Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nema LAN kod umrezavanja laptopa, compa + internet

[es] :: SOHO Networking :: Nema LAN kod umrezavanja laptopa, compa + internet

[ Pregleda: 2385 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

prljavi.gazda
Momcilo Krstic
RU

Član broj: 161600
Poruke: 7
79.101.171.*



Profil

icon Nema LAN kod umrezavanja laptopa, compa + internet07.04.2008. u 09:42 - pre 195 meseci
imam 1 regularni comp (desktop računar), laptop, adsl modem i switch. Umrežio sam ih kao što sam umrežavao X puta (modem, comp, laptop svi komplet u switch - što bi trebalo da radi). Internet imaju oba i laptop i comp, ali nikako ne mogu da se vide u LAN, ili comp vidi na kratko lapa, ali laptop compa nikako. Kad comp uspe nekim čudom da ga vidi na kratko, pokušam da udjem i izbaci mi gešku:

"is not accessible. you might not have permission to use this network resource.
contact admin of this server to find out if you have access permissions"

-Probao sam i sa isključenim firewall-om
-premeštanjem ulaza kod switch-a
-windows small office da automatski sve namesti malu kancelariju
-restartovanjem posle nove mrže i modema, switcha i svega
-da isključim modem iz switch-a
-pingovo sam zilion puta

sve DŽABA, please F1 ako znate šta i kako

-na compu ima pass pre ulaska u win, da li to ima veze stim?
-možda lap ima neku svoju protekciju (MSI VR610).....


 
Odgovor na temu

Ivan_HR

Član broj: 87291
Poruke: 142
*.xnet.hr.



Profil

icon Re: Nema LAN kod umrezavanja laptopa, compa + internet08.04.2008. u 10:30 - pre 195 meseci
Napisao si da si pingao a jel ping prolazi?

Probaj računala spojiti direktno bez switcha jedan u drugi i onda konfigurirati mrežu...?

Ko zna do sad ti je već možda i proradilo? ili nije?
...trying to do my best...
 
Odgovor na temu

prljavi.gazda
Momcilo Krstic
RU

Član broj: 161600
Poruke: 7
79.101.171.*



Profil

icon Re: Nema LAN kod umrezavanja laptopa, compa + internet08.04.2008. u 10:45 - pre 195 meseci
hvala na savetu, toga se nisam setio da ih direktno connectujem, evo malopre sam pokušao al opet ništa opet nema pinga (kao ni pre kad sam ih pingovao), a do kabla nije pošto izbaci dole poruku "local area network connected". Kod oba su nameštene IP add.

Uopšte mi neide u glavu kako to da imaju net a nemaju LAN????

šta bi mogao još da učinim....
 
Odgovor na temu

Vic
Error974
BI&SE
Beograd

Član broj: 16118
Poruke: 396
*.imlek.co.yu.



+49 Profil

icon Re: Nema LAN kod umrezavanja laptopa, compa + internet08.04.2008. u 10:51 - pre 195 meseci
Ok, namestio si IP adrese, ali da li su ti konfiguracije mreznih protokola iste na oba racunara, workgroupe i sl? Koji su OS u pitanju na oba racunara?
ERROR974
 
Odgovor na temu

prljavi.gazda
Momcilo Krstic
RU

Član broj: 161600
Poruke: 7
79.101.171.*



Profil

icon Re: Nema LAN kod umrezavanja laptopa, compa + internet08.04.2008. u 11:03 - pre 195 meseci
workgroup-a je ista, na compu je xp home, a na lap-u xp pro, koji protokol bi mogao još konfigurisati sem TCP/IP?
 
Odgovor na temu

Vic
Error974
BI&SE
Beograd

Član broj: 16118
Poruke: 396
*.imlek.co.yu.



+49 Profil

icon Re: Nema LAN kod umrezavanja laptopa, compa + internet08.04.2008. u 11:13 - pre 195 meseci
Probaj testa radi da ukljucis file and printer sharing na oba racunara, pa probaj onda ping.
ERROR974
 
Odgovor na temu

Ivan_HR

Član broj: 87291
Poruke: 142
*.xnet.hr.



Profil

icon Re: Nema LAN kod umrezavanja laptopa, compa + internet08.04.2008. u 11:31 - pre 195 meseci
I probaj jos, desni klik na myComputer -> Properties; Onda na Tab - Computer Name, odi tamo na oba računala na Change, i upisi ime za pojedino racunalo i stavi ih u istu Grupu, nakon toga restart računala i moralo bi raditi, ako ne radi onda...

Odi MyNetworkPlaces ili moja mrežna mjesta, tak nesh i odi gore na Search (Traži) i upisi ime računala koje tražiš pa da vidiš hoće ga naći, meni se to znalo događati da ih tako pronađe iako se navodno ne vide....

Pa javi dalje ako ne radi...
...trying to do my best...
 
Odgovor na temu

prljavi.gazda
Momcilo Krstic
RU

Član broj: 161600
Poruke: 7
79.101.171.*



Profil

icon Re: Nema LAN kod umrezavanja laptopa, compa + internet08.04.2008. u 12:00 - pre 195 meseci
Da našao ga je u my network pl. ali kad sam pokušao da udjem opet mi je izbacio ono:

"..is not accessible. You might have permission to use this network resource.
Contact the administrator of this server to find out if you have access permissions"

The network path was not found

ostalo mi je samo besno da klinem OK........
 
Odgovor na temu

Ivan_HR

Član broj: 87291
Poruke: 142
*.xnet.hr.



Profil

icon Re: Nema LAN kod umrezavanja laptopa, compa + internet08.04.2008. u 12:54 - pre 195 meseci
Jesi na oba računala logiran kao administrator?
Očito ti ovo jedno računalo ne daje pristup nikome, provjeri si firewall jos jednom (ne kazem da nisi) mozda imas nVidia chipset na maticnoj i integrirana mrezna pa ti zna biti nekada ukljucen njezin firewall....

Probaj pokrenuti Safe Mode with Networking logirati se kao administrator pa da vidis jel onda radi...? Ili kreirati jos jedan administratorski profil na računalu...
...trying to do my best...
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Nema LAN kod umrezavanja laptopa, compa + internet

[ Pregleda: 2385 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.