Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ubacivanje teksta

[es] :: Visual Basic 6 :: ubacivanje teksta

[ Pregleda: 1979 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

the_president

Član broj: 174697
Poruke: 20
*.net.vip.hr.



Profil

icon ubacivanje teksta04.04.2008. u 20:55 - pre 195 meseci
Bracho trebala bi mi pomoc oko nekog programa
zelim da napravim neki program,da kad kliknem na neku sliku ili rec on je ubaci u text bar,kako da izvedem to?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Vasic
Web Administrator, Uspon d.o.o
Čačak

Član broj: 91692
Poruke: 1226
*.eunet.yu.

Sajt: www.vasictech.net


+1 Profil

icon Re: ubacivanje teksta04.04.2008. u 22:23 - pre 195 meseci
Pojasni malo bolje....
 
Odgovor na temu

the_president

Član broj: 174697
Poruke: 20
*.net.vip.hr.



Profil

icon Re: ubacivanje teksta05.04.2008. u 00:22 - pre 195 meseci
naprimer ja ubacim neki tekst i jedan tekst bar i brate sad kad kliknem na taj tekst da ga on kopira u tekst bar
 
Odgovor na temu

stefanpn
Total anonymous
Programer

Član broj: 172809
Poruke: 509
77.46.186.*



+1 Profil

icon Re: ubacivanje teksta05.04.2008. u 00:57 - pre 195 meseci
Zar nisi mogao da postavis ovo pitanje u predhodnoj temi?

Ako je tekst na koji klikces label koji se zove label1 i hoces da tekst ode u textbox text1:

Code:

private sub label1_click()
        text1.text = label1.caption
end sub


Ako je tekst na koji klikces textbox koji se zove text2 i hoces da tekst ode u textbox text1:

Code:

private sub label1_click()
        text1.text = text2.text
end sub


Ako hoces na sliku koja se zove image1:

Code:

private sub image1_click()
        text1.text = "Slika"
end sub


1. I daj nemoj molim te da postavljas ovako glupa pitanja. Uzmi prvo pogledaj primere koji dolaze uz VB...
2. Pa ako nema tu onda potrazi bilo kakav primer za VB na google-u...
3. Ali najbolje od svega bi bilo da uzmes knjigu i naucis osnove programiranja!!!

I sto je najvaznije kada postavljas pitanja, umesto da sto puta napises "brate" bolje malo opsirnije opisi problem. Imam osecaj da tebi i netreba ovo sto si pitao vec da hoces da "procitas" sta pise na nekoj drugoj formi(tacnije da provalis sta korisnik radi) dok je tvoj program rezidentan u memoriji! Jer kao sto rekoh prosli put mislim da pravis neki maliciozan programcic! Trebalo ti je nesto sto samo trazi datoteke po drajvu, nesto sto uploaduje samo bez znanja korisnika, nesto sto modifikuje/pravi izvrsne datoteke i sad ovo sto snima sta korisnik radi na racunaru, pa onda mislim, ali nisam bas siguran da si ti trazio i nesto sto samo salje e-mail, na adrese koje korisnik vec ima u svom adress book-u.

Bolje da si rekao: "Ja hocu da napravim neko sr*nje od programa koje ce ljudima da pravi probleme i krade informacije, ali ne znam kako, pa vas molim ajde pomozite!". Jer bi tako barem otvorio samo jednu novu temu a ne 5.

Puno pozdrava i srece u radu.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: ubacivanje teksta05.04.2008. u 01:50 - pre 195 meseci
Citat:
stefanpn: 1. I daj nemoj molim te da postavljas ovako glupa pitanja. Uzmi prvo pogledaj primere koji dolaze uz VB...
2. Pa ako nema tu onda potrazi bilo kakav primer za VB na google-u...
3. Ali najbolje od svega bi bilo da uzmes knjigu i naucis osnove programiranja!!!

prvo: ni jedno pitanje nije glupo (moze samo biti postavljeno na glup nacin), a drugo: ovde smo da pomazemo jedni drugima, pa bi trebali da odgovaramo na sva pitanja, bez obzira dal su glupo postavljena il ne.


nego, sad kad malo razmislim, ja nisam znao osnove programiranja kada sam dosao ovde na es, nisam znao nista, samo sam nabavio disk visual studio 6 i imao vremena za trosenje, moja prva pitanja su bila veoma slicna (ali moram da priznam, da mi je svako pitanje imalo bar 5-6 redova objasnjenja, a ne jedna recenica!), jer nikad pre nisam imao susreta sa programskim jezicima (a svoj prvi komp sam dobio tek nekih 6 meseci pre toga!). i zahvaljucu ljudima sa ovog foruma (pre svih mladenovicz i Shadowed) naucio sam osnove programiranja, vb6, nesto malo sql-a i sve to mi je bilo dovoljno da dodjem do onoga sto znam danas (naravno nije mi ovaj forum bio jedini izvor informacija, ali prvi i osnovni)...

elem, ono sto sam hteo da kazem je:

- nema glupih pitanja
- (@Stefan) ako mislis da je pitanje glupo (tj glupo postavljeno) onda ne moras odgovarati, jednostavno ignorisi temu (nema razloga da se stvara losa klima na forumu prozivanjem i vredjanjem medju clanovima - sto je zabranjeno pravilnikom)
- svaki problem/pitanje treba izneti sto jasnije i opsirnije i detaljno opisati sta je problem (sto isto pise u pravilniku)



i za kraj: http://www.elitesecurity.org/o/pravilnik/korisnici
 
Odgovor na temu

stefanpn
Total anonymous
Programer

Član broj: 172809
Poruke: 509
77.46.186.*



+1 Profil

icon Re: ubacivanje teksta05.04.2008. u 02:24 - pre 195 meseci
Ispravljam se za
Citat:
... I daj nemoj molim te da postavljas ovako glupa pitanja ...
i kazem nemoj molim te da ovako glupo postavljas pitanja!

Potpuno se slazem sa tim da smo ovde da pomazemo jedni drugima zato sam i ja sam iz dobre namere rekao coveku da pogleda primere koji dolaze uz VB, pogleda i primere na Web-u, i procita neku knjigu vezanu za programiranje.

Nije ovde u pitanju to sto covek hoce da nauci programiranje, vec to sto ga mrzi da napise pitanje kako treba a ocekuje odgovor!

U pravilniku pise i da ne treba otvarati nove teme ukoliko vec postoje teme koje se bave istom tematikom. A on je u poslednjih mesec dana otvorio bar jos 2 teme sa slicnim pitanjima.

I sad nesto malo za razmisljanje:

Da li je moguce da neko ko pise screensaver maker(kako nam rece u nekoj od predhodnih tema) ne ume da dodeli vrednost polja nekog objekta? T.J. Da napise Objekt.Polje = "nesto"

Sta radi taj ScreenSaver prikaze formu koja se gasi na X i ne radi nista drugo!?

Da ne bude zabune, ne zelim da napravim losu klimu na forumu, ni da nekog vredjam i prozivam, samo mi nekako nije fer da coveka mrzi i da objasni sta mu treba!

Ali sam i dalje ubedjen da the_president pokusava da pravi nesto maliciozno!
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: ubacivanje teksta

[ Pregleda: 1979 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.