Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novi Duron

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Novi Duron

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12208 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.verat.net

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: Novi Duron 29.11.2003. u 09:45 - pre 248 meseci
Pa postojao je Duron 1400 MHz u Morgan varijanti, ovi novi su Applebred
 
Odgovor na temu

zoran81
Beograd

Član broj: 15468
Poruke: 220



+7 Profil

icon Re: Novi Duron 30.11.2003. u 14:25 - pre 248 meseci
Da li onda postoji i Duron 1600 u starijoj varijanti?Mislim da je to važno reći zbog onih koji bi ga kupili(a nisam to ja),a ne razumeju se i pitanje je kako ga prepoznati,šta piše na pločici i sl.
Ako smem da primetim ovde su zaključci u vezi Durona nešto oprečniji u odnosu na http://www.elitesecurity.org/tema/35007
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Novi Duron 30.11.2003. u 15:43 - pre 248 meseci
Ne postoji stari duron 1600. Za 1400 nema brige, stari je trazeniji od novog, tako da se niko nece prevariti da proda pogresan.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.dial.freestart.hu

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: Novi Duron 30.11.2003. u 16:17 - pre 248 meseci
Citat:
zoran81:
Ako smem da primetim ovde su zaključci u vezi Durona nešto oprečniji u odnosu na http://www.elitesecurity.org/tema/35007


Svako ima pravo na lično mišljenje!

Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
*.as54.bi.bih.net.ba.

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: Novi Duron 30.11.2003. u 22:08 - pre 248 meseci
imam maticnu K7VZA koja je predvidjena za amd athlon procesor.
na njoj imam amd duron 800MHz.
koji procesor smijem na nju staviti i koje maksimalne frekvencije?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Novi Duron 01.12.2003. u 00:53 - pre 248 meseci
Prvo vidi na kom FSB moze da radi ploca (200 ili 266) - ja nisam siguran. Ako je 200, najbrzi koji se moze naci je duron 1300. Ako je 266, onda uz update BIOS-a moze i do 2600+.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.ptt.yu

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: Novi Duron 01.12.2003. u 06:58 - pre 248 meseci
Postoji i Duron 1400 koji radi na 100 FSB-u.
 
Odgovor na temu

zoran81
Beograd

Član broj: 15468
Poruke: 220



+7 Profil

icon Re: Novi Duron 01.12.2003. u 10:44 - pre 248 meseci
Zanimljivo!
Sa zvaničnog AMD sajta:

-------------------------------------------------------------------------------

1.3
What is the maximum operating temperature for my AMD processor?

The maximum operating temperature of an AMD processor is determined by the processor's
Ordering Part Number (OPN). The OPN is located on the top of the processor.

Example: A X1800 D M S 3 C

The temperature is indicated by the third character from the right in the OPN and is denoted by
an S, T or V character. Current data for the AMD AthlonTM XP processor identifies the maximum
operating temperature as: V=85ºC, T= 90ºC, S = 95ºC.




2.5
How do I know what System-Bus speed my processor supports?

All AMD AthlonTM XP and AMD Athlon MP processors support a System-Bus of 266MHz or
333Mhz. In general the last letter of the OPN denominates the maximum System-Bus speed;
the letter B = 200 MHz, C = 266 MHz and D = 333 MHz. The frequencies shown are virtual
frequencies and are the effect of transferring data twice per clock cycle instead of once per
cycle (called DDR technology). As such, motherboard manufacturers may specify the base
frequency, which is 100MHz, 133MHz ands 166MHz respectively instead of this virtual
frequency.

-------------------------------------------------------------------------------

Ima toga još...Pogledajte pod FAQ
 
Odgovor na temu

LargoPC
servis računara, internet club...
BiH Ključ

Član broj: 16945
Poruke: 20
195.222.35.*



Profil

icon Re: Novi Duron 01.12.2003. u 13:35 - pre 248 meseci
S obzirom da sam višegodišnji "uživalac" Athlon CPU-a (trenutno imam 2600+) mogao bih pokušati baciti malo svjetla na tekući problem...
U internet clubu u kojem radim imamo Durone 1200 i integrisane matične ploče (VGA+SOUND+LAN itd.) U stvarnosti ne može se primijetiti neka velika razlika između surfanja na tim Duronim i surfanja na Serveru Athlon 2000+. Instalacija WindowsaXP takođe traje otprilike približno (neupadljivo je brži Athlon) u Office aplikacijama skoro da nema razlike itd. Ali se ne treba zavaravati činjenicama sa overklokiranjem Durona i nekoj fantastičnoj brzini nakon toga. Duron je možda malo na oko "lepršaviji" od Athlona iste frekvencije u nekim lakšim aplikacijama. Ali, ako pokušate ripovati npr. jedan DVD film na računar i odraditi sve ostalo dok ne dobijete jedan DivX film na CD-u sa Duron procesorima npr. 1200 će Vam trebati cijela noć dok će Athlon npr 1600+ (samo) odraditi to za triputa kraće vrijeme. Ovdje se da primijetiti da se radi o "poslu" od 10-12 sati pa uštede vremena nisu zanemarljive...
Epilog, ne treba se zavaravati nekakvim sposobnostima overclockinga Duron, Duron opet ostaje Duron (šupljikav zbog nedostatka keša). Zato preporučujem Athlona za sve koji bi poželjeli poigrati ponekad neku dobru igricu, poigrati QuackeIII na Duronu i Athlonu je neuporedivo. Ovdje se ipak radi o "koliko para toliko muzike"
Slična stvar je upoređivati Celeron i Pent.IV...
Na mom Athlonu 2600+ i ASUS MB A7n8x delluxe DOOM leti dok se na Duron ne može ni instalirati ??? Šta mislite zašto...
Naravno ako nemate dovoljno novca Duron je ipak praktičnije rješenje, opet ovisno šta se želi raditi sa njim..
Toliko...nadam se da sam imalo doprinio razumijevanju ovog problemčića.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Novi Duron 01.12.2003. u 14:54 - pre 248 meseci
Citat:
BeastMaster:
Postoji i Duron 1400 koji radi na 100 FSB-u.

...ali se nigde ne moze kupiti, pa ga ne treba ozbiljno uzimati u razmatranje.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.dial.InfoSky.Net



+583 Profil

icon Re: Novi Duron 01.12.2003. u 20:06 - pre 248 meseci
for LargoPC:
znaci ti bi mi preporucio promenu procesora duron 1200 na neki athlon,
mislim da je najslabiji novi 1800+ sa zadrzavanjem SDRAM ploce, i da bi mi to
donelo ubrzanje?
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.dial.freestart.hu

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: Novi Duron 01.12.2003. u 23:58 - pre 248 meseci
DA, ali zavisi u kojim aplikacijama! Kao što je već rečeno nije isto šta se vrti na kompu to jest nije svaka aplikacija-posao-igra jednako hardwerski zahtevna.

Evo jedan zanimljiv link: http://www.digit-life.com/articles/upgradeguidesocketa/index.html
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

sejn
Bgd

Član broj: 15029
Poruke: 42
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Novi Duron 02.12.2003. u 01:23 - pre 248 meseci
Citat:
LargoPC:
S obzirom da sam višegodišnji "uživalac" Athlon CPU-a (trenutno imam 2600+) mogao bih pokušati baciti malo svjetla na tekući problem...
U internet clubu u kojem radim imamo Durone 1200 i integrisane matične ploče (VGA+SOUND+LAN itd.) U stvarnosti ne može se primijetiti neka velika razlika između surfanja na tim Duronim i surfanja na Serveru Athlon 2000+. Instalacija WindowsaXP takođe traje otprilike približno (neupadljivo je brži Athlon) u Office aplikacijama skoro da nema razlike itd. Ali se ne treba zavaravati činjenicama sa overklokiranjem Durona i nekoj fantastičnoj brzini nakon toga. Duron je možda malo na oko "lepršaviji" od Athlona iste frekvencije u nekim lakšim aplikacijama. Ali, ako pokušate ripovati npr. jedan DVD film na računar i odraditi sve ostalo dok ne dobijete jedan DivX film na CD-u sa Duron procesorima npr. 1200 će Vam trebati cijela noć dok će Athlon npr 1600+ (samo) odraditi to za triputa kraće vrijeme. Ovdje se da primijetiti da se radi o "poslu" od 10-12 sati pa uštede vremena nisu zanemarljive...
Epilog, ne treba se zavaravati nekakvim sposobnostima overclockinga Duron, Duron opet ostaje Duron (šupljikav zbog nedostatka keša). Zato preporučujem Athlona za sve koji bi poželjeli poigrati ponekad neku dobru igricu, poigrati QuackeIII na Duronu i Athlonu je neuporedivo. Ovdje se ipak radi o "koliko para toliko muzike"
Slična stvar je upoređivati Celeron i Pent.IV...
Na mom Athlonu 2600+ i ASUS MB A7n8x delluxe DOOM leti dok se na Duron ne može ni instalirati ??? Šta mislite zašto...
Naravno ako nemate dovoljno novca Duron je ipak praktičnije rješenje, opet ovisno šta se želi raditi sa njim..
Toliko...nadam se da sam imalo doprinio razumijevanju ovog problemčića.


To je naravno sve tachno i o tome nema priche. Evo pokushacu i ja neshto da kazhem i rizikujem da se obrukam ;)

Na ovom forumu je verovatno sto puta recheno: koliko para toliko muzike.
Ne placa se dzabe Athlon vishe nego Duron. E sad, treba lepo sesti i videti shta tu kome treba. Ako zhelish da "gazish" procesor, a ogranichenih si finansijskih sredstava, lepo bre uzmesh durona izgazish ga, izhivish se ko chovek. Ako ga i spalish ili na bilo koji nachin uraidsh neshto pogreshno, a za to ne vazhi garancija :) lakshe cesh sebi da oprostish. Naravno vreme ce ga posle jednog vremena pregaziti, ti ga onda odstranish iz svog zhivota, ali ostaje ti neko znanje koje si na njemu "zaradio" tako da mozhesh sebi da onda mirne dushe kupish nekog athlona na kome ces mirne dushe moci da primenish to znanje ;). Ovo govorim iz svog lichnog iskustva.

Onda postoje i josh neke varijante.
Hocesh da kupish rachunar koji ce mirno da docheka svoju penziju -> kupijesh shto bolji procesor koji mozhesh da priushtish da bi sebi obezbedio shto duzhi rad bez trzavica na tom istom rachunaru.
Imash love ko pleve -> Radish shta hocesh, pred tobom je mnogo mogucnosti :)
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.zre.sezampro.yu



+583 Profil

icon Re: Novi Duron 02.12.2003. u 13:42 - pre 248 meseci
for IHThUS : Hvala za Link! To mi je trebalo!
for sejn: Jasno je sve to meni, ali da imam pare kupio bih IBM laptop, ne bih
se zezao sa "zutim" konfiguracijama> A opet, mozda i bih, stvar navike, sto bi rekao Mile VS Tranzicija : nismo navikli da sve radi!
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.dial.freestart.hu

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: Novi Duron 15.12.2003. u 01:00 - pre 247 meseci
Zanimljiv tekst na engleskom koji u suštini predstavlja komparativni test Durona i Celerona.

Deo teksta: "It is very obvious from these tests which line of budget processors is worth the money. When we can find a 1.6GHz Duron for just over half the price of a 2.6GHz Celeron and get better performance consistently in almost every test we ran, the choice is clear.....The conclusion we can make from all this is that the Duron processor is a solid purchase. For those who want the cheapest possible system, AMD will give you the best performance every time".

Link za ceo tekst: http://www.anandtech.com/cpu/showdoc.html?i=1927
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.dial.freestart.hu

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: Novi Duron 22.02.2004. u 17:27 - pre 245 meseci
Pojavio se u prodaji Duron 1800 MHz, to mu dođe isti radni takt kao kod Athlona 2200+.
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

Cosworth
Cosworth
Beograd

Član broj: 20286
Poruke: 9
195.252.87.*



Profil

icon Re: Novi Duron 26.02.2004. u 09:59 - pre 245 meseci
Citat:
virtualx:
imam maticnu K7VZA koja je predvidjena za amd athlon procesor.
na njoj imam amd duron 800MHz.
koji procesor smijem na nju staviti i koje maksimalne frekvencije?


Da li mogu na plocu sa VIA KTE133 staviti taj Duron od 1,6Ghz?
Trenutno imam duron 1,2Ghz.Na sajtu proizvodjaca ploce kaze da podrzava AMD Duron/Athlon up to 1.4GHz.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Novi Duron 26.02.2004. u 12:55 - pre 245 meseci
A zasto bi to radio?
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Novi Duron 26.02.2004. u 16:06 - pre 245 meseci
Ne moze novi duron na KTE133 plocu.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Cosworth
Cosworth
Beograd

Član broj: 20286
Poruke: 9
*.beotel.net



Profil

icon Re: Novi Duron 01.03.2004. u 13:39 - pre 245 meseci
Citat:
VRider:
A zasto bi to radio?

Valjda da ih ubrzao racunar...
Da li cu osetiti razliku ako stavim jos 256MB i Radeon 9200 ili FX 5200?(igre,divX kompresija)
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Novi Duron

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12208 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.