Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Forex - Trgovina Valutama

[es] :: E-Poslovanje :: Forex :: Forex - Trgovina Valutama

Strane: << < .. 25 26 27 28 29 30 31

[ Pregleda: 212415 | Odgovora: 610 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Amazzon
Beograd

Član broj: 163058
Poruke: 67
92.244.133.*



+1 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama25.04.2012. u 14:06 - pre 145 meseci
Citat:
Shadowed: Ako si vec ostavio link, napisi nesto vise o tome pa da ima smisla da ostane poruka ako je neka zanimljiva stvar. Ovako ispada cista reklama.


Pa nista, htedoh samo ovako da obavestim zainteresovane trejdere da se pridruze takmicenju..

http://forexfight.rs/rangiranje/ - Meni su ovi rezultati ne(realni), preko 100% za 2 dana! Mora da je svako od ucesnika postavio stop-loss do 20% (sto je i najveci dozvoljeni drawdown), da bi ostvario ovoliki prinos. I pitam se koliko ce da traju ti racuni. + Ko bi dao nekome 10 ili 100 000$ za pravi racun, ako ovoliko rizikuje ?!

Interesantno je i to da je svima omoguceno da trguju preko Pro demo racuna (ECN), gde kvotiranje i likvidnost dolaze direktno iz desetak najvecih svetskih banaka Citi, Morgan Stanleya, Deutsche Banke, UBS itd. Sto daje veliku prednost skalperima, nego u slucaju market makera..
 
Odgovor na temu

Amazzon
Beograd

Član broj: 163058
Poruke: 67
92.244.133.*



+1 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama25.02.2013. u 21:02 - pre 135 meseci
Sledeceg utorka odrzace webinar jedan nas full-time forex trejder, pa ko zeli moze da se prijavi i postavi mu sva pitanja vezana za forex..http://www.forextrade.rs/edukacija/webinari/
 
Odgovor na temu

Wajda.W
Vladimir Vajda
Zrenjanin

Član broj: 127039
Poruke: 323
*.dynamic.sbb.rs.



+101 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama25.09.2013. u 21:31 - pre 128 meseci
@shadowed, koliki procenat profita se moze ocekivati na mesecnom nivou, koliko varira iz mesaca u mesec
i da li koristis neki alate kao ispomoc, sam trgujes, ili si potpuno automatizovao sistem?

Meni deluje da je to nesto tipa do 2-3%, ako i toliko, ili mozda gresim.
 
Odgovor na temu

24mm02

Član broj: 294886
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama27.09.2013. u 16:23 - pre 128 meseci
Pozz
Ovo su moja iskustva.Forex ti je slican pecanju nikad ne znas koliko ces dobiti ili izgubiti ali moras biti STRPLJIV, i cekati pravu priliku.Ja licno napravim 0-3 trejda sedmicno.Retko skalpiram i to ako su ispunjeni odredjeni uslovi.Zbod posla nemogu puno parova da pratim .Omiljeni mi je eur/jpy i mislim da je jedan od najzgodniji ali opet to je moje subjektivno misljenje..Nadam se da sam ti bar malo pomogao.
 
Odgovor na temu

Wajda.W
Vladimir Vajda
Zrenjanin

Član broj: 127039
Poruke: 323
*.dynamic.sbb.rs.



+101 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama27.09.2013. u 17:30 - pre 128 meseci
Jasno mi je da je rizicna rabota.
@24mm2, da li mozes reci u procentima kako trgujes?
Koliko od ukupnog kapitala koristis po trejdu, da li to varira?
Da li imas neku procenu na mesecnom nivou koliko si u plusu, ili nisi.
Koliko cesto se desava da na mesecnom nivou budes u minusu?
Koliko dnevno sati posvetis tome?
 
Odgovor na temu

24mm02

Član broj: 294886
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama27.09.2013. u 19:19 - pre 128 meseci
Pa prvo , sebe jos ne smatram profesionalnim trejderom er jos uvek radim sa sitnim novcem, oko 65-70% trejdova su uspesni ali tu racunam i one koje zavrsi na nuli tj kad dodje do odredjene cene stavljam sl na na cenu ulaska + spred tako ako se vrati cena nisam ni na gubitku ni na dobitku.Svaki trejd procenjujem ako ocenim da je prilika vredna rizika i do 40% kapitala ali tada dobitak iznosi oko 120 % kapitala( ovo je dosta retko 1- 2 u 3 meseca.otrprilike svaki 3 mesec sam u minisu do 20% a mesecima u plusu strasno varira od 1% pa navise, do jednom od 250%.Sati provedeni zavise od mog slobodnog vremena i kretanju na trzistu, vesti itd
 
Odgovor na temu

Wajda.W
Vladimir Vajda
Zrenjanin

Član broj: 127039
Poruke: 323
*.dynamic.sbb.rs.



+101 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama27.09.2013. u 20:59 - pre 128 meseci
Sve u svemu, mislis da je vredno ulozenog vremena?

Uloziti 40% kapitala na jedan trejd mi deluje izrazito rizicno, ja sam ocekivao cifru od maksimalno 7-8%.
 
Odgovor na temu

24mm02

Član broj: 294886
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama27.09.2013. u 21:52 - pre 128 meseci
Pa naravno da je rizicno ali ti trejdovi su retki i veliki procenat je u plusu.Napominjem da racun je dosta mali ali ti trejdovi su oni pravi i dobitni.Na osnovu znanja i iskustva donos odluke koliko rizikujes tj koliko kapitala rizikujem nisi svi trejdovi isti.Neke stvari ne mozes nauciti is knjiga, videa itd .Moze ti biti neka osnova ali pravi deo moras sam.Da li vredi ne znam sigurno ali nadam se.Treba ti puno vremena i sve tvoje osobine lose koji si mislio da nemas pojavice se- budi siguran da ih imas i dacu ti jos jedan savet besplatno ( ako budes vise se bavio ovim videces da besplatnih saveta nema) 99% stvari o forex sto nadjes na internetu ili knjigama su gluposti inace bi svi bili milioneri.Inace pisem knjigu i video gde je sve detaljno objasnjeno...HAHA naravno da se salim ali veruj mi na ovakvim nebulozama su neki zaradili ogromne pare ne znam kako nadju tolike budale valjda reklama
 
Odgovor na temu

Wajda.W
Vladimir Vajda
Zrenjanin

Član broj: 127039
Poruke: 323
*.dynamic.sbb.rs.



+101 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama28.09.2013. u 08:13 - pre 128 meseci
Hvala na odgovorima, ja jos nisam uzeo da trgujem, niti sam probao na demo racunu. Tek se nesto vise od mesec dana interesujem za to onako ovlas.
Mozda cu se nakaniti da se do kraja godine oprobam u tome.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama28.09.2013. u 11:08 - pre 128 meseci
Da ti je ovo rekao neko sa iskustvom na forumu, prikazanim trejdovima real-time ili slicno, pa da razgovaras.
Ali primeti koliko padobranaca upadne u ove teme i odmah su profesionalci :)

Znaci, napravi razliku sta ti kaze neko ko ima iskustvo i duze je na forumu (shadowed), neko ko misli da sve zna a nije video dalje od papira (v) i padobranci, koji bez izuzetka su svi uspesni trejderi :)
 
Odgovor na temu

Wajda.W
Vladimir Vajda
Zrenjanin

Član broj: 127039
Poruke: 323
*.dynamic.sbb.rs.



+101 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama28.09.2013. u 11:40 - pre 128 meseci
@Dexic, znam. Ja sam postavio pitanje pre nekoliko dana bas korisniku shadowed, ali nisam jos dobio odgovor.

Za sada samo skupljam informacije, jos se nisam upustio dalje od toga, jos uvek ne ulazem nesto mnogo vremena u sve to, jer ga trenutno ni nemam. To je onako cisto jedna od ideja o kojoj razmisljam.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama28.09.2013. u 12:01 - pre 128 meseci
Gde li je onaj tvoj kolega ekspert koji je do sada onih svojih inicijalnih 500 evra trebao da uveća na otprilike milijardu evra za protekle četiri godine koliko trguje, nego je izgleda potrošio sav džeparac pa su mu ćale i keva ukinuli internet jer nema ga na forumu duže od godinu dana.. A baš sam se ponadao da će sve nas skeptike da provoza u jednom Gulfstreamu, istim onim ko što i ti imaš...

[Ovu poruku je menjao ventura dana 28.09.2013. u 13:13 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 29.09.2013. u 23:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Amazzon
Beograd

Član broj: 163058
Poruke: 67
92.244.133.*



+1 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama28.09.2013. u 13:52 - pre 128 meseci
Pozdrav svima!

Posto sam vec neko vreme u ovom poslu i evo od pocetka god se bavim ozbiljnije ovim..tacnije vodim par cetvorocifrenih klijentskih racuna, pa reko generalno da opet otvorim oci ovima koji zele Forexom da se bave i od njega zive.

Naime, surova realnost je da ovo uopste nije lak posao i svaki dan naucis nesto novo i vidis koliko i dalje ne znas nista. Evo neke sustine..Ako cemo o minimalnim ulozima po nekoj mojoj racunici a i industrijskoj statistici, potrebno je svakom individualnom trejderu oko 10k eur da bi zaradjivao prosecnu platu za zivot u Srbiji. I to racunajuci da se profesionalno bavite ovim, da imate bas neki jak odds i risk management + neki mesec u minusu itd..Da bi ziveli od klijentskog kapitala(imali neku prosecnu mesecnu platu) ili nekog tudjeg, potrebno je od 50k-100k eur, racunajuci 20% da svakom meseca vama ide od profita i da ste konstantno u nekom plusu od par %. Ovo je najoptimalnija racunica.

Takodje, ovo gore racunica je naravno sa prosecnim rizikom po trejdu sa manje od 1% klijentskog i ne vise od 3% rizika po trejdu svog individualnog racuna. Drugo, ako cemo o realnim mesecnim prinosima, najbitniji su odds, winrate i drawdown. Naravno koriste se i VaR, MonteCarlo istorijska simulacija, Sharpe Ratio, Kellys Criterion, Standard Deviation, average period volatility itd..i ako neko hoce ovim ozbiljno da se bavi, mora sve ove rizik metrike da savlada..Sustina je da sa prosecnim winrate-om ili procentom uspesnih trejdova od najmanje 30% u proseku budete profitabilni na duze staze sa nekim svojim oddsom i Risk:Rewardom od najmanje 2,3:1 itd..

Trzista se menjaju iz godine u godinu, volatilnost pogotovo..vise nema cistog trenda itd..pa da udjes u poziciju na pocetku god i izadjes na kraju u cistom profitu..High frequency, low latency i ostali hedge fondovi i investicione banke trguju u delicu milisekunde i imaju mnogo veci odds neko obicni retail trejderi.

I sto se tice na kraju forex individualnog trejdinga, obican trejder bez gore navedenog minimalnog individualnog kapitala, ne bi trebalo ni da pomislja ovim da se bavi. Jedino ako planirate da na duze staze vodite neciji veci kapital i od toga zivite. Primera radi, istina i vecita polemika kako najjaci Hedge fondovi prave 20% prosecnog godisnjeg returna je ta da retko postoji samo jedan individualni hedge fund koji konstantno toliko pravi..vec taj isti fond diversifikuje sredstva investitora na vise posebnih fondova, neki imaju po desetak posebnih hedge fondova unutar jednog..pa onda ulazu i trguju na razlicitim emerging marketima..pa je jedan u dvocifrenom minusu do kraja godine, pa drugi u duplom plusu, pa iz svega toga vade prosek, pa kazu evo mi smo u generalnom plusu od npr oko 20%. Onda, se pravdaju investitorima jednog fonda koji je u gubitku da je bilo takvo trziste i da su samo pratili trendove, a drugom fondu koji su hedgovali i koji je u plusu da uloze jos novca i tako godinama fondovi prikupljaju milijarde$ i uzimaju 20%godisnjeg profita i 2% management feena ukupan assets. Zato su i najplaceniji manageri na svetu. :)

I evo primer jednog od najjacih hedge fund-ova na svetu i njegovih performansi..on rukovodi sa 25 milijardi$ i njegov vlasnik i menadzer je ujedno milijarder..pa se preracunajte :) http://www.managedfutures.com/...?fundtype=&productId=18699








[Ovu poruku je menjao Amazzon dana 28.09.2013. u 15:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Amazzon
Beograd

Član broj: 163058
Poruke: 67
92.244.133.*



+1 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama28.09.2013. u 13:56 - pre 128 meseci
I evo calculator ovima koji ne razumeju sta je compounded return na investiciju..pa sami racunajte milione i milijarde za par god od 1000e sa 20-30% mesecno. Ne obazirujuci se na maximalne zaredjane gubitke ili drawdown i ostale rizike..http://www.mathsisfun.com/money/compound-interest-calculator.html
 
Odgovor na temu

Wajda.W
Vladimir Vajda
Zrenjanin

Član broj: 127039
Poruke: 323
*.dynamic.sbb.rs.



+101 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama28.09.2013. u 14:47 - pre 128 meseci
Ja izracunah milione sa 3% na 20 godina. :)
Naravno, imati 3% mesecno mi deluje prilicno nerealno
 
Odgovor na temu

24mm02

Član broj: 294886
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama28.09.2013. u 15:38 - pre 128 meseci
Lepo smo nastavili temu izgleda da sam postao padobranac,a samo sam hteo da pomognem coveku posto su svi cutali inace se forexom bavim od 2009 godine A ostalo je dexicic u pravu ovde neces nista nauciti osim prepucavanja.
 
Odgovor na temu

24mm02

Član broj: 294886
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama28.09.2013. u 22:58 - pre 128 meseci
Pozdrav svima ajde da malo osvezimo temu pa napravimo skyp trading room bez reklama brokera ili knjiga
itd .Pozeljno je iskustvo od bar 1 godine ali nije presudno.Ostavljacu svoje trejdove u Realnom vremenu sto ocekujem i od drugih.Ko zeli nek mi se javi na pp
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama01.10.2013. u 07:46 - pre 128 meseci
Citat:
Wajda.W:
@Dexic, znam. Ja sam postavio pitanje pre nekoliko dana bas korisniku shadowed, ali nisam jos dobio odgovor.


Izvini, bio sam banovan pa nisam mogao da odgovorim.
Dakle:

Citat:
Wajda.W:
@shadowed, koliki procenat profita se moze ocekivati na mesecnom nivou, koliko varira iz mesaca u mesec
i da li koristis neki alate kao ispomoc, sam trgujes, ili si potpuno automatizovao sistem?

Meni deluje da je to nesto tipa do 2-3%, ako i toliko, ili mozda gresim.


Posto su poceli da daju raznorazne izjave iz NBS a Srbija nije pravna drzava, ja se forex-om ne bavim. Ali, da se bavim, to bi bilo vrlo malo jer ne bih imao bas narocito vremena. To malo sto bih se bavio bilo bi vise fokusirano na srebro nego na valute i tu bih imao u proseku oko 1% mesecno.
Kada bih radio sa forex-om, ne bih se mnogo opterecivao svim tim analizama, malo bih pratio vesti i sl. ali nista posebno. Nasao bih sebi neki manje profitabilan ali manje opterecujuci sistem (npr. nesto kao grid) mada bih malo modifikovao i prilagodio sebi :)

Ako me razumes :)



Inace, tih 2-3% mesecno koje pominjes su veliki. To bi bilo 40% godisnje sto bi znacilo da za dve godine dupliras ulozeni novac a to bi znacilo da sa 10 000e za 20god imas 10 miliona. To se desava jako retko. I pre ce se desiti da se nekom jednom posreci pa zgrne velike pare (dakle, kao loto) nego da kontinualno ima takvu zaradu.
 
Odgovor na temu

Amazzon
Beograd

Član broj: 163058
Poruke: 67
92.244.133.*



+1 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama04.10.2013. u 01:08 - pre 128 meseci
Evo jos jednom svima da otvorim oci o realnim mesecnim i godisnjim prinosima najvecih Futures fondova...http://www.managedfutures.com/top_cta_rankings.aspx
Vecina trguje i Forexom..:)

 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama04.10.2013. u 02:23 - pre 128 meseci
Da li si primetio da je vecina YTD ROI u crvenom? :D
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Forex :: Forex - Trgovina Valutama

Strane: << < .. 25 26 27 28 29 30 31

[ Pregleda: 212415 | Odgovora: 610 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.