Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PHP i AJAX - varijabla

[es] :: Javascript i AJAX :: PHP i AJAX - varijabla

[ Pregleda: 1977 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon PHP i AJAX - varijabla18.03.2008. u 20:26 - pre 195 meseci
Potrebna mi je ideja kako da uradim sljedeće.

Imam neke podatke iz baze koje preko PHP-a ispisujem na stranicu u jednu tabelu. Neke od kolona su linkovi. Takođe, ne ispisuju se svi mogući podaci, već sam napravio link detaljno koji onda učitava novu stranicu na kojoj se nalaze svi podaci za konkretni red. Bilo bi mi vrlo zgodno kada bih preko AJAX-a mogao da napravim jedan tooltip poput ovoga ili ovoga u kojem bi se prikazivala jedna od kolona (za taj id) koju na prikazujem na glavnoj stranici.
Ali kako da znam šta da prikažem u tom tooltipu? Treba nekako preko GET da proslijedim recimo id pa da onda na osnovu toga u fajlu koji uključujem tim AJAX-om obradim ono što mi treba.
Nadam se da nisam sve zbunio ovom zadnjom rečenicom.

Ima li neko ideju za ovo?
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Član broj: 31848
Poruke: 1792
89.216.108.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: PHP i AJAX - varijabla18.03.2008. u 20:36 - pre 195 meseci
Citat:
Tyler Durden: ... Treba nekako preko GET da proslijedim recimo id pa da onda na osnovu toga u fajlu koji uključujem tim AJAX-om obradim ono što mi treba.

Tacno tako, to je sve sto ti treba
To je vise pitanje js-a odnosno upotrebe ajaxa. Evo ti jedno instant resenje (pod uslovom da koristis mootools ili ne koristis nista drugo od js-a - recimo protype)
http://www.e-magine.ro/web-dev-and-design/36/moodalbox/

Koliko se secam upotrebe, sve sto treba je da ukljucis js skriptu (uz naravno mootools) i linku koji bi vodio na ajax stranicu postavis neki title="..." parametar (ne znam napamet, pise na sajtu sve ). Tako da prakticno samo generises pravilan link (sa tvojim id-jem ka stranici koja ce odstampati podatke o redu u tabeli), i na <a tagove dodas ono sto trigeruje skriptu za moodalbox.

EDIT: P.S. Tek sam sad video da tebi treba u stvari tooltip, sorry... Probaj i na js forumu
 
Odgovor na temu

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
*.adsl.beotel.net.



+19 Profil

icon Re: PHP i AJAX - varijabla20.03.2008. u 07:36 - pre 195 meseci
Možda je bolja ideja da izbegneš ajax za tooltipove, ako nisu dugački, i sve tipove poređaš u javascript niz (array) na početku stranice i onda kad zatreba direktno vadiš odatle, bez čekanja da ajax dovuče sadržaj.

Naravno ako će na taj niz otići više od 10 - 20 kilobajta onda mora s ajaxom ili nečim sličnim.
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: PHP i AJAX - varijabla

[ Pregleda: 1977 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.