Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako videti i ukloniti stare konekcije!?

[es] :: Windows mreže :: Kako videti i ukloniti stare konekcije!?

[ Pregleda: 7795 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Kako videti i ukloniti stare konekcije!?24.03.2008. u 18:12 - pre 195 meseci
Pozdrav

Zanima me kako pronaci i ukloniti stare konekcije?

Promenio sam nekoliko mreznih i wireless kartica, i svaki put kad sam to uradio "Local Area Connection" je dobila novi broj. Sada mi je mrezna kartica "Local Area Connection #3", Satelitstka "Local Area Connection #7", a wireless kartica "Wireless Network Connection #2". Dakle da li moze nekako da ne bude "Wireless Network Connection #2" vec samo "Wireless Network Connection", a to isto i za mrezu?
 
Odgovor na temu

Danijel Krmar
Novi Sad

Član broj: 158660
Poruke: 325
*.eunet.yu.



+9 Profil

icon Re: Kako videti i ukloniti stare konekcije!?24.03.2008. u 19:28 - pre 195 meseci
Ne znam bas da li sam te dobro shvatio, ali da li si probao sa desni klik misa na konekciju pa rename? I da li si izbrisao drajvere od starih mreznih kartica?
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Kako videti i ukloniti stare konekcije!?25.03.2008. u 00:26 - pre 195 meseci
Nisam probao rename, ali to nije ni sustina mog pitanja. Ne smeta meni vizuelno ono #2 #3 #7, vec ako je ovo "Wireless Network Connection #2", predpostavljam da negde u sistemu jos uvek postoje podesavanja za "Wireless Network Connection" (onaj prvi), a to mi vec smeta. Zasto bi ostala podesavanja u sistemu za nesto sto se vise ne koristi!? Za konekciju za wireless sam cak i siguran u to, jer program "Bandwith Monitor" prikazuje da moze da se odabere i stara wireless kartica (konekcija) koja ne postoji vise na kompu. Napominjem da sam drajvere i utility za prvu karticu deinstalirao, i da nigde na drugom mestu nisam uspeo da pronadjem bilo sta u vezi nje. Jedino kako moze da se zakljuci da su neki repovi od prve konekcije ostali u sistemu je ono #2 za novu konekciju, i to sto u gore pomenutom programu moze da se odabere i stara kartica.

Ovo mi se ranije desilo sa modemom kada sam ga prebacio u drugi PCI slot. Tada mi je sistem trazio drajvere, i nakon instalacije mi je napravio "Lucent Win Modem #2". Samo radi promene slota! Medjutim, za razliku od network konekcija, za modem se taj problem vrlo lako resava. Control Panel\Phone And Modems\Modems, i tu se nalazi i onaj prvi (stari slot) i ovaj drugi #2 (novi slot) modem. Da bi se ta situacija resila, bilo je dovoljno ukloniti i jedan i "drugi" modem sa liste, a zatim u "Device Manager"-u odabrati opciju "Scan for hardware changes". Sistem bi nakon toga pronasao modem, zatrazio drajvere, i nakon instalacije, modem vise ne bi bio "Lucent Win Modem #2", vec samo "Lucent Win Modem".

E upravo ovako nesto me zanima, ali za "Local Area Connection". Gde mogu da se pogledaju i izbace stare konekcije, i/ili kartice?

Na primer stara wireless kartica mi je bila TP-Link, a nova Gigabyte. I jednu i drugu "Bandwith Monitor" prijavljuje za izbor za merenje protoka, ali osim u njemu, TP-Link ne mogu da pronadjem i uklonim nigde na drugom mestu u sistemu. Jos jednom da napomenem da sam drajvere i utility program za TP-Link deinstalirao.

Nadam se da je sad malo jasnije sta mi ustvari treba, odnosno u cemu je problem.
 
Odgovor na temu

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
*.opera-mini.net.



+52 Profil

icon Re: Kako videti i ukloniti stare konekcije!?25.03.2008. u 07:53 - pre 195 meseci
Jel si probao da u Device Manageru ukljucis View>Show hidden devices, pa uninstall sta ti ne treba? Ako nece iz normal probaj isto ali iz safe moda.
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Kako videti i ukloniti stare konekcije!?25.03.2008. u 14:30 - pre 195 meseci
Dobra fora, nisam znao za nju, ali mi nista nije pomogla. Kada sam pokusao neke od konekcija da deinstaliram, XP me je samo nonsalantno obavestio: "Failed to uninstall the device. The device may be required to boot up the computer". Naravno i u safe mod-u. Takodje tu nije bilo onog starog TP-Linka.

Na kraju sam ipak uspeo da resim "problem". Na jedvite jade sam na jednom stranom forumu nasao resenje. U registriju treba pronaci
"HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Network\", i tu obrisati sve stare i trenutne konekcije. Nakon resetovanja masine, sve ce biti kao pre.

Hvala u svakom slucaju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Kako videti i ukloniti stare konekcije!?

[ Pregleda: 7795 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.