Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubiquity NanoStation 2 NS2

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Ubiquity NanoStation 2 NS2

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9908 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.bitinfo.rs.



+21 Profil

icon Re: Ubiquity NanoStation 2 NS223.02.2010. u 21:39 - pre 172 meseci
Slozio bih se sa tox mater-om. I da stavis drljavi wa501g dobices signal kao i sa buletom, na toj daljini. A ta duzina za lan kabal nije nista posebno, dok je tvoja varijanta uzas. Covek je u pravu.
 
Odgovor na temu

yt1prm
Radovanovic Milan
Elektricar
Pirot/Budva

Član broj: 204940
Poruke: 271
*.crnagora.net.

Jabber: www.elektricar.eu
ICQ: 363132976
Sajt: www.yt1prm.shopmania.biz


+16 Profil

icon Re: Ubiquity NanoStation 2 NS223.02.2010. u 22:09 - pre 172 meseci
jeste spajano na tih 15m kabla ,ali sto bi neko prodavao antenu sa kablom od 15m ako to nije namenski za to? svaki AP se razlikovao sa prijemom signala i sa pokusajem da se uspostavi uopste konekcija bili su to tp linkovi d-linkov i nista proba sam kasnije sa usb tp link i islo je traljavo tj pod win nista nije ni video na skeniranju a na ubuntu linux je radilo ali kazem traljavo ,e a kad sam uzeo air live 1600 to je radilo bez problema ali je pocelo da puca u poslednje vreme ,antena nista nije dirana u vertikalnoj je polarizaciji i samo sumljam da je ipak kondenzacija vode u samom onom plasticnom delu gde je smesten dipol mada sam plus sve to dodatno silikonirao da ne bi ulazila kisnica

e sad imam nameru da probam da sam usb stik stavim u onu kvadratnu cev koja ide iz mrezastog reflektora pa se u njega ubada onaj plasticni dio gde je dipol i da to spojim sa kratkim kablom 10cm i sve to umetnem u tu kvadratnu cijev i da silikoniram a da spustim 10m 12m usb kabla u racunar ,
a druga je varijanta sa Buletom naravno ne na tih 15m kabla vec odmah iza antene

AP nebih stavljao jer se usb air 1600 pokazao kao bolji od njih, e sad dali je bulet bolji po snazi i po prijemu od usb stika?
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Ubiquity NanoStation 2 NS223.02.2010. u 23:11 - pre 172 meseci
Citat:
jeste spajano na tih 15m kabla ,ali sto bi neko prodavao antenu sa kablom od 15m ako to nije namenski za to?
Recimo samo jedan razlog,da proda to sto prodaje i da je naravnoi manje para jer mnogo ljudi ne bi uzelo da je kvalitetan kabal u pitanju jer bi cena samog kabla bila kao i sama antena.
15m koax kabla je puno cak i da se stavi najkvalitetniji kabal a da ne govorimo o obicnom 75omskom za tv koji kosta 0.10E/m dok najjeftiniji kabal za wireless kosta oko 1.5E/m pa ti sad sam prosudi.
Pa nisu valjda svi ljudi glupi da daju pare za skuplji kabal ako nema nikakve veze.
ajde da te ne ubedjujem vise,uradi kako hoces ali nemoj onda da se zalis kako opet ne radi.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

yt1prm
Radovanovic Milan
Elektricar
Pirot/Budva

Član broj: 204940
Poruke: 271
*.crnagora.net.

Jabber: www.elektricar.eu
ICQ: 363132976
Sajt: www.yt1prm.shopmania.biz


+16 Profil

icon Re: Ubiquity NanoStation 2 NS224.02.2010. u 13:45 - pre 172 meseci
pazi ja sam samo hteo ovde da cujem iskustva drugih ko vec koristu BULET a da je ranije koristio nesto drugo, cena nije problem ali da radi pouzdano i sigurno
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Ubiquity NanoStation 2 NS224.02.2010. u 15:39 - pre 172 meseci
Pazi,ja sam samo rekao da nijedan uredjaj nece raditi pouzdano sa tim antenskim sistemom.
Razlike izmedju wireless uredjaja u prijemu signala su u nijansama dok kod predajne snage ima razlika.
Radioamateri su davno rekli da bez dobrog antenskog sistema nema dobre veze bez obzira kakav se uredjaj koristi i koja je snaga u pitanju.
Ovo se posebno odnosi na prijem signala gde snaga nema nikakve veze.
Ovim postom cu da zavrsim svoje ucestvovanje u ovoj temi posto licno nisam koristio bulet o kome je rec a i dosta je bilo offtopica.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Ubiquity NanoStation 2 NS2

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9908 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.