Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien

[es] :: Vodič za učenje :: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 337606 | Odgovora: 781 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

modus_ponens

Član broj: 75014
Poruke: 71
*.teol.net.



+2 Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien26.07.2010. u 18:43 - pre 167 meseci
Termini i prijemni se razlikuju od smjera do smjera. Koji te smjer zanima?
 
Odgovor na temu

black_panther
ucenik

Član broj: 248291
Poruke: 14
62.4.33.*



+3 Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien27.07.2010. u 17:15 - pre 167 meseci
Na private sam ti napisao poruku, mislim da je tako lakše nego da zamaramo narod. ^^
 
Odgovor na temu

Nemus NS
Novi Sad

Član broj: 265293
Poruke: 5
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien31.07.2010. u 02:38 - pre 167 meseci
Pozdrav svima! Nov sam na forumu. Procitao sam sve postove od 2008. Hteo bih da se zahvalim svima koji su pitali i komentarisali, i ucinili ovu temu ovako zanimljivom. Zaista su mi pomogli. Ja sam trenutno zavrsio 2. razred gimnazije, pa sam cuo da se od sledece godine uvodi prijemni za strance za upis na TU u Becu. I naravno taj prijemni bi zahvatio i mene. Pa ako bi mogao neko ko je na TU ili ko ima informacije da mi kaze kakav je taj prijemni, i kolika bi na njemu trebala da bude prolaznost, i da li ce on za studente predstavljati neke veliki problem? Da li taj prijemni vazi samo za TU u Becu, ili ce se uvesti i u Gracu? I da li ce se taj prijemni uvesti i na Haupt Uniu? Svaka informacija u vezi tog prijemnog mi je dobro dosla. Ja bih ovde upisao FTN smer Racunarstvo i Automatika, pa na koji bih smer mogao da se prebacim tamo? I jos jedno pitanje, kada se u Becu gubi pravo na skolovanje, znam da se gubi kada nekoliko puta padnes na ispitu, ali postoji li jos neko pravilo?


[Ovu poruku je menjao Nemus NS dana 31.07.2010. u 14:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

enferty
student
Novi Sad

Član broj: 193582
Poruke: 113
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien31.07.2010. u 14:47 - pre 167 meseci
Pozdrav svima,

zaista ima raznih informacija ovde, hvala svima koji su je ucinili tako bogatom. Mene naime interesuje, da li ima nekoga sa iskusvom sa TU smera informatika ili nesto slicno njoj. Trenutno upisujem cetvrtu, zavrsnu godinu studija poslovne informatike na PMF-u i zelela bi da upisem master studije tamo. Ne znam sta i kako mi treba za to i da li mi sada placamo studije tamo (posto je prosla 2005 :(()Trebalo bi sredinom avgusta da idem za Bec, pa sam htela da odem direktno tamo i da se raspitam i za jezik i za ostatak papira sta i kako treba, nadajuci se da cu dobiti informacije koje mi trebaju. Pa, ako je neko voljan da mi odgovori, zaista bi mu bila jako zahvalna.
 
Odgovor na temu

kefalo
Banjaluka, RS, BiH

Član broj: 18959
Poruke: 263
78.104.151.*

ICQ: 178873696
Sajt: home.blic.net/mozlas


+6 Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien31.07.2010. u 16:00 - pre 167 meseci
@Nemus NS
govora o prijemnom na TU je bilo. nisam siguran da li za informatiku ali na kraju se sve to svelo samo na arhitekturu. na arh je velika guzva i posto nece da uloze novac u finansiranje mjesta hoce da uvedu prijemni da bi na taj nacin odbili odredjen broj studenata. bilo je govora o studentskim demonstracijama vec prije. to je proslo i studenti su se uspjeli(ZA DIVNO CUDO) izboriti za neku kintu. ali nista novo. na spomen ovoga bilo je i spomena novih demonstracija pa je ideja odbacena. za sada nema prijemnog sta ce biti u roku 2 godine dok ti dodjes nije nista sigurno. ako upises fax u srbiji i prebacis se na TU onda ne moras da polazes prijemni, jer se ti ne upisujes na tu wien vec se prepisujes(!) na tu wien. nema govora o tome da bi uvodili prijemni samo za strance. to je zakonom zabranjeno. diskriminacija. zabranjeno po zakonima EU da se zabrani stranim studentima da rade. sto su oni na nekakav polu legalan nacin napravili. legalno je i moze se raditi ali tako da je skoro nemoguce kao student dobiti dozvolu za rad(cak i minimalan broj sati). taj bi se zakon trebao promjeniti. ne znam tacno kad... nemoguce je reci. ali mjenjat ce se sigurno. u njemackoj je studentima dozvoljeno da rade. i tako ce biti i u austriji. kad su bile demonstracije o kojima sam vec govorio, austrijski studenti su se solidarisali sa strancima i cak su bili zahtjevi austrijskih, naglasavam austrijskih jer su u demonstracijama ucestvovali i stranci, da se ukine skolarina za strance i da im se omoci pravo na rad.

sto se tice smjera. mozes da se prebacis na svaki smijer koji je vezan sa informatikom i elektrotehnikom, cak. znaci na smijer koji si dole studirao. posto takav nema ovde... onda moras da se "specificnije" opredjelis za jedan koji se otprilike uklapa u ovaj plan i program.

gubi se skolovanje ako i samo ako padnes na ispitu 5 puta. s tim... sto su na TU wien na smjeru za informatiku(za to znam... za druge ne... jer informatiku studiram) olaksali studentima u mnogome time sto su dozvolili da kad se poloze vjezbe, a sad su skoro svi predmeti vjezbe+predavanja, te vjezbe vaze u vecini slucajeva 4(kod tezih ispita) ili 2(od 4 moguca roka u semestru) izlaska na ispit i tek onda se dobija ocjena. samo jedna ocjena tj. registruje se kao 1 pad, iako si izasao na sva 4 roka i sve pao. razlog tome je sto su kriterijumi na TU wien i opsirnost gradiva, zbog opste rastuceg razvoja informatike, podignuti. to je igra TU wien protiv zakona austrije. jer je drzavni zakon o 5 izlazaka a ovo sto se na tu radi je "protivzakonito". gledajuci da zastite studente i izadju im u susret su to napravili.

preporucujem ti da ipak upises TU wien. usporedjujuci plan i program, gradivo, vjezbe, nacin odrzavanja predavanja, literatura... sve je bolje na tu wien. teze jeste ali je i bolje. sa sigurnoscu mogu da kazem da ko zavrsi tu zna posao. zna da programira, ne javu ne ovo ili ono. vec sve. trazeci resurse na internetu dosao sam do zakljucka da se literatura, plan i program u mnogome poklapa sa MIT stanfordom. haupt uni informatika je smijurija za tu wien. iako haupt uni rangira na svjetskoj listi puno bolje od tu. ali to je zahvaljujuci tome sto hauptuni je 2 (mislim, nisam 100% siguran) najstariji uni na svijetu. prvi je u pragu to znam. i sto ima veliki broj studenata, smjerova... tok na drugoj strani tu wien je relativno mlad fax. 1950ih osnovan i ogranicen samo na tehnicke nauke. zbog toga tako velika razlika u rankingu. graz je takodje bolje rangiran od tu wien. tu graz je stariji od tu wien. valjda zato. a sto se tice usporedbe mislim da je opet tu wien bolji graza.

@enferty
studije na TU wien se placaju. studije na haupt uni ne. sto se tice jezika vjerovatno ti nece biti veliki problem jer je vecina master studija na engleskom. za upis i ostalo nemam informacija... nisam jos bak zavrsio nit znam nekog da jeste. narocito ne znam kako ide kad se dolazi odozdo. najbolje, ako vec dolazis u bec, da skoknes do faxa i porazgovaras sa ljudima u studentskoj sluzbi. trazi ih informacije o studentskim udruzenjima koja mogu da ti daju informacije. jako su ljubazni i susretljivi. sve ces znati i rijesiti u roku 15min iz prve ruke i dobit provjerene informacije.
 
Odgovor na temu

enferty
student
Novi Sad

Član broj: 193582
Poruke: 113
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien31.07.2010. u 16:48 - pre 167 meseci
Hvala ti puno...
ps. izvini sto te maltretiram sad, ali da li ti mozda znas neka udruzenja koja bi mozda mogla da mi pomognu u slucaju da ne idem gore (jos nije zvanicno sigurno)?
 
Odgovor na temu

Nemus NS
Novi Sad

Član broj: 265293
Poruke: 5
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien31.07.2010. u 18:29 - pre 167 meseci
E, Kefalo, puno ti hvala na ovim informacijama, bas sam te namucio. I ako se nesto oko upisa bude menjalo u toku ove dve godine, molim te napisi mi post. I dozvoli mi da ako mi jos nesto u toku ove dve godine, bude nejasno oko studiranja u Austriji da te pitam.
 
Odgovor na temu

bojan.b
Banja Luka

Član broj: 241065
Poruke: 11
*.teol.net.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien04.08.2010. u 14:44 - pre 167 meseci
Pozdrav svima
Zanima me moze li mi neko reci koji smerovi vezani za racunare su dostupni na HU WIEN i kakav je kvalitet studia na njemu?
Da li ima nekakav smer na njemu vezan za racunarske mreze i baze podataka, ili bilo sta vezano za prakticnu primenu racunara?? I jos nesto ako ima neko da se sa ETF u Banjoj Luci prebacio na HU ili TU da mi kaze da li se za razliku od Banjaluckog ETF, HU ili TU moze zavrsiti u roku uz pristojno ucenje(5-6 sati dnevno)..posto mi na ETF bas i ne ide najbolje.
Unapred zahvaljujem na odgovorima!! pozz

 
Odgovor na temu

kefalo
Banjaluka, RS, BiH

Član broj: 18959
Poruke: 263
78.104.151.*

ICQ: 178873696
Sajt: home.blic.net/mozlas


+6 Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien04.08.2010. u 15:17 - pre 167 meseci
nemojte molim vas da trazite da vam dajemo informacije koje su vec dostupne na internetu. na dva klika. http://www.tuwien.ac.at/inform...r/studierende/bachelorstudien/

ja sam sa bl etf. 20sati sedmicno predavanja + 20sati sedmicno ucenja je upitno da li ces moci da zavrsis u roku. cisto sumnjam. ne zbog toga sto te neko ZAHEBAVA i lose drzi predavanja i vjezbe. vec zato sto je gradivo obimno. nekome smeta nekome ne... ko hoce da nauci nece mu smetat da provede 1godinu vise na faxu. ako hoces diplomu... samo diplomu... upisi neki drugi fax.

znam da je tesko povjerovati ali ovde se SVE radi preko interneta... picu narucujes preko interneta. na fax samo ides PRVI put! da se upises. do kraja faxa vise ne moras da ides u studentsku sluzbu sve se obavlja preko interneta! takodje SVE informacije se nalaze na internetu. a ako ih i nema... emailom se dobiju.

sry.. malo sam puko... ali ja ovde najcesce odgovaram na pitanja i nervira me kad se neka ponavljaju.
 
Odgovor na temu

kefalo
Banjaluka, RS, BiH

Član broj: 18959
Poruke: 263
78.104.151.*

ICQ: 178873696
Sajt: home.blic.net/mozlas


+6 Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien04.08.2010. u 21:02 - pre 167 meseci
evo i linka na engleskom. isto se sve moze naci za svaki drugi univerzitet bilo u becu ili grazu.
http://tuwis.tuwien.ac.at/zope...9ehqUY0Q/tpp/lv/sp/indexe_html
(obratiti paznju na "/ Bac" =bachelor i "/ Mas" = master studije. za master studije je potrebno zavrsiti bachelor studije prvo)

evo i translatora
http://translate.google.com/#
http://babelfish.yahoo.com/ - nema srpski ili neki drugi yu jezik ali je bolji od google-a za prevod sa njemackog na eng.
 
Odgovor na temu

bojan.b
Banja Luka

Član broj: 241065
Poruke: 11
*.teol.net.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien05.08.2010. u 13:23 - pre 167 meseci
Kefalo jbg izvini zbog pitanja...
Trazio sam na netu informaticke smerove na HU wien ,ali nisam mogao naci,uvek me odvede na TU wien.
U sustini meni samo treba diploma, posto vec imam obezbedjen posao u Becu... takodje njemacki isto mi nije problem, posto ga ucim vec nekolikoi godina i u stalnoj sam komunikaciji sa beclijama...
U svakom slucaju hvala ti na dosadasnjim informacijama...
moze jos nesto... Na kojoj si ti godini fax-a i sta studiras??
 
Odgovor na temu

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
*.dynamic.xdsl-line.inode.at.



+7 Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien05.08.2010. u 21:11 - pre 167 meseci
Citat:
U sustini meni samo treba diplom bojan.b


dok ti dobijes diplomu ima da se otelisch. Pogotovo ako ides na HU.
Al ovo ozbiljno mislim...
 
Odgovor na temu

bojan.b
Banja Luka

Član broj: 241065
Poruke: 11
*.teol.net.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien06.08.2010. u 00:13 - pre 167 meseci
Pa sta je u vezi tog HU??
 
Odgovor na temu

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
*.dynamic.xdsl-line.inode.at.



+7 Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien06.08.2010. u 06:41 - pre 167 meseci
Samo recenica: U sustini meni treba diploma i sve je rijeseno.

PItam se kako si ti to zamislio da ce sve biti?
Imas li predstavu koliko vremenski to traje da bi dobio diplomu?
Imas li predstavu koliko ces ispita jos dodatno polagati?
Imas li predstavu koliko ce ti ispita priznati?

oko 5-6 sati dnevno pa da mozes sve poloziti ima neke mozes, ali ima neke ne mozes.
Embedded system na Informatici su mi jedan semestar uzeli, samo jedan ispit sa vjezbama...
neko polozi onako bezze neko se oteli, ja sam se otelio.

Ti hoces prakticni dio da ucis, onda ides na FH Fachhochschule a ne na TU ili HU.
 
Odgovor na temu

bojan.b
Banja Luka

Član broj: 241065
Poruke: 11
*.teol.net.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien06.08.2010. u 11:46 - pre 167 meseci
Svestan sam ja svega toga ,I za fax mogu najvise da odvojim 4 godine... msm do diplome... u sustini meni za ovaj sadasnji poso ne treba diploma, ali posto imam nameru da predjem u bec, a tamo su mi rekli(msm u toj firmi) da mogu paralelno da studiram i da idem na fax , ako ja to mogu da izvedem...pa me zato zanima... a nisam znao da ima ta Fachhochschule... A koje zvanje se stjece tom skolom... msm da li je to visoka skola, neka vrsta fax-a oli sta??
hvala
 
Odgovor na temu

black_panther
ucenik

Član broj: 248291
Poruke: 14
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien06.08.2010. u 19:30 - pre 167 meseci
Dobio sam danas (06.08.) odgovor koji je poslat još 19. jula iz Beča sa TU, arhitektura.

Betr.:Zulassung zum Studium an der Techische Universitaet Wien

Sehr geehrte Herr. Joksimović!

Bezueglich Ihres Ansuchens um Zulassung zum Studium wird Ihnen mitgeteilt, das gemass §38 des Allgemeinen Verwaltungsverfahrensgesetzes BGBI. 51/1991 i.d.g.F. zur Klaerung von Vorfragen, die Ihr Ansuchen betreffen, Ermittlungen bei den zustaendigen Stellen eingeleitet wurden.

Von der Beendigung des Ermittlungsverfahrens und der daran anschliessenden Erledigung werden Sie schriftlich verstaendigt.


Pomažite.^^
Aplikaciju sam im predao na ruke 12. jula i ovih dana sam otprilike čekao Bescheid a ne ovo. Je li se iko susretao sa ovim dopisom i šta otprilike bi ovo trebalo da znači?! I kada zaista da očekujem odgovor pošto me sad frkica uhvatila jer sam čitao da su za arhitekturu zaista namjeravali da naprave neke rezove.
 
Odgovor na temu

kefalo
Banjaluka, RS, BiH

Član broj: 18959
Poruke: 263
78.104.151.*

ICQ: 178873696
Sajt: home.blic.net/mozlas


+6 Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien06.08.2010. u 22:36 - pre 167 meseci
nisam jos do sada to vidio.
kaze uglavnom, procedura jos traje i da ces pismeno biti obavjesten o novostima u vezi toga.
 
Odgovor na temu

fox_mulder
Dejan Petkovic
System Engineer Streaming Media
Liberty Global B.V.
Amsterdam

Član broj: 96811
Poruke: 58
92.244.150.*

Sajt: nl.linkedin.com/in/dejanp..


+12 Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien08.08.2010. u 12:27 - pre 167 meseci
Pozdrav svima,

ozbiljno razmisljam da upisem master studije u Nemackoj ili Austriji, da bi time unapredio svoje znanje (preko double degree ili PhD studija), da bi usavrsio nemacki i naravno, da bi ostao da zivim u inostranstvu. Zamolio bih za par saveta, kako bih znao sta da radim. U situaciji sam da nemam koga oko sebe da pitam oko ovih stvari, a zelim da napravim pravu odluku u vezi unapredjenja karijere.

Zavrsio sam ETF u Beogradu 2007. godine, smer za telekomunikacije. Na fakultetu sam najvise ucio o IPTV sistemima i bezicnim mrezama, sto su dve oblasti kojima se (paralelno) bavim na poslu. Za mesec dana bih trebao da dobijem master diplomu BG ETF-a, takodje telekom smer.

Moj nivo engleskog jezika je otprilike CAE - test nisam polozio ali sam zavrsio taj kurs, i na poslu svakodnevno pricam sa strancima. Moj nivo nemackog jezika je B1.1, odnosno zavrsavam 5. nivo u Berlitz skoli u Beogradu. Objektivno gledano, moj nemacki nije dovoljan za studije i trebace mi barem pola godine da dodjem do tog nivoa, ali mnogi univerziteti nude pripremne kurseve pre pocetka nastave i ja bih najradije studirao na nemackom. Odgovarao mi posebno Uni Duisburg-Essen u NRW, jer mi ujak zivi blizu, ili neki austrijski/bavarski uni.

Moja pitanja se ticu dobijanja stipendije, bilo kakve, a DAAD mi se cini najprimamljiviji.

1. Za DAAD, uslov je da se mora imati "dokaz o dobrom poznavanju nemackog" kako pise u srpskoj brosuri, ili:

German language certificate must be submitted in all cases, even when applying for English-instructed programmes. Free of charge language certificates can be issued by one of the local DAAD lektors. But these don’t replace the necessary language certificate for your studies!

-Sta oni (DAAD) podrazumevaju pod dokazom? Da li je to testDaf? U kom trenutku ja moram da prilozim sertifikat, da li se to mora desiti pre 15.11, odnosno zajedno sa prijavom za stipendiju? Ili je moguce naknadno dostaviti sertifikat? Univerziteti zahtevaju da se sertifikat ima pre pocetka studija (TestDAF 4). Koliko je potrebno od 15.11. Kada je krajnji rok za prijavu, do trenutka kada DAAD pocne sa isplatom stipendija? Da li se prvo prijavljujem na master/PhD, pa tek onda na DAAD, ili obratno?

2. Ako bih se opredelio za master studije, DAAD kaze da je potrebno da master diploma ne bude starija od 6 meseci - a ja tesko mogu do 15.11.2010. da polozim TestDaF. IELTS bih mogao da polozim do tada, ali DAAD trazi za master stipendije "dokaz o poznavanju nemackog ili u izuzetnim slucajevima engleskog". Sta ako se ja prijavim za DAAD sledece godine, i pritom polozim testDAF, da li ce praviti problem sto sam diplomirao 09.2010?

3. Sta bi bilo vase misljenje o nastavku usavrsavanja u Nemackoj? Da li je pametnije uraditi double degree, ili ici odmah na PhD studije? Napominjem da sam bio solidan student, i da sam na poslu puno toga naucio o telekomunikacijama i u zadnje vreme dosta i o menadzmentu, a spreman sam da ucim i dalje Meni se cini, sa ove tacke gledista, da je PhD bolji izbor, i da je najveci izazov pronaci mentora. Kako to da uradim, kako da pridjem profesoru a da odrzim dobre sanse da mi odobri studije?

4. Sta ako se prijavim za PhD studije, polozim IELTS do 15.11.2010, a na univerzitetu sve radim na nemackom? Pretpostavljam da to DAADu nece smetati, jedino bi Uni trebao da to odobri?

Izvinjavam se na opsirnosti i - hvala na savetima!
 
Odgovor na temu

kefalo
Banjaluka, RS, BiH

Član broj: 18959
Poruke: 263
78.104.151.*

ICQ: 178873696
Sajt: home.blic.net/mozlas


+6 Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien08.08.2010. u 12:40 - pre 167 meseci
u vezi stipendiranja nemam pojma!
ono sto bi ti mogao savjetovati je sljedece. odi kod svog ujaka ili u bec i obidji par IT firmi. ponudi se. pripremi cv u njega naravno ukljuci poslove koje si do sada obavljao projekte na kojima si radio, preporuke. vrlo lako bi se moglo desiti da te neka firma hoce i da ce se ponuditi da ti izganja radnu dozvolu za kljucnu radnu snagu. onda mozes i da vidis i za fax.

sto se tice diplomskih studija i master studija takodje imam slabo iskustva tako da ce ti tu neko drugi morat pomoci.
 
Odgovor na temu

fox_mulder
Dejan Petkovic
System Engineer Streaming Media
Liberty Global B.V.
Amsterdam

Član broj: 96811
Poruke: 58
92.244.150.*

Sajt: nl.linkedin.com/in/dejanp..


+12 Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien08.08.2010. u 13:18 - pre 167 meseci
Hvala na prvom i brzom odgovoru :) U Srbiji sam upravo tako nasao posao, isao sam od firme do firme i nasao lep posao koji nikada nije oglasen na netu.
Nisam siguran da to bas tako ide i u Nemackoj? Takav scenario je nesto sto bi meni najvise odgovaralo. Tako sam i u Srbiji paralelno radio, ucio nemacki i radio na master ispitima. Zasto to ne bih mogao i u Nemackoj, nema razloga.

Da li si mislio da direktno idem do kancelarija od kompanija, i zamolim za jedan razgovor? Nisam siguran da li bi to tako islo i za vodafone i Eplus, na primer?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 337606 | Odgovora: 781 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.