Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Forex - Trgovina Valutama

[es] :: E-Poslovanje :: Forex :: Forex - Trgovina Valutama

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 211656 | Odgovora: 610 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BiF

Član broj: 39763
Poruke: 90
89.216.46.*



Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama30.04.2010. u 18:30 - pre 169 meseci
Pa ako ciljaš na to da ti se novac uplati na bratov račun u inostranstvu, pa da ti on te pare prosledi, onda si čini mi se prosledio svoj problem na brata, tj. trebalo bi da on plati porez na (u stvari) tvoj prihod, državi gde radi. Rekao bi da smo načeli 3 pitanja:

1. Dali treba platiti porez? Treba.
2. Dali će Vas ukebati ako ne platite? Verovatno neće, ali ako Vas ukebaju, nije bitno koliko je verovatnoća mala, bitno je da ste ukebani.
3. Dali nam se to sviđa? Naravno da ne, ali koga briga.


Nijedan nepušač još nije preživeo.
 
Odgovor na temu

eloks
Webmaster
Novi Sad

Član broj: 141574
Poruke: 77
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+3 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama02.05.2010. u 16:52 - pre 169 meseci
Zašto misliš da je to bratov problem?On ako zaradi 4000 evra,već je platio porez.Ako te novce podigne,pa uplati ponovo 4000 evra da bi mi poslao,kako će neko dokazati da to nisu njegove pare na koji već tamo plaćan porez.
1.Ko danas plaća porez ovde na zaradu koji zarađuje u inostranstvu? Ja sam jednom hteo biti pošten,pa sam posle više problema imao nego da sam ćutao.Sve zbog užasno loših zakona.
2.Na osnovu čega da bude neko ukeban? Danas ljudi kupuju fabrike,a da prethodno se nezna ni poreklo ni izvor tih novaca.
A ovamo ljudi što zarađuju u inostranstvu novac koriste samo za malo bolji život.Takođe ima dosta ljudi koji drže na stotine hiljada evra u slamarici,i ko je od tih običnih ljudi ukeban da na to nije plaćao porez?
Pa samo treba pogledati kroz prozor.Masa ljudi odavno ne radi nigde a vozikaju se u luksuznim kolima i žive ko kraljevi.I ko je od tih ljudi ukeban?One koje ja viđam niko nikada nije ukeban.
U ovoj državi čovek može da najebe samo ako hoće da bud pošten.
3.Naravno da nam se ne sviđa,ali ko hoće nešto postići mora da sledi primere ostalih.
 
Odgovor na temu

BiF

Član broj: 39763
Poruke: 90
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama04.05.2010. u 10:47 - pre 169 meseci
Imam utisak da sam te pošteno iznervirao, što mi nije bio cilj, ali evo ovako.

Zašto misliš da je to bratov problem?On ako zaradi 4000 evra,već je platio porez.Ako te novce podigne,pa uplati ponovo 4000 evra da bi mi poslao,kako će neko dokazati da to nisu njegove pare na koji već tamo plaćan porez.

Ne znam dali smo se razumeli. Tvoj brat živi i radi u inostranstvu. Ako radi legalno, a ne na crno, dobija platu na koju plaća porez, i taj novac ti može poslati bez problema, sve je čisto. Ali ako si mislio da ti radiš forex preko njega (na njegovo ime i da se na njegov račun u inostranstvu uplaćuje novac), onda bi on državi u kojoj živi trebao da plati porez na iznos koji je on (odnosno ti) zaradio na forexu. Mada ne znam gde ti brat živi, verujem da ovaj zakon važi svugde, a to što će novac proslediti tebi u ovom slučaju nije bitno.

Ostalo ne bi komentarisao, ali znaš kako se kaže: Zakon je isti za sve, ali ne važi za sve.

Pozdrav i svako dobro.
Nijedan nepušač još nije preživeo.
 
Odgovor na temu

eloks
Webmaster
Novi Sad

Član broj: 141574
Poruke: 77
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+3 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama06.05.2010. u 18:54 - pre 169 meseci
Ma nisi ti mene iznervirao.Već imam vrlo loše iskustvo kao "pošten".

Evo našao jedan tekst, jednostavno rešenje bez preterane birokratije i sve po zakonu.

"Ja radim prenos iz inostranstva vec par godina.

Dakle po najnovijem zakonu Narodna banka srbije trazi da se da izjava banci odakle pristizu pare i zasto.

Ja licno sam samo jednom to uradio jer uvek povlaci novac sa istog mesta a to je Moneybookers a u izjavi sam napisao da vrsim transfer sa sopstvenog racuna iz inostranstva na sopstveni devizni racun.

Koliko sam informisan od strane mojih u banci ovakva obicna izjava je do granice od 15.000,00 eura. Preko toga je izjava nesto drugacijeg tipa i o njoj ti ne mogu nista vise reci jer nisam nikad vrsio transfer veci od 5000,00 eura odjednom.

Sredsta dobijena na ovaj nacin se ne oporezuju, samo banka vrsi naplatu provizije koja je krajnje simbolicna. Recimo na 1000,00 eura uzima 250,00 dinara.

Bas sam juce dobio uplatu i na 2800,00 eura i na ime provizije su mi naplatili 7 eura.
Inace proviziju ti skidaju automatski cim ti pare legnu na racun."

Ili ovaj tekst koji sam našao.

"Bio sam u poreskoj upravi, u mojoj opstini, i tamo sam se informisao, saznavski sledece: Poreska uprava NEMA mogucnosti da proveri tvoje prihode iz inostranstva tj. one koji ti sedaju na devizni racun. Da li ces ti da uradis prijavljivanje ili ne, tvoja je stvar, ali su mi rekli sledece: 99,9% deviznih priliva niko ne prijavljuje, uglavnom se to radi za dinarske prilive. Jedini nacin da poreska uprava utvrdi tvoje poreske obaveze na ime zarade jeste na osnovu dobijene informacije iz fonda PIO, u Nemanjinoj ulici, osnov je prijava koja se popunjava kada ti poslodavac isplacuje platu.

Mislim da fora u limitu iznad koga banke po automatizmu prijavljuju transakcije Narodnoj Banci Srbije (ili nekakvoj agenciji za koju mislim da se zove Agencija za sprecavanje pranja novca) jeste upravo sprecavanje pranja novca,i taj limit je valjda daleko veci, ne mogu da tvrdim pouzdano, al mislim da je u pitanju 10 ili cak 15k eur. To sto banke pozivaju da se izjasnite sta je u pitanju (honorar, ili jos tamo par kategorija koje postoje) ne znaci da se ta transakcija automatski prijavljuje Narodnoj Banci, bar po mom najboljem saznanju."



[Ovu poruku je menjao eloks dana 06.05.2010. u 22:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mikus018
Nikola Antanasijević
Niš

Član broj: 60326
Poruke: 23
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama25.05.2010. u 08:34 - pre 168 meseci
Pozdrav svima !
Vidim da se ovde uveliko prica o Forexu a rekoh da i ja dam svoj doprinos ovoj temi.
Naime, ja spadam u red ljudi koji pokusavaju da se bave Forex trgovinom, namerno sam rekao "pokusavaju" zato sto je vrlo dug i trnovit put do uspesnog trejdera (moze da traje godinama ).
Verujem da postoji dosta ljudi koje Forex interesuje ali koji nemaju dovoljno iskustva ni znanja da se samostalno njime bave. Upravo za takve ljude je izmisljen "managed account" ( u bukvalnom prevodu znacilo bi menadzirani (vodjeni) racin). To je termin na Forexu za vrstu usluge kada investitor ulozi novac na svoje ime kod brokera koga sam odabere , a zatim potpise ugovor sa brokerom i profesionalnim trejderom da taj trejder trguje na Forexu u ime investitora (uz mesecnu nadoknadu, naravno).
Koje su prednosti racuna?
Najveca prednost ovakvog racuna je sto jednostavno ulozite novac i ne razmisljate nista, samo na kraju nedelje ili meseca pogledate stanje i to je to. Imate mogucnost da nastavite sa svojim dosadasnjim zivotom i mozete ovakvu vrstu investicije smatrati nekim vidom stednje u banci, s tim da se na Forexu daleko vise moze zaraditi (ali naravno postoji i odredjeni rizik gubitka dela tog novca).
Ukoliko vas zanima ova tema, pozivam vas da se pridruzite grupi na Facebook-u pod nazivom "Forex Srbija" i procitate vise o ovoj temi, licno ja sam otvorio "managed account" i rezultate za svaki dan objavljujem u pomenutoj grupi u diskusiji pod nazivom "Rezultati trgovanja".
 
Odgovor na temu

MihailoFX
Beograd

Član broj: 220774
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama26.05.2010. u 18:08 - pre 168 meseci
Evo da ne mislite da sam propao ili tako nešto....

Poslednjih par dana testiram neku novu strategiju pa eto malo rezultata...

Ako neko ima neko pitanje (ali ozbiljno pitanje), naći će u tekstu moj mejl...

Pozdrav svima!



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

salens01
Trader
Novi Sad

Član broj: 260711
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama26.05.2010. u 18:37 - pre 168 meseci
Odlicno, MihailoFX!

Pratim ovaj forum vec duze vreme, i jednostavno sam morao da se ukljucim. Mihailo, ovi rezultati su fascinantni. Zapravo, to bi zaista i bili da su zaista i ostvareni. Ovako, moram ti skinuti kapu samo za graficki dizajn. Statement ti izgleda bolje nego original! Samo si maaalooooo preterao. Nijedan minus?? Aloooo! Nema teorije....
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama26.05.2010. u 20:21 - pre 168 meseci
Ne znam da li su njegovi podaci tacni, ali je sasvim moguce imati balance koji ili ide na gore ili ostaje na istom. Takodje, moze minus biti manji od rezolucije grafika.
 
Odgovor na temu

MihailoFX
Beograd

Član broj: 220774
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama26.05.2010. u 20:31 - pre 168 meseci
Gospodin Sale iz Novog Sada misli da su moji rezultati falsifikovani????

hehehehehehehehehehe

Imam predlog:

Svi koji ne veruju neka stave po 500 eura na sto, zakažemo sastanak u nekom kafeu koji ima wireles.

Može i Novi Sad... Odavno nisam išao po selima Srbije!

Pa ako nisu stvarni, ja na svakih 500 eura plaćam 1000!
 
Odgovor na temu

MihailoFX
Beograd

Član broj: 220774
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama27.05.2010. u 20:40 - pre 168 meseci
Danas 100 pipseva!

Šta bi? Maca pojela miševe i tastature pa se niko ne javlja da proveri?



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

damir78
Vojvodina

Član broj: 47818
Poruke: 54
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.grenef.com


+1 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama27.05.2010. u 21:28 - pre 168 meseci
lepo lepo, da se malo uključim, nisam odavno, radilo se :-)

evo ga moj stats za ovaj mesec, a uskoro startujem sa novim sistemom (od nedelje uveče) pa ću da vidim kako
će to izgledati.
Klik na sliku, vodi na detaljanu statistiku :


 
Odgovor na temu

MihailoFX
Beograd

Član broj: 220774
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama27.05.2010. u 21:50 - pre 168 meseci
Citat:
damir78: lepo lepo, da se malo uključim, nisam odavno, radilo se :-)

evo ga moj stats za ovaj mesec, a uskoro startujem sa novim sistemom (od nedelje uveče) pa ću da vidim kako
će to izgledati.
Klik na sliku, vodi na detaljanu statistiku :




BRAVO!!!!!!!!

Hvala Bogu da ima još neko sa ozbiljnim rezultatima!


 
Odgovor na temu

Marsovac4
Backo Radusinovic
savjetnik,NEX berza

Član broj: 234249
Poruke: 25
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama28.05.2010. u 08:17 - pre 168 meseci
Ne treba sumnjati u rezultate koje je pokazivao Stosovic. To je skalping trgovanje. U pitanju je cista sreca da nije naisao trend-ubica. Ali on dođe kad-tad, nekom u prvom a nekom u sto-prvom trejdu. Ako je to realni racun vreme je za naplatu, verujte mi. Vidim da je bilo nekoliko naloga sa swopom. Znači da su nalozi bili otvoreni i nekoliko dana. U ovo vrijeme kad su previranja na tržištu to je veliki rizik kad se radi skalping.
 
Odgovor na temu

Marsovac4
Backo Radusinovic
savjetnik,NEX berza

Član broj: 234249
Poruke: 25
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama28.05.2010. u 12:03 - pre 168 meseci
Evo za forex trejdere jedna basna:
Basna ,,Cvrčak i mravi,, je poznata svakom od malih nogu (Ezop). Cvrčak je bio lijen, ali lijepo je svirao, dok su mravi marljivo radili od zore do mraka i spremali zimnicu. Došla je zima i skakvcu više nije bilo do sviranja. Nije bilo izbora nego je morao doći mravima na vrata da zatraži hranu. Ali mravi su bili kategorični u svojim stavovima. Skakavcu nije ostalo ništa sem da gladuje cijelu zimu. Kakva je pouka basne? Nerad dovodi do nužde.
Ali život se pomalo razlikuje od Ezopovog viđenja. Današnji mravi su: Njemci, Kinezi i Japanci, a cvrčci – amerikanci, englezi, grci, irci i španci. Skakavci ne mogu odoljeti primamljivoj hrani koju proizvode mrava. ,,Što vi tražite u zamjenu,, - pitaju mrave. ,,Ništa – odgovaraju mravi. Vi nemate ništa što bi bilo interesantno za nas. Zar je malo mjesta pod suncem na obali mora. Mi ćemo vam jednostavno dati novac u zajam. Na taj način se možete sladiti našim proizvodima a mi možemo proširiti proizvodnju.,, Svi su zadovoljni i srećni. Oprezni i sračunati mravi ne troše nepotrebno i stavljaju novac u reklo bi se sigurnim bankama, koje pozamljuju skakavcima. Skakavcima više nije potrebno da proizvode robu. Zašto? Jeftino je mogu kupiti od mrava. Svejedno mravi im ne prodaju zgrade, trgovinske centre i kancelarije. Zato će skakavci da ih prave sami. Oni čak pozivaju mrave da rade za njih. Uskoro cijene zemlje i nepokretnosti počinju da raste, pa treba što više graditi i više trošiti.
Mravi, posmatrajući procvat roja skakavaca govore svojim bankama: ,, Dajte im kredit, zato što mi, mravi, ne želimo da ulazimo u dug.,, Mravi su uspješno proizvodili i tako se nijesu naučili snalaziti u finansijama. Zato pametnim skakavcima su pronašli metod kako da upotrijebe kredit i vrate ga bankama mrava. U komšiluku mrava se nalaze nekoliko malih kolonija skakavaca. ,,Mi bi htjeli sa vama da se družimo. Hajde da koristimo zajednički novac – predlažu mravi,, Ali morate obećati da ćete se od sada ponašati kao mravi.,, Skakavci su pred iskušenjem da nekoliko godina rade kao mravi. Poslije toga kad period prođe uspješno, dozvoliće im da pređu na jedinstvenu evropsku valutu. Neko vrijeme su svi srećni. Njemački mravi posmatraju zajam, dat skakavcima, I smatraju se bogatim. A skakavci gledaju na svoje masne račune I misle:,, Mi se snalazimo u finansijama bolje nego mravi,, Mravi se čude, I ćute gledajući na to kako brzo rastu cijene I plate u koloniji skakavaca. Osim toga I kamatna stopa se smanjuje, što goni skakavce da uzimaju nove kredite I grade.
Bogati iskustvom njemački mravi znaju da ,,drveće ne raste do neba,,. Cijene zemlje I nepokretnosti prije ili kasnije će dostići vrhunac. Mravi – bankari se uznemiruju I traže da se vraću krediti. Tada su skakavci prinuđeni da prodaju svoju aktivu. Nastaje bankrotiranje. Skakavci zamrzavaju građevinske projekte I prestaju da kupuju proizvode mrava. I kod skakavaca I mrava raste nezaposlenost.. Fiskalni deficit raste. Njemački mravi počinju da shvaćaju da nagomilano blagostanje je neodrživo ako kod skakavaca nema ništa, osim jeftinih objekata na sunčanim obalama.
Banke mrava su prinuđene da spašavaju beznadežne dugove, ili da ubjeđuju vladu da daju skakavcima još mravljeg novca. Mravlja vlada se boji da prizna da su dozvolili bakarima da izgube novac mrava. Zato oni biraju varijantu nazvanu ,,Spas,, Osim toga oni tjeraju skakavce da povećaju poreze I skrate rashode. ,,Sada,, - kažu oni - ,, vi ste dužni da se ponašate kao mravi,,. I tako kolonija skakavaca upada u duboku krizu. Skakavci ne proizvode ništa što bi privuklo mrave. Oni jednostavno ne umiju. Kredite im više ne daju, pa zato skakavci gladuju. Njemački mravi na kraju otpisuju dugove skakavcima. I tako, ništa ne naučivši, oni I dalje prodaju svoju robu na kredit drugim predstavnicima iz svijeta insekata.
Nego, na svijetu postoji još mravinjaka. U Aziji ih ima puno. Japan na primjer, je bogat mravinjak koji liči na Njemačku. Kina je ogroman mravinjak ali je siromašniji. On takođe želi da se obogati, prodavajući svoju jeftinu robu skakavcima I nagomilava dugove. Kineski mravinjak čak I mijenja kurs svoje valute da bi garantovao jeftinoću svojih proizvoda. Azijatima se posrećilo, u krajnjem slučaju, oni tako misle. Njima je uspjelo da nađu veoma veliku koloniju skakavaca sa nazivom Amerika. Azijski mravinjak počinje da tijesno sarašuje sa Američkim kao Njemačka sa svojim susjedima. Azijski mravinjak nagomilava svoja potraživanja I smatra sebe bogatim. Ali ovdje se situacija drugačije razvija. Kada je Amerika u krizi, domaćinstva prestaju da uzimaju kredite I troše,, fiskalni deficit se naduvava do nevjerovatnih razmjera. Umjesto toga da kažu sebi ,,Stop, to je opasno, treba da skratimo rashode, vlada izjavljuje:,, Potrebno nam je da trošite što više da bi podržali ekonomiju. I zato deficit ide van granica razuma.
Azijati počinju da se uznemiravaju. Vladar kineskog mravinjaka objavljuje Amerikancima:,, Mi, vaši kreditori, tražimo da prestanete da pozajmljujete novac kao što su radili evropski skakavci,,. Odmah mu je vođa američke kolonije skakavaca rekao u facu: A mi vas nijesmo molili da nam dajete na dugovanje. U stvari mi smo vas upozoravali na to da je nerazumno. Sada mi radimo sve da bi u Američkoj koloniji bilo posla. Ako nećete da dajete na dugovanje onda podignite vrijednost svoje valute. Tada ćemo mi sami proizvoditi ono što smo kupovali kod vas I vi nećete morati da nas kreditirate. Na taj način Amerika je dala svoji kreditorima dobru lekciju: ,,Ako ste dužni banki 100$ - to je tvoj problem, a ako ste dužni 1 milion$ - to je problem banke,,.Vođe kineskog mravinjaka neće da prizna da ogromni dužnički zapisi ne vrijede taj novac. Ali kinezi proizvode I dalje jeftinu robu za ostali svijet insekata. Zato, na kraju krajeva, Kina opet daje Amerikancima novac na dugovanje. Poslije 10 godina kinezi traže robu na račun datih kredita. Ali američki skakavci se smiju I obezvređuju svoj dug. Mravi gube svoju štednju a neki od njih čak I umiru od gladi.
Pa kakva je pouka iz ove basne. Ako ćeš da čuvaš novac, ne pozajmljuj ga skakavcima!
 
Odgovor na temu

MihailoFX
Beograd

Član broj: 220774
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama28.05.2010. u 15:03 - pre 168 meseci
Citat:
Marsovac4: Ne treba sumnjati u rezultate koje je pokazivao Stosovic. To je skalping trgovanje. U pitanju je cista sreca da nije naisao trend-ubica. Ali on dođe kad-tad, nekom u prvom a nekom u sto-prvom trejdu. Ako je to realni racun vreme je za naplatu, verujte mi. Vidim da je bilo nekoliko naloga sa swopom. Znači da su nalozi bili otvoreni i nekoliko dana. U ovo vrijeme kad su previranja na tržištu to je veliki rizik kad se radi skalping.


Draga gospodo,

Na 16 strani ovog foruma na dan 06.03.2010. u 12:09, sam poslednji put objavio rezultate sa mog realnog računa, te o sreći nećemo ovoga puta jer nema mesta takvoj diskusiji.

U našem prelepom jeziku nema slova "w" te mi reč "swop" nije poznata. Doduše možda ima u "Crnogorskom"... ne znam. Ako ste mislili na prekonoćnu kamatu - to je onda nešto drugo. A da ste obratili pažnju videli bi ste da je trgovina ostala preko vikenda ili je bila pre ponoći.

Ostavljene trgovine imaju veze sa tehničkom i fundamentalnom analizom, u koju se vi verovatno ne razumete. Nemoguće je da otvorite trgovinu i ona baš svaki put krene u smeru u kome ste želeli. E pa kad ne krene, a vi ste mišljenja da će ipak poći u željenom smeru, onda takvu trgovinu ostavite otvorenu.

Nikako da naiđe taj ubica! A uzeo sam i kurs iz aikido-a... Da se branim kad naiđe!


Ovi rezultati, koje sam sada objavio, su sa demo računa, što ne krijem, jer na njemu vršim testiranje sistema na kome radim poslednjih par meseci.

Vi o sreći malo znate, jer ste očigledno nesrećan čovek...

Ako znate, voleo bih da nam ispričate i priču o dedi i unuku.

Admineeeeeeeeeeee spavaš liiiiiiiiiiiiii?

Dozvoljavaš svašta!

[Ovu poruku je menjao MihailoFX dana 28.05.2010. u 16:14 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zorans
aka DENiRO
IT Manager; E-Trading
NBG

Član broj: 13452
Poruke: 56
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama31.05.2010. u 01:41 - pre 168 meseci
sta treba da nam pokaze system koji ima backtest od ~DESET dana?
apsolutno nista.
isto kao sto 1000 glasova uzeti sa jedne opstine "pokazuju" ko je pobedio na republickim izborima od ~2 000 000 glasaca.

bas vredno prikazivanja i hvalisanja ovde...

budi ljubazan pa okaci screenshotove trgovanja po 10, ili 20 dana ali nekog drugog vremenskog peropda ali sa ISTIM PARAMETRIMA i portfoliom kao sto je backtest iznad bio, recimo od 1999 (posto nemas intraday data pre toga za razlicite parove) do 2010. pa cisto uporedi razliku i robustnost systema u odnosu na "in sample" backtest iznad sto je bio. Pa ovde javi koliko puta od x testiranja pre ili posle in sample perioda, je system izgubio pare za tih 10-20 dana trgvanja, bez menajnaj parametara i symbola, to bi bio "out of sample" test, tj nesto sto je najblize real trgovanju. Ako sam dobro video ovde, sys je za 10 dana zaradio preko 100%. Oce to in real life, al minus 100. Verujem da od 50 takvih systematskih testova po 10 dana trgovanja iz razlicitih out of sample perioda (znaci periodi na kojima se optimizacija nije radila), ce ~40 testova izgubiti pare, a onih 10 je samo cista sreca bas kako si nazvao. uglavnom overall bilans = 0.
Ukoliko te mrzi to da radis, okaci peformance krivu od pocetka price data koji posedijes za te parove koje system trguje do danas, sa parametrima na kojima je odradjen backtest prikazan iznad, pitam se posle koliko dana od 1999 godine ce system da pokaze da je bankrotirao? pokusaj i da optimizujes system na svih 10 godina pa vidi kad je "puko". budi ljubazan pa mi pokazi da gresim, al bez photoshopa i bilo kakvog varanja.

a onda, odvoj par hiljada doski koje si zaradio ovde trgujuci, za high end backtesting software, i jos izmedju 100 i 500$ mesecno za kvalitetan real time price data.... jer ovo sto se prikazuje ovde ne vredi ni virtuelnu paru na demo acc-u, sa sve zajedno MT backtesting engine-om. Nisi se mrdno sa mesta na kom si bio pre godinu dana, al nebi ni ja da uzimam 100% svaki mesec... :), samo sto je realnost malo drugacija...

ukoliko nisam bio jasan, jos jednom uprosceno.
optimizovan system na period od 1.jan.1999 do 10.jan.1999 (in sample), pustiti potom sa istim parametrima i protfoliom na period od 11.jan.1999 do 21.jan.1999 (out of sample), pa sa istim parametrima nastaviti dalje do 31.jan , 10.feb, 20...., 30.april, whatever. itd itd, videti sta se desava.

takodje i

optimizovan system na recimo: od 1.jan.2005 do 10.jan.2005 pusti out of sample (sa istim parametrima i portfoliom) od 11.jan.2005 do 21.jan.2005.
onda ponovo optimizovati od 11.jan.2005 do 21.jan.2005 pa pustiti od 22.jan - 1.feb itd itd ponavljati in sample i out of sample postupak unapred do danas, zabeleziti rezultate u excel, izvuci pouku. naravno dal 10 dana ili 100 dana (in sample > out of sample) nije bitno, bitan je postupak za validaciju tradign systema.
Google: "walk forward analysis"...

Kvalitetan backtesting software i price data ovde igraju vaznu ulogu, a to Metatrader veoma nije i nema, al je dobar za pogresne zakljucke, koji svoju cenu imaju kad se pocne sa real keshom. Pun je net ovakvih slika, ali niko od njih ne pravi pare. Mozda u prvih 10 dana, al u sledecih 20 opet u minusu, i tako do nule. "Curve fitting" rules.

...al' to sam samo ja ;)




[Ovu poruku je menjao zorans dana 31.05.2010. u 03:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Marsovac4
Backo Radusinovic
savjetnik,NEX berza

Član broj: 234249
Poruke: 25
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama31.05.2010. u 07:45 - pre 168 meseci
Evo, stalno sebi govorim da ne odgovaram na bezvezne postove koji nikakve veze nemaju sa znanjem. Stošoviću, samo pokušavaš da budeš duhovit. Ne trguje se na osnovu fundamentalne i tehničke analize sa ciljem zarade 5-20 pipsa. Tvoje trgovanje se zasniva na minutnim i petominutnim svijećama. Možeš da pričaš bajke nekome ko je nov na forex-u a meni je to dokaz da ti ne znaš NIŠTA! Trgovanje na osnovu fundamenata i TA se radi na časovnim i većim graficima. Neka me neko demantuje ako nisam u pravu. Ali neko ko zna o čemu pričam (to se ne odnosi na tebe Stošoviću).
 
Odgovor na temu

MihailoFX
Beograd

Član broj: 220774
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama31.05.2010. u 09:31 - pre 168 meseci
Citat:
Marsovac4: Evo, stalno sebi govorim da ne odgovaram na bezvezne postove koji nikakve veze nemaju sa znanjem. Stošoviću, samo pokušavaš da budeš duhovit. Ne trguje se na osnovu fundamentalne i tehničke analize sa ciljem zarade 5-20 pipsa. Tvoje trgovanje se zasniva na minutnim i petominutnim svijećama. Možeš da pričaš bajke nekome ko je nov na forex-u a meni je to dokaz da ti ne znaš NIŠTA! Trgovanje na osnovu fundamenata i TA se radi na časovnim i većim graficima. Neka me neko demantuje ako nisam u pravu. Ali neko ko zna o čemu pričam (to se ne odnosi na tebe Stošoviću).


Ne mogu da shvatim da ulazite u diskusiju toliko samouvereno a sa elementarnim neznanjem.

1. Da se razumete u forex, pogledom na slike koje sam postovao shvatili bi ste da radim na Renko sistemu koji crta sveće po broju pipseva tako da to nema nikakve veze sa vremenskim svećama.

Koristim sveće od 5 i od 13 pipseva.

2. Kada analiziram kretanje valutnog para i odredim trend, pa valjda je moja stvar koliko ću pipseva uzeti. Gde piše i u kom zakonu koliki mora biti TP?

Postujem na ovom forumu već više meseci svoje rezultate, i dalje postoje negativci koji svojim očima ne veruju. Da ste samo vi tu ne bi ni postovao.

Bitno je to da sam preko ovog foruma upoznao neke normalne ljude, od kojih sam nešto i naučio i koji su od mene nešto naučili, i uspešno se družimo.

Takvih negativaca svepametnih i samosvršavajućih će uvek biti... Neka Vas... Bitno je druženje... J%#$%š pare... pare se zarade! Ko ne ume radi za platu!
 
Odgovor na temu

MihailoFX
Beograd

Član broj: 220774
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama31.05.2010. u 10:04 - pre 168 meseci
Citat:
zorans: sta treba da nam pokaze system koji ima backtest od ~DESET dana?
apsolutno nista.
isto kao sto 1000 glasova uzeti sa jedne opstine "pokazuju" ko je pobedio na republickim izborima od ~2 000 000 glasaca...





[Ovu poruku je menjao zorans dana 31.05.2010. u 03:21 GMT+1]


Apsolutno se slažem sa Vama mada nisam baš razumeo sve... Više volim Srpski jezik od srbovanih elemenata stranog jezika, ali to nije tema...

Sve ste Vi to lepo napisali i to jeste tako ali... ničemu ne služi.

1. Renko sistem nije moguće testirati unazad sa simulacijom (bar ja nisam uspeo da pronađem program koji to može). Testiranje unazad metodom percepcije ne pomaže baš najbolje jer kretanje valute unutar jedne sveće gde je opseg 39 pipseva znatno utiče na signale koje Vam alat daje jer se u njima odvija niz matematičkih operacija u datom trenutku. Dakle kada vrtimo istoriju kretanja valute naići ćemo na gomilu idealnih ulaza u trgovine jer se oni odnose na završenu sveću (što se odnosi i na više vremenske periode). To je diskusija o kojoj bi trebalo više razgovarati uz praktične primere...

2. Testiranje unazad sa simulaciom kretanja sveće je dobro samo na određeni kraći period koji ne treba biti duži od 6 meseci, a to tvrdim iz jednog veoma prostog razloga. Naime situacija na tržištu valuta 1999 godine je bila daleko drugačija nego sada... Bilo je u igri daleko manje novca. Može se reći da tržište ima svoj karakter koji se u kraćim vremenskim periodima menja jer se menjaju i ljudi koji daju tržištu karakter. Usled svih tih promena, a ima ih mnogo i ne ću da smaram sada o tome, dolazimo do zaključka da strategija koja je radila 1999 ne radi danas i obrnuto. Sistem trgovanja se mora unapređivati sa svakom promenom u ponašanju valute i tu promenu uneti kao novu varijablu u sistemu.

3. Najbolji i JEDINI PRAVI vid testiranja je korišćenje sistema na demo računu u nekom periodu, pa zatim analiza trgovanja za taj period i potom promena, ukoliko je potrebna, nekih parametara koji čine sistem.

Postovao sam trgovine koje sam stvarno obavio nakon finalne verzije mog sistema i takav rezultat je jedino validan. Naravno da sam u toku testiranja strategije imao i negativne trgovine, ali to je deo testiranja na kome se alati i strategija šteluju. Evo izveštaja sa nekoliko računa na kojima sam testirao strategije

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

damir78
Vojvodina

Član broj: 47818
Poruke: 54
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.grenef.com


+1 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama16.06.2010. u 17:07 - pre 167 meseci
znači, na forexu može da se zaradi...

evo ga novi sistem što sam rekao pre par postova da testiram :
malo sam agresivnije radio, tj. jači lots, ali 15 dana = 74%



 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Forex :: Forex - Trgovina Valutama

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 211656 | Odgovora: 610 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.