Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najjeftiniji Voip telefon (ethernet)

[es] :: VoIP :: Najjeftiniji Voip telefon (ethernet)

[ Pregleda: 6070 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Krvavi

Član broj: 86546
Poruke: 101



Profil

icon Najjeftiniji Voip telefon (ethernet)31.03.2008. u 00:24 - pre 194 meseci
Znaci, najjeftiniji Voip telefon koji se veze na ethernet modem, znaci mreznim kablom u ADSL modem-router, znaci nebitna neka marka, previse funckija, samo one najosnovnije da se moze nazvati i to je to, u njega podesiti svoj account, recimo 12voip i koristiti?

Hvala

Pozdrav
Ajde bre

 
Odgovor na temu

Kazo1
HR

Član broj: 99471
Poruke: 588
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Najjeftiniji Voip telefon (ethernet)31.03.2008. u 08:24 - pre 194 meseci
Znaci, naj jeftiniji koji vidim da je upotrebljiv (bezicni) je Gigaset C450IP cca 650kn.
A konbinacije sa analognim telefonima, mislim da bi bile najbolje sa nekim Fritzboxom ili nekom slicnom spravom :)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Cartman
Beograd

Član broj: 7164
Poruke: 151
212.200.207.*



Profil

icon Re: Najjeftiniji Voip telefon (ethernet)31.03.2008. u 17:45 - pre 194 meseci
Mozes i Voip adapter, tipa Linksys PAP, sa jedne strane ide modem (ili router) preko ethernet, a sa druge mozes dva klasicna telefona, bezicna ili ne, RJ11 konekcija. Moze da se nadje za oko 50e

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Krvavi

Član broj: 86546
Poruke: 101



Profil

icon Re: Najjeftiniji Voip telefon (ethernet)01.04.2008. u 00:11 - pre 194 meseci
Citat:
Kazo1: Znaci, naj jeftiniji koji vidim da je upotrebljiv (bezicni) je Gigaset C450IP cca 650kn.
A konbinacije sa analognim telefonima, mislim da bi bile najbolje sa nekim Fritzboxom ili nekom slicnom spravom :)

Pozdrav


Uh to je za mene kasko moj skupo :( , valjda ce biti sta jeftinije, to sa fritzboxom jos skuplje, sigurno je i fritzbox skup :(

hvala svakako

pozdrav kasko druze moj ;)
Ajde bre

 
Odgovor na temu

Krvavi

Član broj: 86546
Poruke: 101



Profil

icon Re: Najjeftiniji Voip telefon (ethernet)01.04.2008. u 00:20 - pre 194 meseci
Citat:
Cartman: Mozes i Voip adapter, tipa Linksys PAP, sa jedne strane ide modem (ili router) preko ethernet, a sa druge mozes dva klasicna telefona, bezicna ili ne, RJ11 konekcija. Moze da se nadje za oko 50e

Pozdrav



hvala cartmane na odg ;), samo mi pojasni, kako ide onda podesavanje za telefoniranje ono SIP adrese gdje ukucavam na tom adapteru ili na ovom bezicnom ili vec, mogu koristit ovaj moj bezicni kucni kao telefon s kojim biram kao s voip clienta s computera, npr. 12voip?

kako ide ta veza ako mozes pojasniti, ono podesavanja, hvala!

ima li kakav adapter, s jedne strane da ide ethernet u modem, a s druge strane da ima usb port recimo i r11 za ove fiksne telefon, a taj usb za recimo voip usb phone kao ovaj sto je

http://www.tjnet.com/solutions/usb_internet_phone.htm

neki dan sam gledo u jednoj radnji pravo jeftin ovakav tio telefona, 18 eura, kontam dal' valja sta pa je tako jeftin!?

Ili pa nema jos adaptera koji ima s jedne strane ethernet vezu u modem, a s druge usb, pa je zato jeftin, jer moze samo na comp se koristit :)?

Pozdrav
Ajde bre

 
Odgovor na temu

Cartman
Beograd

Član broj: 7164
Poruke: 151
91.150.116.*



Profil

icon Re: Najjeftiniji Voip telefon (ethernet)01.04.2008. u 12:35 - pre 194 meseci
Podesavanje je jednostavno,
pogledas u interfejsu routera ili modema koju je IP adresu dobio tvoj voip adapter, recimo 192.168.0.124.
Tu IP adresu ukucas u browser-u, i pojavice je web stranica za podesavanje. Unosis podatke dobijene od voip provajdera i to je to.
Adapter pamti podatke, tako da mozes bilo gde da ga poneses i prikacis na ethernet, sto je jako prakticno kad se putuje.

Problem sa predlozenim usb telefonom je sto ti treba PC koji non stop radi. Adapter je potpuno nezavistan, komp ne treba vise kada je sve podeseno.
 
Odgovor na temu

Krvavi

Član broj: 86546
Poruke: 101



Profil

icon Re: Najjeftiniji Voip telefon (ethernet)04.04.2008. u 14:25 - pre 194 meseci
hvala druze na odgovoru,

znaci onda kada spojim adapter na modem, mogu koristiti kucni - bezicni telefon da preko njega telefoniram, jer je i on vezan splitterom, tj. odijeljen je splitterom od veze za modem, nekako mi to nelogicno, ili pak opet mi treba ethernet voip phone ili mogu direktno koristiti kucni-bezicni telefon za voip telefoniranje?

ili je to veza, ovaj adapter ide veza iz telefonske linije u njega, a iz njega u modem? Mozes li prikazati sliku tog uredjaja jer ovako nemam predstave kako ide ta veza?

hvala jos jednom druze!

Znaci ,ne postoji veza, da s jedne strane ide u modem ethernet adapter, a s druge da ima usb port na koji bi iso voip usb telefon

jer znam da ima adsl modema recimo koji idu u computer usb vezom, a sa druge strane je ethernet 1 ili 4 prikljucka kako bi se vezali na mrezu, a ovdje bi islo ethernet u modem, a s druge strane usb port - za usb voip telefone, bilo bi korisno, jer ovi usb voip telefoni dosta jeftini...

pozdrav


Ajde bre

 
Odgovor na temu

Cartman
Beograd

Član broj: 7164
Poruke: 151
77.46.182.*



Profil

icon Re: Najjeftiniji Voip telefon (ethernet)06.04.2008. u 13:52 - pre 194 meseci
Ide ovako kod mene:


Dakle, Router>>>>>(ethernet)>>>>VoipKutija<<<<<(RJ11)<<<<NajobicnijiMoguciTelefon ;)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: VoIP :: Najjeftiniji Voip telefon (ethernet)

[ Pregleda: 6070 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.