Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomagajte ljudi ko boga vas molim!!!

[es] :: Windows desktop :: Pomagajte ljudi ko boga vas molim!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9873 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cybernoid II

Član broj: 14852
Poruke: 528

Sajt: www.youtube.com/watch?v=7..


+1 Profil

icon Re: Pomagajte ljudi ko boga vas molim!!!15.10.2003. u 20:47 - pre 249 meseci
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\
je jezik kojim ne govori 98 već XP
Odavno ne koristim 98 ali se sećam da je u boot.ini pisalo
c:\ (iako je 98 bila na drugoj particiji)
pored toga u c:\ treba da se nalazi i bootsect.dos da bi 98 mogao da se bootuje.
Konfiguracija mi je bila:
prva particija FAT DOS 6.22
druga FAT32 98
treća NTFS XP.

redosled instalacije je uvek prvo 98 pa XP, tako da bi u slučaju reinstalacije 98 morao da ponovo kreneš sa instalaciojom XP-a da bi popravio boot sector. Prekini instalaciju XP-a posle prvog reboot-a i izbriši dodatnu liniju u boot.ini za setup.
Pretpostavljam da je prva patricija FAT32.
#!/usr/bin/basho
mv frog ancient_pond
echo "Splash!"
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Pomagajte ljudi ko boga vas molim!!!16.10.2003. u 12:11 - pre 249 meseci
Citat:
Marko Paunovic:
XP tesko da moze da bude na primarnoj particiji... (C:)


?!?!
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Pomagajte ljudi ko boga vas molim!!!16.10.2003. u 21:13 - pre 249 meseci
XP tesko moze da bude na linux particiji :-) a na primarnoj jos teze;-)))
 
Odgovor na temu

-LordM-
Marjan Bazalac
Kraljevo

Član broj: 14930
Poruke: 29
*.beotel.net



Profil

icon Re: Pomagajte ljudi ko boga vas molim!!!18.10.2003. u 02:24 - pre 249 meseci
Prvo i prvo, u slucaju dual-boota win98-XP, 98-ica MORA da bude na primarnoj particiji, u protivnom XP nece raditi kako treba. U tvom slucaju (a to proveri pomocu Partition Magica) jedna o tvojih particija je 'skrivena'(cim ti javlja gresku sa hal.dll). Hal.dll nisi izgubio. Jos uvek je na disku. Moras da uradis 'unhide' u Partition Magicu.Drugo, Boot.ini se nalazi u root direktorijumu primarne particije i on se samo ucitava, iako postoji jos jedna verzija njega na XP particiji. Reinstalacija ti nece pomoci. Ovako treba da ti izgleda boot.ini na particiji na kojoj MORA da bude Win98, dakle na primarnoj:
[boot loader]
timeout=10
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect
C:\="Microsoft Windows 98 Second Edition"

Kompletna procedura za pravljenje dual-boota sa vec postojecom NTFS particijom(posto vec imas XP) je (ako te zanima):
Napravi (ako vec nemas) jednu FAT32 particiju. Neka ti ta particija bude aktivna (set active u Partition Magicu). Instaliraj Win98 na tu particiju. Za sada ti je XP particija skrivena i neka ostane tako. Za sada. Kada si zavrsio sa instalacijom 98-ice, pokreni instalaciju XP-a pod 98-com. Kada dodjes do prvog resetovanja, kod butovanja izaberi Win98, a ne Windows XP Setup! Nadji Boot.ini na Fat32 particiji i edituj ga tako da izgleda kao ovaj gore. Sada slobodno izbrisi '$win_nt$.~bt' direktorijume. Otvori Partition Magic i uradi 'Unhide' XP particije. To je to.
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Pomagajte ljudi ko boga vas molim!!!18.10.2003. u 10:43 - pre 249 meseci
Znate sta - vi ste coveku vise odmogli nego pomogli sa tim svojim teorijama boot.ini fajla. Ljudi covek je pitao jedno vrlo prosto pitanje a ne kako da napravi nuklearnu bombu....

Da ne polemisem dalje, evo kako mozes resiti tvoj problem:

1. Da prepravis boot.ini koji se nalazi na C:\ i ima atribut +h (skriven fajl). Uputstvo za modifikaciju su vec dali, tako da necu da se ponavljam.

2. Ako promena sadrzaja boot.ini fajla ne pomogne instaliraces W98 iznova. E sada tu imas problem - Windows 98 mora biti na primarnoj particiji u tom slucaju, jer ne mozes imati W98 uporedo sa 2k/XP ako nije na primarnoj particiji (c:\). U tom slucaju bi morao da obrises i XP i 98, pa prvo da stavis Windows 98 na c:\, pa XP na neku drugu particiju inace nece raditi.
E sada kako se instalira Windows 98 - ubacis startup disketu koju iz XPa napravis tako sto ubacis disketu u flopi, odes u My Computer - desni klik na disketu - format - create an MS-DOS disk. Onda, ostavis disketu u flopiju, ubacis W98 CD, resetujes masinu (i u BIOSu podesis da je floppy butabilan). Pojavice ti se meni gde biras da li ces podici DOS sa CD-ROM ili bez CD-ROM podrske (ti odaberes sa) i kada konacno dodjes do komandne linije, odes na tvoj CD-ROM i pokrenes setup....
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

Cybernoid II

Član broj: 14852
Poruke: 528

Sajt: www.youtube.com/watch?v=7..


+1 Profil

icon Re: Pomagajte ljudi ko boga vas molim!!!18.10.2003. u 15:37 - pre 249 meseci
Citat:
kUdtiHaEX:
E sada tu imas problem - Windows 98 mora biti na primarnoj particiji u tom slucaju, jer ne mozes imati W98 uporedo sa 2k/XP ako nije na primarnoj particiji (c:\). U tom slucaju bi morao da obrises i XP i 98, pa prvo da stavis Windows 98 na c:\, pa XP na neku drugu particiju inace nece raditi.


Ako je prva particija FAT32 win98 može biti na drugoj particiji. Na prvoj particiji se moraju nalaziti samo fajlovi neophodni za podizanje sistema, dok sama instalacija može biti bilo gde. Brisanje XP-a nije potrebno, samo popravka boot fajlova i boot sektora. Ako ima win98 startup disk, kreiran prilikom instalacije, win98 može podići i sa diskete.

#!/usr/bin/basho
mv frog ancient_pond
echo "Splash!"
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Pomagajte ljudi ko boga vas molim!!!18.10.2003. u 16:38 - pre 249 meseci
boot.ini fajl kada je XP na C:\ , a 98 na d:\
izgleda ovako:
--------------------------------------------------------------------
[Boot Loader]
timeout=30
Default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect
C:\="Microsoft Windows 98"
--------------------------------------------------------------------
Iako Microsoft ne podrzava instaliranje 98-ice na d:\ ipak je to moguce s tim sto su neki fajlovi na c:\ i to (ako se dobro secam): autoexec.bat, command.com, io.sys,
config.sys, i jos neki log fajlovi i sl. koji su nastali tokom instalacije.


[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 16.08.2006. u 18:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

trigger
dragan vucinic
beograd

Član broj: 10642
Poruke: 20
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Pomagajte ljudi ko boga vas molim!!!18.10.2003. u 17:40 - pre 249 meseci
Pozdrav svima
Videh ovu temu pa me zainteresovala,pogotovo zato sto i ja imam 98 i xp na
racunaru.Tako da ne bih otvarao novu temu,mislio sam da je bolje da se nadovezem
na ovu!
Moj problem je iskrsnuo juce,naime svaki put kad pokrenem partition magic nece da
se ocita i ispisuje sledece:

Init failed:error 117
Partition's drive letter cannot be identified

i ne moze da otvori partition magic,to je kada ga pokrecem iz windowsa,a
kada ga pokrenem u dos-u,prikazuje mi jednu particiju kao bad,a drugu
unallocated
Namestio sam tako da imam jednu aktivnu particiju i drugu skrivenu tj.hidden
i uvek je aktivna bila oznacena sa c: adruga skrivena.E ovo je normalno radilo,
dok nije odje dnom poludeo
Jasno mi je da ne moze partition magic da prepozna slovo drive,ali kako ovo
da resim?
 
Odgovor na temu

Cybernoid II

Član broj: 14852
Poruke: 528

Sajt: www.youtube.com/watch?v=7..


+1 Profil

icon Re: Pomagajte ljudi ko boga vas molim!!!18.10.2003. u 19:44 - pre 249 meseci
Meni je PMagic nekoliko puta pobrljavio disk pa ga ne više ne koristim.
Prilikom instalacje pita te da napravi dve diskete za restore ako nešto krene naopako. Ima u sebi Ptinfo kojim možeš da vidiš partition table, u većini slučajeva prepozna kad nešto nije u redu i crvenim brojevima prikaže grešku i ponudi ispravku.
Zapiši vrednosti na papir i sa Ptedit iz DOS-a prepravi vrednosti.
PMagic pobrljavi ako geometrija diska nije sasvim regularna i ispisuje silne greške kao upozorenje da može da napravi još veću štetu.
#!/usr/bin/basho
mv frog ancient_pond
echo "Splash!"
 
Odgovor na temu

trigger
dragan vucinic
beograd

Član broj: 10642
Poruke: 20
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Pomagajte ljudi ko boga vas molim!!!18.10.2003. u 21:53 - pre 249 meseci

Citat:
Cybernoid II:
PMagic pobrljavi ako geometrija diska nije sasvim regularna i ispisuje silne greške kao upozorenje da može da napravi još vecu štetu.


Da,ovu stvar mi je prijavio da ne valja geometrija diska kao uzrok za te silne greske,ponudio da ispravim ja sam kliknuo na sve sa yes,i on je kao ispravio neke silne greske i onda je prijavio ovo sto napisah za drive letter
Ne,pokrenuo sam ga ja u DOS-u,ali kazem prijavljuje mi dve particije,jednu bad,drugu unallocated,i ne nudi nijednu opciju da to ispravim ,nego to stoji tako kako je.
Mora da ima neka fora da u nekom text editoru,izmenim parametre za drive letters
???
 
Odgovor na temu

Cybernoid II

Član broj: 14852
Poruke: 528

Sajt: www.youtube.com/watch?v=7..


+1 Profil

icon Re: Pomagajte ljudi ko boga vas molim!!!18.10.2003. u 22:38 - pre 249 meseci
Windows partinfo samo daje informacije (detaljne za razliku od dos verzije koja ne daje potpune informacije) i ne može da bilo šta menja iz windowsa (možda on pokušava prilikom narednog restarta ali nije sigurno da će da odradi kako treba).
Na jednoj od one dve dos diskete nalazi se dos ptedit.exe (CTRL+C da prekineš autoexec da ne pokreće PQMAGIC.EXE) manuelno ga pokreni iz dos prompta i unesi predložene vrednosti.
#!/usr/bin/basho
mv frog ancient_pond
echo "Splash!"
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

-LordM-
Marjan Bazalac
Kraljevo

Član broj: 14930
Poruke: 29
*.beotel.net



Profil

icon Re: Pomagajte ljudi ko boga vas molim!!!19.10.2003. u 02:11 - pre 249 meseci
Resenje ti se nalazi u programu Ranish Partition Manager 2.44.Partition Magic je u sustini djubre.Ni fdisk ti nece pomoci, ali zato ovaj programcic hoce.Obavezno ga skini sa Neta, mnogo je dobar.
 
Odgovor na temu

voj@
Vojislav Babic
Sarajevo

Član broj: 9200
Poruke: 72
*.ppp-01.sa.lol.ba.

Sajt: www.paradajz.cjb.net


Profil

icon Re: Pomagajte ljudi ko boga vas molim!!!22.04.2004. u 12:43 - pre 243 meseci
Posto mi je izbrisana poruka jer vec postoje slicni problemi(koje ja posle silne pretrage nisam nasao),moram postaviti pitanje ove vrste u ovom topicu,sa nadom da ce se stvoriti neka dobra dusa i odgovoriti:
Sta se naime desilo,imam hard od 80 GB,sa dve particije od po 40 GB,jedna particija(sistemska C:) mi se prepunila pa sam skontao da zelim da ih spojim u jednu(znaci C: i D: zajedno).
Instalirao sam Partition Magic 7.0 i isao na opciju Merge Partitions,pratio wizard(znaci da spojim drajv C: sa drajvom D:),koji mi je javio da na drajvu C: moram imati najmanje 18 GB slobodnog,a drajv D: nisam mogao da spojim sa C:
Prebacio sam brdo muzike oko 22 GB sa C: na D: i ponovo isao na istu opciju i sada je sve islo ok isao sam na Apply Changes i restartovao masinu,dok se kompjuter dizao obavljala se procedura da bi mi na 27% zastekao i morao sam ga na divljaka ugasiti.Sada se windows digao i na pocetku me je valjda Drive Mapper pitao da li zelim da zabiljezi valjda zadate promene,ja sam se valjda tu zajebao i isao na Cancel i sada mi windows vidi samo prvih 40 GB na C: drajvu,D: drajva sa 22 GB nema,a direktorijum u koji je trebala biti smestena D: particija je prazan.
Otvorivsi Partition Magic vidi se C: kao NTFS particija(oba drajva su i bila NTFS) i vidi se drugih 40 GB kao UNALLOCATED Space!!!
Kako ljudi da povratim da mi taj unallocated space bude aktivna particija a da pri tome povratim podatke,unapred vam hvala na odgovorima i molim vas recite mi da postoji resenje,ja sam kontao preko nekih undelete alata,ali kako da bez formatiranja particionisem taj unallocated space,ima li resenja,hvala i pozdrav
voj@
cOOl
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Pomagajte ljudi ko boga vas molim!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9873 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.