Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SubQuery problem

[es] :: Access :: SubQuery problem

[ Pregleda: 1895 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shoyo77
Elektrotehničar, LM Elektro

Član broj: 169509
Poruke: 9
*.opera-mini.net.



Profil

icon SubQuery problem18.03.2008. u 16:19 - pre 195 meseci
Imam REPORT koji podatke kupi iz QUERYja i to je u stvari izveštaj o broju prodatih artikala u odredjenom periodu. To lepo funkcioniše. Problem nastaje kad sam hteo da pored prodatih prikazuje i koliko nije otkucano na F kasi. To je CHEKBOX polje u tabeli detaljiracuna. Kako da saberem prodate artikle za koje nije čekirano polje F? Treba li detaljnije? Nadam se da me razumete.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: SubQuery problem18.03.2008. u 16:44 - pre 195 meseci
Treba detaljnije. Ne razumemo te.

Pokazi kako ti izgleda tabela,ili vise njih, da vidimo taj check box. Pokazi kako ti izgleda kveri. Onda nam kazi koji se to redovi iz tabela ne vide u kveriju a trebalo bi.
 
Odgovor na temu

Shoyo77
Elektrotehničar, LM Elektro

Član broj: 169509
Poruke: 9
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: SubQuery problem18.03.2008. u 17:05 - pre 195 meseci
U reportu treba da dodam kolonu koja sabira za koliko pojedinih artikala nije otkucan f racun (nije čekiran čekbox). Tabela je standardna: detalji - ID, ID racuna, ID Artikla, količina, cena, i F -čekbox. Napravio sam report koji za od-do datuma sabira koliko je kog artikla prodato i za koje pare. Treba da dodam kolonu koliko komada od toga nije otkucano (čekirano). Pravim SUBQUERY da selektuje količinu za koju je F=0, ali onda mi u reportu ne racuna ukupno prodate. Jel bolje?
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.bilokalnik.hr.



+8 Profil

icon Re: SubQuery problem19.03.2008. u 07:31 - pre 195 meseci
Pa vjerojatno bi trebalo u query postavit uvjet

Select * from kasa where F = False

F=False nije čekiran
F=True čekiran je

 
Odgovor na temu

Shoyo77
Elektrotehničar, LM Elektro

Član broj: 169509
Poruke: 9
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: SubQuery problem19.03.2008. u 09:16 - pre 195 meseci
Ja bas ne umem da objasnim. Ne mogu tako. Ako selektujem samo False polja izbacujem iz reporta sumu svih prodatih. Naime treba da napravim QUERY koji iz tabele pravi sledeće kolone: idArtikla (groupBy), komadaProdato (suma), komadaNeotkucano(sum). Problem je ako stavim SELECT * WHERE F=FALSE nece prikazati koliko je ukupno prodato -nego u obe kolone samo nekucane. Pretpostavljam da treba neki subQUery. I da tu imam vec jedan uslov from DATE to DATE koji za sad radi. Ako treba da okacim tabelu, query i report.
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: SubQuery problem19.03.2008. u 09:42 - pre 195 meseci
Primer bi bio poželjan. Evo par saveta za sve koji čitaju.
•Dobro formulišite pitanje. Možete pojašnjena pisati i u Label-i forme sa koje nešto želite da pokrenete.
•Ako kačite primer, ostavite u bazi optimalan broj test podataka koji su takvi da pokrivaju sve slučajeve koje želite da budu rešeni.
•Odstranite nepotrebne objekte (forme, query-je, report-e...) koje ne želite da se vide i koji
bi ugrozili privatnost vašeg projektnog zadatka ili opteretili rešavanje problema.
•Bazu i program ostavite otključanim (svašta sam imao prilike da vidim). Po mogućnosti bez Startup opcija.
•Čekirajte u Tools, Options, General, Comapct on Close ( da bi .mdb bio manji radi bržeg uploada).
•Spakujte sa .zip ili .rar (radije sa .zip jer ga više ljudi ima).
•Okačite fajl uz poruku.
I konačno, pomozite ljudima da bi vam pomogli. Ono što vama izgleda jasno ne mora svima biti. Bavljenjem problemom mnoge informacije su postale deo vas i najčešće ih ne spominjete, a drugi (koji su se odlučili da vam pomognu) tek upoznaju problemom i njihovo vreme nije baš jeftino.
 
Odgovor na temu

Shoyo77
Elektrotehničar, LM Elektro

Član broj: 169509
Poruke: 9
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: SubQuery problem19.03.2008. u 12:28 - pre 195 meseci
Evo baze, probajte sad. Ona je jednostavna, ali tesko je objasniti.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Shoyo77
Elektrotehničar, LM Elektro

Član broj: 169509
Poruke: 9
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: SubQuery problem19.03.2008. u 16:24 - pre 195 meseci
Hvala, resio sam. Problem je u relacijama, leftjoin umesto right.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: SubQuery problem19.03.2008. u 16:32 - pre 195 meseci
Drago nam je da si resio problem.

Cisto da se ne zaboravi - ne postoji chkbox polje u tabeli. LEFT JOIN / RIGHT JOIN nisu relacije. Mozda ti nekad zatreba., ko zna...

:-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: SubQuery problem

[ Pregleda: 1895 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.