda vidis u koju stranu pada i sa te strane pazljivo smirglom skidas dok ne dodjes do idealnog balansa, ako bas hoces da trosis novac, mozes da kupis:
http://www.kopterworx.com/Propeller-/-Mounts/Prop-Balancer-Pro
mada sve to moze da se zavrsi isto tako i bez ovog balansera...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: RC Helikopter ili Avion20.01.2012. u 17:59 - pre 149 meseci
Ovi Slovenci nisu normalni, 56 evra za 12 alu hladnjaka koji u nekoj elektro radnji ne kostaju vise od 5 evra
 
Odgovor na temu

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.dynamic.sbb.rs.



+45 Profil

icon Re: RC Helikopter ili Avion20.01.2012. u 20:42 - pre 149 meseci
Da, deru. Generalno sve u vezi mikrokopter opreme je debelo precenjeno...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: RC Helikopter ili Avion20.01.2012. u 22:18 - pre 149 meseci
Bas cu da vidim koliko ce da me kostaju hladnjaci u Kelco, pa cu da postujem ovde... Cenim da ako kupim u komadu necu platiti vise od 2-3 evra, i posle samo da ih isecem.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: RC Helikopter ili Avion

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 66066 | Odgovora: 129 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.