Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Outlook 2003] problem sa nazivima sandučića

[es] :: Office :: [Outlook 2003] problem sa nazivima sandučića

[ Pregleda: 1931 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kiborg21
Beograd

Član broj: 26558
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon [Outlook 2003] problem sa nazivima sandučića11.03.2008. u 00:12 - pre 196 meseci
Dakle imam jedan problemčić: naime kod jednog od direktora u mojoj firmi, koji je dobio novu Toshibu laptop(prebacio se isto sa neke stare Toshibe) sam bekapovao ceo outlook, sve *.pst fajlove, i adress book, i nk2 fajl, sve dakle...

Elem, kad sam importovao arhive koje je su bile na starom sistemu i uspešno ubačene u novi sistem, tj. outlook (office 2003 by the way) imena arhiva i foldera su na srpskom, dakle piše umesto inbox- primljeno poštansko sanduče ili tako nešto, i svi podfolderi su na srpskom, u čemu ja ne vidim problem, al direktor neće ni pod razno da mu ostanu imena foldera takva, oće na engleski da se vrati, kaže da je sve pisalo na engleskom na starom sistemu...
Čak je tražio i da mu sklonim language bar i da uklonim totalno srpski iz Regional settinga, čak me cimao i da mu podesim google koji je iskočio sam na srpskom(i to još ćirilici :d) odma na engleski, naravno u 2 klika rešeno :mad:

Dakle kako da skinem smarača s vrata, da vratim imena foldera na engleski, nikakav rename ne može, sivo je...
Pokušavao sam sa regional settings da čačkam da sve bude eng, kao što je sad podešeno, al džaba...

Jedina stvar koju sam našao na netu vezano za foldere je ova komanda:
"c:\Program Files\Microsoft Office\OFFICE11\OUTLOOK.EXE" /ResetFolderNames
Nisam još imao prilike da probam, al sutra mi je dead line :wall::wall::wall:

Pomagajte...
 
Odgovor na temu

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.net
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: [Outlook 2003] problem sa nazivima sandučića11.03.2008. u 02:48 - pre 196 meseci
Jel je taj tvoj direktor neki veliki srbomrzac. Vidi da nije instaliran onaj
paket xp na srpskom dali je i Windovs na srpskom, ako jeste onda je to to
samo ga razinstaliraj i sve će se vratiti na engleski. To se zove lip latin
ili tako nešto.
Hackman
 
Odgovor na temu

kiborg21
Beograd

Član broj: 26558
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: [Outlook 2003] problem sa nazivima sandučića11.03.2008. u 06:09 - pre 196 meseci
Jok nije to, ja sam instalirao mashinu od nule...
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: [Outlook 2003] problem sa nazivima sandučića11.03.2008. u 07:39 - pre 196 meseci
Citat:
kiborg21: imena arhiva i foldera su na srpskom, ................... oće na engleski da se vrati,
ako direktor kaže da je bilo na engleskom onda mislim da ti instalacija sa koje si instalirao Outlook nije OK jer ti je prilikom instaliranja instalirao jezik i GUI za koji je pripremljena.

Probaj napraviti slijedeće:
1. NA sadašnjem stanju otvori foldere A, B , C , D..... u njih prebaci ( move ) sve poruke.( zapiši koji folder sadrži određene poruke ) npr: A:sent items, B:Deleted items......
2. Arhiviraj te foldere negdje na neku particiju kao A.pst, B.pst ........
3. Nađi folder gdje ti se nalaze *.pst i ostali files i obriši ih
4. Resetiraj komp i otvori Outlook. Vidi kako ti sada izgledaju folderi ( jesu li Inbox, Outbox itd... )
5. Ako nisu onda ti je instalacija kako sam na početku i rekao. ( probaj reinstalirati sa verzijom za engleski ).
6. Ako jesu folderi na engleskom, otvori sada ponovno prazne foldere A, B, C, D..... zatvori Outlook pa ga ponovno otvori
7. Importiraj poruke iz arhiviranih files.
9. Isprebacivaj poruke ( move ) u foldere kojima pripadaju i obriši sada prazne foldere A,B,C,D.....

Sve ovo pod uvjetom da su ti folderi na engleskom.
 
Odgovor na temu

kiborg21
Beograd

Član broj: 26558
Poruke: 43
*.jugohemija.com.



Profil

icon Re: [Outlook 2003] problem sa nazivima sandučića11.03.2008. u 09:26 - pre 196 meseci
Uspelo je sa ovom komandom: "c:\Program Files\Microsoft Office\OFFICE11\OUTLOOK.EXE" /ResetFolderNames

malopre sam probao,radi wuhu

Hvala svima na pomoći u svakom slučaju...
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: [Outlook 2003] problem sa nazivima sandučića

[ Pregleda: 1931 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.