Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemojte da kupujete Creative Zvucne kartice !

[es] :: Ostali hardver :: Nemojte da kupujete Creative Zvucne kartice !

[ Pregleda: 2568 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Član broj: 399
Poruke: 480
80.93.249.*

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Nemojte da kupujete Creative Zvucne kartice !07.04.2008. u 08:37 - pre 195 meseci
Korisnik sam Audigy SE zvucne kartice i prilicno sam zadovoljan kako radi u Windows XP. Elem prelaskom na Vista operativnom sistemu i super rada na njemu mesec ipo dana morao sam zbog ove zvucne kartice da se vratim na Windows XP opet. Malo smesno, ali stvarno sam se fino prilagodio novim Vista featurima i bio sam zadovoljan njegovim stabilnim radom.

Problem je nastao zato sto zvuk pucketa / crackle u toku neke igrice ili slusanje muzike, nemogucnost Hardverskog zvuka (koju je vista iskljucila kolko sam upoznat govorim prvenstveno o DirectSound), a da bi ste imali hadrverski zvuk u igrama morali ste da kupite alchemy program (10$) koji vam omogucava uzivanje uz odlican zvuk. Ovo je katastrofalno sa njihove strane, bio sam veran njihov kupac od Creative zvucne kartice na starim dobrim ISA Slotovima 486 racunara, Sound blaster 16, Sound blaster live 4in1, do dan danas kad sam zavrsio sa Audigy SE, a planirao sam da kupim XI-F kad sam svoj racunar maximalno upgrade. Ali svom srecom desilo se ovo pa vise necu ni evro da dam za ovu firmu. Korisnicka podrska kod njih je postala kao 1980 godina i nista se nije promenilo sto se viste tice dobrih godinu dana, a odgovori na njihovom forumu su postali pateticni i kolko sam skontao nece da daju drajvere za stare zvucne i da im daju mogucnost koju su oni iskljucili u vista podrsci kao i poznatim bugovima koji oni nisu resavali, a lista je sledeca: Dolby/DTS decoding, CMSS, CMSS2 and Stereo Surround, Advanced EQ and Special FX presets, DVD Audio, Hardware MIDI synthetizer, Equalizer, WaveRT. Audigy SE pored toga sto nisu imali mogucnost korekcije Bass Management, Equalizer and EAx effects (a postoji u WinXP).

Ova kompanija je dozvoljavala Modovanje njihovih drajvera, programa i podesavanja manualnih, i raznih kombinacija. Nazalost covek koji je radio an Moddovanju Alchemy programa koji je skroz bio unlockovan od njegove strane da radim i na drugim zvucnim Karticama Daniel K, uspesno je portovo software-based X-Fi Crystalizer na audigy karticama, Dolby Digital Live enabled na bilo kojoj X-Fi card, kompletno modovanje P17 drajvera da transformise bilo koju Audigy LS/SE/Value and Live! 24-bit u X-Fi Xtreme Audio (enabling Crystalizer).

Sto se tice Audigy Se kartica ja sam ovo sve testirao i mnogo sam njemu zahvalan na ovome, ali se desilo sledece :(

Citat:
Daniel_K, the Creative Labs fan who fixed the company's broken Vista sound card drivers only to be threatened by the corporate brass, just e-mailed with his side of the story.

"My name is Daniel Kawakami and I'm Brazilian," he writes. "I'm NOT a cracker, a hacker, just an enthusiast modder with basic assembly knowledge and very persistent."

Kawakami's expertise allowed him to enable advanced features in sound cards that Creative advertised as Vista-compatible, but which did not perform as well under that operating system as they do under Windows XP. After tolerating the distribution of his unofficial drivers for a time, Creative's vice president of corporate communications, Phil O'Shaughnessy, ultimately asked him to stop, and accused him of "stealing their goods." O'Shaughnessy also wrote that whether or not it cripples its Vista drivers is a "business decision that only we have the right to make."

The rest of Kawakami's e-mail follows, verbatim, after the jump.

Dalje mozete procitati na http://blog.wired.com/gadgets/2008/04/daniel_k-who-fi.html[

Njegov zvanican kraj rada na modovanju drajvera objavljen na http://forums.creative.com/cre...d.id=Vista&thread.id=31341

Zvanicna poruka Creativa Danielu na
http://forums.creative.com/cre...dblaster&message.id=116332

Ja sad trazim alternativnu firmu koja radi zvucne kartice i ovom prilikom zelim da nekim ljudima promenim misljenje o creative zvucnim karticama.

[Ovu poruku je menjao Silencer dana 07.04.2008. u 09:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Nemojte da kupujete Creative Zvucne kartice !

[ Pregleda: 2568 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.