Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Instalacija Vista SP1 se "zaglupila" - šta uraditi?

[es] :: Windows desktop :: Instalacija Vista SP1 se "zaglupila" - šta uraditi?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7540 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Instalacija Vista SP1 se "zaglupila" - šta uraditi?20.03.2008. u 21:49 - pre 196 meseci
Citat:
@Acika:
Sinoc sam instalirao i laptop jednosatno nece da startuje... pojavi se strelica misa i crna pozadina i tako stoji... Skroz sam prso... jel moze moze nekako da se reinstalira vista bez formatiranja diska ili neki program za spasavanje podataka... Pomagajte...


Ako dospete u gore opisanu situaciju postupak je sledeći:
1. Ugasite računar (čak i ako na ekranu piše "Installing.... do not switch the power off")
2. Ponovo upalite računar i pre podizanja sistema pritisnite F8 i odaberite Safe mode
3. Sačekajte da "Installing Service Pack1: Stage 3 of 3" završi... ovo može da potraje baš-baš duugoooo...
Kada se Windows konaačno podigne obavestiće vas da nije uspeo da instalira Service Pack 1 uz oznaku greške i verovatno preporuku da posetite internet...
Ostaje da preko Disk Cleanup Wizarda očistite sve... obratite pažnju da čekirate "Per user qued Error Reporting files.." koji će biti verovatno velik par gigabajta

=========================================================
[EDIT] Nova, u međuvremenu ponuđena rešenja:
=========================================================

Ako imate ploču sa nekim Intel čipovima, a imate problem sa SP1 onda pogledajte ovu temu:
http://www.elitesecurity.org/t...-SP-Problemi-sa-Intel-cipovima

=========================================================

Microsoft saveti:

- Service stack update KB937287

Citat:
If you are stuck watching the “Configuring Updates Stage 3 of 3 0% complete Do not turn off Computer” and in the endless reboot loop, then stop the cycle and boot from the Vista media. You will need to “Repair your computer,” so select your Vista installation and restore it to a point before the deployment of the updates. After gaining back access to your operating system, you will have to install the service stack update, namely Update for Windows Vista (KB937287). Deploy this update before any other on your Vista, and only then install the rest. At this point in time, you should experience no more problems.

“Update 937287 is a prerequisite package that contains updates to the Windows Vista installation software. The installation software is the component that handles the installation and the removal of software updates, language packs, optional Windows features, and service packs. Update 937287 is necessary to successfully install and to remove Windows Vista SP1 on all versions of Windows Vista,” Microsoft revealed.


Download KB937287

MORE INFORMATION
Citat:
Two or three additional software updates are required before you install Windows Vista SP1. The software updates that are required depend on the version of Windows Vista that you want to upgrade. Prerequisite update 935509 that is listed in this article only applies to Windows Vista Enterprise and to Windows Vista Ultimate. The other prerequisite updates that are listed in this article apply to all versions of Windows Vista.

Before Windows Vista SP1 is released, these prerequisite updates will be delivered to most users through Windows Update as part of regularly scheduled monthly updates. These updates will be installed together with other updates that will require that you restart the computer. Therefore, an additional restart will not be required. This delivery method will help simplify installation of the required updates.

If you decide to install Windows Vista SP1 by using the stand-alone installer instead of by using Windows Update, you will not have to install the prerequisite updates separately. The prerequisite updates will be installed by the stand-alone installer if they are necessary. The following three updates are required before you install Windows Vista SP1. However, these updates are also recommended if you do not intend to install Windows Vista SP1.
These updates help improve reliability and performance when you install future individual updates from Microsoft:
• 935509 (http://support.microsoft.com/kb/935509/)
A software update is available for versions of Windows Vista that include the Windows BitLocker Drive Encryption feature
Update 935509 lets you correctly service Windows BitLocker Drive Encryption-capable computers. This update only applies to the following versions of Windows Vista that include Windows BitLocker Drive Encryption:
• Windows Vista Enterprise
• Windows Vista Ultimate

• 938371 (http://support.microsoft.com/kb/938371/)
A software update is available for the Windows Vista installation components
Update 938371 updates several internal components that Windows Vista requires in order to install or to remove Windows Vista Service Pack 1 more reliably. This update must be applied separately before you install Windows Vista SP1 to make sure that Windows Vista SP1 can be installed or removed from the computer. You must install this update in order to install and to remove Windows Vista SP1 on all versions of Windows Vista. This update will be available on the Windows Update Web site soon after the release of update 935509 and before the release of Windows Vista SP1.




- Popravka iz komandnog prompta

Citat:
Insert the Windows Vista installation disc in the DVD drive, and then restart the computer. Press any key when you are prompted to restart from the disc. When you are prompted, configure the Language to install, Time and currency format, and Keyboard or input method options Choose Repair your computer. On the System Recovery Options page, click the version of the Windows Vista operating system that you want to repair, and then click Next. On the System Recovery Options page, click Command Prompt. Type cd C:/windows/winsxs, and then press ENTER. Type ren pending.xml pending.old, and then press ENTER. Type regedit, and then press ENTER. Select HKEY_LOCAL_MACHINE. On the File menu, click Load Hive. Locate the following folder:
C:/windows/system32/config/components. When you are prompted for a name, type Offline_Components. In Registry Editor, locate and then delete the following registry subkey:
HLKM/Offline Components/AdvancedInstallersNeedResolving. In Registry Editor, locate and then delete the following registry subkey: HKLM/Offline Components/PendingXmlIdentifier,” Microsoft added.


=========================================================

Neka zvanično ponuđena rešenja:

Installation errors

Device or driver failures

SP1 removal for troubleshooting

Windows Update availability

=========================================================

Ili ovde opisana rešenja:
Vista SP1 installation: "stage 3 of 3..." infinite loop

=========================================================

Možda je ovo rešenje za one koji imaju problema sa instalacijom SP1:
Vista: Integrisanje SP1 u instalacioni disk

=========================================================

Komentar: "MS: Dodatno objašnjenje... " (07.04.2008)

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 09.04.2008. u 06:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Instalacija Vista SP1 se "zaglupila" - šta uraditi?21.03.2008. u 02:54 - pre 196 meseci
Sve sam ovo uradio bas kao sto si opisao, ali na kraju vista se nije startovala :(... Dakle morao sam da formatiram disk i evo sad radi ok, nadam se da cu uspeti da instalirami SP 1... Pozzz
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Instalacija Vista SP1 se "zaglupila" - šta uraditi?21.03.2008. u 05:12 - pre 196 meseci
Verovatno nisi bio dovoljno strpljiv da sačekaš sve do kraja...
Sinoć sam imao takav problem na jednom novom "Fujitsu Siemens Amilo La 1703" laptopu i opisani postupak je uspeo... (osim što neće da se instalira SP1 )

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 03.04.2008. u 22:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Instalacija Vista SP1 se "zaglupila" - šta uraditi?21.03.2008. u 10:13 - pre 196 meseci
Ma cekao sam sve do trenutka kad mi je izaso ekran sa porukom da se SP 1 Nije instalirao i da ce zapoceti neki proces restauracije ili slicno.. Inace u pitanju je Fujitsu Siemens laptop... Instalacije je krenula negde pre 23h, a zavrsila se oko pola 5 ujutru i na kraju sam puko i formatirao disk, mada evo vec danas vidim da mi je sam ponudio update za SP 1 :)... i tako, nadam se da ce sad sve biti ok! Pozzz
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Instalacija Vista SP1 se "zaglupila" - šta uraditi?21.03.2008. u 13:52 - pre 196 meseci
Citat:
Acika: Ma cekao sam sve do trenutka kad mi je izaso ekran sa porukom da se SP 1 Nije instalirao i da ce zapoceti neki proces restauracije ili slicno..

E tu si trebao da sačekaš još malo i imao bi sistem kakav je bio pre neuspele instalacije SP1.
Pošto ti sad nudi preko Windows Update SP1, valda ćeš ovaj put uspeti...

 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Instalacija Vista SP1 se "zaglupila" - šta uraditi?21.03.2008. u 20:57 - pre 196 meseci
Ja ne mogu da verujem da mi se opet desava ista stvar... znaci nece da se instalira SP 1 i to ti je... evo sad ga je windows sam updateovao i opet nece da mi startuje windows... Pomagajte... opet je krenuo onaj proces u safe modu... i ne znam sta da radim sad... necu valjda morati opet da formatiram disk?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Instalacija Vista SP1 se "zaglupila" - šta uraditi?21.03.2008. u 21:15 - pre 196 meseci
Da li instaliraš čistu verziju Viste ili si nešto menjao? Da li je engleska varijanta ili ubacuješ neke druge jezike?
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Instalacija Vista SP1 se "zaglupila" - šta uraditi?21.03.2008. u 21:25 - pre 196 meseci
Pa dobio sam uz lap top Vistu home basic. Na njoj pise: Operating system - Recovery DVD. I na engleskom je instalirana, nisam ubaciovao nikakav drugi jesik.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Instalacija Vista SP1 se "zaglupila" - šta uraditi?21.03.2008. u 21:42 - pre 196 meseci
Moguće je da ti KB937287 pravi problem ako ga imaš instaliranog. U pitanje je mali update koji je isprva trebao da bude preduslov za instalaciju SP1, ali je mnogima pravio problem baš pri instalaciji SP1 da bi na kraju bio povučen.

http://windowsvistablog.com/bl...sp1-prerequisite-kb937287.aspx
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Instalacija Vista SP1 se "zaglupila" - šta uraditi?21.03.2008. u 21:58 - pre 196 meseci
Epa moguce, i to uopste nije fer sa njihove strane ako je stvarno tako... Mislim cele nedelje se zezam sa instalaciojom viste i gubim vreme... i evo sad ponovo sam nesto uprskao, pokrenuo sam neki program za odklanjnaje gresaka, misleci da ce da obrise pokrenutu instalaciju SP1 a on mi formatiorao disk, nego srecom nisma imao nista bitno. Ae videcu da ponovo pokusam ali bez tog fajla... nadam se da mi windows update nece vise ponuditi da isnatliram taj mali programcic koji je bio preduslov za instalaciju. Javljam sta je bilo, ali nadam se da cu uspeti iz treceg puta.
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: Instalacija Vista SP1 se "zaglupila" - šta uraditi?21.03.2008. u 22:16 - pre 196 meseci
I ja takodje imam problema sa instalacijom SP1, zapravo ne uspeva uspesno da se instalira i osim sto mi je uklonio drajver od zvucne kartice nista strasno se nije dogodilo tim neuspehom. Procitao sam sve postove i proverio sve update-ove i zaista imam taj "KB937287". Vidim da postoji opcija da se pojedini update-ovi deinstaliraju, sto nazalost nije slucaj i sa ovim. Sta je preporuka za dalji rad, cekati da Microsoft otkloni grasku, da li tako nesto realno za ocekivati? Sta mogu sam da uradim?
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Instalacija Vista SP1 se "zaglupila" - šta uraditi?21.03.2008. u 22:29 - pre 196 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Moguće je da ti KB937287 pravi problem ako ga imaš instaliranog. U pitanje je mali update koji je isprva trebao da bude preduslov za instalaciju SP1, ali je mnogima pravio problem baš pri instalaciji SP1 da bi na kraju bio povučen.

http://windowsvistablog.com/bl...sp1-prerequisite-kb937287.aspx


Pa jel povucen definitivno ili moze ponovo da se pojavi u upadeu? Evo upravo instaliram vistu pa da znam da iskljucim update dok se to ne sredi... puko sam skroz sa zivcima.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Instalacija Vista SP1 se "zaglupila" - šta uraditi?21.03.2008. u 22:33 - pre 196 meseci
Koliko znam povučen je i ne bi trebalo da se pojavi. Ne tvrdim da je to defitivno bio problem, ali nije isključeno. Sad je možda već kasno, ali pre instalacije SP1 obavezno bekapovati sve bitno i napraviti ghost/image particije da se makar može sve vratiti brzo na staro u slučaju potrebe.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Instalacija Vista SP1 se "zaglupila" - šta uraditi?21.03.2008. u 22:50 - pre 196 meseci
Ja imam pomenuti update a SP1 se instalirao bez problema. Trajalo je oko sat vremena dok se skinulo šta je trebalo i dok je to instalirano i sve je OK.
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Instalacija Vista SP1 se "zaglupila" - šta uraditi?21.03.2008. u 23:00 - pre 196 meseci
E evo upravo sam pokrenuo update (po treci put) i taj pomenuti fajl se ne pojavljuje u spisku. Ae videcu sta ce biti kad se skine i instalira, pa javljam. Uhhh iskreno se nadma da ce sad sve biti ok!
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Instalacija Vista SP1 se "zaglupila" - šta uraditi?21.03.2008. u 23:06 - pre 196 meseci
Citat:
calexx: Ja imam pomenuti update a SP1 se instalirao bez problema. Trajalo je oko sat vremena dok se skinulo šta je trebalo i dok je to instalirano i sve je OK.


Imam ga i ja i nisam imao problema, ali neki drugi jesu, dok su ga povukli.
 
Odgovor na temu

Ilic Igor
Vlasnik
Vlami d.o.o.
Beograd

Član broj: 14961
Poruke: 756
*.adsl.beotel.net.

ICQ: 46969546
Sajt: www.gradjevinskinajlon.rs


+5 Profil

icon Re: Instalacija Vista SP1 se "zaglupila" - šta uraditi?21.03.2008. u 23:27 - pre 196 meseci
Juce u red wow-a zabode mi komp?!
Resetujem i crni ekran isto i u safe modu.
Pokusao sa repair, nista.
Krenem da pregazim Vistu nece, na kraju je pao format.
Posle instalacije updejt jedno par puta dok nije dosao na red sp1 on je prosao i sada radi.
Jedino nisam instalirao neko cudo za zvucni i dodatne jezike.
Ako moze da se zaobidje toplo preporucujem, usporila se nesto posle sp1, to je i za ocekivati ko za xp.

[Ovu poruku je menjao Ilic Igor dana 22.03.2008. u 01:18 GMT+1]
http://www.gradjevinskinajlon.rs/
Gradjevinski najlon i džakovi za šut.
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Instalacija Vista SP1 se "zaglupila" - šta uraditi?22.03.2008. u 01:05 - pre 196 meseci
I evo nabacih sistem ponovo, ali mi se opet javlja onaj sumnjivi fajl (kb937287)... i sad ne znam sta da radim? Uzgred naiso sam na ovaj text listajuci net:

Code:
Vista SP1 update je danas izašao za one koji nisu imali sreće da ga dobiju ranije.SP1 nije bez mana što se tiče procesa instalacije. 
Ne može se instalirati na sistemu čiji driver prema Microsoftu može uzrokovati probleme pre, za vreme i posle instalacije.Trebali biste prvo
 proveriti da li imate neki od najnovijih drajvera za Vistu pre instaliranja SP1.Tu bi i mogao biti veći problem, jer neki od navedenih drajvera
 još nisu izašli na tržište.Microsoft SP1 možete preuzeti na dva načina:možete ga downloadovati kao samostalni paket i opcionalni update 
preko Microsoft Windows Update Service-a.Bolje je izabrati samostalni paket za instaliranje.Instalacija SP1 za Vistu traje od 20 min do
 jednog sata možda i malo duže.Microsoft je napravio inače novu verziju Windows Viste, koja već imau sebi SP1 i koja uskoro izlazi na 
tržište.SP1 za Vistu se bazira na ispravkama i poboljšanja performansi.Kada je instalacija završena, sve informacije sa SuperFetcha i 
ReadyBoosta su izbrisane, tako da u početku nema mnogo poboljšanja performansi.
Izvor:itx.ba


Pokusao sam da updejtujem i drivere ali mi izlazi da su sve najnovije verzije vec instalirane.
Ipak cu da ostavim SP1 za kasnije jer stvarno ne mogu vise da se bakcem sa instalacijom i podesavanjima.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Instalacija Vista SP1 se "zaglupila" - šta uraditi?22.03.2008. u 05:13 - pre 196 meseci
@Acika: Ako to pokušavaš da instaliraš na "Fujitsu Siemens Amilo La 1703" onda nemoj ni da se trudiš, jer ne vredi... instaliraj sve updates, a kada ti ponudi taj sp1 njega isključi do daljnjeg...
Ako je navedeni laptop u pitanju da li imaš u device manageru stavku "WAN MINIPORT (SSTP)" za koji ne može da pronađe drajver?
Njakam se sa jednim takvim novim laptopom i ništa ne pomaže, čak sam mu i flešovao BIOS, ali avaj...
:(

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 23.03.2008. u 02:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Instalacija Vista SP1 se "zaglupila" - šta uraditi?22.03.2008. u 16:02 - pre 196 meseci
Imam Amilo La 1703. I svi driveri su uredno instalirani... I necu da instaliram do daljnjeg sp 1... Inace stavku "WAN MINIPORT (SSTP) nemam ili je ja ne vidim!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Instalacija Vista SP1 se "zaglupila" - šta uraditi?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7540 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.