Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

java opensource CMS - misljenja i iskustva

[es] :: Java :: java opensource CMS - misljenja i iskustva

[ Pregleda: 2599 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

augustus
Novi Sad - Beograd

Član broj: 101581
Poruke: 358
*.intens.co.yu.



+46 Profil

icon java opensource CMS - misljenja i iskustva14.03.2008. u 10:45 - pre 196 meseci
Uskoro bih trebao poceti realizaciu jednog web portala koji zahtave dnevnu izmenu sadrzaja, sa gomilom textova, slika, vesti, filmova itd.
Ocekuje se preko 1.000.000 poseta mesecno (ovo je najnize ocekivanje, klijent je procenio do 1.000.000 dnevno (!?))
Takodje je potrebno podrzati opciju pripremanja sadrzaja unapred. (unesu se textovi, slike, vesti za nekoliko dana u napred i sajt automatski povlaci podatke na osnovu datuma).

Da ne duzim mnogo, u sustini potreban je skalabilan i stabilan java CMS sistem. Mora biti java tako da tu nema raprave ;-)
Prvo pitanje koje se postavlja je moze li se iskoristiti neki opensource java CMS sistem. Da bih dobio odgovor na ovo pitanje moram istraziti mogucnosti raznih CMS sistema i uporediti ih sa potrebama zahtevane web aplikacije. Za tako nesto je potrebno vreme i cesto se moze desiti da istrazujem generalno los CMS sistem jer nisam dovoljno obratio paznju na kritike istog. Moja pretpostavk aje da je moguce prilagoditi kvalitetan CMS sistem svojim potrebama. Jednu stvar da istaknem, komercijalni CMS sistemi mi odgovaraju, ali previse kostaju(vise se isplati razvoj mini custom CMS sistema nego placati licencu za komercijalne).

Daklem, koje java opensporce CMS sisteme preporucujete?
Da li ste radili sa nekima od njih i ako jeste kakva su vam iskustva?
Ako imate informacije iz prve ruke da ih podelite.

Veoma lako se nalazi lista java opensource CMS sistema (neke sam skinuo i istrazujem) tako da link ka spiskom nema potrebe postavljati. ;-)

Hvala!


"Čovek je biće koje se na sve navikava, i ja mislim da je ovo njegova najbolja definicija."
Fjodor M. Dostojevski
 
Odgovor na temu

augustus
Novi Sad - Beograd

Član broj: 101581
Poruke: 358
*.intens.co.yu.



+46 Profil

icon Re: java opensource CMS - misljenja i iskustva14.03.2008. u 12:51 - pre 196 meseci
Evo nekih CMS sistema koji iskacu u prvi plan na osnovu komentara na web-u, a i po referencama.

http://www.opencms.org/en/

http://www.magnolia.info/en/magnolia.html

http://www.infoglue.org/ (bas mi se i ne svidja ali je jedan kolega dao pozitivnu ocenu pa reko ajde)

Ako neko ima da doda jos neki sistem bilo bi super.

Jedna voma bitna stvar kod izbora CMS sistema u ovom slucaju je skalabilnost( zbog toga sam naveo one brojke u prvom postu).
"Čovek je biće koje se na sve navikava, i ja mislim da je ovo njegova najbolja definicija."
Fjodor M. Dostojevski
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.adsl-1.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: java opensource CMS - misljenja i iskustva14.03.2008. u 14:36 - pre 196 meseci
Sve mi se cini da ces imati i dosta posla oko skalabilnosti, a nevezano za izbor CMS-a i Jave...
 
Odgovor na temu

augustus
Novi Sad - Beograd

Član broj: 101581
Poruke: 358
*.intens.co.yu.



+46 Profil

icon Re: java opensource CMS - misljenja i iskustva14.03.2008. u 14:42 - pre 196 meseci
To stoji, ali to nije nesto sto se moze izbeci. Ako imas neku sugestiju, strahovanje, iskustvo u vezi toga slobodno napisi.
"Čovek je biće koje se na sve navikava, i ja mislim da je ovo njegova najbolja definicija."
Fjodor M. Dostojevski
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: java opensource CMS - misljenja i iskustva

[ Pregleda: 2599 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.