Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ako zelite telefonski broj u nekoj drzavi...

[es] :: VoIP :: Ako zelite telefonski broj u nekoj drzavi...

[ Pregleda: 8204 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srdjansto

Član broj: 33684
Poruke: 309
77.46.189.*



+3 Profil

icon Ako zelite telefonski broj u nekoj drzavi...15.03.2008. u 15:04 - pre 195 meseci
Ako želite fiksni telefonski broj u nekoj od država možete ga dobiti na vrlo jednostavan nacin.
Prilikom otvaranja naloga na nekom Betamaxovom programu kao zemlju prebivališta prijavite zemlju u kojoj biste želeli da imate broj telefona i posle prve uplate kredita, na vašoj "account page", pa sa leve strane klikom na "get inbound phone number" ako postoji u toj zemlji u kojoj ste se prijavili takva mogućnost, dobijate fiksni telefonski broj na koji moze bilo ko da Vas zove. Vama ce zvoniti vaš betamaxov program na kompu (ili voip telefon ako ga imate) i pricacete besplatno, odnosno cena razgovora će biti cena razgovora izmedju onog ko Vas zove i fiksnog broja koji su Vam dodelili.
Treba obratiti paznju da nije moguće menjati drzavu prijave posle registracije. Znaci gde se prijavite, to je to, nema vise promene.
Ja sam pre jedno dve godine dobio broj u Austriji, koji jos radi iako sam kredit potrosio odmah, a pre par dana u Nemačkoj, i sve radi savršeno, a prijavio sam se iz Srbije.
Neznam gde se moze dobiti broj, ali za ove dve zemlje sam siguran. Zovu me na taj fiksni broj, pricamo do besvesti, a oni placaju cenu razgovora u lokalu. Ja nemam nikakvih troškova.
Nadam se da ce nekome ovo dobro doći.
Pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

Ubleha
Bosna

Član broj: 89040
Poruke: 809
89.146.169.*



+182 Profil

icon Re: Ako zelite telefonski broj u nekoj drzavi...15.03.2008. u 20:30 - pre 195 meseci
Ako sam vec otvorio account da li mogu otvoriti jos jedan sa takvim brojem o kojem si govorio, mislim da li ovo sve ima veze sa IP adresom sa koje se konektujem?
 
Odgovor na temu

srdjansto

Član broj: 33684
Poruke: 309
212.200.215.*



+3 Profil

icon Re: Ako zelite telefonski broj u nekoj drzavi...15.03.2008. u 21:14 - pre 195 meseci
Ja sam na istom kompu otvorio 3 naloga za betamaxove programe. Na prvom sam se prijavio da sam u Austriji, na drugom u Srbiji i na trećem u Nemačkoj. Pre 2 godine sam dobio broj na prvom accountu, na drugi naravno nista i na treci isto dobio broj. Programi su Voipbuster (prvi nalog - Austrija) i Voipstunt (treći nalog - Nemačka). Naravno prvo moraš da uplatiš kredit, i odmah posle toga dobiješ broj, ako ga tražiš, naravno. Dakle odgovor je da neproveravaju ip adresu. Ili proveravaju ali i dobijaš broj, svejedno. Jedino što nemožeš pod istim imenom da se prijaviš drugi ili treći put, jer prijavljuje da već postoji.
Mani je uspelo, a i nekolicini mojih drugara, i svi brojevi su u Nemačkoj. Za koje zemlje ovo važi, to ne znam.
Puno pozdrava.
 
Odgovor na temu

Kazo1
HR

Član broj: 99471
Poruke: 588
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Ako zelite telefonski broj u nekoj drzavi...15.03.2008. u 22:06 - pre 195 meseci
Ne dobijes, nego kosta 1 euro.
Svejedno nije puno u odnosu na druge.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ako zelite telefonski broj u nekoj drzavi...15.03.2008. u 23:23 - pre 195 meseci
Ako ne plaćaš mesečnu pretplatu, onda ne dobiješ lokalni broj, već negeografski broj sa uvećanom cenom (od čijih razgovora neko ima novčane koristi, a to nisi direktno ti).

Ako nije tako, neka me neko razuveri (pošto ne koristim betamax i slične).
 
Odgovor na temu

Kazo1
HR

Član broj: 99471
Poruke: 588
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Ako zelite telefonski broj u nekoj drzavi...16.03.2008. u 02:52 - pre 195 meseci
Pa ne znam kako je kad zoves iz Njemacke, ali kad zovem odavde takav broj, nista nije skuplje nego bilo koji drugi broj u Njemackoj.....
A razuvjeravati... :)
Ma daj... ko ima volje to ciniti :)
Pozdrav
 
Odgovor na temu

srdjansto

Član broj: 33684
Poruke: 309
77.46.194.*



+3 Profil

icon Re: Ako zelite telefonski broj u nekoj drzavi...16.03.2008. u 06:25 - pre 195 meseci
Tačnu "geografsku poziciju" broja ne znam. Proverio sam i kad zovem taj broj sa nekog voip provajdera cena razgovora je ista kao za bilo koji fiksni broj u Nemačkoj, dakle free.Pozivni broj je +49... dakle pozivni za Nemačku. Proverilo je i dvoje mojih rodjaka iz Nemačke koji takodje ne plaćaju ništa kad me zovu (imaju takav paket telefonskih usluga gde za 24.99 eura imaju broadband internet i besplatna zvanja fiksnih telefona po celoj Nemačkoj).
Siguran sam i ja da provajderi imaju neku korist od toga, ali ja nemam štetu, tako da ne znam šta bih te uveravao. Ono što znam je da su troškovi zvanja na taj broj kao i troškovi zvanja bilo kog fiksnog telefonskog broja u Nemačkoj, odnosno Austriji.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

srdjansto

Član broj: 33684
Poruke: 309
77.46.194.*



+3 Profil

icon Re: Ako zelite telefonski broj u nekoj drzavi...16.03.2008. u 06:32 - pre 195 meseci
Citat:
Kazo1: Ne dobijes, nego kosta 1 euro.
Svejedno nije puno u odnosu na druge.
Pozdrav

Posle uplate od 10 eura, potrosio sam 10 centi, dobio broj i evo još uvek imam isti iznos. Ni pre kad sam dobio broj u Austriji mi nisu skinuli 1 euro. Možda bi trebali, ali zaista nisu skinuli. Koliko sam video ni ovde nepiše da nešto košta http://www.belgradeonline.net/cene.htm -idite na "DID provider collection"-
Zaista ne znam tehničke detalje i rešenja ovakvih brojeva, ali ono što sam naveo to sam i proverio i to dosta dugo i koristim.
Pozdrav svima, a posebno za @Kazo1.

[Ovu poruku je menjao srdjansto dana 16.03.2008. u 07:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kazo1
HR

Član broj: 99471
Poruke: 588
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Ako zelite telefonski broj u nekoj drzavi...16.03.2008. u 09:26 - pre 195 meseci
Citat:
srdjansto: Posle uplate od 10 eura, potrosio sam 10 centi, dobio broj i evo još uvek imam isti iznos. Ni pre kad sam dobio broj u Austriji mi nisu skinuli 1 euro. Možda bi trebali, ali zaista nisu skinuli. Koliko sam video ni ovde nepiše da nešto košta http://www.belgradeonline.net/cene.htm -idite na "DID provider collection"-
Zaista ne znam tehničke detalje i rešenja ovakvih brojeva, ali ono što sam naveo to sam i proverio i to dosta dugo i koristim.
Pozdrav svima, a posebno za @Kazo1.

[Ovu poruku je menjao srdjansto dana 16.03.2008. u 07:43 GMT+1]


Pa sta je ovo.... Svi nesto dobiju osim mene.... Ja uvijek platim :( :)))

Ali zaista mislim na DialNow pise da je 1euro kod aktivacije broja, a i citao sam negdje na forumima.
No nije ni bitno.... Vazno je da rade !!!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

fuzzbubble
sasho petrovski
skopje makedonia

Član broj: 36549
Poruke: 100
*.205.7.34.robi.com.mk.

Jabber: spetrovski@voipcheap.com
ICQ: 243407394
Sajt: www.fbc.com.mk


Profil

icon Re: Ako zelite telefonski broj u nekoj drzavi...27.03.2008. u 13:41 - pre 194 meseci
i ja samo to prochitao
da koshta 1 euro
e sad me interesuje
za koliki period dobijash taj broj
ili je beskonachan
pozdrav
 
Odgovor na temu

Kazo1
HR

Član broj: 99471
Poruke: 588
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Ako zelite telefonski broj u nekoj drzavi...27.03.2008. u 15:39 - pre 194 meseci
Nista nije beskonacno :)
No i o tome bi se dalo raspravljati... :)
Nego da se vratimo na IN number.
Jednom ga platis i koristis dok se jednog dana neko u Betamaxu ne sjeti da to ukine. Drugim rijecima, imas ga za "stalno".

Pozdrav i ugodan dan
 
Odgovor na temu

srdjansto

Član broj: 33684
Poruke: 309
79.101.207.*



+3 Profil

icon Re: Ako zelite telefonski broj u nekoj drzavi...27.03.2008. u 18:44 - pre 194 meseci
Evo ja sam probao.
Gore sam i napisao. 2006. godine sam otvorio nalog i uplatio 10 eura na Voipbuster-u. Prijavio sam se iz Srbije, ali sam napisao prilikom prijavljivanja da mi je prebivaliste u Austriji. Dobio sam "in" broj u Austriji koji jos uvek radi, iako nikada vise nisam dopunio kredit, i nemam vec dugo ni centa na racunu. Evo, ovog trenutka sam proverio i jos uvek je aktuelan broj. Radi.
To isto sam uradio pre jedno dva meseca i na Voipstunt-u. Otvorio nalog, a kao zemlju prebivalista naveo Nemacku. Uplatio 10 eura i dobio broj u Nemackoj.
I jos jedna sitnica: ne skidaju 1 euro za broj.
Pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

[es] :: VoIP :: Ako zelite telefonski broj u nekoj drzavi...

[ Pregleda: 8204 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.